امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با انجام مدیتیشن می توان آثار بیماری ام اس را کاهش داد
پژوهشگران سوییسی دریافتند بیماران مبتلا به ام اس با استفاده از تمرینات مدیتیشن قادر به کاهش آثار بیماری خود خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، بر اساس نتایج به دست آمده در این خصوص نیمی از مبتلایان به ام اس از افسردگی رنج می برند و اختلال روانی اضطراب نیز یک نفر از هر چهار بیمار مبتلا به ام اس را درگیر خواهد کرد. از سوی دیگر دو سوم از مبتلایان به ام اس نیز دچار خستگی مزمن هستند.

تحقیقات نشان داد حضور در جلسات تمرینی مدیتیشن نشانه های تمامی اختلالات یاد شده را به طرز چشمگیری کاهش می دهد.

نتایج این تحقیق که روز گذشته (ششم مهر) در مجله Neurology منتشر شد تاکید دارد که بیماران مبتلا به ام اس می توانند از این شیوه و یا انجام حرکات یوگا در حالی بهره مند شوند که دارای هیچگونه عوارض جانبی نیست.
 تشکر شده توسط : hamid , Matilat , Sina , mahsa , nazaninn , نازنین , najva , zohrevand , elham 66 , مرجان مولایی نژاد
امروز اتفاقي رفتم مشاوره (انجمن ام اس)
از م پرسيد مديتيشن كار مي كنم ، كه منم گفتم نه
بعد اين كتاب رو معرفي كرد : كتاب يادگيري ذهني و آلفا خلاق / دكتر آرام (جمشيد هاشمي) همراه با 2 cd/ انتشارات تجسم خلاق

گفت كه خيلي عاليه و حتما كار كنم. البته cd ش خيلي مهم تر از كتابشه.
كتابفروشياي اينجا نداشتن .
فك كردم شايد مفيد باشه براتون
اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : Sina , nazaninn , najva , elham 66
دقیقا یوگا با مدتیشن فرق داره ؟
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : hamid , elham 66
(2010/09/29, 06:27 PM)Sina نوشته است: دقیقا یوگا با مدتیشن فرق داره ؟

بله یوگا با مدیتیشین متفاوته اماپیامد هر دو میتونه کسب آرامش باشه
 تشکر شده توسط : elham 66
خوب من هر روز این کارو می کنم.بارها هم به همه توصیه کردم.تمرین های ذهنی و مدیتیشن خیلی خوبن.ولی من وقت زیادی واسه تمرین ندارم متاسفانه.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : elham 66
(2010/09/29, 05:55 PM)Matilat نوشته است: امروز اتفاقي رفتم مشاوره (انجمن ام اس)
از م پرسيد مديتيشن كار مي كنم ، كه منم گفتم نه
بعد اين كتاب رو معرفي كرد
: كتاب يادگيري ذهني و آلفا خلاق / دكتر آرام (جمشيد هاشمي) همراه با 2 cd/ انتشارات تجسم خلاق

گفت كه خيلي عاليه و حتما كار كنم. البته cd ش خيلي مهم تر از كتابشه.
كتابفروشياي اينجا نداشتن .
فك كردم شايد مفيد باشه براتون

آن چه که من درباره ی این کتاب در اینترنت یافتم این هست که کتاب یادگیری خلاق برای کسانی تدوین شده که می خواهند درس خواندن را به صورت حرفه ای انجام دهند و دانشجویان و کنکوری ها از بهترین مخاطبان تکنیک های کتاب یادگیری خلاق هستند و ... ؛ اما متوجه ارتباط این کتاب با مدیتیشن نشدم
آره مدیتیشن واقعا معجزه گره. من وقتی بیماریم تشخیص داده شد تا 3 سال هر روز مدیتیشن انجام میدادم. دیگه واسم عادت شده بود. هنوزم گاهی انجام میدم. واسه آرامش و تثبیت اعصاب خیلی جواب میده و با تمرکز تموم انرژیهای مثبت مانند هاله ای اطراف شمارو دربرمیگیره.به مرور اینقد تمرکز بالا میره که حس میکنید دارید مرتاز میشید.wink2

راستی کتاب بعد دیگر وجود - اثر خوزه سیلوا کاملا همه چیزو درمورد مدیتیشن و فکس روحی- جذب انرژیهای مثبت و از بین بردن افکار و انرژیهای منفی . به طور کامل و جامع شرح داده
......
منم اصلا وقت نمیکنم برم کلاس یا حتی توخونه تمریناتشو انجام بدم
confused2

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تجویز های غیرضروری و اشتباه در بیماری ام اس nahid 0 1,335 2019/09/06, 08:03 PM
آخرین ارسال: nahid
  بودجه بیماران خاص کاهش یافت nahid 3 2,074 2019/01/03, 01:38 PM
آخرین ارسال: minas
  بررسی اسطوره‌ای بیماری «ام.اس» در قالب یک کتاب - اثر دکتر مقدسی paeazan 6 6,445 2017/02/02, 06:39 PM
آخرین ارسال: نایریکا
  سه بیماری که هنوز "خاص" نیستند nahid 1 3,123 2017/01/06, 04:07 PM
  روی دیگر بیماری ناشناخته قرن (گزارش) nahid 0 2,480 2016/11/02, 03:26 PM
  تأثیر کم خوابی بر بیماری‌های خود ایمنی nahid 15 11,219 2015/10/18, 04:34 PM
آخرین ارسال: مستانه
  توصیه ای برای بیماران مبتلا به بیماری ام اس نسبت به نکشیدن سیگار neghar 40 35,119 2015/09/13, 04:54 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  فرخ نژاد سفیر حسن نیت بنیاد بیماری های نادر شد hamdam 1 2,685 2015/07/20, 12:46 AM
آخرین ارسال: سارا19
  اصفهان مامورایجاد زیر ساخت دانشی بیماری مولتیپل اسکلروز درکشور sargol 8 5,133 2015/07/07, 03:50 AM
آخرین ارسال: glassheart
  کتاب «بیماری و فرهنگ» nahid 0 2,306 2015/05/05, 04:38 PM

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان