امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زندگی بیماران ام اس با افراد عادی هیچ تفاوتی ندارد
زندگی بیماران ام اس با افراد عادی هیچ تفاوتی ندارد
يك متخصص مغز و اعصاب گفت:درصد بسیار کمی از بیماران ام اس به دلیل شدت بیماری ممکن است دچار اختلال در حرکت شوند اما تعداد بسیاری از این بیماران می توانند زندگی عادی داشته باشند.

محمد رضا معتمد در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران افزود: بیماری ام اس بیماری التهابی سیستم عصبی مرکزی است که در آن بافت سفید مغز به علت ناشناخته مورد تهاجم سلولهای التهابی مغز قرار می گیرد و دچار آسیب می شود.

وی با بیان اینکه بیماری ام اس مانند بسیاری از بیماریها طیف وسیعی دارد ادامه دا:‌درصدی از بیماران ام اس به دلیل شدت بیماری ممکن است در نهایت دچار اختلال در حرکت و ناتوانی شوند و وابسته به صندلی چرخ دار شوند اما تعداد بسیار بیشتری از بیماران می توانند زندگی عادی داشته باشند.

معتمد با بیان اینکه تعداد مواردی از بیماران ام اس که مجبور به استفاده از ویلچر می شوند بسیار محدود است تصریح کرد:‌به طورحتم یکی از راه های جلوگیری از پیشرفت بیماری و اینکه بیماری به علت موارد شدید که ناتوانی در حرکت است کشیده نشود تشخیص به موقع و درمانهای درست است که می تواند در جلوگیری از پیشرفت و سیر بیماری به سمت موارد شدید و ناتوان کننده تاثیرگذار باشد.

اين متخصص مغز و اعصاب اظهار داشت: بسیاری از والدین تمایل دارند که فرزندان از بیماری خود اطلاعی نداشته باشند در حالیکه اطلاع از بیماری در سرنوشت فرد،‌انتخاب شغل و موارد بعدی زندگی بسیار موثر باشد.

*طول عمر بیماران ام اس کمتر از افراد عادی نیست

معتمد در ادامه افزود: عدم اطلاع فرد از بیماری خود مضرات زیادی می تواند داشته باشد از جمله این مضرات نکاتی است که دررابطه با بیماری از سوي پزشک به فرد توصیه می شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه طول عمر بیماران ام اس کمتر از افراد عادی نیست اظهارداشت: تحقیقات نشان می دهد که سالهای عمر درصد بسیار کمی از بیماران مبتلا به ام اس به مقدار جزئی ،کمتر از افراد عادی است.

اين متخصص مغز و اعصاب تصریح کرد:‌ماهیت بیماری ام اس طوری است که روی طول عمر فردتاثیر ندارد و بیشتر بر روی کیفیت عمر تاثیر دارد./ص

باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : yas , earth , arezooo82 , najva , baran , maedeh , مـه ســـا , yummy , hamid , عمومهربان , بی تـــا , رضا محمدی ها , blue sky , nead , ساغر , fireboud , arezoo_azizi , هانیه , hamid t , پویش , Narges , Ali 324 , زهرا59 , Saina , Hegan , shahrzad.s , AVID2000 , سیما جون
بله اگر زندگی بی دغدغه ای داشته باشیم و حمایت خانواده و اطرافیان باشه طول عمر ما هم بیشتر از افراد سالم هست که برای پول یا هر چیز دیگه ای حرص و طمع میکنن Smile (16) تازه بالاخره همه میمیرن زود دیر داره ولی..................... agreement2
 تشکر شده توسط : رضا محمدی ها , blue sky , ساغر
خدا رو سپاس فراوان که بیماری من توسط یک دکتر عمومی و معمولی درمانگاه یعنی اوراژانس بیمارستان نزدیک خونمون درست و به موقع تشخیص داده شد. بازم آرزوی سلامتی براش می کنم اگرچه نمی دوم کی بود و الان کجاست. بیماری من توسط خانواده پنهان نشد. دکترم از گفتن اینکه من به این بیماری مبتلا شدم پرهیز کرد. البته اونم تقصیری نداشت وضعیت روحی من خیلی خراب بود و شوکه شده بودم کسی که انقد مواظب خودش باشه یه دفعه کارش به بیمارستان بکشه خیلی شوک بزرگی بود. از دکترم هم ممنونم که با درایت مسیر درست رو برام شرح داد. اگرچه نظرات مختلفی راحع به ایشون اینجا شنیدم ولی الان کاملن راضیم از اینکه به توصیه ایشون عمل کردم و اهمال نکردم و به حرفهای جانبی گوش ندادم حتی به مشورتهای انجمن ام اس. خود انجمن ام اس یکی از جاهایی بود که منو به نزدن آونکس و طی نکردن دوره درمان آونکس راهنمایی کرد.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : yummy , رضا محمدی ها , ساغر
چرا زندگی ما با آافراد عادی فرق داره!! ما خوشبخت تریم،با حال تریم،باهوش تریم و ....Wink
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : عمومهربان , رضا محمدی ها , ساغر , سیما جون
وااااااااااااااااا مگه فرقی دارهههههههههههههههههههههههangryangryangryangry

خیلی هم خوبه به نظر من فرقی نداره بهترم هست چون افراد عادی این همه دوست خوب و با معرفت و هم روح ندارن

اما ما برو بچ ام اسی داریم یوهو ام اس icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
زندگی نبرد است جرات حضور در آن را داشته باشید

[تصویر:  28018023802572124662.jpg]

تشکر شده توسط : رضا محمدی ها
آره
به نظر من هم هیچ فرقی نداره
تازه ما مهربون تریمSmile (16)
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : رضا محمدی ها
بله منم موافقم
هیشکی نمی تونه مثل ما این همه دوسته دوست داشتنی داشته باشه icon_questionicon_questionicon_questionicon_question
 تشکر شده توسط : ساغر , Saina , arezooo82
من که زندگیم با همه مشکلاتی که پشت سر گذاشتم از خیلی از افراد عادی بهتره .خدا رو هزار بار شکر
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : najva , arezoo_azizi , naz.gigili , Saina
من فکر میکنم ما خیلی قوی تر از آدمای عادی هستیمwink2
 تشکر شده توسط : Saina
من تو سن 17 سالگی مریض شدم
اولش برام سخت بود چون واقعا بچه بودم
ولی با گذشت زمان همه چیز برام عادی شد حتی بهتر از قبل
زندگی برام معنی مهمتری پیدا کرد و از موقع بهتر زندگی کردن یاد گرفتمfighting0030.giffighting0030.giffighting0030.gif
الان دانشگاه میرم با اینکه خیلی که سالمن دانشگاه قبول نشدن
مهم نیست که چه اتفاقی می افته مهم نوع برخورد ما با اتفاقاته و
مهم اینه که همیشه شکر گذار خدا باشیم
دنیا از من که گذشت ولی بعد من مهربون تر باش
 تشکر شده توسط : Ali 324 , Saina , ساغر , arezooo82 , سیما جون

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ارائه خدمات هوشمند به بیماران ام اس محمود 41 33,093 2019/06/02, 08:29 AM
آخرین ارسال: parisaa
  بودجه بیماران خاص کاهش یافت nahid 3 2,135 2019/01/03, 01:38 PM
آخرین ارسال: minas
  راه‌اندازی شبکه مراکز جامع خدمات بیماران خاص nahid 0 1,390 2018/11/12, 06:15 PM
آخرین ارسال: nahid
  درمان بیماران ام-اس در پژوهشگاه رویان محقق خواهد شد hamdam 22 19,386 2018/10/12, 06:38 PM
آخرین ارسال: kohedard
  بیماران خاص نگران دارو نباشند nahid 0 1,816 2018/07/24, 07:35 PM
  حمایت بیمه ای بیماران ام اس nahid 0 1,946 2018/01/17, 06:34 PM
  رایزنی مجلس با وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف هزینه های درمانی بیماران خاص nahid 0 1,982 2017/12/14, 06:46 PM
  ورود جلیقه های خنک کننده ویژه بیماران MS به بازار yummy 66 40,176 2017/02/14, 07:58 PM
آخرین ارسال: pesareshoja_ir71
  مشکل اصلی و خاص بیماران «ام.اس»، مشکل بیمه آن‌هاست paeazan 3 4,686 2016/04/18, 11:54 AM
آخرین ارسال: بابک ابو علی زاده
  همایش بیماران ام اس rashvand-cinnagen 0 2,203 2016/03/09, 03:30 PM
آخرین ارسال: rashvand-cinnagen

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست