امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا ازدواج باعث چاق‌ شدن می‌شود؟
به گزارش تایم‌ آنلاین این بررسی که نتایج آن در ژورنال obesity منتشر شده است، به این قصد انجام شد که چگونگی تاثیر زندگی مشترک را بر وزن افراد تعیین کرد.

پژوهشگران تغییرات وزن و وضعیت روابط میان 6949 نفر را در طول چند سال دنبال کردند، و یافته‌های آنها نشان داد که افرادی که ازدواج می‌کنند، و همخانه می‌شوند، با احتمال بیشتری چند کیلویی وزن اضافه می‌کنند.
این پژوهشگران در دانشگاه کارولینای شمالی نشان دادند که زنان پس از یک سال زندگی مشترک با مردان در معرض افزایش احتمال اضافه وزن قرار می گیرند. هر مدت بیشتری از این زندگی مشترک می گذرد، احتمال افزایش وزن بیشتر می‌شود. در مورد مردان خطر چاقی تنها در بین سال اول و دوم زندگی مشترک اوج می‌گیرد.
.png   untitled.png (اندازه: 48.73 KB / تعداد دفعات دریافت: 8)

اما علت این افزایش وزن چیست؟

این پژوهشگران در بخش دیگری از بررسی‌شان 1293 زوج را مورد پرسش قرار دادند.

بر اساس یافته‌های آنها زمان غذا خوردن در مورد افرادی که زندگی مشترک دارند، نسبت به آنهایی که تنها زندگی می‌کنند، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و افرادی که قبلا به سالن ورزش می‌رفتند، ممکن است پس از ازدواج به همان اندازه قبل به فعالیت بدنی نپردازند.

و شاید هم زوجین پس از ماه‌ها تلاش برای اینکه برای روز عروسی از لحاظ بدنی متناسب به نظر برسند، پس از ازدواج مدتی خود را رها می‌کنند.

دانشمندان همچنین مدتهاست که دریافته‌اند رابطه نزدیک با یک فرد چاق، چه به عنوان دوست یا به عنوان همسر، فرد را بیشتر در معرض چاقی قرار می‌دهد.

اما چگونه می‌توان این چرخه را متوقف کرد؟

شاید با الهام گفتن از همان شخصی که شما را به این ورطه کشانده است.
یک بررسی در دانشگاه کنکتیکت نشان داد که اگر یکی از زوجین در یک برنامه کاهش وزن شرکت کند،‌ همسر او هم با وجودی که در این برنامه شرکت نکرده است، حدود 2.5 کیلوگرم کاهش وزن پیدا می‌کند.

این پژوهشگران در ادامه بررسی خود سعی کردند به این سوال پاسخ دهند که آیات حمایت زوجین از یکدیگر می تواند به کاهش وزن هر دوی آنها کمک کند. بررسی مقدماتی 16 هفته‌ای آنها بر روی 20 زوج به این سوال جواب مثبت داد. در یکی از موارد همسر حمایت کننده نسبت به فردی که مشارکت‌‌کننده اصلی در بررسی بود، وزن بیشتری کم کرد.

البته چاق شدن پس از ازدواج یک پدیده غیرقابل‌ پیشگیری نیست و نباید باعث نگرانی زوج‌ها شود.

از طرف دیگر بررسی‌ها نشان می‌دهند که ازدواج اثرات مفید خود بر سلامتی را هم ایجاد می‌کند، مثلا عمر طولانی تر و احتمال بیشتر ترک سیگار.

گردآورنده : مجله پزشکی.::.ژورنال

همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : ساغر , yummy , TootFarangi , احمدرضا , havaars , baran , *sharzad.s* , pariya
حالا من که دلیل علمی شو نمی دونم
اما از قدیم شنیدم که میگن وقتی یه مرد ازدواج میکنه به قولی چاق میشه دلیلشم اینه که از یه اتفاق جدیدی تو زندگیش افتاده و لذت میبره از زندگیش
ماییم و نوای بی نوایی.بسم لله اگر حرف مایی
به حال به اين سؤال فكر كرده ايد كه چرا آدم هاي چاق، از خوردن غذا لذت مي برند؟

چرا افراد لاغر ميلي به خوردن غذاهاي رنگين ندارند؟

چه اتفاقي در بدن آدم هاي لاغر باعث كاهش اشتهاي آنان مي شود؟

آيا چاق ها براي شاد بودن نياز به خوردن دارند؟

آيا به نظر شما رابطه اي بين خوشحالي و لاغري وجود دارد؟

در طول تاريخ محققان زيادي در اين رابطه جستجو كرده اند و حتي عده اي از آنها از روي ظاهر افراد توانسته اند شخصيت و خصوصيات باطني آنها را شرح دهند. به عنوان مثال كرچمر، روانپزشك آلماني مي گويد آدم هاي چاق قد كوتاه كه سينه و شكم خيلي بزرگ دارند و پوستشان به سرخي تمايل دارد، برون گرا، خوشگذران و خوش برخورد هستند. اين افراد معمولاً شاد بوده و از زندگي لذت مي برند.

اما آدم هاي لاغر و قد بلند، درون گرا، مضطرب و عصبي هستند و با كنايه حرف مي زنند. گروه سوم كه استخوان بندي محكم و عضلات قوي و سينه پهن و بلند دارند، جدي، رياست طلب، پرخاشگر و زورگو هستند. با توجه به تقسيم بندي اين روانپزشك آيا مي توانيم بگوييم آدم هاي چاق از خوردن لذت مي برند و اين كار آنها را شاد مي كند؟

دانشمندان بيكار ننشسته و در جستجوي پاسخي براي سؤال ما هستند. حتي آنها معتقدند با كشف ساز و كار اين قضيه مي توان راه هايي براي كاهش اشتهاي آدم هاي چاق پيدا كرد؛ چنان كه پژوهشگران دانشگاه شفيلد در بريتانيا سرگرم تحقيقاتي درباره رابطه هورمون سروتونين (Serotonin) با لاغري افراد هستند.

هورمون سروتونين در مغز احساس شادي به همراه مي آورد. پژوهشگران معتقدند با افزايش ميزان اين ماده شيميايي در افراد، به كاهش وزن كمك مي شود.
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : yummy , TootFarangi , baran , somaye_602000
یکی را میشناسم از اقوام وقتی ازدواج کرد از من چاق تر بود کلن بچه دار هم که شد دیگه ترکوند confused
بعدش یهو تصمیم کبری گرفت لاغر کنه و واقعا حدود 20 کیلویی وزن کم کرد تـــــــــــــــــــا باز دوباره باردار شد و می دونید که یکی که باردار میشه همش غذا می خوره به بچه آسیب نرسه و ... ( راستش من به موارد اعتقاد ندارم ) خلاصه به نظرم الآن حدود 100 کیلو هست و واقعا سخت راه میره sad2 می گم ورزش کن میگه نه چون بچه شیر میدم ورزش نمی کنم و ...
خلاصه که چاق شدن تو ایران در اکثر موارد تقصیر بی تحرکی و خوردن غذاهای چرب هست.
واسه اون موردی هم نوشتین اونا که چاق هستن بیشتر می خورن و لاغر ها برعکس یکمی درسته چون مهمونی هایی که میرم معمولا میل به خوردن غذا ندارم وقتی هم پارسال کورتون گرفته بودم اصلا غذا حالم رو بد می کرد به زور چیزی می خوردم با این حال 10 کیلو اضافه وزن پیدا کردم که ورزش کردم حدود 7 کیلوش آب شد laughing3
از چاق شدن بدم میاد دوست دارم همین طوری بمونم و این فقط با ورزش و یکمی مراقب غذا خوردن بودن حل میشه . حالا چه مجرد چه متاهل Rolleyes
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : shokolat
آیا ازدواج باعث چاق‌ شدن می‌شود؟

بله که می شودjumping0047.gif
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : shokolat , nazaninamiri70
چاق شدن بعد از ازدواج میتواند علت هورمونی هم داشته باشد.خصوصا برای خانمها این قضیه با شدت بیشتری اتفاق میافتد.
خوابهايم را خسته ميكني
وقتي تا سحر
مي گردم و پيدايت نمي كنم !...
روزهاتو را چرت می زنم
بس که شب ها

در خواب تو بیدارم

تشکر شده توسط : somaye_602000 , shokolat
از لحاظ علمی نمیدونمconfused2ولی من وسعید که ترکوندیمwink2
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
 تشکر شده توسط : shokolat , nazaninamiri70
من که تا بچه دار شدنم اصلا چاق نشدم بعدش 36کیلو اضافه وزن پیدا کردم ولی بارژیم کم کردمش در مدت یک سال .به نظر من فقط ازدواج نیست بالاخره بعد از 30سال سوخت وساز بدن کاهش پیدا می کنه ولی کماکان به بهانه بچه ومهمانیها حسابی می خوریم angry2angry2مخصوصا خانوم ها که خودشان هم آشپزی می کنند وحیفشان می آید غذا را دور بریزند !!!!!!!!!!!!!!confused2
 تشکر شده توسط : shokolat , pariya
بعد از چشم پوشی از عوامل وراثتی و رفتار ژنتیکی بدن در افراد مختلف، بیشتر چاقی ها تقصیر خود افراده به خاطر عدم تحرک و دریافت کالری بیشتر از سوخت و ساز بدن.

ولی چاقی بعد از زایمان در خانومها به مراتب خیلی بیشتر از چاقی بهد از ازدواجهconfusedconfused
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
 تشکر شده توسط : hamed , shokolat , hanie
منم قبول دارم طرف عرض یک سال 10 کیلو اضافه کردAngel

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروهایی که باعث پوکی استخوان می شوند nahid 0 6,089 2014/05/05, 09:47 PM
آخرین ارسال: nahid
  بالاخره ازدواج، خوب است یا بد؟ نازلی 0 1,890 2011/12/14, 12:41 PM
آخرین ارسال: نازلی
  استفاده طلا در مردان باعث كم خوني و سرطان خون مي شود نازلی 2 10,474 2011/11/17, 11:22 PM
آخرین ارسال: Ali 324
  نصف کردن قرص می تواند باعث مصرف دوز اشتباه شود nafass 0 2,067 2011/10/23, 05:05 PM
آخرین ارسال: nafass
  نور صفحه تلویزیون و مانیتور باعث افسردگی میشود paravar2008 0 2,150 2010/11/22, 07:27 PM
آخرین ارسال: paravar2008
  فعاليت‌هاي مغزي و ذهني باعث تأخير در بروز بيماري جنون مي‌شود Sina 0 1,964 2010/09/09, 01:05 PM
آخرین ارسال: Sina

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان