امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هرمورمور، گزگزودوبینی نشانه ام اس نیست
سلام و عرض ادب
من 38 سالمه و حدود یکساله که دچار دوبینی شدم و هنوز تشخیص دقیقی برام داده نشده. خلاصه شرح حالم رو عرض می کنم . سالی یک تا دوبار دچا سردرد و تهوع معمولا شبانه می شدم که شروع به بیشتر شدن شد و متوجه شدم میگرنه ولی در حدود یکسال پیش با عدم آگاهی از دوبینی و ... با شکایت واضح نبودن تصاویر و بازی تصاویر و بیشتر روی نوشته ها و چراغ ها و صفحه موبایل و تلویزیون و مشکل رانندگی و ... به چشم پزشک مراجعه کردم که پس از معاینه چشم و ام ار آی مغز و آزمایش تیروئید و خون با تشخیص فقط خشکی چشم و تجویز پروپرانول و اشک مصنوعی به سمت پزشک اعصاب و روان هدایت شدم. اولین پزشک اعصاب پس از ویزیت و دیدن مدارک موجود تشخیص میاستنی چشمی داد و داروهای اورلپت و پروپرانول و فلوکسیتین تجویز کرد. به طور اتفاقی به یک پزشک مغز و اعصاب دیگه ای مراجعه کردم که ام آر ای گردن و آزمایش خون خاص (فکرکنم جهت میاستنی ) و نوار عصب و عضله خواست و در تست میاستنی منفی شد و در نوار چشم درگیر بودن چشم چپ مطرح بود. در ام آر آی هم دو تا سه عدد پلاک رویت می شد البته فکر کنم هم گردن هم مغز. مجددا به چشم پزشک دیگری ارجاع شدم جهت کنترل بیماری لبر که از تمام لحاظ چشم سالم تشخیص داده شد و فقط خشکی چشم عنوان شد. با انجام آزمایش آزمایش خون جدید بیماری NMO هم حذف شد. ام اس هم که تشخیص نداده بودن. پس مجدد نوار عصب و عضله تکرار شد و اینبار هیچ موردی رویت نشد و با تجویز مقداری ویتامین و ادامه داروهای قبلی ادامه درمان به 4 ماه بعد موکول شد. در مراجعه بعدی با ادامه داشتن دوبینی مجددا ام آر آی بدون و با تزریق خواسته شد که آن هم همانند گذشته تشخیص داده شد و آزمایش مایع نخاعی خواسته شد که آنهم ام اس را رد کرد و مجددا به چشم پزشک ارجاع داده شدم. با توجه به اینکه از زمان آزمایش مایع نخاعی دوبینی مداوم تر و بیشتر شده و در هر دو چشم هست با مشاوره با یک چشم پزشک این مورد را مربوط به مغز دانست و من بلاتکلیفم.
دوبینی من به این صورت است که مثلا وقتی نام شخصی روی گوشی می افتد در برخی مواقع و الان بیشتر زمان ها اسم را دوبار یکی شفاف تر و یکی تار تر می بینم و زاویه و جهت آن کج است و با بستن یک چشم این حالت باقی می ماند هرچند فکر می کنم این حالت در چشم چپم بیشتر است.
ممنونم اگر بتونید کمکی کنید . ضمنا دوبینی در اوایل صبح و حتی پس از مصرف اشک مصنوعی هم دیده شده
متشکرم.

پیام های داخل این موضوع
پزشکى - توسط زيبا - 2016/10/04, 10:31 PM
دوبینی - توسط هادی رحیمی - 2016/11/01, 04:55 PM
سوال - توسط paeiz - 2017/02/22, 09:32 PM
RE: سوال - توسط mj.ny-luise - 2017/02/23, 04:56 AM
RE: سوال - توسط paeiz - 2017/02/23, 08:07 AM
RE: سوال - توسط hessam - 2017/02/23, 08:27 AM
RE: سوال - توسط paeiz - 2017/02/23, 09:10 AM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا علایم من نشانه حمله است ؟ m.moza 87 47,025 2015/06/25, 09:36 AM