•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 268
  • 269
  • 270(current)
  • 271
  • 272
  • ...
  • 429
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 43 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ازدواج و ام اس
Rolleyes
هر وقت تونسم مثل بزرکایه راهه ازدواج بشم اونوقت باید ازدواج کنم
angel
...
 تشکر شده توسط : نازی ی , شیرین , nazaninamiri70
خیلی وقت بود تاپیکمون بالا نیومده بودا بچه هاwink2
همه نظرات بچه هارو خوندم...راجع به اینکه ام اس رو به طرفشون بگن یا نهDodgy
ولی به نظر من نامردیه اگه به طرف نگیمangry2angry2angry2angry2angry2angry2
چظور میتونیم ادعا کنیمو قسم بخوریم که شریک زندگی طرف میشیم اونوقت اینجوری با احساساتش بازی کنیم!
اونم آدمه....حقشه بدونه طرفش یه آدمه کاملا سالم نیست...
بچه ها ماها هر چقد هم خودمونو راضی و قانع کنیم که سالمیم باید اینو قبول کنیم که یه بیماریی داریم به نام ام اس که به راحتی قابل کنترله...
زندگی مشترک خیلی با ارزشه....نباید با دروغ شروعش کردangry2angry2angry2angry2
گیرم اصلا طرف بویی نبرد از بیماریمون...وجدان ما کجا رفته باهاش اینجوری بازی کنیم؟
دروغ دروغه...بزرگ و کوچیک نداره
دورغ دروغ میاره...وقتی به دروغ میگیم من سالمم فردا باید بخاطش هزاران دروغ دیگه هم بگیم....
بخدا زندگی مشترک خیلی مقدسه....
من خودم روز سوم آشناییمون به طرف گفتم بریم بیرون یه دوری بزنیم....
رفتیم کافی شاپ...
نشستم روبه روش...
کاملا خونسد و آروم...چون تو خونه خودمو آماده کرده بودم بهم بگه نه...به خودم قول دادم ناراحت نشم....قول دادم صبور باشمو آروم....گفتم شیرین تو قوی تر از این حرفایی که با یه نه بشکنی!
خیلی آروم همه چی رو بهش گفتم....
طوری گفتم که نترسه...( از تجربه های بچه ها استفاده کردم و طوری گفتم که نترسه و نگه این جذام داره)
یه 30 مین من حرف زدمو اون همش نیگام کرد...
بعد گفتم فکراتو بکنو بهم بگو...
گفت این شرایط تو برا هر کسی میتونه اتفاق بیوفته....
از کجا معلوم شاید منم یه چند سال دیگه مبتلا شدم به یه بیماری....
ازدواج یعنی همین....
یعنی ما به هم قول میدیم تو سختی و مشکلاتو خوبی و خوشیو داری و نداری کنار هم باشیم....
بعد گفت:اگه من یه چند سال دیگه مبتلا بشم به یه بیماری مثلا صعب العلاج شما ولم میکنی بری دنبال خوشیات؟
گفتم نه....یا زیر بار مسئولیت و تعهد نمیرم یا رفتم زیرش نمیزنمو نامردی نمیکنم....(راس گفتم....همینم)
گفت پس مشکلی نیست....میخوام با هم بیماریتو خاموش کنیم
تو هیچیت نیست...کاملا سالمی...فک کن سالی یه بار سرما میخوری باید بستری شی
همه آدما اینجورین...منم مریض میشم
بعد آخرش برگشت گفت فقط ازت یه خواهشی دارم:هر ثانیه از زندگیمونو به خاطر ام اس نابود نکن....هی نگو من مریضمو زانوی غم بغل بگیری....باهام حرف بزن دردو دل کن اما مدام نگو من مریضمو فرق دارمو اینا............ما هر 2 شرایط تورو میدونیم....هر 2 حواسمون هست که نزاریم عصبانی یا ناراحت بشی....اما میخوام باور کنی که سالمی و فرقی با من نداری....تو باید به این باور برسی....
همه تلاشمونو میکنیم با فکرو خیال راحت بدون استرسو ناراحتی از حمله جلوگیری کنیم...اما اگه زد و رفتی تو حمله با هم از پسش برمیاییم...تو دیگه تنها نیستی....بخاطر من شاد باش
بعد من تو دلم شدم اینsad2گفتم خدایـــــــــــــــــــــــــــا ممنونتم....بعد اون همه سختی!sad2
همیشه با خودم میگفتم کی با یه آدم بیمار ازدواج میکنه....دلم میگرفت...اما همیشه ته تهش یه حسی بهم میگفت صبر کن شیرین...توکلت به خدا باشه(بخدا قسم همیشه این حس ناخوداگاه میومد سراغمو آرومم میکردsad2)
الان 16 روزه از تاریخ عقدمون میگذره....
خوشبختم و شاکرم که همسر گلی دارم که هر لحظه حواسش بهم هست....
نمیزاره متوجه شم...به روم نمیاره اما کاملا حس میکنم که هوامو داره
کاری میکنه کنارش کاملا احساس آرامش میکنم....
ام اس نمیتونه مانع خوشبختیمون بشه....!
شاید یه وقفه ی کوچولو ایجاد کنه اما نمیتونه مانع بشه...
ما خوشبختیم با ام اس!
فک نکنیم تو این دنیا همه بدن و آدم حسابی گیر نمیاد....
توکلمون به خدا باشه بچه ها....بسپرین به خودش فقط....خودش میدونه چیکار کنه
همه ی ما لیاقت خوشبختی رو داریم....
همتونو دوس دارم...برا تک تکتون آرزوی خوشبختی میکنم دوستای گلمlove51icon_questionlove51love51love51love51
زنـــــــــــــــــــــده ام با نفـــــــــــــــــــس تو...!
 تشکر شده توسط : ehsan 10054 , amir di , mehdernet2 , نازی ی , Yanis , mehdisalimi , عمومهربان , ساقی
خوب آره من نمیگم دروغ بگید ولی من ترجیح دادم نگم نمیدونم حالا اسمش هرچی که هست .....HuhHuh
گاهی سکوت برای بقا لازمه ؛نشکونش
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70
آدم تا تو موقعیتش قرار نگیره نمیدونه باید چیکار کنه من خودم بشخصه ب طرف مقابلم ک گفتم آروم آروم کشید کنار .آدما باهم فرق میکنن خیلی خیلی .
بیشتر دنبال راحتی و خوشی هستن
در چشمان کسی که پرواز را نمی فهمد , هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.
 تشکر شده توسط : نازی ی , nazaninamiri70 , paeeze , negarrrr , leili
به نظر من هم ادم باید راستشو از همون اول بگه حتی اگه به طرفش نرسه البته من ترجیح میدم اگر ازدواج کنم با یک ام اسی دیگه باشه که هیچ کدوم برتری ای نسبت به هم نداشته باشیم.ولی در کل اعتقاد دارم اگر از اول دو نفر با هم صادق باشند در اینده کمتر به مشکل میخورند.
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , ghaside , شیرین
ولی حق بدین . نگارم درست دیده که اینکارو انجام بدهه . موفق باشی عزیزم توکلت ب خدا . ما نمیدونیم چه جوی حاکمه HuhHuhHuh
· وقتی مردی شما را بخواهد، هیچ چیز نمی تواند جلوی او را بگیرد.

· اگر شما را نخواهد، هیچ چیز نمی تواند نگهش دارد.

· دست از بهانه گیری برای یک مرد و رفتار او بردارید.

· هیچوقت خودتان را برای رابطه ای که ارزشش را ندارد تغییر ندهید.

· رفتار آرامتر همیشه بهتر است.

· قبل از اینکه بفهمید واقعاً چه چیز خوشحالتان می کند، با کسی ارتباط
برقرار نکنید.

· اگر رابطه تان به این خاطر که مردتان آنطور که لیاقتش را دارید، با
شما رفتار نمی کند، به اتمام رسید، هیچوقت سعی نکنید که با هم دو دوست معمولی باشید. یک دوست با دوست خود بدرفتاری نمی کند.

· پاگیر نشوید. اگر فکر می کنید که شما را در حالت تعلیق نگه داشته
است، مطمئن باشید که حتماً اینکار را کرده است..

· هیچوقت به خاطر اینکه فکر می کنید گذر زمان ممکن است اوضاع را بهتر کند، در یک رابطه نمانید. ممکن است یکسال بعد به خاطر اینکار از خودتان عصبانی شوید، چون اوضاع هیچ تغییری نکرده است.

· تنها کسی که در رابطه می توانید کنترلش کنید، خودتان هستید.

· برای رفتاری که با شما دارد، حد و مرز بگذارید.

· اگر چیزی ناراحتتان می کند، حتماً با او درمیان بگذارید.

· هیچوقت اجازه ندهید، طرفتان همه چیزتان را بداند. ممکن است بعدها بر ضد شما از آن استفاده کند.

· شما نمی توانید رفتار هیچ مردی را تغییر دهید. تغییر از درون ناشی می شود.

· هیچوقت نگذارید احساس کند او از شما مهمتر است...حتی اگر تحصیلات یا شغل بهتری نسبت به شما داشته باشد. او را به یک بت تبدیل نکنید.

· او یک مرد است، نه چیزی بیشتر، و نه کمتر.

· اجازه ندهید مردی هویت و وجود شما را توصیف کند.

· هیچوقت مرد کس دیگری را هم قرض نگیرید. اگر به کس دیگری خیانت کرد، مطمئن باشید که به شما هم خیانت خواهد کرد.

· مردها طوری با شما رفتار می کنند که خودتان اجازه می دهید رفتار
کنند.

· همه مردها بد نیستند.

· نباید فقط شما همیشه انعطاف از خودتان نشان دهید...هر مصالحه ای دو
جانبه است.

· بین از دست رفتن یک رابطه و شروع یک رابطه جدید، به زمانی برای ترمیم و التیام نیاز دارید....قبل از شروع کردن یک رابطه تازه، مسائل قبلیتان را باید به کل فراموش کنید.

· هیچوقت نباید دنبال کسی باشید که مکمل شما باشد. یک رابطه از دو فرد کامل تشکیل می شود. دنبال کسی باشید که مشابهتان باشد نه مکملتان.

· شروع رابطه و قرار ملاقات با اشخاص مختلف جهت یافتن بهترین فرد خوب است.. نیازی نیست که با هر کس که دوست می شوید همان فرد موردنظر شما برای ازدواج باشد.

· کاری کنید که بعضی وقت ها دلش برایتان تنگ شود. وقتی مردی همیشه بداند که کجا هستید و همیشه در دسترسش باشید، کم کم نادیده تان می گیرد.

· هیچوقت به مردی که همه آن چیزهایی که از رابطه می خواهید را به شما نمی دهد، به طور کامل متعهد نشوید.
من از معبود یکتایم فقط یک چیز میخواهم
نگیرد هرگز از قلبم امید استجابت را...
 تشکر شده توسط : ghaside , شیرین
(2012/11/26, 01:30 PM)ghaside نوشته است: آدم تا تو موقعیتش قرار نگیره نمیدونه باید چیکار کنه من خودم بشخصه ب طرف مقابلم ک گفتم آروم آروم کشید کنار .آدما باهم فرق میکنن خیلی خیلی .
بیشتر دنبال راحتی و خوشی هستن

دقیقا!!

خدا رو شکر من حتی از تجربه کردن همچین چیزی فراریم!!Confused

(2012/11/26, 12:13 PM)نازی ی نوشته است: وای بازم مبحث شیرین ازدواجangry3angry3angry3fighting0030.giffighting0030.giffighting0030.gif
بابا روز تاسوعایی رفتم دسته ببینم دختره همسن وسال خودم پیشم وایساده با مامانش باهاشون حرف زدم بعد خداحافظی کردن رفتن یهو می بینم بدو بدو برگشته میگهن شمارتو بهم بده می گم می خوای دوستم شی میگه نه می خوام فامیلت شم!!!badtastebadtastebadtastebadtaste
بعد روز عاشورا دیدم بازم اومدن این دفعه با شاهدوماد!!!!!!!!!!!!!angry3angry3angry3badtastebadtastebadtaste
حالا منم وسط جو عرفانی و دعا برای بچه های ام اس و چشمای پر اشک !!angry3angry3angry3
یعنی می خواستم خفش کنم هاfighting0030.giffighting0030.giffighting0030.gif

laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3 باحال بود.خوبه که ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه

همین شماهایین که آمار تجرد رو بالا میبیرین هااااconfused

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : ghaside , paeazan , نازی ی
خوبه که حاال که اون راضیه تو میخوای کنار بکشی اگه شرایطت رو قبول کنه که خوبه اگه نه و ترسید خودش میکشه کنار تموم شد و رفت

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
الان شرایط روحیم جوریه ک هیچ نظری در این باره ندارم Dodgy

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 268
  • 269
  • 270(current)
  • 271
  • 272
  • ...
  • 429
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داستان ازدواج یک ام اسی آذرستون 36 25,196 2020/07/18, 08:37 PM
آخرین ارسال: یاسمین123
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,751 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج عمومهربان 76 43,434 2017/07/26, 09:57 PM
آخرین ارسال: famoon
Heart موافق و مخالف ازدواج shams_taban2000@yahoo.com 160 93,885 2017/07/12, 11:58 AM
آخرین ارسال: famoon
  آمادگی و شرایط مناسب برای ازدواج m_o 0 4,115 2013/02/01, 11:49 AM
آخرین ارسال: m_o

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
9 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست