امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اطلاعاتی در مورد مشکلات بینایی در بیماران ام.اس
مشکلات بینایی از معمول ترین و شایع ترین علائم در افراد مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس ( ام.اس ) میباشد.

مشکلات بینایی شایع در این بیماران شامل موارد زیر است :

اپتیک نوروتیس (Optic Neuritis ) : عارضه التهاب اعصاب بینایی میباشد، اعصاب بینایی با انتقال نور و تصویرها به مغز در بینایی نقش دارند. بنابر اعلام جامعه ملی مولتیپل اسکلروزیس 55% از افراد مبتلا به این بیماری با عارضه التهاب اعصاب بینایی مواجه میشوند. میتوان گفت این عارضه شایع ترین علامت بیماری مولتیپل اسکلروزیس میباشد ولی وجود این بیماری در افراد به معنای ابتلای قطعی به مولتیپل اسکلروزیس نمیباشد. شروع حاد هریک از علائم زیر میتواند نشانه ای از عارضه فوق باشد:
1- دید تار
2- دید خاکستری
3- نابینایی در یکی از چشمها
.
تحت تاثیر قرارگرفتن و درد در هردو چشم معمولا نادر میباشد. چند روز قبل از بهبودی عارضه ، معمولا وضعیت بینایی بدتر میشودو از شروع علائم تا بهبود علائم آن 12-4 هفته طول میکشد. درمان علائم به وسیله استروئیدهای خوراکی یا تزریقی برای کنترل التهاب میباشد.

دوبینی ( Double Vision ) : این حالت زمانی اتفاق می افتد که تطابق جفت ماهیچه های مخصوص کنترل حرکت چشم در اثر ضعف در یک یا چند ماهیچه از بین میرود . دوبینی اغلب بدون درمان پزشکی خاصی بهبود میابد.

حرکت کنترل نشده چشم (Uncontrolled Eye Movements ) : حرکت کنترل نشده افقی یا عمودی چشم تحت عنوان نیستاگوموس یکی دیگر از علائم شایع در بیماری مولتیپل اسکلروزیس میباشد. نیستاگوموس به صورت خفیف و یا شدید و آسیب رسان به بینایی میتواند باشد . درمان هایی برای کنترل و بهبود عوارض ناشی از نیستاگوموس گزارش شده است.

نابینایی موقت ( Temporary Blindness ) : این حالت در یک چشم و در زمان حمله بیماری مولتیپل اسکلروزیس میتواند ایجاد شود. حمله بیماری به صورت عود ناگهانی علائم قبلی و یا پیدایش علائم جدید میباشد که حداقل 24 ساعت طول میکشد و فاصله این حمله از حمله بعدی حداقل 1 ماه میباشد. نابینایی موقت نیز از عوارض التهاب عصب بینایی میباشد.

منبع: ام اس لینک

تشکر شده توسط : nazaninn , maryamm , شفا یافته , baran , Matilat , warrior , zabih , najva , هانیه , AVID2000 , sara.arsham
من مورد شماره 3 را دو بار تجربه کردم. خودش هم خوب شد.
من هم ام اس داشتم.
من مورد دوم و اول رو داشتم ولی مورد دوم رو الان در حال تجربه اش هستم و مورد اول رو 1 ماه پیش خوب شدم اونم با پالس تراپی این یکی هم که تو پالسم ولی تغییری نکرده ...
دوبینی و حرکت کنترل نشده چشم رو هم خیلی خیلی نا محسوس ...
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
[تصویر:  Multiple_Sclerosis_Vision_Problems.jpg]
ختصاصی ام.اس لینک - ترجمه از خانم فریبا مزروعی -
مشکلات بینایی از معمول ترین و شایع ترین علائم در افراد مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس ( ام.اس ) میباشد.

مشکلات بینایی شایع در این بیماران شامل موارد زیر است :

اپتیک نوروتیس (Optic Neuritis ) : عارضه التهاب اعصاب بینایی میباشد، اعصاب بینایی با انتقال نور و تصویرها به مغز در بینایی نقش دارند. بنابر اعلام جامعه ملی مولتیپل اسکلروزیس 55% از افراد مبتلا به این بیماری با عارضه التهاب اعصاب بینایی مواجه میشوند. میتوان گفت این عارضه شایع ترین علامت بیماری مولتیپل اسکلروزیس میباشد ولی وجود این بیماری در افراد به معنای ابتلای قطعی به مولتیپل اسکلروزیس نمیباشد. شروع حاد هریک از علائم زیر میتواند نشانه ای از عارضه فوق باشد:
1- دید تار
2- دید خاکستری
3- نابینایی در یکی از چشمها
.
تحت تاثیر قرارگرفتن و درد در هردو چشم معمولا نادر میباشد. چند روز قبل از بهبودی عارضه ، معمولا وضعیت بینایی بدتر میشودو از شروع علائم تا بهبود علائم آن 12-4 هفته طول میکشد. درمان علائم به وسیله استروئیدهای خوراکی یا تزریقی برای کنترل التهاب میباشد.

دوبینی ( Double Vision ) : این حالت زمانی اتفاق می افتد که تطابق جفت ماهیچه های مخصوص کنترل حرکت چشم در اثر ضعف در یک یا چند ماهیچه از بین میرود . دوبینی اغلب بدون درمان پزشکی خاصی بهبود میابد.

حرکت کنترل نشده چشم (Uncontrolled Eye Movements ) : حرکت کنترل نشده افقی یا عمودی چشم تحت عنوان نیستاگوموس یکی دیگر از علائم شایع در بیماری مولتیپل اسکلروزیس میباشد. نیستاگوموس به صورت خفیف و یا شدید و آسیب رسان به بینایی میتواند باشد . درمان هایی برای کنترل و بهبود عوارض ناشی از نیستاگوموس گزارش شده است.

نابینایی موقت ( Temporary Blindness ) : این حالت در یک چشم و در زمان حمله بیماری مولتیپل اسکلروزیس میتواند ایجاد شود. حمله بیماری به صورت عود ناگهانی علائم قبلی و یا پیدایش علائم جدید میباشد که حداقل 24 ساعت طول میکشد و فاصله این حمله از حمله بعدی حداقل 1 ماه میباشد. نابینایی موقت نیز از عوارض التهاب عصب بینایی میباشد.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : kia , shahrzad , sadaf , TootFarangi , shahrzad.s , paeazan , آنا
من تاری رو داشتم. یکی دو هفته هم صبح که از خواب بیدار می شدم تصویر به شدت جلو چشام بالا و پایین میشد اما با تزریق متیل تو بیمارستان التهاب فروکش کرد و مشکل حرکت تصور حل شد تاری هم یه ماه بعدش حل شد
خواهر منم تازگیا ام اسی شد و با تاری دید اولین علائمش شروع شد
در اغاز کلام بود،کلام با خدا بود و کلام،خدا بود. همان در آغاز با خدا بود.
همه چیز به واسطه او پدید آمد و از هر آنچه پدید آمد هیچ چیز بدون او پدیدار نگشت. در او حیات بود و آن حیات نور آدمیان گردید، آن نور در تاریکی میدرخشد و تاریکی آن را در نیافته است...wink2
من سوالی داشم ایا با داشتن مرحله تاری دید با گرفتن نوار عصب چشم التهاب مشخص میشه هخه من تاری دید دارم معاینات چشم پزشکیم ونار عصبم سالمه وهیچ دلیلی برای تاری پیدا نشده
نمی دونم راستش فکر می کنم فشار چشم مشخص می شه ! و با چشم سالم مقایسه می شه که تا چه اندازه ای عصب بینایی تون تورم داره
من مشکوک به ام اس هستم البته از نظر دکتر ها مشکلاتم عصبیه عکس رنگی از چشم گرفتم راستی شنبه دوباره امار ای ازم میگیرند
من بیماریم 100% هست ، چندین بار نوار عصب گرفتن و پیش چندین تا دکتر رفتم منتها بهم گفتن ام اس خفیف داری چون اولین بار به دلیل تاری دید رفته بودم بیمارستان و از اونجا چندین تا تست از من گرفتن به نام پریمتری که همشون مشکل چشم چپم توش مشهود بود ، از همونجا به من گفتن مشکوک به ام اس هستی ، که رفتم پیش دکتر مغز و اعصاب و نوار عصب برام نوشت که بعدش به من گفتن ام اس 100% ...
دکترم رو هم تعویض کردم که اونم ام اس رو تایید کرد . امیدوارم بعد از ام آر آی مجدد که ازتون می گیرن بهتون بگن ام اس نیست .
ام آر مجدد هم برا اینبه من دادن چون بعد از پلاسما درد چشمم برگشته و شدید تر شده ولی بیناییم مشکلش مثل قبل نیست فقط درد چشمم باعث شد تا دوباره برام ام آر آی تجویز کنه .

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نوارعصب بینایی چشم (VEP) nahid 4 8,840 2018/06/27, 12:56 PM
آخرین ارسال: Nadertaghvai
  توصیه های ایمنی برای بیماران مبتلا به ام.اس maya 25 28,689 2016/09/10, 10:00 AM
آخرین ارسال: niloofary
  مشکلات فکری در مبتلایان به ام اس (MS) paeazan 14 9,588 2013/12/03, 11:14 PM
آخرین ارسال: roya7116
  شرط و شروط سفرهای نوروزی بیماران خاص hamdam 1 2,472 2013/03/19, 10:48 AM
آخرین ارسال: sargol
  تصویرسلولهای عصبی بیماران ام اس sargol 4 3,712 2013/01/01, 12:17 PM
  بیشتر بیماران ام اس نوع عود کننده و بهبود یابنده هستند najva 16 15,153 2012/12/17, 06:13 PM
  حرفهایی با بیماران تازه تشخیص nahid 0 2,578 2012/11/28, 04:21 PM
آخرین ارسال: nahid
  یکی از قویترین فرضیه ها در مورد علت شکل گیری بیماری MS SecondChance 25 15,164 2012/10/20, 09:20 PM
آخرین ارسال: Yanis
  8 اشتباه رایج در مورد مسکن ها Prime 0 3,072 2011/08/20, 08:49 PM
آخرین ارسال: Prime
  با ایجاد محیطی آرام از استرس بیماران مبتلا به ام.اس بکاهیم aztab 5 5,058 2011/03/12, 12:59 PM
آخرین ارسال: مـه ســـا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان