وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
در مورد طرح درمان خستگی چه می دانید ؟ - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: در مورد طرح درمان خستگی چه می دانید ؟ (/Thread-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C-%DA%86%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D8%9F)

صفحه ها: 1 2

در مورد طرح درمان خستگی چه می دانید ؟ - nahid - 2011/01/10

سلام دوستان
می خوام در مورد این طرح بگم.
یکی از دکترها منو فرستاد که تو طرح درمان خستگی بیماران ام اس شرکت کنم .
هیچ توضیحی هم نداد چون اهل توضیح دادن نیست.
یک برگه آدرس مرکز طرح که توش شماره همراه یک پزشک برای تماس ضروری بود داد به همراه یک برگه معرفی برای آزمایش خون که جوابش رو برای بیمارستان مجری طرح باید می بردم.با شماره اون پزشک که داده بودن در مورد شیوه طرح تماس گرفتم گفت معاینه و بعد دارو .رفتم و دیدم فقط یه خانم ( دکتر ؟) جوون اونجا هست که یه فرم در مورد این طرح داد با توضیحاتی که اجباری نیست و داروش پنج شش سال پیش در آمریکا جواب داده و حالا تو ایران داره روش کار میشه.خلاصه برای آزمایش دارویی که هنوز مجوز نداره نیاز به بیمار داوطلب داشتن.البه شنیدم چند تا پزشک مغزو اعصاب دارن روی داروهای جدا گانه ای کار می کنن!
اگه این خبر راست باشه ، پس دلیل این که ما به جایی نمی رسیم همینه. هیچ کار گروهی وجود نداره اینجا !
منم گفتم برم فکر کنم و برگشتم. با این فکر که دکترم می تونست فرم راهنما رو همون موقع تو مطبش به من بده تا اگه داوطلب برای آزمایش شدن داروی تحت بررسی نباشم ،به زحمت نیفتم.
حالا هم میخواستم اطلاع رسانی کنم و هم بدونم کسی برای این طرح رفته یا نه ؟
و این که شما چی فکر می کنین ؟

RE: در مورد طرح درمان خستگی چه می دانید ؟ - Farnoosh - 2011/01/10

من اولین بار هست که این مطلب رو میشنوم. confused2

فکر کنم کار خوبی کردی برگشتی

RE: در مورد طرح درمان خستگی چه می دانید ؟ - leila - 2011/01/11

عجب!
منم با نظر فرنوش موافقم! اقتصاد زیرزمینی.................. و حالا طب زیرزمینی!

RE: در مورد طرح درمان خستگی چه می دانید ؟ - nazaninn - 2011/01/11

منم نشنيده بودم
ناهيد جون حالا چي مي شد داوطلب ميشدي تو كه اينهمه راه و رفته بودي:55::55::55:
اگه خوب بود مشتري مي شديما
بالاخره هر دارويي تا بخواد تاييد شه به چنتا مهربون احتياج داره ديگه:35::35:

RE: در مورد طرح درمان خستگی چه می دانید ؟ - nahid - 2011/01/12

دوستان ، این پزشکی که گفتم از پزشکان معروفه که در زمینه ام اس توی طرح های تحقیقاتی کار می کنه.پزشک دیگری هم که پرسیدم و فهمیدم اون هم روی یه داروی دیگر درمان خستگی داره کار می کنه همینطور .
اونها کار پنهانی نمی کنن که، اطلاعیه اش بر دیوار مطب هست که هرکس مایله تو این طرح شرکت کنه. منظور من چیز دیگری بود.
تولید دارو در خود کشور بد نیست ولی چرا وقتی که 5 سال پیش تو امریکا یه دارو اومده و جواب داده ما نباید وارد کنیم تا بیمارامون از خستگی رها بشن و بعد خودمون بیایم تازه تولید کنیم ؟
مسلما روی موشها آزمایش شده و الان تو فاز آزمایش انسانیش هستن . ولی تا بخواد بیاد تو داروخانه ها معلوم نیست چقدر طول می کشه .
نازنین جون از جون من سیر شدی ؟ اتفاقا همون دکتری هست که خودت و چند نفر از دوستان دیگه می گفتین و از همه بیشتر بهش اعتماد داشتین ، پس حالا اگه میشه تو ای مهربون تر از همه برو امتحانش کن نتیجشم به ما بگو .

RE: در مورد طرح درمان خستگی چه می دانید ؟ - nazaninn - 2011/01/13

ناهيد جون جدي همون دكترست؟ چه خوب
يكم بيشتر توضيح ميدي درمورد درمانش چيزي متوجه شدي ؟
تزريقه؟ خوراكيه؟ دوره ش چقدره؟

RE: در مورد طرح درمان خستگی چه می دانید ؟ - nahid - 2011/01/13

آره همونه
فرمش رو گرفتم بعد از ظهر پیداش می کنم اگه بشه می فرستم برات .الان نمی تونم.
خوراکیه اول برای مثلا یه هفته میدن و هی چک می کنن چند روز یه بار و بررسی میکنن ببینن اثرش چی بوده و...
دکتر که می گفت برو ها . برای آزمایش وریدی و یه طرح دیگه که یادم نیست هم اطلاعیه داشت.

RE: در مورد طرح درمان خستگی چه می دانید ؟ - بهرنگ - 2011/01/13

سلام

اسم دارو چی هست ناهید خانم؟بی خیال .من با مجوزش رو خوردم.لرزشم زیاد شد.حالا وای به حال بی مجوزش.

RE: در مورد طرح درمان خستگی چه می دانید ؟ - nahid - 2011/01/13

مجری طرح خود پزشکه و در اون برگه تعهدات مجری طرح رو نوشته .
دارو با نام ( مستعار ) TA80 ساخت شرکت جالینوس به صورت قرص .
یعنی همه داروها اول آزمایش میشن ؟

RE: در مورد طرح درمان خستگی چه می دانید ؟ - maryamm - 2011/01/15

بچه ها این طرح طرحه زیر زمینی و طب زیر زمینی نیست

اتفاقا من که بررسی کردم دیدم اگه انجام بشه خیلی خیلی کمک کنندست

من متاسفانه وقت نکردم خودم برم و داوطلب بشم اگه مامان مشکل نداشته باشه من حتما این کار رو خواهم کرد.