امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آنچه درباره گروه خونی تان نمی دانستید
#1
آنچه درباره گروه خونی تان نمی دانستید

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد كه چرا برخی افراد دستگاه ایمنی یا گوارش قوی‌تری دارند و برخی دیگر نه؟


چرا برخی افراد می‌توانند به راحتی گوشت یا شیر را هضم كنند اما گروهی دیگر دچار مشكل می‌شوند؟ نتایج برخی از تحقیقات نشان می‌دهد که این قبیل مسایل تا حدی به گروه خونی شما وابسته است...انسان‌ها از بسیاری جهات با هم تفاوت دارند. این تفاوت در گروه‌های خونی آنها نیز وجود دارد. فردی كه گروه خونی A مثبت دارد، نمی‌تواند از فردی با گروه خونی B منفی خون بگیرد زیرا در این صورت بدنش به شدت واكنش نشان می‌دهد. در مورد موادغذایی نیز همین مساله صادق است، یعنی برخی موادغذایی كه بدن بعضی افراد به خوبی می‌پذیرد با دستگاه گوارش برخی دیگر از افراد سازگار نیست. البته در اینكه دستگاه گوارش می‌تواند خود را سازگار كند، شكی نیست اما اگر بدانید چه موادغذایی‌ای با بدن شما سازگارتر هستند، نیازی نیست بی‌دلیل دستگاه گوارشتان را خسته كنید.


گروه خونی O


گروه خونی O، قدیمی‌ترین و رایج‌ترین گروه خونی است كه از 50 هزار سال پیش تاكنون در رگ‌های انسان‌ها جریان داشته است. بررسی‌ها نشان داده‌اند گروه خونی انسان‌های اولیهO بوده و با توجه به اینكه آنها بیشتر گوشتخوار بوده‌اند، پس بدنشان با این ماده غذایی سازگار شده است. معده افرادی كه گروه خونی O دارند اسید و تمام آنزیم‌های لازم برای هضم پروتئین‌های حیوانی را به اندازه كافی تولید می‌كند. از سوی دیگر، گروه خونی O دهنده جهانی است اما فقط از گروه O می‌تواند خون دریافت كند. از دیگر مزیت‌های این گروه خونی، سیستم ایمنی قوی و متابولیسم خوب است.

جالب است بدانید سیستم ایمنی خوب و قوی‌ این گروه، باعث می‌شود بیشتر به بیماری‌های خودایمنی مبتلا شوند و میزان ابتلا به آلرژی نیز به همین علت در آنها بالاتر است. دستگاه گوارش دارندگان گروه خونی O به راحتی با غذاهای جدید سازگار نمی‌شود و جز پروتئین با سایر گروه‌های غذایی مشكل دارد. اگرچه این عدم تحمل را نمی‌توان مسوول بروز مشكلات موثری در این افراد دانست، ولی ظاهرا در مقابل زخم‌های معده و اثنی‌عشر حساسیت بیشتری دارند.

از آنجا كه دستگاه گوارش افراد دارای این گروه خونی با مصرف پروتئین مشكلی ندارد، میزان چربی دریافتی‌شان بالاست و به همین علت خطر ابتلا به گرفتگی شرایین و ناراحتی‌های قلبی – عروقی در آنها افزایش می‌یابد. به كسانی كه گروه خونی‌شان O است، توصیه می‌شود میزان مصرف پروتئین‌های حیوانی را كاهش دهند و سعی كنند سبزی را وارد برنامه غذایی‌شان كنند، در ضمن مراقب مصرف غلات، كلم و سبزی‌های خشك باشند زیرا بدن آنها در هضم گلوتن كمی دچار مشكل است.


گروه خونی A

این گروه خونی از حدود 20 هزار سال پیش یعنی از زمانی كه كشاورزی رونق گرفت، پدیدار شد. كشاورزان زندگی خود را از طریق شكار، دامپروری و زراعت می‌گذراندند و گروهی زندگی می‌كردند و فعالیت فیزیكی آنها به نسبت كمتر از پیشینیان خود بود. زندگی جدید، این مردم را با غذاهای گیاهی سازگار كرد و از آنجا كه زندگی‌ها گروهی‌تر و بیماری‌ها همه‌گیر شدند، سیستم ایمنی آنها نیز قوی‌تر شد.

برعكس سیستم ایمنی، دستگاه گوارش دارندگان گروه خونی A به دلیل مصرف بیشتر گیاهان ضعیف‌تر است و در هضم پروتئین‌های حیوانی دچار مشكل می‌شود. به نظر می‌رسد این افراد در ابتلا به سرطان معده و روده بزرگ از سایر گروه‌های خونی مستعدتر باشند. بیشتر افرادی كه گروه خونی A دارند، گیاهخوارند زیرا در هضم گوشت و شیر مشكل دارند. توصیه ما به این افراد مصرف كمتر گوشت و شیر و در عوض مصرف بیشتر سبزی‌ و غلات است.


گروه خونی B
تقریبا 10 هزار سال است كه این گروه خونی به وجود آمده و دلیل آن هم به مهاجرت انسان‌ها در پی تغییرات آب‌وهوایی برمی‌گردد. آمار نشان می‌دهد این گروه خونی بیشتر در اروپای شرقی و میان جوامع یهودی شایع است. میزان سازگاری افراد دارای این گروه خونی با هر نوع آب‌وهوا بسیار بالاست و به‌طور كلی از سیستم ایمنی، عصبی و فیزیكی خوبی برخوردارند.

دارندگان این گروه خونی نیز همانند گروه خونی O، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های خودایمنی‌اند و در برابر بیماری‌های ویروسی بسیار ضعیف هستند. علاوه بر این، افراد دارنده گروه خونی B، با احتمال بیشتری به عفونت‌های باكتریایی نظیر استرپتوكوك پنومونیه و اشرشیاكولی مبتلا می‌شوند. دستگاه گوارش آنها تقریبا با هر ماده غذایی سازگار است و به‌راحتی می‌توانند لبنیات بخورند.

گروه خونی AB


تعداد دارندگان این گروه خونی چندان زیاد نیست. تقریبا هزار سال است كه این گروه خونی به وجود آمده و می‌توان گفت تركیبی از 3 گروه خونی است. گروه خونی AB می‌تواند از هر 3 گروه دریافت داشته باشد اما فقط می‌تواند به گروه خونی خود خون اهدا ‌کند. بدن دارندگان گروه خونی AB با جهان مدرن بسیار سازگار است. دستگاه گوارش آنها به نسبت ضعیف‌تر از دارندگان گروه خونی O است و به‌راحتی نمی‌توانند پروتئین‌های حیوانی را هضم كنند زیرا مقدار اسید معده آنها كاهش یافته و به قدر نیاز آنزیم ترشح نمی‌كنند. با این حال، میزان مصرف گوشت قرمز و موادغذایی مدرن مانند انواع فست‌فود در آنها بالاست. سیستم ایمنی آنها نیز تا حدی ضعیف عمل می‌كند و به همین علت در برابر باكتری‌ها و آلرژن‌ها به‌راحتی از پا درمی‌آیند.


حرف آخر


ویژگی‌های جسمی‌ای كه برای دارندگان گروه‌های خونی ذكر شد، عمومیت ندارد. درست است كه گفته می‌شود دارندگان گروه خونی B می‌توانند شیر را به خوبی هضم كنند اما این دلیل نمی‌شود اگر فردی با گروه خونی B به شیر آلرژی دارد، خود را مجبور به مصرف آن كند. در ضمن، اگر گروه خونی شما O است و به‌راحتی می‌توانید پروتئین حیوانی مصرف كنید، قرار نیست در مصرف گوشت قرمز زیاده‌روی كنید. فراموش نكنید كه تعادل همیشه حرف اول را می‌زند.


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ

 تشکر شده توسط : # پریسا # , yummy , nead , arezoo_azizi , booshveg , toktam* , mehdi488 , parastoo joon , Hasty , aarnika , maryam.N
#2
راز گروههای خونی

گروه‌های خونی، عامل تعیین سلامت و تندرست


خون ، رمز سلامتی و تندرستی ؛ وسیلهٔ دفاعی و غذا رسان سلول‌ها ؛ نمایشگر و نشان ‌دهندهٔ وضع درونی افراد و وسیلهٔ محکم ارتباطی بین بسیاری از ملت‌ها و اقوام دنیاست . هم‌خونی ، خود ایجاد وابستگی و ارتباط با مطالعهٔ گروه خونی خو د ، می‌توانیم خود را بهتر بشناسیم. خون، مهم‌ترین قسمت بدن مارا تشکیل می‌دهد . انسان‌های اولیه، دارای گروه خونی0 بوده‌اند که به‌تدریج با تغییر وضع غذای

انسان از گوشت‌خواری به گیاه‌خواری ، گروه خونی A به‌وجود آمد و در نتیجهٔ مهاجرت انسان‌ها از قاره‌ٔ

آفریقا به اروپا و آمریکا ، گروه خونی B به‌وجود آمد . و در نتیجهٔ مهاجرت انسان‌ها گروه خونی AB به عرصهٔ وجود گذاشت که جوان‌ترین و تازه‌ترین گروه خونی است و فقط ۵درصد از مردم جهان، دارای

این گروه خونی هستند. خون را براساس عامل دیگری به نام Rh نیز طبقه‌بندی می‌کنند که در برخی افراد ، مثبت و در برخیدیگر، منفی است و هر گروه خونی، حامل پیام ژنتیکی و یا امتیاز ارثی است.

درصد گروه های خونی در مردم

در میان جمعیت مردم در حدود ۴۲ درصد گروه خونی A حدود ۹ درصد گروه خونی AB و ۴۲ درصد گروه خونی O را دارا هستند. با این وجود لازم به ذکراست که یک آنتی ژن گروه خونی هیچگاه نمی‌تواند به همراه آنتی بادی ضد خود در بدن یک فرد وجود داشته باشد. زیرا درآن صورت وقوع همولیز ، گردش خون را مختل نموده و گلبولهای فرد تخریب می‌شود. گروههای خونی O ، AB ، B ، A نمایانگر فتوتیپ گلبولهای قرمز یک فرد است که مطابق با یک سیستم ساده که متشکل ازسه ژن آللی A ، B ، O می‌باشد، به ارث می‌رسند.


رژیم غذائی


گروه خونی افراد ، رابطه‌ای مستقیم با رژیم غذائی آنان دارد . برای نمونه ، فردی با گروه خونیِِ A

پروتئین‌های حیوانی مانند گوشت گاو، گوسفند و مانند آنها را کمتر جذب و تحمل می‌کند؛ در صورتی‌که همین فرد با استفاده از پروتئین‌های گیاهی مانند لوبیا، عدس، سویا و ماش، شرایط بسیار عالی و خوبی را کسب خواهد کرد.

گروه خون A

باعث زیاد شدن ترشح سینوس‌ها شده و دستگاه تنفسی را رنجور می‌سازد ؛ به‌همین دلیل باعث کاهش نیروی درونی و خستگی زودهنگام در آنان می‌گردد . فردی با این گروه خونی ، بایداز ورزش‌های سنگین پرهیز و برعکس از ورزش‌های سبک مانند یوگا و پیاده‌روی استفاده ینماید.استفاده از سبزیجات ، برنج ، میوه ، لوبیا ، سویا و غلات در افراد گروه خونی A باعث لاغر شدن آنان می‌گردد. ترشح‌های اسیدی معده‌شان خیلی کم است ؛ به‌ همین جهت ، نسبت به سایر گروه‌ها بیشتردرمعرض سرطان معده هستند

گروه خونیo

خوردن پروتئین‌های حیوانی باعث قدرت درونی فراوان می‌شود و آنان می‌توانند به خوبی از فایده‌های ورزش‌های سنگین بهره‌مند شوند . پس با شناخت گروه خونی ، هر انسان می‌تواند با استفاده از رژیم غذائی مناسب، به وزن ایده‌آل خود دست یابد. برای نمونه، فردی چاق که دارای گروه خونی o است

بااستفاده از پروتئین‌ها خیلی سریع‌تر از افراد دیگر گروه‌ها ، وزن کم می‌کند.

مطالعه‌های پزشکان نشان داده است که افرادِ برخی از گروه‌های خونی ، در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های خاص هستند ؛ برای نمونه ، کسانی که گروه خونی O دارند ، بیشتر از سایر گروه‌ها به

بیماری زخم اثنی‌عشردچار می‌شوند ؛ زیرادراین گروه خونی ، میزان اسید معده خیلی بیشتراز گروه‌های دیگر است ؛ پس این گروه ، باید پروتئین‌های حیوانی ، گوشت ، تخم‌مرغ و ماهی بیشتری را بخورند .

حالت‌های روحی ، روانی و خلقیات افراد نیز به نوع گروه خونی آنان بستگی دارد. برای نمونه، خوردن برخی ازغذاها برای یک گروه خونی ، ممکن است باعث اختلال‌های فکری ، روانی ، عصبی و روحی شود . متأسفانه تا به‌ حال ، اهمیتی که باید ، به گروه‌های خونی داده نشده و بسیاری از افراد نمی‌دانند که گروه خونی، چه نقشی در سلامت جسم و روان، پویائی و سعادت آنان دارد . در اصل ، تمام افراد ، باید رژیم غذائی خود را برحسب نوع گروه خونی خود انتخاب نمایند و یا دست‌کم در هر ماه ، یک هفته این رژیم را رعایت کنند .


شخصیت


شخصیت افراد به گروه خونیشان بستگی دارد . به‌طور معمول افراد هرگروه خونی ، دارای خوی ، عادت ، رفتار، کردار، منش و شخصیت‌ خاص خود هستند؛ به‌همین دلیل ، فرزندی که از ازدواج زن و مردی با گروه‌های خونی متفاوت به دنیا می‌آید ، برخی از خواص پدر و برخی از صفت‌های مادر را دارا خواهد شد. آن‌چه مسلم است گروه خونی ما، در ساخت شخصیتمان نقش بسیار مؤثری دارد. دانستن گروه خونی افراد، یک مسئلهٔ واقعی و عملی است .

در ژاپن، مدیریک کارخانه ، وقتی کارگری را استخدام می‌کند ، ازگروه خونی او سئوال می‌کند؛ هم‌چنین دراین کشور،دستگاه‌هائی خودکارکه به‌راحتی گروه خونی را تعیین می‌کند درمکان‌ها ومرکزهای عمومی نصب کرده‌اند که مردم بدانند به کدام گروه خونی تعلق دارند . مدیران فنی ژاپن عقیده دارند که افراد برخی از گروه‌های خونی ، بهتر از سایر گروه‌ها کار می‌کنند و راندمان کارشان ، بیشتر است .

کسی که این مسئله را در ژاپن باب کرد ، پزشکی به‌ نام ”توشیکاتا نومی“ بود که در سال ۱۹۸۰ کتاب ”گروه خونی شما معرف شما است “ را چاپ کرد که بیش از شش میلیون نسخهٔ آن به فروش رسیده است. در این کتاب، ذکر شده که شما با گروه خونی که دارید ، از چه شخصیتی برخوردار هستید با چه کسی ازدواج کنید و چه شغلی را بهتر است، عهده‌دار شوید..تشخیص شخصیت از روی گروه های خونی


گروه خونی O :
صادق، خوشبین و پر انرژی هستند و از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند. برای رسیدن به هدف قدرت و تحمل خوبی دارند. اگر در میانه راه به بیهوده بودن کاری که در حال انجامش هستند پی ببرند خیلی راحت آنرا رها می کنند. درباره ی گذشته مثبت اندیشند ، لذا چندان افسوس گذشته را نمی خورند. به مسائل مادی اهمیت می دهند. آرام و باثباتند ودربرابرصداقت بسیار حساسند. رک و صریح نظراتشان را بیان می کنند. می توانند از جزئیات براحتی صرفه نظر کنند. غالباً از رهبری کردن خوششان می آید و معمولاً از قدرت تمرکز خوبی برخوردارند.

گروه خونی A :

محتاط در تصمیم گیری، بدبین و بسیارحساس هستند و مایلند مسائل را به دو گروه سیاه و سفید تقسیم کنند. به قوانین واستانداردهای اجتماعی بسیاراهمیت میدهند. از تحمل وصبر بالایی برای انجام کارهای فیزیکی و رقابتی برخوردارند. به آینده بسیار بدبینند و براحتی می توانند ظاهر آرامی از خودشان نشان دهند، حتی اگر عصبانی باشند. به نظرات دیگران بسیار اهمیت می دهند. اگر قلبشان بشکند، به سختی التیام می یابد. آنها بسیار مسئولند و همواره خطی بین کار و تفریح میکشند. آنها معتقدند که در مسائل دینی و اخلاقی می توان به کمال رسید. ترجیح می دهند از سرگرمی هایی بهره ببرند که از فشار عصبیشان بکاهد.گر وه خونیAB :
رومانتیک واحساساتی هستند وبه شدت فعالند. در تجزیه و تحلیل مسائل بسیار ماهرند. درنقد موضوعات مختلف بسیار منصف اند. درموقع لزوم نمی توانند سریع تصمیم بگیرند. برای سخت کار کردن و صبور بودن باید سعی کنند. درباره ی گذشته بسیار حساسند و از قدرت فهم بلایی برخوردارند. چندان مسئولیت پذیر نیستند. خونسردند اما در برخوردبا مسائل غیرمنتظره حالات روحی آنهاخیلی زود نگران می شوند.

سرگروه خونی B :
براحتی ازدیگران دستورنمی گیرند. سریع تصمیم گیری می کنند، قابل انعطافند و چندان به قوانین اهمیت نمی دهند. به مسائل علمی و اکتشافات علاقه فراوانی دارند. چندان صبوربه نظر نمی رسند و از کارهای رقابتی خوشان نمی آید. معقول و خونسردند ودرعین بامزگی، بسیار خجول هستند. از بیان ایده های جدید نمیهراسند.ازموردانتقاد قرارگرفتن ترسی ندارند.ازانجام کاری به مدت طولانی خسته و دلزده نمی شوند. براحتی می توانند خاطرات گذشته رافراموش کنند.خلاق و مبتکربوده وبین کارو تفریح نمی توانند مرزی قائل شوند. می توانند در آنِ واحد چند کار را با هم انجام دهند و از کارهای هنری بسیار خوششان می آید.
 تشکر شده توسط : nazii , Ahoura , arezooo82 , ثریا , blue sky , nead , شهرزاد , arezoo_azizi , booshveg , toktam* , zohrevand , نازلی , O#!!! , Hasty , mehdi488 , parastoo joon , yummy , aarnika
#3
گروه خونی A :
محتاط در تصمیم گیری، بدبین و بسیارحساس هستند و مایلند مسائل را به دو گروه سیاه و سفید تقسیم کنند. به قوانین واستانداردهای اجتماعی بسیاراهمیت میدهند. از تحمل وصبر بالایی برای انجام کارهای فیزیکی و رقابتی برخوردارند. به آینده بسیار بدبینند و براحتی می توانند ظاهر آرامی از خودشان نشان دهند، حتی اگر عصبانی باشند. به نظرات دیگران بسیار اهمیت می دهند. اگر قلبشان بشکند، به سختی التیام می یابد. آنها بسیار مسئولند و همواره خطی بین کار و تفریح میکشند. آنها معتقدند که در مسائل دینی و اخلاقی می توان به کمال رسید. ترجیح می دهند از سرگرمی هایی بهره ببرند که از فشار عصبیشان بکاهد.
یکم فرق دارم
فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی ، یا دریای بیكران ،
زلال كه باشی ، آسمان در تو پیداست .

باورکن تا ببینی
بهارagreement2
 تشکر شده توسط : # پریسا # , toktam*
#4
گروه خونی A درسته تاحدودی ولی گروه خونی O نه!!!
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........
 تشکر شده توسط : # پریسا #
#5
گروه خونیB
در مورد من بیشترش درست بودhappy0065.gif
بزرگترین مصیبت انسان آن است که نه سواد کافی برای حرف زدن داشته باشد نه شعور کافی برای خاموش ماندن...
 تشکر شده توسط : # پریسا #
#6
گروه خونی oicon_biggrinicon_biggrin
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : # پریسا #
#7
گروه خونی A :
محتاط در تصمیم گیری، بدبین و بسیارحساس هستند و مایلند مسائل را به دو گروه سیاه و سفید تقسیم کنند. به قوانین واستانداردهای اجتماعی بسیاراهمیت میدهند. از تحمل وصبر بالایی برای انجام کارهای فیزیکی و رقابتی برخوردارند. به آینده بسیار بدبینند و براحتی می توانند ظاهر آرامی از خودشان نشان دهند، حتی اگر عصبانی باشند. به نظرات دیگران بسیار اهمیت می دهند. اگر قلبشان بشکند، به سختی التیام می یابد. آنها بسیار مسئولند و همواره خطی بین کار و تفریح میکشند. آنها معتقدند که در مسائل دینی و اخلاقی می توان به کمال رسید. ترجیح می دهند از سرگرمی هایی بهره ببرند که از فشار عصبیشان بکاهد.
یعنی کاملا درسته
صفـایـی بـود دیـشب بـا خیـالت خـلـوت مــا را
ولـــی مــن بـاز پنـهانی تـو را هـم آرزو کـردم
 تشکر شده توسط : # پریسا # , ثریا
#8
من خودم A هستم و تقریبا درستهagreement2
 تشکر شده توسط : ارزو , ثریا , نازلی
#9

گروه خونی A :

محتاط در تصمیم گیری، بدبین و بسیارحساس هستند و مایلند مسائل را به دو گروه سیاه و سفید تقسیم کنند. به قوانین واستانداردهای اجتماعی بسیاراهمیت میدهند. از تحمل وصبر بالایی برای انجام کارهای فیزیکی و رقابتی برخوردارند. به آینده بسیار بدبینند و براحتی می توانند ظاهر آرامی از خودشان نشان دهند، حتی اگر عصبانی باشند. به نظرات دیگران بسیار اهمیت می دهند. اگر قلبشان بشکند، به سختی التیام می یابد. آنها بسیار مسئولند و همواره خطی بین کار و تفریح میکشند. آنها معتقدند که در مسائل دینی و اخلاقی می توان به کمال رسید. ترجیح می دهند از سرگرمی هایی بهره ببرند که از فشار عصبیشان بکاهد.
واقعاً در مورد من درسته !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 تشکر شده توسط : # پریسا #
#10
نوع گروه خونی در بروز بیماری قلبی موثر است

در یك مطالعه جدید معلوم شد افرادی كه دارای گروه خونی AB هستند در مقایسه با دارندگان گروه خونی O بیشتر به بیماری‌های قلبی مبتلا می‌شوند.

پزشكان با بازبینی نتایج در مطالعه مختلف روی حدود 90 هزار داوطلب به مدت بیش از 20 سال دریافتند كه احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی در گروه‌های خونی مختلف، متفاوت است. به این ترتیب كه دارندگان گروه خونی O كمتر از سایر گروه‌های خونی در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی هستند در حالی كه افراد با گروه خونی AB بیش از سایر گروه‌های خونی در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی قرار دارند.

در این مطالعات معلوم شد افراد با گروه خونی AB حدود 23 درصد، با گروه خونی B حدود 11 درصد و با گروه خونی A حدود 5 درصد بیشتر مستعد ابتلا به امراض قلبی و عروقی هستند.دكتر لیوكی، استادیار تغذیه در دانشكده بهداشت عمومی هاروارد در بوستون، تاكید كرد: از آنجا كه نمی‌توان گروه خونی افراد را به عنوان یك فاكتور خطرزا تغییر داد، پزشكان باید با توجه به یافته جدید، درك واضح‌تری از احتمال بروز بیماری‌های قلبی در بیمارانشان داشته باشند و در امر پیشگیری و مراقبت در برابر فاكتورهای خطرزای دیگر، آنها را راهنمایی نمایند.

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
 تشکر شده توسط : نازلی , amirfarhag , parastoo joon
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  همه آنچه درباره رنگ مو نمی دانید yummy 3 7,532 2016/08/07, 01:34 PM
آخرین ارسال: somaye_602000
  درباره مغناطیس درمانی نازلی 2 5,010 2016/03/08, 11:40 PM
آخرین ارسال: i_sh
  چند حقیقت جالب درباره مغز tanha 21 15,636 2015/10/15, 10:53 PM
آخرین ارسال: nahid
  عوامل کم خونی ، علایم و پیامدهای آن nazaninn 10 45,456 2015/05/17, 03:05 PM
آخرین ارسال: leili-asmaneh
  نکات قابل توجه درباره عرق کردن بدن nazaninn 11 24,644 2014/09/08, 06:14 PM
آخرین ارسال: 0MID
  ۹ باور غلط درباره سرطان booshveg 0 2,351 2013/03/06, 06:14 AM
آخرین ارسال: booshveg
  آنچه پاهایتان به شما می گویند نازلی 3 5,517 2013/01/05, 07:58 PM
آخرین ارسال: sargol
  چه بیماریی در چه گروه‌خونی بیشتر است؟ naazanin 2 5,457 2012/12/31, 12:11 PM
آخرین ارسال: sargol
  فردی با گروه خونی نادر در تهران نازلی 7 5,006 2012/01/04, 07:57 PM
آخرین ارسال: havaars
  كساني كه گروه خوني آنها "O" باشد كمتر در معرض خطر حمله قلبي هستند mojtaba2iran 0 2,185 2011/01/17, 06:45 PM
آخرین ارسال: mojtaba2iranکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان