امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
۲ پروژه فعال بر روی فلج مغزی و ام‌اس در حال انجام است
#1
۲ پروژه فعال بر روی فلج مغزی و ام‌اس در حال انجام است


سلامت نیوز : دکتر لیلا عرب در حاشیه اولین سمپوزیوم کاربرد سلول‌های بنیادی اظهار امیدواری کرد در درمان بیماری​هایی مانند ام اس و ضایعات نخاعی به نتایج خوبی دست یابند.

دکتر لیلا عرب دبیر اجرایی سمپوزیوم کاربرد سلول‌های بنیادی در بیماری‌های عصبی و عضلانی در گفتگو با سینانیوز گفت: «پژوهشکده رویان به طور سالانه سالگرد درگذشت دانشمند دکتر کاظمی آشتیانی سمپوزیومی در رشته‌های مختلف برگزار می‌کند. در هر دوره از این سمپوزیوم‌ها یکی از رشته‌هایی که در پژوهشکده رویان بر روی آن کارهای تحقیقاتی و بالینی صورت می‌گیرد، مورد بررسی قرار می‌گیرند.»
وی ادامه داد: «امیدواریم در زمینه درمان بیماری‌های مزمن ناتوان کننده که داروها نتوانستند کمک چندانی به درمان کنند، دستاوردهایی داشته باشیم.» دکتر عرب با بیان اینکه این دوره از سمپوزیوم به درمان جدیدی برای ترمیم ضایعات مغزی و عصبی اختصاص یافته عنوان کرد: «در حال حاضر ۲ پروژه فعال بر روی فلج مغزی و ام‌اس در حال انجام است. هدف از برگزاری این سمپوزیوم بررسی نقش سلول‌های بنیادی بر روی مخاطرات مغزی است.»
دبیر اجرایی این سمپوزیوم با اشاره به اینکه در سراسر دنیا کاربرد سلول‌های بنیادی در درمان بیماری‌ها مورد توجه قرار گرفته اظهار کرد: «امیدواری‌های زیادی در درمان بیماری‌های ام‌اس، ALS، ضایعات نخاعی، فلج مغزی، پارکینسون و نیوپاتی‌ها و ... وجود دارد.»
مسئول طرح‌های مغز و اعصاب پژوهشگاه رویان در پایان خاطرنشان کرد: «تمام مطالعات تحقیقاتی ما بر روی موش و میمون صورت می‌گیرد اما برای بیماری‌های ام‌اس و فلج مغزی بر روی انسان هم آزمایشاتی صورت خواهد گرفت.»


باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : ساغر , AVID2000 , parisa2011 , Matilat , fireboud , MAHDI , najva , esmaeil , MFhealth , طلایه , احمدرضا , سیما جون , elham 66 , آقا صادق
#2

بهبود نسبی بیماران MS با سلول‌درمانی

دکتر لیلا عرب مسؤول گروه سلول‌درمانی بیماری‌های مغز و اعصاب پژوهشگاه «رویان» درباره سلول درمانی در بیماران MS تصریح کرد: طرح سلول درمانی در بیماران MS مقاوم به درمان در پژوهشگاه رویان آغاز شده که خاص موارد پیش رونده و مقاوم به درمان است.

به گفته عرب، هنوز نتایج اجرای اولیه این طرح مشخص نشده چرا که طرح به صورت Blind اجرا می‌شود و پزشکان نیز در جریان مورد اصلی و یا مورد کنترلی بودن هیچ یک از بیماران قرار ندارند. اما آنچه که مسلم است تعدادی از بیماران حاضر در پروژه مطالعه بهبود پیدا کرده‌اند که حدس زده می‌شود گروه دریافت کننده سلول‌بنیادی باشند.

به گفته مسئول گروه سلول درمانی در بیماری‌های مغز و اعصاب پژوهشگاه رویان این طرح هنوز در حال اجراست و داوطلب می‌پذیرد تا بتواند بهترین راه تزریق سلول‌های بنیادی و بهترین تعداد دفعات را بیابد.

متن کامل خبر :
http://isna.ir/fa/news/91102313075/%D8%A...9%84%D8%AC
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۱
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : یه غریبه , paeeze , elham 66 , آقا صادق
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  با انجام مدیتیشن می توان آثار بیماری ام اس را کاهش داد hamdam 7 7,802 2015/02/25, 12:01 PM
آخرین ارسال: غم فروش
  انجام رايگان M.R.Iبراي بيماران M.S maya 12 8,311 2013/11/02, 07:22 PM
آخرین ارسال: ahya
  نتايج پژوهش‌هاي انجام شده درباره ام اس قطعي و قابل تعميم به تمام ب nazaninn 4 4,319 2010/07/18, 04:29 PM
آخرین ارسال: voodooکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست