امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا اینترفرونها واقعا ناتوانی را کاهش می دهند ؟

در ژوئیه 2012 مقاله ای در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شد که به این نتیجه رسیده بود که درمان با اینترفرون بتا (آونکس، Betaserson و Rebif) باعث کاهش در پیشرفت ناتوانی در بیماران ام اس نمی شود. این نتیجه در تضاد با سایر مطالعات بود که نشان می داد اینترفرون جلوگیری از پیشرفت معلولیت می کند. این آزمایشات اخیر، منجر به تایید مجدد FDA برای درمانهایی از جمله اینترفرون، ربیف و آونکس در کاهش خطر پیشرفت ناتوانی شد.

چگونه این مطالعه در دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور کانادا به یک نتیجه متفاوت حاصل از مطالعات قبل از آن رسیده است؟ این مطالعه جدید به داده های حاصل از اطلاعات بیمارانی که بیش از 4-5 سال در درمانگاه ام اس بریتیش کلمبیا ثبت شده نگاه کرده است تفاوت عمده به این دلیل است که این مطالعه جدید در کانادا بیماران را که به طور تصادفی اینترفرون یا دارونما دریافت کرده اند با هم مقایسه نکرده است. آنها به سادگی بیمارانی که به آنها اینترفرون تزریق شده بود را با آن دسته از بیماران که هرگز درمان نشده اند مقایسه کرده اند. عموما عواملی که تصمیم گیری برای پزشک و بیمار را برای شروع درمان با اینترفرون و یا عدم درمان تحت تاثیر قرار می دهد ناشناخته است بنابراین مشکل اصلی این تحقیق این است که بیمارانی که تحت درمان با اینترفرون قرار گرفته اند ممکن است در معرض خطر بالاتری برای پیشرفت ناتوانی بوده اند در مقایسه با آن دسته از بیمارانی که تحت درمان قرار نگرفتند.

اطلاعات MRI در این مطالعه گنجانده نشده است . اطلاعات MRI مانند میزان بالای فعالیت بیماری یا التهاب نخاع ممکن است شروع تزریق اینترفرون در یک گروه در معرض خطر بالاتر برای از کار افتادگی را تحت تاثیر خود قرار داده باشد تا نسبت به یک گروه از بیماران مبتلا به فعالیت کمتر در MRI و کمتر در معرض خطر پیشرفت. بیماران درمان شده با اینترفرونها در 2 سال قبل از درمان حملات بیشتری را تجربه کرده اند و ناتوانی بیشتر در سن و سال پائینتر باعث افزایش خطر ابتلا به ناتوانی در این گروه می شود.

توصیه جدی البته با اینترفرون درمانی است که ثابت شده است باعث کاهش فعالیت های MRI، عود های جدید و پیشرفت ناتوانی در بیش از 2 سال برای بیماران می شود . توجه داشته باشید، فواید درمان دراز مدت با اینترفرونها را به سختی می توان بدون مقایسه بلند مدت با گروه دارونما (که می تواند استفاده طولانی مدت با دارونما در آنها غیراخلاقی باشد )، اثبات کرد.

http://www.mslivingwell.org/category/ms-research-news

تشکر شده توسط : shokolat , hamid , hamid t , nahid , Hasty , MFhealth , هلما , sara-m , برگ 7 , ارزو , غزل , yummy , zohrevand , niloufar , min00 , omid_nejad , رامنا , ساسان , kiana , baron , ابراهیم , Godfires
امیدوارم کسی خودسرانه هیچ وقت دارویش را قطع نکند
الان من از این موضوعی که شرح دادین متوجه نشدم...یعنی مصرف اینتر فرون ها کار عبث و بیهودهای هست و در روند بیماری من هیچ تاثیری نداره؟خوب چکاری هست من هفتهای 3 مرتبه ربیف بزنم...جدای هزینه و زمان عوارض دارو و دردی رو هم که میکشم حساب باید کرد...
طبق چیزی که شما نو شتین در پاراگراف اول این مقاله مصرف یا عدم مصرف داروی من در روند بیماریم هیچ تاثیری نخواهد داشت...
اگر واقعا شک دارن که اینتر فرون ها تاثیری در درمان ام اس ندارن و مقاله تائید شده هست ...خوب چرا تجویزش میکنن؟
angry2angry2angry2angry2
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : همسر یک مشکوک به ام اس , آیدا , هلما , برگ 7 , zohrevand , ساسان , baron
نه این رو نگفته .
گفته قبلا مقاله ای منتشر شد که مصرف این داروها از ناتوانی جلو گیری نمی کنه ، اما تحقیقات اخیر این رو رد میکنه. و البته اثرش در افراد مختلف متفاوته. و نتیجه گیری آخرش اینه :
نقل قول: توصیه جدی البته با اینترفرون درمانی است که ثابت شده است باعث کاهش فعالیت های MRI، (کاهش) عود های جدید و (کاهش) پیشرفت ناتوانی در بیش از 2 سال برای بیماران می شود
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : sooorooosh , MFhealth , همسر یک مشکوک به ام اس , آیدا , هلما , برگ 7
(2012/09/05, 11:43 AM)sooorooosh نوشته است: الان من از این موضوعی که شرح دادین متوجه نشدم...یعنی مصرف اینتر فرون ها کار عبث و بیهودهای هست و در روند بیماری من هیچ تاثیری نداره؟خوب چکاری هست من هفتهای 3 مرتبه ربیف بزنم...جدای هزینه و زمان عوارض دارو و دردی رو هم که میکشم حساب باید کرد...
طبق چیزی که شما نو شتین در پاراگراف اول این مقاله مصرف یا عدم مصرف داروی من در روند بیماریم هیچ تاثیری نخواهد داشت...
اگر واقعا شک دارن که اینتر فرون ها تاثیری در درمان ام اس ندارن و مقاله تائید شده هست ...خوب چرا تجویزش میکنن؟
angry2angry2angry2angry2

سروش جان چیزی که مطرح شده این است که چنین مقاله ای به چاپ رسیده اما در این تایپیک ما بحث کردیم که چرا این مقاله نمی تواند مورد سند قرار بگیرد 1- خلاف تمام تحقیقات انجام شده تا کنون است 2- نتایج بدست آمده بدون درنظر گرفتن اصول مقایسه ای مناسب بوده یعنی دارو را با دارو نما مقایسه نکرده است بلکه فقط بیمارانی را که دارو نگرفته اند را با کسانی که دارو گرفته اند با هم مقایسه کرده که در این شرایط می توان همان طور که در بالا گفته شد این چنین استدلال کرد که کسانی که دارو نگرفته اند آنقدر حالشان خوب بوده و بیماریشان کند بوده که خودشان یا پزشکشان به این نتیجه رسیده اند که دارو نگیرند. بنابراین مقاله چندان اعتبار نمی یابد
 تشکر شده توسط : آیدا , هلما , برگ 7 , sooorooosh , غزل , zohrevand , رامنا
ممنون از همگی دوستان
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

چاره چیست مجبوریم استفاده کنیم تا خوب بشیمconfused2
 تشکر شده توسط : همسر یک مشکوک به ام اس
(2012/09/10, 03:26 PM)joker نوشته است: چاره چیست مجبوریم استفاده کنیم تا خوب بشیمconfused2

اره دوست عزیز چاره ای نیست که حافظ علیه رحمه می فرماید.
آنچه او ریخت به پیمانه ما نوشیدیم. اگر از خُم بهشت است وگر از باده مست
 تشکر شده توسط : maryy , Godfires
سلام بچه ها من خیلی غصه میخورم خیلی
ماکه نفهمیدیم چی به چیه وقتی می گن دارو 30 درصد اثر داره رو بیمار حالا رو این چند درصد چه جوری قضاوت کنیم اگه حالمون بد شد می گیم خب این دارو اثرش کمه خوب شه حالمون می گیم داروش رو من خیلی تاثیر داشت
امیدوارم محققا روزی به درمانش برسن به قول دکتر لطفی وقتی علت و نمی دونیم هر دارویی درس کنیم نمی تونه ام اسو درمان کنه..

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ژن موثر در کاهش ویتامین دی عامل بروز ام اس است zenith 6 6,027 2015/12/23, 10:14 AM
آخرین ارسال: niloofary
  کشف راه کاهش علایم MS در دانشگاه مونترال mohsenvams 1 2,699 2015/05/23, 08:23 AM
آخرین ارسال: niloofary
  تشدید ام اس با کاهش ویتامین دی paeazan 11 8,911 2015/02/14, 11:41 AM
آخرین ارسال: Vahid.1974
  انزوای اجتماعی با کاهش میلین سازی وام اس رابطه دارد همسر یک مشکوک به ام اس 9 7,072 2014/08/05, 11:43 AM
آخرین ارسال: محمد جواد
  نقش داروي فشار خون در کاهش علایم ام اس Sina 3 3,346 2012/12/11, 07:20 PM
آخرین ارسال: sargol
  کشف جدید: ناتوانی در موش مبتلا به ام اس با مولکول آلزایمر معکوس شد همسر یک مشکوک به ام اس 0 2,177 2012/08/04, 10:25 AM
آخرین ارسال: همسر یک مشکوک به ام اس
  فمپریدین ناتوانی بیماران ام‌اس را کاهش می‌دهد نازلی 0 2,115 2012/04/18, 05:07 PM
آخرین ارسال: نازلی
  هدف گیری مسیر انعقاد خون در موش، فلج ناشی از بیماری را کاهش داد. nazaninn 3 4,158 2010/09/13, 08:21 PM
آخرین ارسال: بهرنگ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست