•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • 10
  • ...
  • 429
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 43 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ازدواج و ام اس
من با سينا موافقم
هر كي گفته من ام اس رو ميشناسم دروغ گفته

تا هيچ كسي ام اس نگيره و يا در نزديكيش انواع ام اس رو نديده باشه نميفهمه
ماها الان ديگه خودمون كاركشته شديم ميدونيم هر نوعي چه حالتي داره چي ميشه

ولي اگه براي هر كسي بگي حتي براي يه عاشق
نميفهمه
چون درك نميكنه بايد ببينه بايد بدونه
مطمئن باشين اينو
چون فرهنگ جامعه بشري اينطوري
مثلا قبل از اينكه خودتون بيمار شين ميدونستين كه اين قدر اين ام اس انواع مختلفي داره يكي بدجور گرفتار ميشه يكي صاف صاف راه ميره و ام اس داره نه نميدونستين
الان ميدونين چون ديگه باهاشين باهاتونه

و يه نكته مهم ببيني وقتي يه نفر ميگه من صرع دارم يا ديابت يه نفر ديگه كه ميخواد باهاش ازدواج كنه خيلي راحت تر قبولش ميكنه تا يكي كه بگه من ام اس دارم
چون براي ائن بيماريها فرهنگ سازي شده ولي براي اين بيماري مظلوم متاسفانه اصلا
به هر كي بگي
ازش يه غول ميسازه كه اخرشو رو ويلچرنشيني و مرگ ميدونه� :'(

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : pariya1361
آخه بدبختانه چون MS هم مخفف شدست و خیلی به ندرت دیده میشه
اسمش خیلی خفنه .. واسه همین کسی که نمیشناسه چیه ؟؟؟ میترسه
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

be� nazre man� 1 bimare ms ezdevaj kone khube vali bache nayare behtare
man� vaghti salem budam talagh mikhastam behichonvan� shoharam talagh nemidad ta inke ms gereftam va zod talagh dad oon adami nabud poole daruhaye mano bede 1 bimare ms kharjesh ziyade khanevadeye man bishtar az bimarim vase pool joosh mizanan vaghti ba madaram dava mikonam tahdidam mikone ke poole daruhamo nakhahad dad! dr hamleye avvalam ke ms ghati nabud poole daruhamo nadadn va man majbur shodam ghat konam� 1 bimare ms bayad ba 1 pooldar arusi kone 8)
(2009/10/17, 09:51 PM)someira111 نوشته است: be� nazre man� 1 bimare ms ezdevaj kone khube vali bache nayare behtare
man� vaghti salem budam talagh mikhastam behichonvan� shoharam talagh nemidad ta inke ms gereftam va zod talagh dad oon adami nabud poole daruhaye mano bede 1 bimare ms kharjesh ziyade khanevadeye man bishtar az bimarim vase pool joosh mizanan vaghti ba madaram dava mikonam tahdidam mikone ke poole daruhamo nakhahad dad! dr hamleye avvalam ke ms ghati nabud poole daruhamo nadadn va man majbur shodam ghat konam� 1 bimare ms bayad ba 1 pooldar arusi kone 8)

سلام عزيزم اين حرفها رو نزن
ما هم ديگه رو داريم و خدا رو
ولي در اين بهتم چرا مادرت واقعا ؟� :Smile

خب اينكه شوهرت برا اين موضوع طلاقت داده شايد ............................ ولي خب خودت راحت شدي در ضمن روحيتو بالا ببر بقيشو بده دست خدا
من دوستت دارم خودمون رو عشق است بقيه رو ول كن .
ماها يه ظرفيت خيلي بالايي داريم كه خدا اين بيماري رو به ما داده
اين توان رو داريم به اين شك نكن .

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
سلام
نظرات جالب بودن . خب ازدواج مقوله ايه كه ممكنه ذهن هر آدمي رو ( بخصوص ماها رو ) به خودش مشغول كنه .
حذف صورت مساله هم راهكاره خوبي نيست از نظره من ( اينكه كلا بگيم ازدواج رو بيخيال )
اما درباره گفتن يا نگفتن موضوع هم بايد بگم همونجور كه ما انتظار داريم دالمون ميخواد طرف مقابل رك و پوس كنده بياد سنگاشو واسمون وا بكنه خب اونم احتمالا همين انتظار رو از ما داره و بايد قبل از ازدواج اين ماجرا رو براش گفت
اما نه اينكه به محض اينكه ديديمش بيايم همه چيك و پوكمونو بريزيم بيرون واسش . اصن چه معني هر كي از دره خونه آدم رد شد آدم همه دار و ندارشو عرضه كنه؟
به نظره من بايد مراحل اول آشنايي طي بشه . طرفين همديگه رو بشناسن و اگه در اصوصل اوليه با هم توافق داشتن و هم رو پسنديدن اونوقت تويه يه جلسه خصوصي ( فقط خوده دختر و پسر ) واسه طرف مقابل شرايط رو بگيم و بگيم اگه واقعا هستي تا آخرش و ميتوني با اين موضوع كنار بياي كه يا علي . اگه نه خواهشن اين موضوع بين خودمون بمونه و ما رو بخير و شما رو به سلامت .
اينجوري آدم تكليفش با خودش هم روشنه .
اينكه حالا فرض كن فلاني بعد از ازدواج چه مشكلي براش پيش بياد و اينا يه بهونه اس . نه اتفاقا بايد فرض كنن اوضاع همين جوري كه هست ميمون . اون سالم و من بيمار . ( البته با ظاهر بيمار ) اون وقت اگه موند واقعا همراهه . نه اينكه ...
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : pariya1361 , sange sabor
با صحبت همتون موافقم ولی من با همون گام اولش مشکل دارم ، من تحمل اینکه بیام با یه نفر آسنا بشم بعد بهش مشکلمو بگم و اون بره ندارم� :'( ، همین طوریشم این آقا پسرای ما همچین .... نیستن که تازه بخوان ناز هم بکنن آخه� Sad میخوام بی خیال ازدواج بشم نمیتونم میخوام نشم ..... :-X
درتنها ترين تنهاييم تنها كسم تنهاي تنهايم گذاشت ،اي خدا به حق تنهاييت درتنها ترين تنهاييش، تنهاي تنهايش نذار

ميگم بالاخره بيشتر شماها دوس دارين با كسي از جنس خودتون ازدواج كنيد يا نه ؟

درسته شايد قدر ماها رو كسي ندونه
پس ادم سالم چطور ميدونه
چطور بايد بهش بفهمونيم كه بابا ما مشكلي نداريم يا اگه هم داشته باشيم ما خودمون تحملش ميكنيم
خب حالا با توجه به تفاسير
شماها باز هم دنبال ادم سالميد يا نه ؟؟� :Smile
من كه گيج شدم
ميدونم هم نبايد دو بيمار با هم ازدواج كنند
ولي اين گفته برا كسانيست كه بيماريشون پيشرفت داره
چون با عود كردن هر كدومشون حال اون يكي بدتر ميشه
و خب اگه نوع خوب باشند چي ؟ :o

تشکر شده توسط : domeh , pariya1361
ياس عزيز
ميدوني چيه؟ ازدواج دو نفر بيمار اصلا بنظرم منافاتي نداره . حتي وقتي هر دو بيماريشون پيشرونده باشه . ( البته نظر دكتر خيلي مهمه )
ولي چيزي كه خيلي وقته ذهنه منو هم به خودش مشغول كرده اينه
هزينه داروها و درمان ام اسي ها خيلي بالاس . كافيه يكي از طرفين ام اسي باشه تا گير كنن تويه اين تورم و خرج و مخارج زندگي . چه برسه به دوتاشون
نتيجه اساسي ( واسه دختر خانوما )
خواهشا اگه ميخواين عاشق بشين اول به جيب طرفتون نگا كنين
اگه هم ميخواين عاشق ام اسي جماعت بشين دو برابر به جيب طرف نگا كنين
آقايونم كه خود دانن . زندگيه و خرج و مخارج . اگه مردشن يا علي . بيان با ام اسي جماعت بپرن
آقا خودمونيم ها . مريضيم ميخواي ام اس . ببن چقدر با كلاسه .� Smile
آنارام باشید
سلام انارام عزيز
راست ميگي هر كي ميخواد ازدواج كنه
اونم با يه ام اسي با كلاس مثل ماها بايد ميلياردر باشه� Smile Smile Smile Tongue
وگرنه پس ميفته� :Smile

دیشب که سریال دلنوازان رو دیدم به یاد مشکل خوم افتادم شاید بعضی از شما هم مشکل منو داشته باشید شاد هم نه
چون من دختر بزرگ خانواده هستم و یه خواهر 2 سال کوچکتر از خودم دارم فکر کنین حالا اگه یه خواستگار بیاد
چون بیشر وقتها براشون فرق نمی کنه که به خواستگاری کدوم دختر اومدن
اگه من برم ممکنه بشنون قضیه رو پاپس بکشن و فرصت رو از خواهرم هم بگیرم
اگه خواهرم بره می گن دختر بزرگه حتما عیب و ایرادی داشته که مسلما دارم ولی این عیب هم� در نظز خودم و هم در واقعیت خیلی بی اهمیته
ولی این اونا باور نمی کنن
شاید ازدواج خواهر کوچکتر تو شهرهای بزرگ زیاد عیب نباشه ولی تو شهرهای کوچیک عیبه :'( :'( :'( :'(
<br />زندگی رنگ است...

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • 10
  • ...
  • 429
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داستان ازدواج یک ام اسی آذرستون 36 25,201 2020/07/18, 08:37 PM
آخرین ارسال: یاسمین123
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,755 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج عمومهربان 76 43,439 2017/07/26, 09:57 PM
آخرین ارسال: famoon
Heart موافق و مخالف ازدواج shams_taban2000@yahoo.com 160 93,912 2017/07/12, 11:58 AM
آخرین ارسال: famoon
  آمادگی و شرایط مناسب برای ازدواج m_o 0 4,115 2013/02/01, 11:49 AM
آخرین ارسال: m_o

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
8 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست