امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اطلاعیه سازمان غذا و دارو در مورد سهمیه بندی داروها
#1
مدیر عامل محترم کلیه شرکت های وارد کننده دارو

موضوع: سهمیه بندی داروها

با سلام و احترام؛
پيرو بخشنامه های قبلی در خصوص سهميه بندی داروها به استحضار می رساند با توجه به محدوديت سقف واردات داروهای مشابه توليد داخل و در جهت مديريت بازار مصرف و پيشگيری از بروز كمبودهای غير منطقی دارو، كليه شركت های وارد كننده دارو موظف به هماهنگی با اداره برنامه ريزی اين اداره كل و همچنين شركت های توزيع كننده در توزيع مديريت شده داروهای وارداتی مورد نظر می باشند. بديهی است در اين زمينه معاونين غذا و دارو سراسر كشور بر نحوه توزيع استانی داروهای ياد شده نظارت خواهند داشت.

دکتر مهدی پیر صالحی
مدیر کل نظارت و ارزیابی دارو و مواد مخدر

منبع خبر
٠٨:٥١ - شنبه ٩ خرداد ١٣٩٤
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : یاسی , یه غریبه , hessam , SSA , kaveh_plus , arezooo82 , 0MID , hadisss , minoshka , zohrevand , TootFarangi , elham 66 , سمیرا67 , abed6311
#2
مرسی
خنگ نیستما اما حقیقتش،موضوع رو نگرفتم
میشه با ذکر،یه مثال یکی توضیح بده پست بالا یعنی چی؟
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : SSA , arezooo82 , nahid , 0MID , آنا , minoshka , zohrevand , elham 66 , Kamyar
#3
(2015/05/30, 11:40 PM)hadisss نوشته است: مرسی
خنگ نیستما اما حقیقتش،موضوع رو نگرفتم
میشه با ذکر،یه مثال یکی توضیح بده پست بالا یعنی چی؟

icon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry

فک کنم منظور اینکه اگر مثلا شرکت شما داروی ربیف داره وارد میکنه باید با هماهنگی این سازمان باشه تا آمار از دستشون در نره و بدونن چه تعداد وارد میشه

ولی در اصل منظورش اینه که داروی خارجی تعطیل و فقط داروی ایرانی مصرف شه laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : nahid , hadisss , narsis2 , 0MID , یاسی , zohrevand
#4
حدیث راست میگه جمله ی آخرش گیر داره !Dodgy

نقل قول: كليه شركت های وارد كننده دارو موظف به هماهنگی با اداره برنامه ريزی اين اداره كل و همچنين شركت های توزيع كننده در توزيع مديريت شده داروهای وارداتی مورد نظر می باشند.

یعنی مجبوری یه جمله مرکب به این طولانیی بگی ؟Smile (16)

ولی منظورش اینه که شرکت های وارد کننده با هماهنگی با ما باید وارد کنن نه هرچی دلشون خواست ( یعنی هر چی مشابهشو داریم نیارن !) و از طرفی شرکت های توزیع کننده هم داروهای وارداتی رو مدیریت شده توزیع کنن ! (یعنی اگه واقعا لازمه و اگه نگیره میمیره و نسخه داره و ... بهش بدین با ضامن معتبر ! )

تازه آخرش میگه معاونامون بر توزیع استانی نظارت میکنن ، طبق نیازهای استان پخش کنن !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : hadisss , 0MID , یاسی , helli , zohrevand , elham 66
#5
مرسی از توضیحاتتون icon_question
ولی خداشاهده هنوز دارم پشت سرهم پست رو کلمه به کلمه میخونم تا بفهمم منظورشون دقیقا چیه confused2
آخه داروی خودم سهمیه ای هست و برا همین حساس شدم
داروی من رو با وجودی که مثلا طبق سهمیه دارن برام وارد میکنن ولی موقع تحویل گرفتنش بسته کامل بهم نمیدن
پس اگر اینطور که من متوجه شدم باشه یعنی داروهای خارجی هر فرد دقیقا مختص خودش وارد میشه و کسی دیگه حق نداره سهمیه ی اون رو برداره!
اگه اینطور باشه که برا من خوب میشه
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : یاسی , 0MID , SSA , zohrevand , elham 66
#6
مگر بنزینه سهمیه بندی داشته باشه ؟ smiling
بعد تازه مثلا من که 15 تا در ماه میزنم یک وقت تو دفترچه ام ننویسن 16 تا مثلا ؟ :60:
بعد من همین 15 تا رو هم با زور و جنگ با خودم میزنم نصف بدنم چاله چوله شده بعد بیام اضافه تر بزنم ؟ confused
این ممکنه بخاطر مسائل دیگه ای باشه ! مثل مسافرت و ... چون مثلا یکی از دوستان انجمن می خواست بره فرصت مطالعاتی داروی شش ماهش رو خرید و رفت با کلی نامه و ...
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : یاسی
#7
دکتر اکبر عبدالهی اصل، معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان غذا ودارودر گفتگو با ایفدونا - Ifdonaبه برخی شبهات درخصوص کیفیت داروهای ایرانی پاسخ داد و گفت: پیرو تفاهمنامه ای که در راستای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و طبق مصداق های اقتصاد مقاومتی با بیمه ها امضا شده است بیماران مشروط بر اینکه داروی مشابه تولید داخل مصرف کنند مشمول کمترین پرداخت از جیب خواهند شد.

وی افزود: مثلا بیماران تالاسمی تقریبا هیچ هزینه ای بابت دارو های خود پرداخت نمی کردند در شرایط فعلی اگر فردی متقاضی داروی ایرانی نباشد و اصرار بر استفاده از برند خاصی داشته باشد طبیعی است که بر طبق انچه در بالا گفته شد پس از آنکه مبلغی را هم وزارت بهداشت بعنوان حمایت از بیماران پراخت نمود ما به التفاوت آنرا خود بیمار پرداخت کند واین سیاستی است که برای همه دارو های خارجی در نظر گرفته شده است.

دکتر عبدالهی اصل با بیان اینکه از نظر سازمان غذا و دارو وقتی دارویی آزمایشات مربوطه را با موفقیت انجام داده و مستندات ازمایشگاه مرجع سازمان، اداره کل دارو و همچنین آزمایشگاه خود شرکت تولید کننده و تمامی مدارک موارد نیاز را اخذ نموده است می تواند وارد بازار شود خاطرنشان کرد: ضمن آنکه در مدتی که دارویی خاص مورد مصرف قرار گرفته؛ هیچ گزارش مسئله داری درباره آن به مرکز عوارض ناخواسته دارویی ما نرسیده؛ لذا اگر فردی اعم از پزشک یا بیمار در کیفیت آن تشکیک می کند می تواند ادله "علم پسند" خود را به اطلاع ما برساند تا پس از اثبات ادعا، نسبت به اصل قضیه تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

وی ادامه داد: منظور از مستندات هم یقینا این نیست که دارویی بدون در نظر گرفتن عوامل تاثیر گذار در اثر بخشی، مصرف شود و آنوقت در بوق و کرنا بشود که آین دارو موثر واقع نشده است.

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان غذا ودارو باانتقاد ازکسانیکه بخاطر کسب برخی امتیازها، تلاشهای صنعت دارو سازی را زیرسوال می برند اظهار داشت: اگر خود ما هم جای 3هزار نفر بیماری که با هزار و یک گرفتاری و با دعوت فلان شرکت به مکان خوش آب و هوای توریستی برویم و توسط برخی پزشکان صاحب نام بصورت مداوم آنهم با نیت کاملا انسان دوستانه به استفاده از داروی خارجی و نهی از مصرف داروی ایرانی ترغیب شویم مسلم است که وقعی بر داروی تولید داخل نخواهیم نهاد.

وی در پایان با تاکید مجدد بر اینکه داروی ایرانی مورد تائید بسیاری از پزشکان معتبرو بیمارانی که از آنها مصرف می کنندمی باشد عنوان نمود: واقعیت مسلم اینهایی است که گفته شد و متاسفانه برخی افراد که به نقد عدم تاثیر داروی ایرانی و نفی تلاشهای صنعت دارویی علی رغم مشکلات عدیده ای که با آن دست به گریبانند می پردازند؛ به دنبال کسب امتیاز و منافعی از سوی شرکت های خارجی هستند و چون قیمت داروی ایرانی تا آنجا که ممکن بوده؛فشرده شده است جایی برای هزینه های کذایی آنان باقی نگذاشته است به همین دلیل برای زیاده خواهیهای خود بیماران را دست آویز خواست های خود قرار می دهند.
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , silent , یاسی
#8
اینا در تلاشن کم کم ورود داروهای خارجی که مشابه داخلی رو دارن رو قطع کنن
اگرم قراره دارویی از خارج وارد شه باید طبق آماری که از تعداد بیماران مصرف کننده میدن دارو وارد شه
کلا در تلاشن کم کم وابستگی به داروی خارج رو قطع کنن
کاش میگفتن جیره بندیه دارو
برام قابل هضم تر بودش
بیشتر هم برا کم شدن هزینه ی داروها میگن
اما کاش کیفیت داروهای داخلی هم بالا بره و بتونه باعث شه که دکترا بیشتر ازشون حمایت کنن و تاییدشون کنن(چون بعضی داروها واقعا خارجیشون بهتره)
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , یاسی
#9
مهدی پیرصالحی در گفت‌وگو با فارس، در رابطه با کمبود داروی «سل‌سپت» گفت: این دارو به طور کامل با توجه به نیاز کشور وارد شده است و به اندازه مصرف 6 ماه بیماران به صورت یکجا وارد شده است.

وی در مورد اینکه بیماران مجبور به جیره‌بندی داروی خود با توجه به کمبود این دارو شده‌اند گفت: هیچ کدام از بیماران دوز مصرفی داروی خود را کم نکردند چون اگر این کار را بکنند دچار مشکل می‌شوند. این صحبت‌ها فشار شرکت‌های وارد کننده برای واردات این دارو است.

مدیرکل نظارت بر داروی وزارت بهداشت افزود: شرکت‌های وارداتی با انجمن‌های حمایت از بیماران متأسفانه لابی می‌کنند و انجمن‌ها نیز این فشار را می‌آورند که کمبود وجود دارد در حالی که در زمینه داروی «سل‌سپت» کمبودی ندارند.

پیرصالحی در مورد اینکه پزشکان به غیر از این دارو داروی دیگری را تجویز نمی‌کنند گفت: این طور نیست تعداد زیادی از بیماران در حال حاضر از داروهای مشابه دیگر استفاده می‌کنند و هیچ مشکلی هم ندارند بنابراین 2 تا 3 برند دارویی دیگر مشکلی برایشان نداشته و بیماران به راحتی از آن استفاده کردند.

وی ادامه داد: ما همیشه با فشار شرکت‌های وارد کننده از طریق انجمن‌ها و پزشکان مواجهیم که واردات دارو را افزایش دهیم اما سیاست‌های کلی نظام در بحث اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل این است که واردات دارو محدود شود.

مدیرکل نظارت بر داروی وزارت بهداشت گفت: البته محدود کردن واردات در داروی «سل‌سپت» وجود ندارد چرا که به تعداد کافی وارد شده است اما فشارها بر این است که تعداد بیشتری وارد شود.

پیرصالحی درمورد راهکار اصلی رفع کمبود این دارو پس از 6 ماه گفت: یا این دارو باید در کشور تولید شود یا پس از 6 ماه تصمیم می‌گیریم که چه رفتاری داشته باشیم. ما اکنون برای 6 ماه دارو را وارد کرده‌ایم تا شرکت سازنده آن خود را اصلاح کند و تولید دارو را به کشور ما بیاورد.

وی افزود: بنابراین هم اکنون مشکلی در زمینه داروی «سل‌سپت» وجود ندارد و بیماران می‌توانند به داروخانه‌ها مراجعه کنند و داروی خود را تحویل بگیرند.
 تشکر شده توسط : یاسی
#10
سل سپت یعنییییی چی ؟
 تشکر شده توسط : امیر1384 , یاسی
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیماران خاص نگران دارو نباشند nahid 0 1,934 2018/07/24, 07:35 PM
آخرین ارسال: nahid
  رئیس سازمان غذا و دارو: واردات ربيف مغایر با اصل اقتصاد مقاومتی است. Mehdish 16 9,594 2016/05/23, 10:11 AM
آخرین ارسال: nahid
  تعرفه داروها تغییر می‌کند hamid_147 0 2,192 2014/04/28, 04:16 PM
آخرین ارسال: hamid_147
  ماجرای دارو لاغری که باعث مرگ شد! paeazan 9 68,340 2014/04/24, 08:29 AM
آخرین ارسال: سالومه
Rainbow ۵ میلیارد دلار کالای اساسی و دارو با ارز ۱۲۲۶ تومان وارد می شود Saina 3 3,195 2013/10/17, 09:13 PM
آخرین ارسال: mahdiye1989
  چگونگی تخصیص یارانه دارو به بیماران صعب العلاج sargol 47 22,385 2013/10/17, 08:40 PM
آخرین ارسال: rezami
  گفتگو با دکتر صحرائیان درباره وضعیت دارو sooorooosh 10 7,620 2013/10/06, 01:30 PM
آخرین ارسال: Hasty
  زخم کهنه "دارو"، سرباز کرده است... hamdam 0 2,353 2013/07/02, 06:22 PM
آخرین ارسال: hamdam
  قیمت دارو همچنان در ابهام hessam 8 5,655 2013/06/30, 11:17 AM
آخرین ارسال: فرناز
  داروهای داخلی بیماری ام‌اس مورد تأیید وزارت بهداشت است paeazan 1 3,559 2013/05/08, 08:08 PM
آخرین ارسال: ابراهیمکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان