•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 21
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امیتازات : 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اطلاع اطرافيان
سلام دوست �عزيز
آخرين دكتر من و مهناز دكتر زماني بود كه بار آ خر كه رفته بوديم پيشش گفت خدايش من هر كاري از دستم بر مي آمد براتون انجام دادم و ديگر نميدانم چكار بايد كرد ولي يه دكتر هست كه فوق تخصص ام اس ه بنام دكترصحرائيان بريد پيش اون دكتر صحرائيان هم الا ن يكسال و نيم هست كه پيشش ميرويم ولي خدايش معجزه اي ازش نديديم هر دفعه كه پيشش ميريم كمي توانمان را اندازه ميگيرد بعد هم ميگويد خوب چي براتون بنويسم؟
آدرس دكتر : بلوار كشاورز ميدان فلسطين درست بعد از ميدان سمت چپ ساختمان پزشكان پ 157طبقه همكف
 تشکر شده توسط : الهه میم
سلام اقا سعيد
خيلي لطف كردين
مرسي� 8)

ولي انشالله با تقويت روحيه بهتر ميشين اينو بدونين
و از ته دل براي هر دوتون ارزوي خوشبختي و سلامتي رو ميكنم� :-*

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
من یه بار پیش این دکترمحترم رفتم فقط تشخیص و داروی دکتر قبلی رو تایید کرد وچیز دیگه ای نگفت ،اگه سوال میکردم جواب مختصری میداد و اگرسوال نمیکردم دو دقیقه بیشتر نمیشد مدت ویزیت . البته به سوالام جواب میداد!! شنیده بودم فوق تخصصه اما مهرش رو که دیدم نوشته شده بود متخصص .پس� احتمالاهنوز نشده، به پیشواز رفتن ! Wink
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
اون موقع كه من بيمار شدم حتي پزشك مغز و اعصاب هم كه پيشش رفتم نفهميد مشكلم چيه اخيرا مردم يه چيزايي از ام اس شنيدن و وحشت برشون داشته و بايد اعتراف كنم تلويزيون هم مقصر است اما بريم سر اصل مطلب چه كسي بايد بداند به نظر من نبايد از ام اس تابلو درست كنيد و روي سرتان بگذاريد اما شما به محيطي آرام و بدون كشمكش و خالي از استرس نياز داريد حفظ خونسردي البته دست خودتونه ولي نزديكان هم� در ايجاد چنين محيطي بسيار موثرند دس آخر اينكه اغلب مردم از يه مشكل جسمي رنج ميبرند ولي نمي آن اين مشكل را بين بقيه مطرح كنند شما هم مثل آنها بچه هايي هم كه در اثر ام اس مشكل جسمي حركتي پيدا كردند آنقدر قوي هستند كه براشون مهم نباشه چي پشت سرشان ميگويند
 تشکر شده توسط : zenith
من به يه چيز ايمان دارام.
مي تونين امتحان كنين .
من تا حالا چندين حمله داشتم كه قربونه خدا برم بيشترش دهنه منو ايزوگام كرد.
يعني طوري كه نمي شد مخفي كاري كنم .تنها جايي كه مجبور شدم يه چيزايي بگمم .براي مثال قرار بود يه هفته ديگه
با دوستان يه مسافرت برم.حمله تداخل داشت و بايد كنسل مي كردم . تو اين مواقع اگه كسي سوال ميكرد...
چرا ؟
مي گفتم دستم مثلا مشكل داره عصبي شدم زده به اونجا و ايشالا يه هفته دير تر...
اما يه بار به يكي از دوستام گفتم دكترم ام اس برام تشخيص داده البته 50% بعد ام آر آي 100 مشخص ميشه.
دوسته منو ميگي .... واي اخ نميري گرمته سردته .... ام اس چيه ؟ همون فراموشيه ؟
واقعان پشيمون شدم. دقيقان الان ميدونه ام اس دارم و روز در ميون تزريق . اما به اسمه فشار عصبي . قبولش راحت تره.
هميشه ميگه خدا رو شكر كن كه ام اس نداري....
خوبه كه يه عده بدونن اما واقعان اصلان لزومي نداره همه بدونن ....
به طرفشم خيلي ربط داره.
8)
یه زحمتی براتون دارم سر نمازایی که میخونید یاد این برادر کوچیکتونم باشید . ...
منو از دعاي خودتون بي بهره نذاريد.ممنون ...
خدانگهدار همتون باشه.
خدا خودش شام تاریک سپید کنه.
دست طبیعت گل عمر مرا نچین.
 تشکر شده توسط : zenith , baron , زیبا*
واقعا راست ميگين
ربطي نداره كه همه بدونن
من هم مخالفم وقتي مشكله خاصي نداريم و مانند يه فرد طبيعي هستيم اينو بر ملا كنيم كه ما ام اس داريم
بجر ترحم و اينكه با اشاره به ديگران بفهمونن اين مريضه هيچ چيزه ديگه اي نيست
مشكل بدتر منيشه
كه بهتر نميشه
ژس بي خيال خودمون رو عشقه� 8)

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
(2009/11/17, 05:29 PM)kamix نوشته است: دوسته منو ميگي .... واي اخ نميري گرمته سردته .... ام اس چيه ؟ همون فراموشيه ؟
واقعان پشيمون شدم. دقيقان الان ميدونه ام اس دارم و روز در ميون تزريق . اما به اسمه فشار عصبي . قبولش راحت تره.

نميدونم چرا همه با من ريلكس برخورد ميكنن� Smile
مثلا همين امروز به 2 تا از رفيقام كه يكيشون ظاهرا رفيقمه ام اس رو گفتم عين خيالشون نبود !� Smile
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
حميد من دركل با اين حرفت كاملا موافقم كه گفتي:
(2009/10/23, 09:44 PM)hamid_xever نوشته است: امروز از تهران تا كرج با علي سر اين موضوع بحث ميكرديم
به طور مثال عرض كنم كه ازدواج چيز مهمي براي بيماران ام اس هست .
مشكل اونم فقط اطلاع كم مردم جامعه از اين بيماري هست كه اينم مربوط ميشه به بحث همين تاپيك

خيلي ساده بگم مردم جامعه ديد بدشون نسبت به ام اس به خاطر اينه كه فقط كساني رو ديدن كه مشكلات بزرگ داشتند و نتونستن ام اس رو مخفي كنند و اصلا كساني كه بدون مشكل يا حتي كساني كه مشكلات كوچك داشتند رو نديدند چون امثال من و شما نگفتيم .
من نظرم اينه كه براي عوض كردن ديد مردم امثال من و شما بايد به تمام اطرافيان خود بگيم . مطمئن باشيد تمام مشكلاتش فقط 2هفته اول نهايت 1 ماه اول هستم . من خودم به همه گفتم اين تجربه رو دارم و مطمئنم شمام يه روز به حرف من ميرسيد كه بايد افرادي كه با ام اس مشكلي ندارند با اطرافيان خود مساله رو درميون بگذارند

اينو قول ميدم 70 % مشكلات بيماران ام اس با اين موضوع حل ميشه

به نظرم اين تاپيك يكي از مهم ترين تاپيك هاي سايت هست

ولي خب همونجور كه قبلن هم گفته ام (باز با دلايلي كه گفته ام ) نميتونم وظيفه امو در قبال روشن كردن جامعه نسبت به اين بيماري انجام بدم.
حداقلش خوشحالم كه دوستاي نزديكم رو تونسته ام اونجور كه بايد نسبت به اين بيماري توجيه كنم و شايد اگر نتونسته ام خيلي علني كنم ام اسم رو در حد توانم سعي ام رو كرده ام
آنارام باشید
سلام
تو خانواده ما تقزيبا همه فاميل ميدونن من ام اس دارم .. البته از ظاهرم نميشه فهميد ام اس دارم ولي خب قضيه لو رفته ... منم مشکلي ندارم و خودم به کسايي که نميدونن با خنده ميگم من ام اس دارم� Wink
ديد بدي براي يک بيمار ام اسي هست و همه فکر ميکنن� بيماري ام اي چيزي مثل فلجه و وقتي من ميگم ام اس دارم اول طرف مقابل تعجب ميکنه بعد ميگه آخه من يکيو ميشناسم ام اس داره و زمينگيره
و من با کمال حوصله توضيح ميدم که بيماري ام اس چند نوع داره و خلاصه که کلي خدمت براي شناسوندن بيماري ام اس کردم 8)
در ضمن بيشتر دوستانم هم ميدونن ام اس دارم
MARYAM
� سلام
ممنون از اینکه این نظر خواهی رو انجام دادی
اول اینکه من همه دوستان و همکارانم میدونن ولی ذر خانواده فقط پدرم-همسرم-برادرم وفرزندم اطلاع دارند
اگر به فامیل میگفتم فقط باعث دردسر خودم میشد ما ایرانیها عادت بدی که داریم وقتی موضوعی را می فهمیم
بدون اینکه زحمت بکشیم و در باره اش تحقیق کنیم اظهار نظر میکنیم و باعث گمراهی و ناراحتی فرد مریض میشیم
دوم ترحم های بی مورد و اعصاب خورد کن که از نظر من پوچه چون با مصرف دارو تقریبا در حالت نرمال هستم ولی اونها
متوجه نمیشوند و میخوان دلسوزی کنن Wink
زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست امتحان ریشه هاست

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 21
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اطلاع از قیمت داروها hamid 1,061 733,552 2023/07/08, 01:07 AM
آخرین ارسال: علی008
  چه کسانی از بیماری شما اطلاع دارند؟ مهسا24 166 81,885 2019/09/30, 06:49 PM
آخرین ارسال: مامان امیرحسین
  چقدر از وضعیت ام اس خود یا دیگران اطلاع دارید؟ sara.arsham 3 4,068 2017/01/12, 12:18 AM
آخرین ارسال: 71shahab

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
4 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست