امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استفاده طلا در مردان باعث كم خوني و سرطان خون مي شود
#1


استفاده طلا در مردان باعث كم خوني و سرطان خون مي شود

خبرگزاری جمهوری اسلامی - ایرنا

گزارش ،پروانه اماني : استفاده از طلا در مردان باعث بر هم خوردن تعادل ميان گلبول‌ هاي سفيد و قرمز خون مي‌ شود. همين امر باعث بروز كم‌ خوني در مردان و از سوي ديگر سبب بروز سرطان خون مي ‌شود كه همگي بر اثر اختلال در گلبول ‌هاي بدن مردان ايجاد مي ‌شود.


طلا' از جمله فلزهاي زينتي به شمار مي‌ رود كه طرفداران زيادي دارد و بويژه خانم‌ ها علاقه زيادي به آن نشان مي ‌دهند و در نتيجه از اشكال مختلف آن به عنوان زيورآلات استفاده مي ‌كنند.
در اين ميان حتما شنيده ‌ايد كه استفاده از طلا براي مردان منع شده و در اسلام اين كار عملي حرام معرفي شده است ولي تا به حال شده از خود بپرسيد چرا زنان مجاز به استفاده از طلا هستند ولي مردها نبايد از اين فلز قيمتي و زينتي بهره‌ مند شوند؟
به طور كلي هر موضوعي كه اسلام آن را سفارش كرده باشد براي بدن انسان مفيد و هر چه را كه براي انسان حرام كرده باشد، قطعا براي او مُضر است. اگر چه دلايل برخي مسائل هنوز از لحاظ علمي مشخص نشده است ولي ما به عنوان مسلمان به اين امر معتقديم كه مسلما خيري در پشت اين ممنوعيت ‌ها وجود دارد.
تحقيقات پزشكان در سال هاي اخير نشان داده است كه طلا خاصيت شبه القايي دارد كه بر پوست و خون مردان اثر منفي مي گذارد اين ويژگي باعث مي شود خون دچار غلظت خاصي شود و حالت كثيفي به آن دست دهد. البته نكات ديگري هم هست كه در مجموع موجب امراض قلبي و خوني و سكته مي شود و اين اثرات در مردان متفاوت است.
از نظر پزشكي، طلا روي گلبول هاي قرمز خون مردان اثر سويي دارد و سيستم ايمني بدن آنان را دچار اشكال مي كند. وقتي طلا با پوست تماس پيدا مي كند، يون هاي آن وارد بدن مي شوند. اين يون ها در مردان در كبد جمع و همان جا متوقف و موجب اختلال مي شود.
طلا و كم خوني در مردان
فوق تخصص تغذيه باليني در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در خصوص مضرات استفاده طلا در مردان گفت :طبق بررسي ‌هاي متعددي كه صورت گرفته تعداد گلبول ‌هاي سفيد خون در مردان بيشتر از زن ‌هاست، حال آن كه تماس بدن مرد با طلا باعث بالا رفتن ميزان گلبول‌ هاي سفيد مي ‌شود. به طور طبيعي با افزايش شمار گلبول‌ هاي سفيد، جا براي گلبول‌ هاي قرمز خون كم شده و تعداد آن ها به طور محسوسي كاهش پيدا مي‌ كند.
دكتر مهدي اخبارده اظهار داشت :هميشه اين سوال وجود دارد كه چرا زنان مي ‌توانند از طلا استفاده كنند ولي مردان نه و اگر طلا روي تعادل گلبول ‌هاي بدن مردان تاثير مي‌ گذارد، پس زنان هم نبايد از اين امر مستثني باشند.
وي خاطر نشان كرد :مطالعاتي كه روي ساختار بدن زنان انجام شده نشان مي ‌دهند تفاوت‌ هايي جزيي در ساختار بدن زن و مرد وجود دارد. طلا حاوي اشعه‌ هايي است كه از پوست بدن رد مي شود و بر روي گلبول ‌هاي بدن تاثير مي ‌گذارد.
اخبارده ادامه داد: اين مساله در مورد مردان كاملا صدق مي ‌كند ولي در زنان خير، در زنان بين لايه ي پوست و گوشت، لايه اي چربي وجود دارد اما در مردان اين لايه وجود ندارد. همين لايه محافظ چربي است كه همانند سدي محكم مانع رسيدن اشعه‌ هاي مُضر طلا به بدن زنان مي‌ شود.
فوق تخصص تحقيقات بزشكي دانشگاه پزشكي بوستون اضافه كرد : تعداد گلبول‌هاي سفيد خون در مردان بيشتر از زن ‌هاست، اين در حالي است كه تماس بدن مرد با طلا باعث بالا رفتن ميزان گلبول‌ هاي سفيد مي ‌شود وبه اين ترتيب تاثير منفي بر روي گلبول ‌هاي قرمز خوني در مردان يكي از مضرات استفاده از طلا در آقايان است.
طلا و سلامت جنسي مردان
اخبارده افزود : دليل ديگري كه از اهميت زيادي هم برخوردار است، تاثير منفي اشعه‌ هاي فلز طلا روي هورمون ‌هاي جنسي مردان است. استفاده از طلا توسط مردان باعث بروز اختلالات هورموني مي شود و حركت اسپرم ‌ها را با مشكل مواجه مي ‌كند؛ به طوري كه سرعت حركت آن ها به قدري كاهش پيدا مي‌ كند كه قدرت كافي براي باروري تخمك نداشته و موجب ناباروري مرد مي‌ شود.
وي خاطر نشان كرد :در اين ميان حتي افرادي كه از طلا به عنوان زينت استفاده نمي ‌كنند و تنها شغل آنها ايجاب مي ‌كند كه با طلا در ارتباط باشند از اين خطرات در امان نيستند و اختلالات هورموني گريبان آن ها را نيز ممكن است بگيرد.
طلا در همه رنگ و همه ‌شكل ممنوع!
متخصص تغذيه باليني ادامه داد: وقتي صحبت از طلا به ميان مي ‌آيد، همه جواهرات ساخته شده از آن را در بر مي ‌گيرد. زنجير طلا، انگشتر طلا، حلقه ي طلا، بند ساعت و حتي عينك طلا و حتي سروكار داشتن با طلا و طلا سازي هم مي ‌تواند براي مردها مشكل ايجاد كند و فرقي هم نمي ‌كند مدت كوتاهي با اين طلا در ارتباط باشيد يا طولاني، به هر حال براي مردان منع استفاده دارد.
وي با تاكيد بر اينكه مضرات استفاده از ‌طلا براي مردان بر اساس مدارك علمي جديد تاييدي ديگر بر معجزه بودن قرآن كريم است اظهار داشت : با اين حال در برخي موارد از طلا و ساير فلزات از قبيل نقره به عنوان درمان استفاده مي‌ شود و گاهي نيز اين فلز در دندان سازي و جراحي استخوان‌ ها كاربرد دارد؛ در اين حالت هدف درمان است و براي برطرف كردن مشكل و بيماري ايجاد شده مورد استفاده قرار مي‌ گيرد .
اخبارده افزود : پلاتين كه فلز متفاوتي است هيچ يك از اشعه‌ هاي منفي طلا را نداشته و هيچ منع استفاده‌ اي هم براي مردان ندارد و با خيال راحت مي ‌توانيد از اين قبيل جواهرات همانند پلاتين يا نقره كه حتي براي بدن مفيد هم هستند، استفاده كنيد.
 تشکر شده توسط : سحــــــــر , آرزو , Ali 324 , najva , paeazan
#2
چرا طلا برای مردان ضرر دارد ؟

پیش از همه باید بدانیم که خداوند هر چیزی را که برای ما نهی کرده است ضررهایی دارد که به خودمان برمی گردد. اما از جمله ضررهایی که می توان برای استفاده طلا برای مردان برشمرد عبارتند از: از نظر پزشکی، طلا روی گلبول های قرمر خون مردان اثر سوئی دارد و سیستم ایمنی بدن آنان را دچار اشکال می کند. وقتی طلا با پوست تماس پیدا می کند، یون های آن وارد بدن می شوند. این یون ها در مردان در کبد جمع و همان جا متوقف می شوند و موجب اختلال می شوند.
تحقیقات پزشکان در سالهای اخیر نشان داده است که طلا دارای خاصیت شبه القائی است که بر پوست و خون مردان اثر منفی می گذارد این خاصیت باعث می شود خون دچار غلظت خاصی شود و حالت کثیفی به آن دست دهد. البته نکات دیگری هم هست که در مجموع، موجب امراض قلبی و خونی و سکته می شود و این اثرات در مردان متفاوت است.

ضرر طلا برای مردان از نظر پزشکی

با وجود اتفاق نظر مراجع در حرام بودن استفاده از طلا برای مردان، استفاده از این فلز در بین آقایان رو به افزایش است، تأملی در مضرات استفاده از طلا برای مردان، گواهی برای اثبات علت حرام شمردن آن برای مردان در دین مبین اسلام است .

محققان با مطالعه روی افرادی که با طلا ارتباط دارند به این نتیجه رسیده اند که طلای موجود در بدن آنها باعث ایجاد اختلالات هورمونی شده و هورمونهای پرولاکتین و FSH بیشترین تأثیر منفی را از طلای موجود در بدن آنها گرفته و بیشترین تجمع طلا در دستگاه تناسلی مردان مشاهده شده است.

بدن انسان طوری است که فلز طلا و همینطور نقره و پلاتین را جذب نمی کند به این معنا که ترکیبات طلا چندان سمی نیست اما براساس گزارشهای منتشر شده ۵۰ درصد بیماران ورم مفاصل که با داروهای ایزوتوپ طلا درمان شده اند دچار آسیبهای کلی بر کبد شده اند این تحقیق تنها در حد گزارش بوده و تا کنون مستنداتی در این رابطه ارائه نشده است.
از میان دیگر عوارضی که طلا برای مردان ایجاد می کند می توان به تحقیقاتی اشاره کرد که در سال ۱۹۹۰ در آمریکا انجام شده است. محققان با مطالعه روی افرادی که با طلا ارتباط دارند به این نتیجه رسیده اند که طلای موجود در بدن آنها باعث ایجاد اختلالات هورمونی شده و هورمونهای پرولاکتین و FSH بیشترین تأثیر منفی را از طلای موجود در بدن آنها گرفته

 تشکر شده توسط : ساغر
#3
خیلی جالب بود !! من شنیده بودم سرطان زاست برای مردان ولی ساز و کارش رو نمی دونستم !! تشکر smilingsmiling
قال الله تعالی :‍‍

من با هر بنده ام طوری رفتار می کنم که انگار همین یک بنده را دارم

اما بنده ی من طوری رفتار می کند که انگار همه خدایش هستند بجز من !!!!!!!!

  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تومور در غده تیروئید (سرطان تیروئید) i_sh 0 2,642 2016/03/13, 08:43 PM
آخرین ارسال: i_sh
  داروهایی که باعث پوکی استخوان می شوند nahid 0 6,170 2014/05/05, 09:47 PM
آخرین ارسال: nahid
  توصیه هایی برای تناسب اندام افرادی که از ویلچر استفاده می کنند نازلی 0 3,018 2013/09/14, 08:49 PM
آخرین ارسال: نازلی
  آیا ازدواج باعث چاق‌ شدن می‌شود؟ shokolat 10 15,186 2013/03/27, 11:58 AM
آخرین ارسال: saeid
  ۹ باور غلط درباره سرطان booshveg 0 2,411 2013/03/06, 06:14 AM
آخرین ارسال: booshveg
  تفاوت حرکات چشم در زنان و مردان paeazan 0 2,287 2012/12/31, 01:35 AM
آخرین ارسال: paeazan
  مردان پس ازجراحی مغزبامشکلات بیشتری مواجه میشوند sargol 0 1,921 2012/11/19, 08:08 PM
آخرین ارسال: sargol
  طنابی که معجزه می کند/ غلبه بر سرطان با بند ناف نوزاد paeazan 0 2,544 2012/11/05, 12:15 PM
آخرین ارسال: paeazan
  تفاوت بیماری‌ها در زنان و مردان naazanin 0 2,284 2012/08/01, 01:40 PM
آخرین ارسال: naazanin
  چرا زنان بیشتر از مردان به عفونت ادراری مبتلا می شوند؟ # پریسا # 1 3,156 2012/05/06, 08:31 PM
آخرین ارسال: # پریسا #کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست