امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افزايش آگاهي جامعه درزمينه ام اس ( شش پرسش)
درسته ، ما از جامعه چه انتظاری داریم ؟ خودمونم تا تو موقعیت ام اسی شدن قرار نگرفتیم، ام اس رو نمی شناختیم ،تازه الانم تا حدی شناختیم.
خودمون وجدانا اولین بار که اسمش رو شنیدیم فکر نمیکردیم ناتوانی تدریجیه و از دست دادن تمام تواناییها ظرف مدتی و بعدشم مرگ ؟ من که این فکر رو داشتم حدود 10 سال پیش که شک کردم ام اس دارم (ولی تقدیر اینطور بود که یه دکتر شکم رو باطل کنه و بگه نداری.)خیلی ها شاید این فکرو داشتن ، اونایی که شناخت قبلی داشتن به هر دلیلی رو کار ندارم .

این یه بیماری شایع نبوده که مردم بشناسن ، تازه الان به ما بگن سرما خوردگی با آنفلوانزا چه فرقی داره شاید درست نتونیم بگیم. دکتر تشخیص میده نه ما .
ما که به ظاهر مشکلی نداریم اگه روزی برسه که در ظاهر نتونیم پنهانش کنیم ، اون موقع به دیگرانی که تازه فهمیدن می گیم من مثلا 15 یا 20 ساله ام اس دارم چیز تازه ای نیست ولی بهتون نگفتم که کسی رو نگران نکنم.evilgrin0039.gif
اینم راه حل برای ما که از فامیل و همسایه پنهان کردیم !Sleepy
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : ahya , آنا , zohaa , chipchip

پیام های داخل این موضوع
RE: افزايش آگاهي جامعه درزمينه ام اس - توسط nahid - 2013/11/08, 02:57 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دید جامعه نسبت به بیماری ام اس hamid 220 111,672 2018/07/25, 07:39 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  بیماران ام اس چقدر در نگاه غلط جامعه به این بیماری نقش دارند؟ Kamyar 21 13,753 2014/04/04, 04:53 PM
آخرین ارسال: موناامیدوار
  نيازهاي جامعه ام اس(دغدغه های بیماران ام اس) MAHDI 32 20,945 2012/09/20, 11:50 AM
آخرین ارسال: naazanin

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان