امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس دارم و کرونا گرفتم
سلام سلام
گفتم اینجا بنویسم شاید تجربه م برای کسی مفید باشه

۸ دی ۹۹ صبح از خواب بیدار شدم دیدم گلوم درد میکنه، یه گلو درد معمولی مثل سرماخوردگی و گاهی سرفه میکردم.
رفتم سرکار و همه چی مثل سرماخوردگی بود اصلا به کرونا شک نکردم یا بهتر بگم دو زاریم نیوفتاد smiling 
بچه های شرکت هم اصلا شک نکردن و هیچ کس صداش در نیومد که کرونا گرفتی انگار !!‌

تا اینکه بعد از ظهر یهو شک کردم نکنه کروناس ؟؟؟ به بچه ها گفتم اومدن پیشونیمو دست زدن (با رعایت فاصله مثلا Smile (16) ) گفتن تب داری !!!
منم سریع پاشدم رفتم خونه یا بهتر بگم رفتم تو اتاقم و خودمو قرنطینه کردم

فردا صبحش یعنی ۹ دی رفتم دکتر عمومی معاینه م کرد گفت فعلا در نظر میگیریم سرماخوردگیه ولی داروهایی که بهت دادم داروهایی هست که واسه کرونا میدم!!

دوباره رفتم تو قرنطینه و از اتاقم بیرون نیومدم اصلا. سرفه هام خیلی بیشتر شده بود. تب هم نداشتم. اکسیژن خونمم مناسب بود کامل

۱۰ دی یا شایدم یازدهم بود که فهمیدم هیچ بویی احساس نمیکنم. خیلی احساس خفنی بود smiling  فکر کنم یه شیشه عطر حروم کردم انقدر خودمو تست کردم که میفهمم یا نه و فقط ۱ روز طول کشید و دوباره بویایی م برگشت
یک صبح تا ظهر هم ساق پام درد میکرد که سرچ کردم دیدم از علائم کروناست!

دیگه مطمئن شده بودم. حال عمومیم کامل خوب بود فقط به خاطر داروهای خواب آور، خواب ۶-۸ ساعت شبانه روزم تبدیل شده بود به ۱۲-۱۴ ساعت

بعد از ۹ روز با دکتر صحبت کردم گفت اگه کرونا هم باشه میتونی از قرنطینه خارج شی
زنگ زدم ۴۰۳۰ اونم همینو گفت
منم به حرفشون گوش نکردم smiling  (خدایی خیلی میترسیدم الان ناقل باشم و از اتاق برم بیرون در وحله اول به خانواده م منتقل کنم و بعد به دوست آشنا و اطرافیان) تصمیم گرفتم برم pcr بدم

رفتم مرکز بهداشت ازم پرسیدن دیابت و فشار خون داری ؟ گفتم نه ! ام اس دارم smiling  گفتن پس جامعه هدفی و تست رایگانه . قیمت تست pcr حدود ۲۴۰ تومان بود که برای من رایگان شد فقط ویزیت دکتر دادم که برام بنویسه باید تست بدم.

تست دادم و اصلا اونقدر وحشتناکی که جا افتاده نبود. کلا ۱ ثانیه طول کشید که اون چیزه !! که شبیه گوش پاک کن بود از بینی م بره داخل.
دوباره خودمو قرنطینه کردم تا جواب بیاد و ۳ روز طول کشید و جواب مثبت شد confused 

دوباره شروع کردم به پرس و جو. یکی گفت از اولین علامت ۱۰ روز قرنطینه یکی گفت از pcr مثبت ۱۰ روز یکی گفت ام اس داری از روز اول ۲۰ روز اون یکی گفت داروت سرکوب کننده سیستم ایمنی نیست همون ۱۰ روز خلاصه این اتفاق نظر خیلی هیجان انگیز بود Smile (16) 

خودمو دوباره قرنطینه کردم تا اینکه یک دکتر فوق تخصص بیماری های عفونی بهم گفت اکیه برو بیرون فقط ماسک بزن و رعایت کن ۱ هفته دیگه.

۲۴ دی رفتم سرکار و کلا با ماسک بودم و تو خونه هم گفتم چه کاریه شام و ناهار رو که نمیتونم با ماسک بخورم Sleepy  ۳-۴ روز دیگه قرنطینه میمونم . این وسط هم بچه های شرکت گفتن برو آزمایش آنتی بادی بده که رفتم دادم و هزینه ش ۱۴۲ تومن بود (آزمایش خون)
شب جوابش اومد و انتظار داشتم یه مثبت منفی بگه ولی عدد بود

بماند که هم دکتر و هم زنگ زدم ۴۰۳۰ حرفشون این بود که آنتی بادی به هیچ دردی نمیخوره الکی رفتی پول دادی. آنتی بادی کرونا برای اون موقع ها بود که pcr گرون بود ملت میرفتن آنتی بادی میدادن. اصلا هیچ اعتباری نداره و میتونی از قرنطینه خارج شی.
هنوز سرفه داشتم و بهم گفتن مشکلی ایجاد نمیکنه

امروز یعنی ۲ بهمن سرفه هام به ۱ تا ۳ بار در روز کاهش پیدا کرده و دیگه هیچ علامتی ندارم

نتیجه گیری :
pcr ترسناک نیست
آزمایش آنتی بادی هیچ ارزشی نداره
کرونا درصد بسیار زیادی برای ام اسی ها مشکل حادی ایجاد نمیکنه و اکثرا با علائم کم رخ میده (باتوجه به حرف متخصصین)
اگه خدایی نکرده مبتلا شدید و یا شک کردید به خاطر اطرافیان خودتون رو قرنطینه کنید

اگه سوالی دارید به شرطی که تجربه کرده باشم در خدمتم
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : pesareshoja_ir71 , hessam , هليا , hourieh , آرزو , سارا ی , nahid , elham 66 , glassheart , طلوع.. , پریا حقیقت پور , samaneh , hadisss , fateme_h51

پیام های داخل این موضوع
ام اس دارم و کرونا گرفتم - توسط hamid - 2021/01/21, 11:46 AM
RE: ام اس دارم و کرونا گرفتم - توسط nahid - 2021/01/22, 12:54 AM
RE: ام اس دارم و کرونا گرفتم - توسط hamid - 2021/02/01, 04:10 PM
RE: ام اس دارم و کرونا گرفتم - توسط hamid - 2021/02/01, 04:08 PM
RE: ام اس دارم و کرونا گرفتم - توسط nahid - 2021/02/01, 09:22 PM
RE: ام اس دارم و کرونا گرفتم - توسط hamid - 2021/02/03, 12:18 AM
RE: ام اس دارم و کرونا گرفتم - توسط nahid - 2021/01/23, 06:06 PM
RE: ام اس دارم و کرونا گرفتم - توسط hamid - 2021/02/01, 04:21 PM
RE: ام اس دارم و کرونا گرفتم - توسط hamid - 2021/02/01, 04:03 PM
RE: ام اس دارم و کرونا گرفتم - توسط nahid - 2021/02/24, 12:24 PM
RE: ام اس دارم و کرونا گرفتم - توسط nahid - 2021/02/27, 11:19 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پس از کرونا مراجعه شما به مراکز درمانی چه تغییری کرده ؟ nahid 10 3,458 2021/01/24, 01:17 PM
آخرین ارسال: glassheart
  بیماری ام اس و ویروس کرونا hamid 27 9,248 2020/03/28, 05:22 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  به كمكتون احتياج دارم : علائم كليه و new generation anaram 7 5,189 2014/05/03, 12:29 AM
آخرین ارسال: ابراهیم

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست