امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افزايش آگاهي جامعه درزمينه ام اس ( شش پرسش)
جامعه بااون دیدغلطی که نسبت به بیماری ام اس دارد.مارو,وادارمیکند,که بیماری خودمون رو,از,افرادجامعه پنهان کنیم.وقتیکه حرف افرادباسوادوبیسواداینه که عاقبت بیمار,ام اسی ویلچراست واونامیگویندبیماران فلج وناتوان وکورمیشوند.اگرمثلامن به چندنفربگم ام اس دارم ,میگویندالکی میگی,یک بیمارام اسی ,نمیتونه به این سالمی باشه.من چی بگم ایناسطح آگاهیشون بی نهایت پایین است.وقتی تلویزیون یک بیمارام اسی روناتوان نشون میده.ماچیکارمیتونیم بکنیم.اولین کاری که بایداینجاانجام بشود,صداوسیمایک تصویردرستی ازبیماری ام اس نشان بدهد.اونوقت شایددیدجامعه درست بشه,وگرنه اینکارغیرممکن است.من درموردبیمارام اسی شنیدم که 40سال است که مبتلابه ام اس است.همیشه کوهنوردی میره.توی تلویزیون پیدادرموردایناصحبت بشه.
نه که تصویری ازیک بیماری رونشون بدن که بیست سال است که مبتلابه ام اس است و,روی ویلچراست.
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : TootFarangi , toktam* , OMG! , saba.

پیام های داخل این موضوع
RE: افزايش آگاهي جامعه درزمينه ام اس - توسط sargol - 2013/01/21, 10:12 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دید جامعه نسبت به بیماری ام اس hamid 220 111,732 2018/07/25, 07:39 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  بیماران ام اس چقدر در نگاه غلط جامعه به این بیماری نقش دارند؟ Kamyar 21 13,757 2014/04/04, 04:53 PM
آخرین ارسال: موناامیدوار
  نيازهاي جامعه ام اس(دغدغه های بیماران ام اس) MAHDI 32 20,946 2012/09/20, 11:50 AM
آخرین ارسال: naazanin

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان