امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زندگی بیماران ام اس با افراد عادی هیچ تفاوتی ندارد
زندگی ما آدمهای ام اسی خیلی می تونه بهتر از افراد عادی هم باشد اگر تواناییها واستعدادهای خودمان را به کار گیریم.
البته اگر بعضی از دکترهای ببخشید ب ی س و ا د با تشخیص های اشتباهشون برای ما درد سر درست نکنند.
از خدای خودم ودکترم ممنونم
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : roya_63
بنظرم زندگي من بعد از ام اس خيلي با قبلش فرق نكرده ،اگرچه يه سري محدوديتهاي كوچولو برام بوجود اومده ولي خوبه من دارم عين يه آدم سالم شايدم بيشتر كار وفعاليت ميكنم agreement2
جايي كه راه نيست خداوند راه ميگشايد
به نظر من ما ام اسی ها خیلی شجاع تر از بقیه هستیم من که خودم بعد از اینکه متوجه شدم دارمش فعال تر شدم .بقیه با کوچک ترین سر دردی شاکی میشن ولی من که خودم رو به دردهام عادت دادم agreement2
سرنوشت را کی توان از سر نوشت......
kheili ma ba baghie fargh darim az har 100nafar 10_15nafar m.s daran pas inoo bedooonin khoda 1joore dige maroo dost dareeeagreement2love51
*یه چیز جالب بگم از محل کارم.:::::
تو محله کارم من ام اس دارم یکی از همکارای دیگم که اون ده سال داره.هیچکس نمیدونه که منم ام اس دارم البته راجع به اون همکارمم فقط یکی میدونست.یه روز داشت به همه میگفت که فلانی ام اس داره منم نشسته بودم همه میگفتن امکان نداره ،هرکی ام اس داره فلجه،راه نمیتونه بره، مگه میشه یکی ام اس داشته باشه و بتونه راه بره و کارکنه.حالا فقط من شده بودم مدافعه ام اسی ها.داشتم میترکیدم از عصبانیت.angry3جالب تر از همه اینکه همشون لیسانس و فوق لیسانس و ادعای سوادو فرهنگ...........آخه بیشعورا چه فرقی داره با همه آدماangry3angry3angry3angry3
تنها فرق ما اینه که ما میدونیم ام اس چیه وبا آدمای سالم هیچ فرقی نداریم.ولی آدمای عادی اینو نمیفهمن.confused2
انسان نقطه ای است بین دو بی نهایت
بی نهایت لجن و بی نهایت فرشته
*بنگر به طرف کدام یک می روی!؟*
مهسا میفهم چی میگی
هر کاری بکنی مردم همینی که هستن هستن درست بشو نیستن confused

منم یه بار رفته بودم خونه مادر زن داداشم اینا خیر سرم مامان نبودش اونا منو دعوت کرده بودن برا نهار
نهار خوردیم پذیرایی شد نشستیم من و مامان عروسمون و عروس خانم
یهو بحث رسید به جاییکه هربیماری شرایطی رو داره همه بیماریها مثل هم نیستن بعضیا زود خوب میشن مثل ....... و بعضیا مثل ام اس روی همه چیز تاثیر میذاره و ....... sad2

بعد میگفتن سرطان بهتر ام اسه ام اس خیلی خطرناک روی همه چیز تاثیر میذاره ادم بمیره بهتره اون یکی میگفت نه نباید ترسید همه چیز از ترس شروع میشه ولی خب بیماری سختیه اون وسط من داشتم میمردم گفتم نه البته ام اسم انواع خودش رو داره همشون که یه شکمل نیستن گفتن اره شاید مثل خانم فلانی که الان خوبه ولی مال اون حتما ام اس نبوده وگرنه مثل فلانی خب بعد مدتی فلحج و بعدش میمرد و .......

خیلی کلافه شده بودم از طرز فکرشون دوست داشتم بلند شم برم خونمون fighting0030.gif خلاصه حرفو پیچوندمو و تا عصر نگم داشتن بعدشم فلنگ رو بستم رفتم اصلا راحت نبودم با این حرفا فقط دل من شکست درسته کسی نمیدونه ولی همین ندونستن باعث میشه به همین راحتی دلمون بشکه
یا تلفنی با یکی داشتم حرف میزدم میگفت فلانی بدبخت ام اس گرفته دیگه نباید بچه دار بشه بنظر من زودم میمیره پشت تلفن من داشتم گریه میکردم و اون حرفاشو میزد این ندونستن خیلی کارها با ما کرد از این اتفاقات برای من به شخصه زیااد اتفاده
مهسا جان باید صبور باشیم و همون بهتر که کسی ندونه بیخیال مردم عادی angry3
آره واقعاSad
منم از همین میترسم که بقیه بفهمن و نگاهشون سنگین بشهrolleyes
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
www.sokooteyas.blogfa.com

امان از دست اینکه کسایی یه چیزایی بدونن و نگاه سنگین .......sad2
 تشکر شده توسط : yummy
مگه انسانهای سالم کوه میکنند,که میگن بیماران ام اس نمیتوانند,من میتونم کوه هم بکنم,مگه کندن کوه کاری داره که نتونم.سه سوته جلوی چشمهای همه کوه بزرگ بااون عظمت روبازمین یکی میکنم,اونم دقیقامثل فرهادباچکش کوه رومیکنم,تابه همه ثابت بشه,بیماران ام اسی خیلی کارهامیتونن بکنن.
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : منصور91 , یه غریبه

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ارائه خدمات هوشمند به بیماران ام اس محمود 41 32,940 2019/06/02, 08:29 AM
آخرین ارسال: parisaa
  بودجه بیماران خاص کاهش یافت nahid 3 2,110 2019/01/03, 01:38 PM
آخرین ارسال: minas
  راه‌اندازی شبکه مراکز جامع خدمات بیماران خاص nahid 0 1,365 2018/11/12, 06:15 PM
آخرین ارسال: nahid
  درمان بیماران ام-اس در پژوهشگاه رویان محقق خواهد شد hamdam 22 19,301 2018/10/12, 06:38 PM
آخرین ارسال: kohedard
  بیماران خاص نگران دارو نباشند nahid 0 1,791 2018/07/24, 07:35 PM
  حمایت بیمه ای بیماران ام اس nahid 0 1,915 2018/01/17, 06:34 PM
  رایزنی مجلس با وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف هزینه های درمانی بیماران خاص nahid 0 1,956 2017/12/14, 06:46 PM
  ورود جلیقه های خنک کننده ویژه بیماران MS به بازار yummy 66 39,963 2017/02/14, 07:58 PM
آخرین ارسال: pesareshoja_ir71
  مشکل اصلی و خاص بیماران «ام.اس»، مشکل بیمه آن‌هاست paeazan 3 4,662 2016/04/18, 11:54 AM
آخرین ارسال: بابک ابو علی زاده
  همایش بیماران ام اس rashvand-cinnagen 0 2,180 2016/03/09, 03:30 PM
آخرین ارسال: rashvand-cinnagen

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست