امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارتباط دوباره با دنیای بیرون
ارتباط دوباره با دنیای بیرون
بر اساس زندگی سوزان ویلک

وجه اشتراک جغدها ، تمساح ها ، میمون ها و فلامینگو ها چیست ؟ در فلوریدا حیات وحش بی نظیری وجود دارد که من به هنگام قایقرانی آن را دیدم . سال های زیادی است که قایقرانی می کنم اما پس از ابتلا به ام اس در سن 50 سالگی ، گمان کردم تمام فعالیت های جسمی ام به پایان رسیده . تمام فعالیت های بیرون از خانه که برایم لذت بخش بودند دست نیافتی به نظر می رسیدند . من باید چه می کردم ؟

[تصویر:  27856258487962749165.jpg]

من و همسر فوق العاده ام درباره موارد مختلفی که انجام دادن آنها باعث ادامه دادن قایقرانی من می شد بحث کردیم . یکی از این موارد خریدن یک قایق دو نفره بود . ولی ما قبلا یک قایق دو نفره داشتیم _ چه فاجعه ای ! به دلایلی این قایق ها ، قایق طلاق نامیده می شوند . من همسرم را به شدت دوست دارم ولی نمی خواهم با او در یک قایق باشم . من می خواهم خودم با کمترین کمک قادر به پارو زدن قایق زیبایم باشم .
چگونه می خواستم انجام کاری را که به شدت مورد علاقه ام بود ادامه دهم ؟ خوشبختانه ، من هیچ علائم ضعیف کننده ی خاصی ندارم . اما متاسفانه ، دچار اضافه وزن شدید شده ام . تصمیم گرفتم به این بیماری اجازه ندهم که تعیین کند چه کاری از من ساخته است و چه کاری نه .
پس برای ادامه دادن قایقرانی چه تغییراتی لازم است ؟ مسلما کاهش وزن و رسیدن به تناسب فیزیکی . برای رسیدن به این هدف من سه روز در هفته ورزش می کنم . همچنین در برنامه های ملی طراحی شده برای بهبود الگوهای غذایی شرکت می کنم .
به علاوه ، همسرم همیشه یک طناب در دریچه قایقش دارد تا در صورت لزوم کمکم کند . من قایقرانی را با همسر و دوستانم در مسافت های کوتاه تر ادامه می دهم . در گذشته ، قایقرانی های معمولِ من 9-7 ساعت طول می کشید . ما به این نتیجه رسیدیم که در حال حاضر بهترین کار برای من طی کردن مسافت هایی در حد 3-2 ساعت است . آیا مسافت های طولانی را رها کرده ام ؟ البته که نه ! تصور می کنم روزی دوباره قادر به پارو زدن های طولانی و لذت بخش خواهم شد .
داشتن ام اس به این معنی نیست که باید از زندگی کردن دست بکشیم . فقط به این معنی ست که باید تنظیماتی برای زندگی مان ایجاد کنیم و شجاعت تحمل این بیماری را داشته باشیم . بنابراین ، من از شما که ام اس دارید می خواهم هر چیزی را امتحان کنید حتی اگر غیرممکن به نظر می رسد . قدم اول را بردارید ... هر چیزی ممکن است .
روی آب می بینمتان !

منبع :
http://www.activemsers.org/yourstories/k...ealth.html

تمامی حقوق این مطلب متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار متن بدون درج نام ام اس سنتر غیر مجاز میباشد .
[تصویر:  emza-full-light.gif]

... Forever trusting who we are , And nothing else matters
 تشکر شده توسط : N00shin , بی تـــا , hamid , neda.n , سحــــــــر , شهرزاد , O#!!! , earth , aalieh , hamid t , fireboud , Prime , nafass , نازلی , Narges , روژینا , shokolat , zohrevand , MFhealth , amirfarhag , sooorooosh , golshid , مریم بیگی , movahedi

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شیوه هایی برای ارتباط بهتر در کنار زندگی با ام اس zenith 3 5,415 2015/05/31, 02:54 PM
آخرین ارسال: niloofary
  زندگی دوباره برای گاسپار نوازنده hamdam 14 10,638 2014/08/18, 12:28 AM
آخرین ارسال: H-tanha
  بیماری مولتیپل اسکلروز یس (MS) با مناطق مختلف مغز ارتباط دارد hamdam 0 3,325 2011/12/25, 11:37 PM
آخرین ارسال: hamdam
  ارتباط بین تب غده ای و بیماری مولتیپل اسکلروزیس (ms) hamdam 3 5,931 2011/08/07, 12:31 PM
آخرین ارسال: hamdam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان