•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 24
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟
من باجمله ی شما خیلی خیلی مشکل دارم
صد در صد پدر و مادر مسول بچشون هستن!و تو آینده بچشون نقش دارن!پس نقش پدر و مادر چیه این وسط؟
این چیزایی که میگین با فهم من جور در نمیاد
چون بچه شیرینی زندگیه باید به هر قیمتی باشه؟؟؟؟؟؟؟ای بابا!الان قرن 21ام هستیم این مدل حرفا سنخیتی با علم روز نداره.
مسول زندگی بد بچه نباشیم!!!!!!!!!!!!!!!!
خوب از بی تفاوتی شما کمال تشکر رو دارم دوست عزیز
اینجور که شما میگین دیگه سنگ روی سنگ بند نیس
 تشکر شده توسط : sooorooosh , نسترنى , حسین ms , Pooya.N , kaveh_plus , شهرزاد , atmahasan
اگر بچه شیرینی زندگی باشه و ام اس بگیره ...چجوری میخواین تو چشای این شیرینی زندگی نکاه کنین...مگه ماها شیرینی زندگی پدر مادرامون نبودیم...لطفا به همه چیز فکر کنین...صد در صد با نظر نازنین موافقم
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : naazanin , نسترنى , حسین ms , Pooya.N , kaveh_plus , mahsa , atmahasan
[quote='sooorooosh' pid='243486' dateline='1343485494']
اگر بچه شیرینی زندگی باشه و ام اس بگیره ...چجوری میخواین تو چشای این شیرینی زندگی نکاه کنین...مگه ماها شیرینی زندگی پدر مادرامون نبودیم...لطفا به همه چیز فکر کنین...صد در صد با نظر نازنین موافقم

اصلا منظورتو نمیفهمم سروش جان غیر از این هم نیست که حتی هر چی

میخوای باشی پاره تن و عزیز دل پدر و مادرتی،غو وغصه تورو میخورن.ام اسی هایی که با هم ازدواج

کنن و از عاقبت ازدواجشون مطلع بشن که بچه مریض میشه اشتباه

هست،دوست عزیزی که گفت بچه نباشه،مطمئنا دچار روزمره گی میشه و

تکرار رو دوست داره و از تجربیات نو فرار میکنه،و این دید حتما غلط هست که

خودمون از افراد آسیب پذیر جامعه بدونیم،کلا دو نوع حکومت بر آدم ها

میشه دوستان.........

تشکر شده توسط : نسترنى , najva , nazii , شهرزاد
نقش استعداد ژنتیک در مورد بیماری ام اس کاملاً شناخته شده است. شیوع ام اس فامیلی در حدود ۱۰-۱۵ درصد برآورد می شود چنانچه یکی از والدین دچار ام اس باشد ریسک کودک در گرفتن ام اس حدود ۳-۵ درصد است در مقایسه با جامعه عمومی که حدود ۵/. است.
هيچگاه اميد كسى را نا اميد مكن شايد اين تنها دارايى او باشدundecided2
 تشکر شده توسط : Pooya.N
بابا ازدواج کنین بچه نیارینsad2 بهتر از حرص خوردنه که. . .
اول مطمئن باشین که بچه نمیخواین بعد. . .
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : Pooya.N , nazii , Ghost , kaveh_plus , شهرزاد
من که اصلا به ازدواج فکر نمیکنم که بخوام خودم رو درگیر این فکرها بکنم

اونم چی بچه ولمون کن بابا بذارید خوش باشیم این چند صبا چرا ادم ریسک کنه اصلا این چه کاریه ولی اینم بگم شاید بگن ما بچه نخوایم ولی بعد گذشت چند سال کمبودی توی زندگیشون حس میکنن که باعث میشه ریسکی بکنن شاید جبران ناپذیر باید همه چیزها رو در نظر بگیریم این چه کاریه وقتی دکتر میگه نباید انجام بشه حتی اگه یه درصد احتنمال داره ایجاد بشه
من نمیدونم اخه چه اصراریه

چرا فکر میکنید باید حتما با هم ازدواج کنید مگه شما چیتون از بقیه کتره که نباید با فرد سالم ازدواج کنید وقتی یه معلول مادرزادی میتونه با فرد سالم ازدواج کنه چرا شماها که فقط ام اس دارید فک میکنید نمیتونید

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : mehdisalimi , مهدی نصیری , # پریسا # , salar
(2012/07/29, 04:13 PM)yas نوشته است: من که اصلا به ازدواج فکر نمیکنم که بخوام خودم رو درگیر این فکرها بکنم

اونم چی بچه ولمون کن بابا بذارید خوش باشیم این چند صبا چرا ادم ریسک کنه اصلا این چه کاریه ولی اینم بگم شاید بگن ما بچه نخوایم ولی بعد گذشت چند سال کمبودی توی زندگیشون حس میکنن که باعث میشه ریسکی بکنن شاید جبران ناپذیر باید همه چیزها رو در نظر بگیریم این چه کاریه وقتی دکتر میگه نباید انجام بشه حتی اگه یه درصد احتنمال داره ایجاد بشه
من نمیدونم اخه چه اصراریه

چرا فکر میکنید باید حتما با هم ازدواج کنید مگه شما چیتون از بقیه کتره که نباید با فرد سالم ازدواج کنید وقتی یه معلول مادرزادی میتونه با فرد سالم ازدواج کنه چرا شماها که فقط ام اس دارید فک میکنید نمیتونید

مسله اینی که شما میگی نیس که اخه.مسله یه احساسه که ممکنه بین هر دو نفری پیش بیاد.چه سالم چه بیما.مسله یه انتخاب هست.فقط انتخاب چه اینجا چه تو بقیه مراحل زندگی مسله واقعی انتخابه فقط همین
گل زرد و گل زرد و گل زرد/بیا باهم بنالیم از سر درد.عنان تا در کف نا مردمان هست/ستم بر مرد خواهد کرد نامرد
 تشکر شده توسط : nazii , شهرزاد , sooorooosh , melody , Ghost , nazaninamiri70 , parastoo joon , TootFarangi , zohaa
دیروز با 2 تا جون تو چالوس آشنا شدم زن و شوهر بودن اول باورم نمیشد اما واقعیت داشت هر 2 ام اس داشتند باورم نمیشد چون اصلا به موضوع بچه فکر نمیکردن براشون اصلا مهم هم نبود قبلا فکر میکردم بودن 2 تا با هم بدون بچه افسانه هست اما درست بود خیلی هم همو دوست داشتند یه شب شام دعوتشون کردم خونمون قراره بیان امدن عکسشونو میندازم تو سایت تا ببینین چقدر به هم میومدن و بهم علاقه مند بودن
به نظر منم همه چیز بچه نیست اسیر تجملات دنیا نشید واقعیات چیز دیگه ای هست اینم نظر اینجانب حقیر بود ...
نامش را دنیای مجازی گذاشتند
اما حرفهایمان ، حقیقی تر از دنیای واقعیست
اینجا راست میگوییم
اطمینان پیدا میکنیم
همراز میشویم و درودل میکنیم

تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , Ghost , samii , salar , parastoo joon , شفا یافته , kaveh_plus , # پریسا # , zohaa , طلایی
لطفا انقدر دم از مشگل ازدواج نزنين
كي گفته كه نبايد ازدواج كنيم
از كجا معلوم شايد زندگيمون خيلي قشنگ تر از
اين همه ادم هايي باشه فكر مي كنن سالمن
سلامتي به فكر و قلب ادم هاست نه جسمشون
من اينده اي رو ميبينم كه خيلي هم دور نيست كه
درمان قطعي مياد و خدا جواب همه دعاهامونو ميده

لطفا انقدر حرف از مشكلات ازدواج نزنين
سلامتي فكر و قلب مهمه نه جسم
و اينكه روزي و ميبينم كه چندان هم دور نيست
كه درمان قطعي مياد و همه چيز درست ميشه
همه با كسي كه دوسش دارين ازدواج كنين
و از زندگي لذت ببرين
اومديم كه بجنگيم و مبارزه كنيم
شاددددددددد باشييييييم
love28love51
تازه يه بار ازدواج هم كمه
تا ٣ يا ٤ تا هم خوبه icon_biggrin
كاش بدانم كه تو كيستي ،،،،،
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , salar , parastoo joon , mehdisalimi , # پریسا # , Ghost , TootFarangi , elham 66 , zohaa
سلام
دیشب دکتر بودم و در مورد همین مسئله کلی با دکترم حرف زدم
گفتم دکتر من تصمیم به همچین کاری دارم ولی میدونم برای دو نفر که هر دو مبتلا به ام اس باشن توصیه نمیشه (ناگفته نمونه چند ماه پیش که رفته بودم دکتر شخص مورد نظرم هم باهام بود و اون موقع حرفی نزدم که کیه ولی دیشب دکترم یادش بود و پرسید که کی بود؟ من هم گفتم)
بعد شروع کرد کامل برام داستان را گفت که چرا توصیه نمیشه و راهش چیه
گفت این نوع ازدواج میتونه بهترین گزینه برای امثال من باشه اما به شرطی که به هیچ وجه بچه ای وارد این زندگی نشه هم به دلیله ریسک مبتلا شدن بچه به ام اس , ولی بیشتر از اون بخاطر استرس و مسئولیتی که بزرگ کردن یه بچه برای پدر و مادرش داره و تاثیر این مسئله بر پدر و مادر مبتلا به ام اس میتونه خیلی سنگین باشه چون هر دو درگیر ام اس هستند و نیاز به آرامش دارند .
خلاصه در آخر گفت اگه میتونید از بچه دار شدن بگذرید اقدام کن وگرنه این کار غلطه.
من هم گفتم این مسئله دقیقا چیزییه که من هم هرگز حاضر نیستم طرفش برم چون واقعا یه بچه نیاز به پدر و مادر سالم داره که ما هیچکدوم نیستیم و اگه بچه دار بشیم به اون بچه ظلم کردیم و این کار خیلی خود خواهیه.
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه
 تشکر شده توسط : # پریسا # , Ghost , amirfarhag , venus , elham 66 , zohaa , طلایی

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 24
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاثير جنسيت جنين در بهبود وضعيت مادر مبتلا به ام اس mehdernet2 5 4,810 2014/04/11, 07:00 AM
آخرین ارسال: neghar
  دلنوشته یک فرزند که مادر مبتلا به ام اس دارد shokolat 4 3,465 2013/10/06, 02:47 PM
آخرین ارسال: گيتي
  تعدادی از مشاهیر مبتلا به ام اس matinfard 1 3,520 2013/06/02, 08:33 AM
آخرین ارسال: موجود گیاه خوار
  چگونه میتوان زمان دقیق مبتلا شدن به ام اس را تشخیص داد؟ مهسا24 34 22,723 2012/03/14, 10:54 AM
آخرین ارسال: hanif

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان