وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
هرمورمور، گزگزودوبینی نشانه ام اس نیست - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: هرمورمور، گزگزودوبینی نشانه ام اس نیست (/Thread-%D9%87%D8%B1%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%8C-%DA%AF%D8%B2%DA%AF%D8%B2%D9%88%D8%AF%D9%88%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA)

صفحه ها: 1 2

هر مور و مور و گز گز و دوبینی نشانه ام اس نیست.... - کارامل - 2013/12/11

[b]با سلام و آرزوی سلامتی و شادابی برای همه شما دوستان عزیز

من مدتی بود به دلیل علائمی که داشتم مشکوک شده بودم که دچار بیماری ام اس هستم و این مدت در استرس و نگرانی شدیدی به سر می بردم.طوریکه شب ها نمی تونستم بخوابم و روحیه ام رو از دست داده بودم.
ولی خدارو هزار مرتبه شکر و بازم با ارزوی سلامتی برای همتون من مشکلی نداشتم ولی همین استرس و نگرانی تا حدی مریضم کرد.
برای همین تصمیم گرفتم این نوشته هارو بنویسم تا افراد دیگه ای مثل من که دچار علائمی می شن که در بیماری ام اس وجود داره زود خودشون رو نبازن و خودشون رو نگران نکنند و شرایطی که من تجربه کردم رو تجربه نکنند.

از پارسال من در زانو و مچ پای چپم احساس درد می کردم که در مراجعه به ارتوپد گفتش مشکلی نداره و یک سری مکملل غذایی بهم داد.
ولی همون زمان که تو اینترنت راجع به درد پام سرچ می کرد خوندم تو بیماری ام اس هم پا درد وجود داره و یکمی شک کردم به این موضوع....

بعد از یک سال تو همون پا احساس ضعیف جریان برق احساس می کردم و همچنین احساسی مثل گز گز یا مورمور که دقیقا قابل توصیف نبود
این احساس دو روز طول می کشید و بعد از چند روز در قسمت دیگه ای از پام شروع می شد.

که بازهم با سرچ های بیشتری تو اینترنت تقریبا یقین پیدا کردم دچار ام اس هستم
خیلی روزای سختی برام بود و همش در اضطراب بودم و تو فکر بودم و کاملا روحیم خراب بود
تا اینکه پیش دکتر نبوی رفتم و بعد از ام ار ای و نوار عضله بهم گفتن مشکلی نداری... خیالم تا حد زیادی راحت شد

تا یک ماه پیش که دچار دوبینی شدم. زماینکه به مبایل یا مانیتور نگاه می کردم نوشته ها رو دوتا می دیدم و با سایه می دیدم
همچنین اشکال رو در مبایلم دوتا می دیدم

و این دوباره باعث شد فکرکنم شاید ام اس من هنوز به مرحله ای نرسیده که تو ام ار ای مشخص بشه..
و باز برگشتم به همون اضطراب استرس شدید ......

ولی وقتی دوباره مراجعه کردم متوجه شدم این دوبینی به دلیل مشکل چشمم هستش نه مشکل ام اس.
چون دکتر گفتن وقتی یک چشم رو می بندی دو بینی از بین میره یا خیر؟
و برای منم چون ازبین نمی رفت گفتن پس باید به دکتر چشم پزشک مراجعه کنی.... یعنی وقتی یک چشمم رو می بندم باز هم دوبینی وجود داره.

الان حالم خیلی بهتره
و البته مشکلاتی دارم در پام ولی روحیه ام خیلی بهتره
اولا دیگه از ام اس مثل قبل نمی ترسم
ثانیا یاد گرفتم به خودم انرژی مثبت بدم و فکرای منفی نکنم
ثالثا خواستم بگم هر احساس مور مور و گز گز و حتی دوبینی دال بر این نیست که ما حتما بیماری داریم یا ام اس داریم
خیلی هاش به خاطر استرس و چیزای دیگه هست....

وقتی تو خو دتون چند علامت از بیماری ام اس رو دیدین فکر نکنید حتما همینه و روحیه اتون رو حفظ کنید .

و در نهایت اگر هم خدایی نکرده دچار شدیم اون کسی که درد رو میده درمان رو هم میده
مهم حفظ روحیه است
من که بیماری رو نداشتم ولی انقدر روحیه ام داغون شده بود که بدون دارو خوابم نمی برد و تو یک ماه 6 کیلو وزنم اضافه شد به خاطر افسردگی که گرفتم....

الان دیگه قوی شدم اولا خیلی خداروشکر میکنم دوما میگم هرچی خدا بخواد میشه چه من به خاطر حرص بخورم و غصه بخورم چه نه.....
[/b]

RE: هر مور و مور و گز گز و دوبینی نشانه ام اس نیست.... - amir.mz - 2015/05/22

آفرین به شما
منم دقیقا مثله شما هستم .
گزگز پا و دست داشتم که دکترا گفتن بخاطر کمبود ویتامین و استرسه .
الان چند وقتیه با نگاه کردن به نوشته وسایل دیجیتال دوبینی دارم .
میترسم ام اس باشه .
البته با بستن یکی از چشم ها بازم ادامه دارد و از بین نمیرود .

با نوشته هایت دلگرمی گرفتم
مرسی کللی

RE: هر مور و مور و گز گز و دوبینی نشانه ام اس نیست.... - henri - 2016/08/31

دمت گرم.حداقل یکم خیالم راحت شد. شاید بتونم بخوابم حالا

پزشکى - زيبا - 2016/10/04

سلام دوستاى گلم
لطفابه اين سوال من جواب بديدخيلى واسم مهمه
من حدودسه ماه پيش بدنم شروع به گزگزکردومورمورميشدپرش عضله هم داشتم هرچه که ميگذشت وضعت چشمام هم بدميشدويک حالت دوبينى خفيف واختلال توبينايى پيداکردم حدوديک هفته اين علائم روداشتم که بهترنشدن بعدبه دکترمراجعه کردم وام آر آى دادم ولى ام ارآى من سالم بود حدوديک ماه گذشت که وضعيتم بهترنشددوباره به پزشک مراجعه کردم دوباره ام ارآى دادم ودوباره سالم بود نوارعصب بينايم سالم بود ولى ميدان ديدچشمام کم شده بود توى اين مدت استرس زيادى روتحمل کردم ولى همش احساس ميکردم حالم بدترميشه که به اصرارخودم ازدکترم خواستم که ازم مايع نخاع بگيرن که اون آزمايشم هم چيزى رونشون ندادوکاملاسالم بود ولى من هنوز علائمم رودارم وچشمام دوبينى داره واذيت ميشم توى اين مدت شايدبه ده تا متخصص مغزواعصاب مراجعه کردم ولى هيچکدوم ام اس روتاييدنميکنن نظرشماچيه؟من چيزيم نيست درسته؟

هرمورمور، گزگزودوبینی نشانه ام اس نیست - fariba 68 - 2016/10/04

(2016/10/04, 10:48 PM)زيبا نوشته است: سلام دوستان
لطفاجواب اين سوال منوبديد
من حدودسه ماه پيش بدنم شروع به گزگزومورمورشدن کردوحس بدى ازنظربينايى داشتم حدودشش روزطول کشيدتابه پزشک مراجعه کردم که بعدازمعاينه وانجام ام ارآى گفتن که مشکلى ازنظربيمارى ام اس ندارى حدوديک ماه گذشت ولى وضعيت من بدترشدبه طوريکه دوبينى خفيفى پيداکردم وگرفتگى وپرش عضلات داشتم تااينکه دوباره ام آرآى مجددگرفتم وبازهم سالم بودونوارعصب بينايى م هم سالم بودولى ميدان ديدچشمام کم شده بود هرچه که ميگذشت وضعيتم بدترميشدتابازم به پزشک مراجعه کردم وبه اصرارخودم مايع نخاع ازم گرفتن ولى بازهم جواب اون ازمايشمم منفى بودوکاملاسالم بود ولى من همچنان علائمم رودارم بدون کوچکترين بهبودى دروضعيتم-دراين مدت فشارروحى زيادى روتحمل کردم وبه بيشترازده متخصص مراجعه کردم-نظرشماچيه دوستان؟من چيزيم نيست درسته؟
اگر علائمتون هیچ علت پزشکی نداره ، ممکنه علتش مربوط به روان باشه . به روانشناس خوب یا یه روانپزشک خوب هم مراجعه کنید.

RE: هرمورمور، گزگزودوبینی نشانه ام اس نیست - nahid - 2016/10/05

درسته.من تعجب میکنم کدوم دکتر، بیخودی برای شما کشیدن مایع نخاعی نوشته ؟! ما خیلی هامون اینو تجربه نکردیم !confused

اصلا شما چرا میدونستی همچین چیزی هم هست ؟ جز این که هی سرچ کردی و به ام اس نزدیک و نزدیکتر و علایمت شبیه و شبیه تر شد ؟ icon_cry
حالا با این همه جواب آزمایش و ام آر آی بازم شک داری که مبتلا نیستی ؟
خدا رو شکر ام اس نداری.از فکرش بیرون بیا تا آسوده بشی.icon_question

دوبینی - هادی رحیمی - 2016/11/01

سلام و عرض ادب
من 38 سالمه و حدود یکساله که دچار دوبینی شدم و هنوز تشخیص دقیقی برام داده نشده. خلاصه شرح حالم رو عرض می کنم . سالی یک تا دوبار دچا سردرد و تهوع معمولا شبانه می شدم که شروع به بیشتر شدن شد و متوجه شدم میگرنه ولی در حدود یکسال پیش با عدم آگاهی از دوبینی و ... با شکایت واضح نبودن تصاویر و بازی تصاویر و بیشتر روی نوشته ها و چراغ ها و صفحه موبایل و تلویزیون و مشکل رانندگی و ... به چشم پزشک مراجعه کردم که پس از معاینه چشم و ام ار آی مغز و آزمایش تیروئید و خون با تشخیص فقط خشکی چشم و تجویز پروپرانول و اشک مصنوعی به سمت پزشک اعصاب و روان هدایت شدم. اولین پزشک اعصاب پس از ویزیت و دیدن مدارک موجود تشخیص میاستنی چشمی داد و داروهای اورلپت و پروپرانول و فلوکسیتین تجویز کرد. به طور اتفاقی به یک پزشک مغز و اعصاب دیگه ای مراجعه کردم که ام آر ای گردن و آزمایش خون خاص (فکرکنم جهت میاستنی ) و نوار عصب و عضله خواست و در تست میاستنی منفی شد و در نوار چشم درگیر بودن چشم چپ مطرح بود. در ام آر آی هم دو تا سه عدد پلاک رویت می شد البته فکر کنم هم گردن هم مغز. مجددا به چشم پزشک دیگری ارجاع شدم جهت کنترل بیماری لبر که از تمام لحاظ چشم سالم تشخیص داده شد و فقط خشکی چشم عنوان شد. با انجام آزمایش آزمایش خون جدید بیماری NMO هم حذف شد. ام اس هم که تشخیص نداده بودن. پس مجدد نوار عصب و عضله تکرار شد و اینبار هیچ موردی رویت نشد و با تجویز مقداری ویتامین و ادامه داروهای قبلی ادامه درمان به 4 ماه بعد موکول شد. در مراجعه بعدی با ادامه داشتن دوبینی مجددا ام آر آی بدون و با تزریق خواسته شد که آن هم همانند گذشته تشخیص داده شد و آزمایش مایع نخاعی خواسته شد که آنهم ام اس را رد کرد و مجددا به چشم پزشک ارجاع داده شدم. با توجه به اینکه از زمان آزمایش مایع نخاعی دوبینی مداوم تر و بیشتر شده و در هر دو چشم هست با مشاوره با یک چشم پزشک این مورد را مربوط به مغز دانست و من بلاتکلیفم.
دوبینی من به این صورت است که مثلا وقتی نام شخصی روی گوشی می افتد در برخی مواقع و الان بیشتر زمان ها اسم را دوبار یکی شفاف تر و یکی تار تر می بینم و زاویه و جهت آن کج است و با بستن یک چشم این حالت باقی می ماند هرچند فکر می کنم این حالت در چشم چپم بیشتر است.
ممنونم اگر بتونید کمکی کنید . ضمنا دوبینی در اوایل صبح و حتی پس از مصرف اشک مصنوعی هم دیده شده
متشکرم.

RE: هرمورمور، گزگزودوبینی نشانه ام اس نیست - hadisss - 2016/11/01

سلام
ببینید ما خودمون هم تشخیص قطعی بیماریمون رو پزشکها دادن
و ما علم تشخیص اینکه بدونیم شما ام اس دارید یا نه رو نداریم که
مثلا من خودم شرایطی داشتم که به چندین پزشک مراجعه کردم

امیدوارم بیماریتون چه ام اس باشه چه ام اس نباشه هر چه زودتر بهبودی کاملتون رو بدست بیارید

RE: هرمورمور، گزگزودوبینی نشانه ام اس نیست - یه غریبه - 2016/11/02

همونطور كه حديث جون گفت فقط دكترتون ميتونه تشخيص بده. اين رو نه تنها از ما، بلكه از هيچ شخص غير متخصص ديگه اى هم قبول نكنيد چه بگه سالميد چه خداى نكرده نه.
اگر لازم باشه خود پزشك براى تشخيص قطعى (مواقعى كه سخت باشه)، ارجاع ميده به دكتر ديگه.

سوال - paeiz - 2017/02/22

سلام
من تازه عضو شدم، خدا رو شکر بیمار نیستم...دیروز اتفاقی با این سایت آشنا شدم.
جالبه که از دیروز تا حالا ک مطالب و خوندم احساس گز گز و مور مور شدن تو بدنم بخصوص رو پوست دوتا دستم دارم.بیشتر که بهش فکر میکنم بیشتر میشه...بهش فکر نمیکنم یادم میره.
حالا سوالم اینه....منظور از گز گزی که تو اکثر کامنتا دیدم دقیقا چیه؟چجوریه؟حتما ناحیه ای که مور مور میشه همراه با بی حسیه؟