امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در مورد طرح درمان خستگی چه می دانید ؟
سلام
برام جالب بود !!منم تا به حال چیزی نشنیده بودم!مرسی ناهید خانم
 تشکر شده توسط : nahid

دوستان
بعد از یک سال و نه ماه میخوام دوباره بپرسم
کی درباره این طرح و نتیجش میدونه ؟

نام دارو رو سرچ کردم ولی نمیتونم لینکش رو بدم ارسال نمیشه نمیدونم چرا !
لطفا شماهم سرچ کنین و کسانی که ترجمه بلدن ترجمه کنن !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
من توی این طرح شرکت کردم و به اصرار مامانم رفتم دارو هم گرفتم قرار بود یک ماه مصرف کنم و بعد تماس بگیرن یه سری سوالات رو ازم بپرسن اما راستش من فقط دو یا 3 روز از اون قرص ها خوردم که بی نهایت حالم رو بد کرده بود و سرگیجه شدید داشتم و همینطور ببخشید حالت تهوع شدید داشتم معده م هم درد میکرد و طوری شد که مامانم گفت دیگه نخور معلوم نیست اینا چی هست و تا اینکه همونایی که قرار بود یک ماه بعد نتایج طرح رو پیگیری کنن تازه 3 شب پیش به من اس ام اس دادن درست بعد از 3 ماه که نتیجه چی بود و از این حرفها!!!!!
بگذار سرنوشت هر راهی می خواهد برود راه من جداست....
بگذار این ابرها تا می توانند ببارند چتر من خداست.....
 تشکر شده توسط : nahid , glassheart
سلام
من هم تو اين طرح شركت كردم،تو اين طرح 2 سري دارو به بيمارها داده مي شه كه يكي داروي اصليه و ديگري يه شبه دارو(placebo) هست. يه قرص زرد رنگ بود كه تقريبا 12 روز خوردم و هر از چندگاهي بهم زنگ مي زدن و درباره ميزان خستگي و.. سوال كردن. در واقع فكر كنم مي خوان متوجه بشن كه چقدر تلقين بيمار هست و چقدر اثر واقعي دارو!!!!
هزار مرتبه بیماری از سلامت به
تو گر کنی قدمی رنجه بر عیادت من...
 تشکر شده توسط : nahid , glassheart
سلام دوست عزیز.ماموش ازمایشگاهی هستیم همون بهتر تاقطعی شدن درمان خودمونو حروم نکنیمconfused2angry2
 تشکر شده توسط : glassheart
(2011/01/10, 04:24 PM)nahid نوشته است: سلام دوستان
می خوام در مورد این طرح بگم.
یکی از دکترها منو فرستاد که تو طرح درمان خستگی بیماران ام اس شرکت کنم .
هیچ توضیحی هم نداد چون اهل توضیح دادن نیست.
یک برگه آدرس مرکز طرح که توش شماره همراه یک پزشک برای تماس ضروری بود داد به همراه یک برگه معرفی برای آزمایش خون که جوابش رو برای بیمارستان مجری طرح باید می بردم.با شماره اون پزشک که داده بودن در مورد شیوه طرح تماس گرفتم گفت معاینه و بعد دارو .رفتم و دیدم فقط یه خانم ( دکتر ؟) جوون اونجا هست که یه فرم در مورد این طرح داد با توضیحاتی که اجباری نیست و داروش پنج شش سال پیش در آمریکا جواب داده و حالا تو ایران داره روش کار میشه.خلاصه برای آزمایش دارویی که هنوز مجوز نداره نیاز به بیمار داوطلب داشتن.البه شنیدم چند تا پزشک مغزو اعصاب دارن روی داروهای جدا گانه ای کار می کنن!
اگه این خبر راست باشه ، پس دلیل این که ما به جایی نمی رسیم همینه. هیچ کار گروهی وجود نداره اینجا !
منم گفتم برم فکر کنم و برگشتم. با این فکر که دکترم می تونست فرم راهنما رو همون موقع تو مطبش به من بده تا اگه داوطلب برای آزمایش شدن داروی تحت بررسی نباشم ،به زحمت نیفتم.
حالا هم میخواستم اطلاع رسانی کنم و هم بدونم کسی برای این طرح رفته یا نه ؟
و این که شما چی فکر می کنین ؟
من تشبه حال نشنیدم Angel
دو طرح درمان خستگی ، یکی زیر نظر دکتر نبوی و دیگری زیر نظر دکتر صحراییان بود که نمیدانم نتیجه اش چه شد .
این فرم داوطلبان شرکت در طرح درمان خستگی زیر نظر دکتر نبوی می باشد.
دوستان اگر اطلاعی از نتیجه این طرح ها دارند ، لطفا بگویند.

http://s1.uplod.ir/files/7/u5x60tu5ut54ol/1.JPG
http://s1.uplod.ir/files/0/2sij78cwiz97gh/2.JPG
اون سال دکتر نبوی در پاسخ همین سئوال گفتن که روی انسان هم این قرصها آزمایش شده ، ولی بیماران ام اس مد نظر هستن.
بالاخره دارو باید آزمایش بشه دیگه.
 تشکر شده توسط : edarzi
(2012/09/25, 04:39 PM)sargol نوشته است: نه توروخداحالاماشدیم موش دکترهاsad

شركت تو اين طرحها دل بخواه هست و كسي مجبور به اين كار نيست،منم با رضايت خودم شركت كردم. اگر يه همچين كارهايي اتفاق نيفته كه نمي شه از اثر داروها مطمئن شد.
مثلا همه ي اين داروهاي بيولو‍ژيكي هم كه ما استفاده مي كنيم اول روي يه سري داوطلب تست شدن عزيزم كه الان ما با اطمينان مي تونيم ازشون استفاده كنيم. اين يه بخشي از تحقيقات دارويي هست.
همونطور كه ناهيد جان گفتن اين دارو قبلا رو انسانها آزمايش شده و اگر اشتباه نكنم براي بيماري ديگه اي استفاده مي شده كه براي بيمارهاي ام اسي هم دارن اثرش رو روي خستگي بررسي مي كنن.
هزار مرتبه بیماری از سلامت به
تو گر کنی قدمی رنجه بر عیادت من...

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  یک تجربه شخصی از نقش تابستان در تشدید خستگی ArashFN 1 747 2022/07/27, 03:37 PM
آخرین ارسال: ArashFN
  نظر طب سنتی درباره ام اس و درمان آن ostad2000 96 104,430 2019/01/24, 01:06 AM
آخرین ارسال: مینا1234
  مشاركت در طرح بهبود روش هاى درمان بيماران ام اس Biomedical Engineering 4 2,732 2017/06/04, 03:51 PM
آخرین ارسال: Biomedical Engineering
  آخرین مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی در مورد بیماری ام اس msharifian 0 3,110 2017/04/19, 12:03 PM
آخرین ارسال: msharifian
  بيان تجربه ها در مورد نظريه دكتر زامبوني kaj 55 40,684 2017/01/22, 06:00 PM
آخرین ارسال: Aydanima
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 43,152 2016/11/01, 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد
  ادعای درمان .nazanin 3 3,106 2016/08/14, 11:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  چقدر به آینده درمان ام اس امیدوارید؟ همسر یک مشکوک به ام اس 77 52,934 2015/09/30, 03:33 PM
آخرین ارسال: omid882
  زمان بهبود حمله بدون درمان استروییدی مینا میلانی 15 10,825 2015/03/25, 12:01 PM
آخرین ارسال: arman alagha
  درخواست همکاری از خانوم ها برای یک پایان نامه در مورد ام اس momeni.z 5 5,761 2014/09/17, 01:57 AM
آخرین ارسال: کیانی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست