امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه برخورد با فرد مبتلا به ام اس
اول معذرت می خوام اگه طولانی شد یه وقت .

من ام اس دارم و خوشبختانه با فهمیدنش ناراجت که نه خوشحال هم شدم. چون حالا بیشتر خدارو به خاطر سلامتی شکر می کنم ( که وضع از این بدتر نیست) و برای دیگران آرزوی سلامتی. ولی خوب قضیه برای ایشون متفاوت بوده

همه چیز به نگاه فرد بستگی داره. حرفم فقط بیمار مبتلا به ام اس رو شامل نمی شه کلیه. برای خیلی از آدمها سخته درباره مشکلشون صحبت کنن. پس اگه دوسش دارین و می خواین در جریان حالش باشین بیشتر غیر مستقیم وارد شین. چون اینجور که گفتین از بحث در این زمینه آزرده می شه.

عوارض ام اس به شدن وابسته به روحیه است. خیلی وقتا ناآگاهی باعث می شه رفتارهای ما اشتباه برداشت بشه. شما می خواین بهش ثابت کنین همیشه کنارشین ولی شاید اون حس کنه ترحم شما رو برانگیخته.

وقتی می خواد تنها باشه یعنی به نوعی دچار اندوه و یا سردرگمی هستش که می تونه و یا نمی تونه با ام اس در ارتباط باشه. چون طلب تنهایی مختص امثال ما نیست. بهش زمانی که به تنهایی نیاز داره فرصت بدین و نخواین اون لحظات شما رو به تنهایی اش راه بده. توجهی که بهشون می کنین مراقب باشین یهو بیشتر از قبل نشه که نکنه یه وقت محبت و مهربونی رو با ترحم اشتباهی بگیره که همین باعث می شه بیشتر ازتون دور شه .
برای نشون دادن احساستون خیلی از کلمات کمک نگیرین چون افسردگی باعث کاهش خلق می شه و معمولا آدم برای شنیدن زیاد حوصله نداره تو رفتارهاتون بگنجونین.
بحث تو این زمینه خیلی مفصله اگه بخوام بنویسم نمی دونم چند صفحه بشه. ولی فکر کنم اول بهتره ببینم نظراتم هیچ کمکی یا دیده روشنی به شما می ده یا نه که خدای نکرده سر کسی درد نیاد Confused

(2014/08/19, 12:22 PM)محسن گرامي نوشته است: هيچكي نميتونه با يه فرد ام اسي درست رفتار كنه در هر صورت بهش آسيب ميزنه و موجب آزرده شدنش ميشه

من کاملا مخالف شما فکر می کنم. شاید بهتره بگیم چون هیچ آموزشی در کار نیست، به ندرت پیش میاد که کسی بتونه رفتار مناسب و به جا داشته باشه.

بهترین کسی هم که بتونه آموزش بده خودمونیم که بتونیم با اطرافیان صادقانه در تعامل باشیم و بتونیم خواسته ها و انتظارتمون رو بگیم. این مشکل نه مختص روابط با امثال ماست بلکه متاسفانه همه درگیر جوری دوری شدیم که کلام مناسب می تونه کلید باشه. البته اگه طرفمون هم دنبال باز کردن در باشه
نیکی هنری نیست به امید تلافی
احسان به کسی کن که به کار تو نیاید
 تشکر شده توسط : nahid

پیام های داخل این موضوع
RE: نحوه برخورد با فرد مبتلا به ام اس - توسط nojan.mrs01 - 2014/08/19, 04:51 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نحوه گرفتن دارو از طریق بیمه تکمیلی طلایی آموزش وپرورش البرز 2 5,481 2016/10/24, 10:37 PM
آخرین ارسال: glassheart
  نحوه تهیه دارو در ترکیه ؟ minotum 6 7,415 2013/12/06, 04:13 PM
آخرین ارسال: minotum
  برخورد اولیه با ms محمدرضا 29 14,265 2013/05/29, 01:12 PM
آخرین ارسال: محمدرضا
  وجه اشتراك افراد مبتلا به ام اس محيا 97 60,602 2011/07/12, 01:10 PM
آخرین ارسال: kiana

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست