امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکلات جدید و عوارض نادر
Rainbow 

دوستان همونطور که میدونید ام اس طیف بالایی از عوارض رو شامل میشه. بیشتر این عوارض و مشگلات بسیار

در میون ام اسی ها شایعست. و اکثرا اونا رو تجربه کردیم ولی بعضی از این عوارض نادرن. مثل حرکات غیر ارادی

عضلات همراه اسپاسم شدید که گاهی دربیشتر اعضا بدن اتفاق میافته و درد شدیدی که بعد این حملات در کل بدن پیش میاد

البته گفتم این عوارض نادره وبنظرم از استفاده مکرر و زیاد کرتون پیش میاد سال گذشته 10 گرم کرتون گرفتم ودر آخرین تزریق

این مسئله پیش اومد و تا دو ماه پیش از این حملات داشتم ولی خوبی عوارض ام اس اینه که با دارو مربوط به هر عارضه کنترل میشه

این مسئله رو گفتم نه اینکه نگرانتون کنم بلکه میخواستم بگم اگه خدای نکرده این مشگل پیش اومد خیلی مواظب باشید

چون گاهی این حرکات شدید و غیر معمول هستن مثل اسپاسم گردن وچرخش سرو یا حرکات ضربه ایی دست پس حتما دراین مواقع

دیگران رو در جریان بزارید تا مواظبتون باشن.

وعارضه جدیدی که چند هفته گرفتارش شدم اینه که وقتی میخوام از مثلا یک نیم پله که در بعضی مکانهای خونه وجود داره بالا و پائین برم

نمیتونم. نه اینکه مشگل بیحسی باشه بلکه انگار فرمان مغز به اعضا برای حرکات لازم دیر میرسه گاهی شاید 5 دقیقه باید بایستم

تا بتونم پامو بلند کنم یا اگه با عصا باشم دستمو بلند کنم و عصا رو جابجا کنم. خلاصه وای از این ام اس وعوارض رنگارنگش.....

« گوهر پاک بباید که شود قابل فیض »
« *پیوند قلبها مسافت نمی شناسد وقتی که خــدا عاقداست و مهرش حس قشنگ عشق و امید »
« Love is the medicine for any kind of pain »
 تشکر شده توسط : ghaside , arezooo82 , nahid , شفا یافته , رزمینا , ابراهیم , zenith , somaye_602000 , parisa2011 , najva , AVID2000 , rezami , farzaneh20 , hadisss , نازی ی , طلایه , barzegar , mari , zohrevand , یوسفی نازنین , برگ 7 , kaveh_plus , elhamtanha , free , sange sabor , glassheart

پیام های داخل این موضوع
مشکلات جدید و عوارض نادر - توسط toktam* - 2012/10/27, 11:23 AM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  << مشکلات صحبت کردن >> naazanin 17 13,619 2019/01/17, 11:19 AM
آخرین ارسال: helli
  عوارض ناشي از درمان‌هاي دارويي در بیماری ام. اس نازلی 19 41,189 2018/06/20, 06:55 PM
آخرین ارسال: 2018Shaghayegh
Star مشکلات تعادلی naazanin 33 27,330 2018/02/23, 01:56 PM
آخرین ارسال: faratarazboodan
  بررسی توکسین بوتولینوم برای حل کردن مشکلات مثانه در بیماران ام اس zenith 3 4,437 2013/09/13, 05:15 PM
آخرین ارسال: hamdam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان