امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک مطلب بسیار جالب در مورد ذبح اسلامی
#1
یک محقق علوم اسلامی که در امریکا زندگی می کنند و در رشته میکرو بیولوژی تحصیل و دوره لیسانس را در دانشگاه کالیفرنیا استیت یونورسیتی فولرتون در رشته بیولوژی و دوره فوق لیسانس را در کالیفرنیا استیت پالی تکنیک یونورسیتی در رشته میکرو بیولوژی سپری کرده است .در
جریان تحقیقات دانشگاهی جرقه ای در مطالعات میان رشته بین علوم اسلامی و میکرو بیولوژی در ذهن وی زده می شود که باب جدیدی را در فعالیت های او می گشاید.

وی درباره فعالیت علمی خود به تبیان می گوید:رشته ی تحقیقاتی من در میکروبیولوژی در مورد لاکتوفرین بود. لاکتوفرین یک مولکول پروتئینی است که در خون ما وجود دارد این ماده در کلستروم (آغوز) شیر مادربه میزان زیادی وجود دارد. این ماده خاصیت ضد میکروبی دارد یا این که خیلی شدید جلوی میکروب ها را می گیرد. کاری که لاکتوفرین می کند این است که آهن را به خودش جذب می کند یعنی این که هر میکروبی که در قسمت لاکتروفرین باشد به خاطر این که آهن ندارد نمی تواند رشد کند و میکروفیلم درست کند.

ماجرا این گونه بود که در یکی از رستوران های آمریکا به نام جک این د باکسjack in the box تقریباً حدود ۶ یا ۷ سال پیش اتفاقی افتاد که عده ای از این اسهال خونی مردند و بعد که یک مقدار تحقیقات شد معلوم شد که علت این باکتری ها بوده این باکتری ها البته در دستگاه های گوارشی مثل روده و... هست یعنی در بدن همه ی انسان ها هست ولی وقتی از طریق خوردن وارد بدن بشود باعث ابتلابه اسهال خونی خواهد شد که درصد تلفاتش بالا است. در این رستوران هم متوجه شدند که مدفوع زیر ناخن آشپز رستوران به گوشت منتقل شده و تعدادی از مشتریان را کشته .

شرکتی که تامین کننده گوشت در ان ایالت بود به استاد بنده پروژه ای را داد که بر اساس ان قرار شد ما در گوشت لاکتوفرین ها را فعال تر کنیم که اگر باز هم میکروبی در انها نفوذ کرد امکان رشد نیابد . مبلغ این قرار داد ۱۵ میلیون دلار بود و چون پروژه من هم در مورد همین لاکتوفرین بود با ۵ نفر دیگر کار را شروع کردیم اما متاسفانه میزان نفوذ لاکتوفرین در گوشت ها در حین آزمایش متغیر بود و این امکان وجود نداشت که به ماده ثابتی برسیم که اضافه کردن آن به گوشت میزان محافظت در برابر باکتری ها را افزابش دهد.

ما در لابراتوار این لاکتوفرین را فعالش می کردیم (این لاکتوفرین با بافری خاص تحت pH خاصی فعال می شد )و وقتی که تست می کردیم لاکتوفرین در حالت عادی باکتری ها را از بین می برد اما روی گوشت که امتحان می شد گاهی موفق و گاهی نا موفق بود. من ازمایش روی نمونه ها را انجام می دادم و گوشت می گرفتم و محلول های متفاوت را ازمایش می کردم روزی من تصادفاً دیرم شد و مجبور شدم که گوشت از منزل ببرم که گوشت اسلامی بود وقتی امدم این تست را کردم دیدم ای بابا جوابها خیلی فرق می کند با گوشت های دیگر یعنی اولاً وقتی ما این باکتری ها را می گذاشتیم درصد این نفوذ باکتری ها خیلی کمتر بود یعنی واقعاً اصلاً خود باکتری بدون لاکتوفرین هم نفوذ نمی کرد! وقتی هم که می شستیم اصلاً چیزی دیگه نمونده بود روی گوشت. کنترلر آزمایش ما آب بود یعنی هر ازمایش با محلولی خاص صورت می گرفت و کنترل ان با آب بود.

من دیدم خود باکتری وقتی به گوشت اسلامی می رسد نفوذ نمی کند و اگر هم کمی نفوذ کند با اب کاملا تمیز می شود. سبحان الله ! وقتی استادم جواب ازمایش را دید تعجب کرد من گفتم که امروز یک فرقی کرده من امروز گوشت حلال آوردم ایشان آقای دکتر نرن نایدی بود و یک هندی هستند که دکترا رو در سوئد گرفته وقبلا به واسطه کشف دلایل میکروبیولوژیک مرگ تعدادی از زنان که از وسایل خاص بهداشتی استفاده می کردند مشهور شده به من گفتند که خودشون ـ با اینکه مسلمان نیستند ـ از گوشت حلال استفاده می کنند .

در لابراتوار بعضی برایشان سوال شده بود که این چه گوشتی است که این قدر نسبت به نفوذ باکتری ها مقاوم هست . استاد ما در حالی که سالن را ترک می کرد گفت این گوشتی است که هرگز به شما اسهال خونی نمی ده!

برای من علت این مقاومت گوشت حلال بسیار مهم بود و نکته جالب تر این بود که

سازمان گوشت امریکا برای تمیز نگه داشتن گوشت ۱۵ میلیون دلار خرج می کند

تا این آقا اسپریی برای ایشان بسازد که به گوشت بزنند و مقاوم شود و ان وقت

خود او می داند که اگر گوشت اسلامی باشد دیگر نیازی به ان همه هزینه نیست.بر می گردم به اون قسمت لاکتوفرین؛ لاکتوفرین دلیلی که کار می کند این است که آهن را می گیرد به خودش و برای همین چون آهن وقتی نباشد باکتری ها نمی توانند رشد کنند.

ما وقتی که گوشت را اسلامی سر می بریم اول شاه رگ زده می شود بدون اینکه نخاع قطع بشود وقتی شاه رگ قطع می شود چون که نخاع قطع نشده قلب هنوز در حال تپیدن هست وقتی قلب می زند همه خون از بدن خارج می شود و از انجا که تمام اهن در گلبول قرمز است وقتی که همه خون خارج می شود دیگر گوشت ان آهن را ندارد و به خاطر همین نیازی به لاکتوفرین برای از بین بردن آهن نداریم و باکتری ها هم به علت نبود اهن در خون جذب نمی شوند و اگر بشوند با شستشو با اب ساده از بین می روند.

گرچه استاد ما با همان ایده ای که از گوشت اسلامی گرفت ان مبلغ را دریافت کرد و اسپری خاصی را هم ساخت و نهایتا حق را منکر شد اما برای خود من این نکته بسیار مهم بود که حساسیت اسلام به نجاست خون ازین جهت است که در تمام فضای اطراف ما صدها بلکه هزاران نوع باکتری وجود دارد که به شدت جذب اهن می شوند و وقتی دست شما خون می اید امکان جذب باکتری ها به وسیله اهن خون بسیار بالا است بنابر این در معرض انواع عفونت ها هستید اما اگر با دقت ( یک بار یا سه بار ) دست خونی خود را اب بکشید راه نفوذ باکتری ها را بسته اید .

من با پروفسور هشام ابراهیم در مورد این تحقیق صحبت کردم که ان شا الله چاپ بشود اما ایشان پیشنهاد دادند که بهتر است زیر نظر یک استاد غیر مسلمان تحقیقات را ادامه دهم تا در مجامع علمی امریکا پذیرفته شود! که البته در پی آن هستم .

من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : رزمینا , نازلی , parisa2011 , SSA , ostad2000 , edarzi , chipchip , ابراهیم , ehsan 10054 , Hasty
#2
مریم جان ممنون از مطلبی که ارائه کردی. هر چی بیشتر از این مدل تحقیقات میبینم بیشتر باورم میشه که چه قدر دستورات دینمون علمیه.
امیدوارم ما مسلمونا قدر خودمون و دینمون رو بیشتر بدونیم.
 تشکر شده توسط : نازلی , parisa2011 , شفا یافته , ostad2000 , edarzi
#3
(2012/10/30, 12:27 PM)رزمینا نوشته است: مریم جان ممنون از مطلبی که ارائه کردی. هر چی بیشتر از این مدل تحقیقات میبینم بیشتر باورم میشه که چه قدر دستورات دینمون علمیه.
امیدوارم ما مسلمونا قدر خودمون و دینمون رو بیشتر بدونیم.
البته تحریف هم زیاد شده. من همه دستورات دینی را قبول ندارم. همه مطالب هم به روز نشدهicon_question

اما مسائلی که مربوط به تغذیه میشه را خیلی باور دارم. happy0065.gif


من هم ام اس داشتم.
#4
تو بلاد کفر چجوری گاو و سر میبرن؟ icon_cry یعنی میگیرن گردن حیون رو میشکنن بعد میکشنش ؟ خوب چه کاریه Dodgy
[تصویر:  setare1.gif]
#5
ممنون از این ارسال
ولی ما یه مشکلی داریم نشستیم که علل علمی دستورات اسلام کشف بشه اونوقت میگیم اینو میدونستیم
ولی تا حالا چیزی رو نتونستیم ثابت کنیم
تو کنفرانسها وسمینارها بارها شاهد بودم که ما مدعی یه چیزی بودیم ولی مجامع بین المللی به نام فرد دیگری ثبت کردن
مثلا فرضیه گردش زمین توسط گالیله رو یه دانشمند ایرانی اول عنوان کرد ولی سالها بعد به نام گالیله ثبت شد
و یا خیلی چیزای دیگه
زمان دانشگاه یادمه که استادان معارف یا دروس مشابه هر وقت به شرعیات یا سخت گیریهاش میرسیدن هر وقت دانشجو علتش رو می پرسید جواب قانع کننده نداشت
چندتا موضوع تو ذهنمه یکی اینکه حداقل این موارد و مسائل ای چنینی به اساتید احکام تدریس بشه تا بتونن جواب قانع کننده ای برای سئوالات مستمعینشون داشته باشن یا اینکه اصلا در حین توضیح مسائل علت رو بگن دیگه اینکه راه رو برای تحقیقات این چنینی تو کشور بازتر بذارن که خدا رو شاهد میگیرم عملا حمایت و تشویق به صورت مطلوب نیست
هیچ وقت یادم نمیره یکی از همکلاسیها دلیل یه سری احکام و پرسید استاد در چند مرحله جواب داد
اول تمسخر که چرا اینقدر سئوال میکنی
بعد اینکه نمیدونم علتش چیه
اصلا به من چه خدا این دستور رو داده ماهم باید بگیم چشم اگه میخوای جلوی دستورش بایستی برو به خودش بگو
به نظر شما این جواب منطقیه
یا بگه اینو شما اگه تخصصشو دارین تحقیق کنین بگین دلیلش چیه
یکی از معایب دانشگاهها اینه که تحقیقات رو تا زمانی که دانشجو هستی تا حدودی ازت حمایت میکنن تاحدودی
دانشجو هم برای اتمام سریع تحصیل و رسیدن به مدرک یا دنبال این چیزها نمی ره یا اگه بره دنبال تحقیق زود بازده میگرده
که اثر اوقات هم تکراریه
مثلا پروژه های تحقیقاتی آماده رو میخره اونم از کافی نت
جالب اینه که بعضا خود استادان محترم چنین پیشنهاد شرم آوری رو میدن
یکی از دوستان با آیات شریفه کلام الله ثابت کرد که در قرآن حادثه یازده سپتامبر پیش بینی شده اگر راست میگوئیم و تونستیم کشف کنیم ، چرا زودتر نگفتیم؟چرا جلوی این عمل رو نگرفتیم؟
این حادثه پایه ریز جنگها و جنایات متعددی شده که هنوز هم به همین بهانه در چپاول مردم بیگناه هستند
مسائلی این چنینی هست که باعث عقب افتادگیمون شده تکیه بر کلام وحی و پذیرش بی چون و چرا و بدون تحقیق دستورات الهی مارو به نهایت تنبل و تن پرور بار آورده..................
ببخشید که اینقدر رک و بی پرده نوشتم به امید روزی که به خودمون بیایم و اصطلاح فرار مغزها از فرهنگ لغاتمون پاک بشه........

!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........
 تشکر شده توسط : golshid
#6
منهم موافقم و خیلی خوبه که برای تحقیقات بودجه در نظر بگیرن و حمایت کنن و...... اما بازم دلیل نمیشه تا دلیل حکمی روشن نشه ما انجامش ندیم چون ضررش خودمون میبینیم .
فرضیه گردش زمین هم 1400 سال پیش تو قران امده در ایه 5 سوره الرحمن:خورشید و ماه با حساب معینی در گردشند
و باز فکر میکنم یک مقدارش هم به خاطر خود باختگی ما مسلمان هاست که اونها اینقدر راحت حقیقت یک جور دیگه جلوه میدن و باز بدتر از اون اینکه تو کتابهای درسیمون هم خودمون می نویسیم گالیله این کار رو کرد و از این نمونه ها زیاده مثل اندازه گیری قطر کره زمین توسط ابو ریحان و کشف واکسن ابله که به اسم ادوارد جنر ثبت شد و خیلی از اصول هندسه و کلی از اصول شیمی که مال جابربن حیان شاگرد امام باقر (ع)بوده و.......
ما خودمون هم به تحقیقاتی بها میدیم که خارجی باشه و هر موقع یک بحث میشه که منابع تحقیق قران و احادیث هست سریعا میگیم که خواهشا وارد این مباحث نشید می خواهیم علمی بحث کنیم یعنی اونها غیر علمی اند.
 تشکر شده توسط : ابراهیم , golshid , ostad2000
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  همه چیز در مورد ماکارونی # پریسا # 1 7,344 2012/06/17, 01:47 PM
آخرین ارسال: # پریسا #
  غذای مورد علاقه حس سیری را از کار می‌اندازد # پریسا # 0 1,894 2012/05/11, 02:38 PM
آخرین ارسال: # پریسا #کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست