•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 31
  • 32
  • 33(current)
  • 34
  • 35
  • ...
  • 49
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امیتازات : 4.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درد دل های مربوط به ام اس
(2012/06/17, 11:42 PM)rana نوشته است:
پس با اجازتون منم یکم درد دل کنم.icon_questionهفته پیش بعد 5 ماه و ازمایشای مختلف دیگه با انجام ازمایش VNG دکترم گفت ام اس نیست(که البته من هنوز شک دارمSmile (16)) مشکل وستیبولار گوش دارم اونم هر دو تا گوشمconfusedگفتم خوب دوبینیم چی گفت اونم احتمالا مربوط به عدم تعادل و مشکل گوشته.گفتم خب حالا باید چی کار کنم گفت هیچی غیر از این داروهای آرامبخش(سرترالین و لورازپام که تازه گفت لورازپامم خیلی برای این بیماری خوب نیست نخور)دیگه داروهای دیگه رو که همه رو امتحان کردی اثری نداشته پس باید صبر کنی اونم نه یکی دو روز چند ماه یا یکسال.گفت وستیبولار تراپیم یکم کمکت میکنه(که اونم قربونش برم مرکز توانبخشی تا الان که بخش وستیبولار تراپیش تعطیل تشریف داشته)ولی باید کلا صبر کنمsad2بعد اومدم تو اینترنت یه سرچ زدم دیدم اونایی که دو تا گوششون مشکل پیدا کرده یا سالها طول کشیده تا یکم خوب شن یا اصلا خوب نشدنsad2حالا از طرف دیگه خانوادمم از وقتی فهمیدن مشکل گوشمه توقع دارن عین یه آدم سالم همه کار انجام بدم.angry3خوب منم دارم یوگا میرم مدیتیشن میکنم پیاده روی میرم تمرینای تعادلی انجام میدم تو خونه ولی باور کنین تمام اینکارو با خوردن آرامبخش میکنم تازه با وجود اونم خیلی از کارارو نمیتونم بکنم سرم گیج میره.اگه ارامبخش نخورم که هیچی روز از نو روزی از نوangry3حالا بعد اینهمه پر حرفی کردن میشه بگین من با این بیماری(سرگیجه.منگی.دوبینی تک چشمی دید لرزشی و برفکی. عدم تعادل.احساس تکون خطی سر و کمر موقع نشستن و خواب که عین تیک عصبی میمونه .دردای شدید و هزار تا مشکل دیگه)بدون روش بهبود و دارو چی کار باید بکنم؟البته میدونم شماها مشکلات بزرگتر از اینو حل کردین برای خودتون ولی من خب من خیلی قوی و صبور نیستم و داره آزارم میده rolleyes
ببخشید طولانی شددددد خیلی دلم پر بودashamed0006.gif
اووه این همه مشکل همه رو جمع کردی یه جا. یکی یکی بندازشون دور...
فرق تو با من اینه که آرامبخش بهت میسازه ولی به من اصلا نمی سازه
راهی که داری میری تغریبا درسته

حالا میشه بگی وضع تغذیت یا مزاجت چطوره؟؟؟
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم , موجیم که آسودگی ما عدم ماست ....
 تشکر شده توسط : rana , chipchip
ام اسsad2 امروز رفتم انجمن کیف بگیرم برا داروم کسایی رو دیدم که هر چی روحیه جمع کرده بودم تو یه سال همش دود شد...sad2
چرا آخه بعضی وقتا این قده بی انصافی...
بی رحمی...
sad2 یه خانومی با حسرت نگام کرد و گفت تو پاهات مشکل نداره؟sad2گفتم فعلا که نداشته...آه کشید و گفت خوش به حالت...خیلی پا بده ...sad2بغضم گرفت
سر و وضع درست و حسابی هم نداشت که دل به چیز دیگه ای خوش کنه
دلم میخواست زاار زار گریه کنم و به ام اس بد و بیراه بگم...بگم آخه چرا چنین آدمایی رو اذیت میکنی؟!...
چرا هر روز داره بیشتر میشه...
تو رو خدا یه کاری کنینsad2اینقد به فکر تشخیص نباشین به فکر درمان باشین نه که هر روز بیاین بگین از این راه و اون راه تشخیص میدیم...
یه کاری کنین برا اینایی که دستشون به جایی بند نیست و بیمارن...آخه چه گناهی دارن...
دلم پر شده از ام اس...هر کی رو میدیدم یا عصا داشت یا بد راه میرفت...گفتم ینی منم....چرا به فکر نیستن....
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : okhtapus , nazaninamiri70 , rana , amirfarhag , kaveh_plus , chipchip , ساغر
(2012/06/18, 12:56 AM)okhtapus نوشته است: اووه این همه مشکل همه رو جمع کردی یه جا. یکی یکی بندازشون دور...
فرق تو با من اینه که آرامبخش بهت میسازه ولی به من اصلا نمی سازه
راهی که داری میری تغریبا درسته

حالا میشه بگی وضع تغذیت یا مزاجت چطوره؟؟؟
از لحاظ تغذیه که بیشتر غذاهای آبپز اونم بدون نمک میخورم.بعد از وقتی سرگیجه گرفتم سردیم کم میخورم چون ضعف و سرگیجمو بیشتر میکنه بیشتر گرمی میخورم یعنی مجبورم(قبلا سردی خیلی میخوردم)اما چند تا مشکل داره تغذیم که نمیدونم چیکارش کنمconfused2اول اینکه طبع من خیلی گرمه و به بیشتر گرمیا حساسیت دارم(یعنی باعث کهیر جوش خارش و حتی ورم و درد میشه همیشه اینطوری بودم) از طرفی هم این بیماری گوش که برای من تشخیص داده شده انگار ماهیت التهابی داره حالا نمیدونم گرمی بدترش میکنه یا نهicon_cry دوم اینکه چون من همش حالت گیجی و ضعف شدید دارم شیرینی زیاد میخورم یعنی میلم میکشه حالمم بهتر میکنه ولی خب باعث شده اضافه وزن پیدا کنمicon_cryفکر کنم هیچی نخورم بهترهlaughing3
 تشکر شده توسط : okhtapus , chipchip
(2012/06/18, 11:22 AM)rana نوشته است: از لحاظ تغذیه که بیشتر غذاهای آبپز اونم بدون نمک میخورم.بعد از وقتی سرگیجه گرفتم سردیم کم میخورم چون ضعف و سرگیجمو بیشتر میکنه بیشتر گرمی میخورم یعنی مجبورم(قبلا سردی خیلی میخوردم)اما چند تا مشکل داره تغذیم که نمیدونم چیکارش کنمconfused2اول اینکه طبع من خیلی گرمه و به بیشتر گرمیا حساسیت دارم(یعنی باعث کهیر جوش خارش و حتی ورم و درد میشه همیشه اینطوری بودم) از طرفی هم این بیماری گوش که برای من تشخیص داده شده انگار ماهیت التهابی داره حالا نمیدونم گرمی بدترش میکنه یا نهicon_cry دوم اینکه چون من همش حالت گیجی و ضعف شدید دارم شیرینی زیاد میخورم یعنی میلم میکشه حالمم بهتر میکنه ولی خب باعث شده اضافه وزن پیدا کنمicon_cryفکر کنم هیچی نخورم بهترهlaughing3
فکر کنم مزاجت گرم و خشک باشه اگه شیرینی زیاد استفاده میکنی بهتره طبیعی باشه مثل عسل که گرم و معتدله مزاج معتدل باشه بهتره
آرامش اولین نشانه حضور خداوند در درون انسان است ...icon_question
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم , موجیم که آسودگی ما عدم ماست ....
 تشکر شده توسط : rana , chipchip
(2012/06/18, 04:31 AM)yummy نوشته است: ام اسsad2 امروز رفتم انجمن کیف بگیرم برا داروم کسایی رو دیدم که هر چی روحیه جمع کرده بودم تو یه سال همش دود شد...sad2
چرا آخه بعضی وقتا این قده بی انصافی...
بی رحمی...
sad2 یه خانومی با حسرت نگام کرد و گفت تو پاهات مشکل نداره؟sad2گفتم فعلا که نداشته...آه کشید و گفت خوش به حالت...خیلی پا بده ...sad2بغضم گرفت
سر و وضع درست و حسابی هم نداشت که دل به چیز دیگه ای خوش کنه
دلم میخواست زاار زار گریه کنم و به ام اس بد و بیراه بگم...بگم آخه چرا چنین آدمایی رو اذیت میکنی؟!...
چرا هر روز داره بیشتر میشه...
تو رو خدا یه کاری کنینsad2اینقد به فکر تشخیص نباشین به فکر درمان باشین نه که هر روز بیاین بگین از این راه و اون راه تشخیص میدیم...
یه کاری کنین برا اینایی که دستشون به جایی بند نیست و بیمارن...آخه چه گناهی دارن...
دلم پر شده از ام اس...هر کی رو میدیدم یا عصا داشت یا بد راه میرفت...گفتم ینی منم....چرا به فکر نیستن....
یعنی وضع مالیشون طوری بوده که نتونستن داروهاشونو به موقع تهیه کنن؟sad2sad2sad2
چون آخه یکی از آشنا های ما هم ام اسش از پاش شروع شد اولش خب با عصا راه میرفت بعد یه مدتم عصارو گذاشت کنار ولی یکم پاشو میکشید موقع راه رفتن ولی خدارو شکر الان خوبه خوبه تازه بچه هم داره و خیلیم اضطرابی و عصبیه ولی حالش خوبه و راه رفتنشم مشکلی نداره

تشکر شده توسط : ارزو , simin , chipchip
sad2sad2sad2
صفـایـی بـود دیـشب بـا خیـالت خـلـوت مــا را
ولـــی مــن بـاز پنـهانی تـو را هـم آرزو کـردم
 تشکر شده توسط : # پریسا # , chipchip
چی بگم آخه؟؟؟ بخدا دلم خونه...sad2 ولی باید قوی باشیم...باید باهاش مبارزه کنیم...اگه رو بهش بدیم، پرو میشه و پیشرفت میکنه...ما میتونیم بچه هاhappy0065.gif
شانه ات کو ؟

دنیایم باز به هم ریخته ...sad2
 تشکر شده توسط : nazii , شیرین , chipchip
دوستای گلمicon_question
هیچوقت جلو ام اس کم نیارین................agreement2
اگه بخواییم جلوش کم بیاریم هر روز پر رو تر میشه...........
درسته خود منم بعضی وقتا.....
همه اینطورین...حتی اونایی که 100 در 100 سالمن گاهی وقتا تو زندگیشون کلا کم میارن............
اما ما باید قوی باشیم..........مثه آقا فربود..........مثه همه ی اونایی که افتخارات جامعه ی ام اسن....
باید کاری کنیم همه بهمون افتخار کنن نه اینکه دلشون برامون بسوزه...
میدونم وقتی کسی این شکلک sad2 رو اینجا میزاره حتی بدون اینکه 1کلمه حرفی بزنه چی ااااااااااا داره برا گفتن اما نمیتونه بگه...
کاملا درکش میکنم چون خودمم .....
ولی ما باید قوی باشیم...............
ازتون خواهش میکنم هیچوقت کم نیارین...........امیدتون به خدا باشه........دستتون رو بالا ببرین و دعا کنین برا همه ی بیمارا و خودمون.......
مطمئنم اگه از ته دل و با خلوص نیت باشه مستجاب میشه...خدا هیشکی رو از در رحمتش نا امید بر نمیگردونه...این نصیحت مامانمه وقتی که داغون داغونم........
با بچه ها تو سایت بیشتر صحبت کنین...من خودمو دیدم که چقد میتونه تو روحیه آدم موثر باشه.........
دوووستون دارم........فقط نا امید نباشین...... همینicon_question
زنـــــــــــــــــــــده ام با نفـــــــــــــــــــس تو...!
 تشکر شده توسط : نازلی , chipchip
ام اس .....
ازت شاکی نیستم چون وجود داری
چیزی که وجود داره شکایت برای هستیش کاری از پیش نمیبره
فقط ازت گله دارم
گله دارم که دل همه رو میلرزونی
گله دارم که باعث ترس فرشته های زمیمی میشی
گله دارم که فقط بیماری نیستی همه ی زندگی رو تحت تاثیر میذاری
گله دارم بخاطر اونهایی که یه عمر برای ارزوهاشون جمگیدنو وقتی بهش رسیدن خرشونو چسبیدی
گله دارم بخاطر همه ی اونهایی که شادی زندگیشونو ازشون گرفتی
تو هستی
اما بودنت دربرابر هستی ما هیچی نباید باشه
نباید انقدر بزرگ بشی که مارو ریز ببینن بخاطر بزرگی تو
تو توی وجود مایی
پس به وجودی که انقدر مهربونه که حتی برای موجودی که اسمشم تن هارو میلرزونه جایی داشته زنده ای
تو به وجود ما زنده ای
ما از روحیم و خدا با این وجود گاهی :
خسته میشیم
کم میاریم
وجودمون به نخ میرسه اما پاره نمیشه
ما هستیم برای همیشه
تو چی ؟؟؟؟؟؟؟
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : نازلی , kaveh_plus , chipchip , ساغر
بچه ها نمیدونم چی بگم
اینقدر خودخوری میکنم اخر یه بلایی سر خودم میارم اصلا من هر چی درد داشته باشم نمیدونم چرا بروز نمیدم confused2
خودمم نمیدونم احساس خنده دارم اگه بگم وای مثلا دستم درد میکنه یا خستمه خوشم نمیاد

ولی الان چند روزیه کتفم درد میکنه البته نمیدونم ربطی به ام اس داره یا نه خواستم از شما بپرسم به کسی که نمیگم حتی به مامانم یا بابام به هیشکی مجبورم اینجا بیام مشکلم رو حل کنم دکترم که ده ماه پیش رفتم بیخیال دکتر اگه برم میگه نه ربطی نداره به ام اس میخوام از شماها بپرسم تا از این خودخوری و درد راحت شم ربطی داره ؟ شایدم البته ازش زیاد کار کشده باشم کتف سمت راستم هستش Huh

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : amirfarhag , kaveh_plus , نازلی , chipchip , ساغر , زیبا*

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 31
  • 32
  • 33(current)
  • 34
  • 35
  • ...
  • 49
  • بعدی