امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یافته های جدید: آکسون آسیب دیده در ام اس می تواند زنده بماند

بسیاری از دانشمندان بر این باورند که آکسون ها زمانی که آنها عایق میلین را از دست می دهند محکوم به فنا هستند ، اما یک مطالعه جدید توسط چلسی اسمیت و الیزابت کوکسی در مجله علوم اعصاب نشان می دهد که آکسون می تواند برای مدت طولانی در موش حتی پس از از دست دادن میلین زنده بماند.

دانکن نویسنده این مقاله می گوید" این مطالعه برای اولین بار بقای دراز مدت آکسون پس از زوال میلین را نشان می دهد ،

موش های جهش یافته در این آزمایش ، میلین قابل توجهی در ابتدا داشتند، اما طی هشت هفته عایق میلین ضروری از دست داده شد.نتایج تعجب آور بود "نه ماه یک دوره نسبتا طولانی در طول عمر موش است، و از دست دادن آکسون اتفاق نیافتاد، بنابراین به نظر می رسد این فرض که آکسون ها به طور خودکار بدون میلین می میرند نادرست است."

به طور معمول، عایق میلین توسط سلولهای حمایتی به نام الیگو دندروسیتها که در کنار آکسون زندگی می کنند ساخته شده است. دانکن معتقد است که الیگو دندروسیتها و سلول های مربوط به سلول های عصبی توسط ترشح عوامل رشد است که به نورون ها ممکن است برای زنده ماندن کمک کنند. "این فقط حدس و گمان است، اما در مطالعه ما، الیگو دندروسیتها در تعداد بسیار بیشتری پیدا شد، احتمالا در تلاش برای تولید میلین بیشتر، و ما شاهد افزایش کلی در تولید فاکتور رشد بودیم."

دانکن می گوید اگرچه الیگو دندروسیتها قطعا عوامل رشد را در اوایل رشد در موش تولید می کنند، در این مطالعه سه عامل رشد عصبی که توسط سلول های کمکی دراین حیوانات مسن تر ترشح می شود شناسایی شد. "این مقاله برای اولین بار نشان داد که الیگو دندروسیتها ترشح فاکتورهای رشد در حیوانات بالغ را همچنان ادامه می دهند، که می تواند مهم باشد.

عوامل رشد پروتئین هایی است که باعث تحریک طیف گسترده ای از رشد و توسعه می گرددند، و فقدان آنها در چندین بیماری عصبی دخیل است. دانکن می گوید مطالعه بیشتر از عوامل رشد، می تواند مسیر جلوگیری از از دست دادن فیبر عصبی در MS و سایر بیماری میلین را نشان دهد.

اگر چه محققان دیگر کشف کرده اند که آکسون در موش های جهش یافته که قادر به ساختن میلین نیستند زنده می ماند، دانکن اشاره می کند که این حیوانات تنها چهار ماه زندگی می کردند. "این زنده ماندن بیش از دو برابر است که این یک افزایش قابل توجهی می باشد."

دانشمندان برای دهه ها فکر می کنند که آکسون ها در MS تخریب و ناپدید می شوند ، و این ایده در حال حاضر تمرکز اصلی علمی است. " بخش عمده ای از رواج این ایده که باید محافظت از آکسون ها را بالاتر و فراتر از هر چیز دیگری ببینیم چرا که MS در درجه اول یک بیماری دمیلینه نیست ، بلکه در درجه اول یک بیماری آکسون است به خاطر همین تفکر است،" دانکن می گوید. "یافته های ما نشان می دهد که این ایده که آکسون زمانی که دمیلینه شوند تخریب خواهند شد نادرست است. اگر حدس و گمان ما درست باشد، ما به طور بالقوه می توانیم از آکسون ها حفاظت کنیم اگر بتوانیم مقدار فاکتور رشد که توسط سلول های کمک کننده ترشح می شود را افزایش دهیم."
source: Medical Xpress © Medical Xpress 2011-2012 (06/02/13)

تشکر شده توسط : roya-n , ghaside , mysis , paeazan , parisa2011 , sargol , sia , طلایه , عمومهربان , howra66 , farzaneh20 , ابراهیم , شفا یافته , mahmah , ashrafi , somaye_602000
به طور معمول، عایق میلین توسط سلولهای حمایتی به نام الیگو دندروسیتها که در کنار آکسون زندگی می کنند ساخته شده است. دانکن معتقد است که الیگو دندروسیتها و سلول های مربوط به سلول های عصبی توسط ترشح عوامل رشد است که به نورون ها ممکن است برای زنده ماندن کمک کنند. "این فقط حدس و گمان است، اما در مطالعه ما، الیگو دندروسیتها در تعداد بسیار بیشتری پیدا شد، احتمالا در تلاش برای تولید میلین بیشتر، و ما شاهد افزایش کلی در تولید فاکتور رشد بودیم."

,................................
راستی خودتان اینایی که درج می کنید قبلش میخونید؟ اینجا یه سایت بزرگیه و خوب نیست مطالب را غلط و وارونه درج کنید. متاسفانه متن انگلیسی را وارد مترجم گوگل می کنید و بدون کنترل دقیق و ارائه یک ترجمه مناسب اینجا قرار میدهید. دوست من دستگاه هشیاری لازم را نداره که یه ترجمه درست و مناسب تحویلت دهد
 تشکر شده توسط : howra66 , نازلی
(2013/02/08, 02:20 PM)mahmah نوشته است: به طور معمول، عایق میلین توسط سلولهای حمایتی به نام الیگو دندروسیتها که در کنار آکسون زندگی می کنند ساخته شده است. دانکن معتقد است که الیگو دندروسیتها و سلول های مربوط به سلول های عصبی توسط ترشح عوامل رشد است که به نورون ها ممکن است برای زنده ماندن کمک کنند. "این فقط حدس و گمان است، اما در مطالعه ما، الیگو دندروسیتها در تعداد بسیار بیشتری پیدا شد، احتمالا در تلاش برای تولید میلین بیشتر، و ما شاهد افزایش کلی در تولید فاکتور رشد بودیم."

,................................
راستی خودتان اینایی که درج می کنید قبلش میخونید؟ اینجا یه سایت بزرگیه و خوب نیست مطالب را غلط و وارونه درج کنید. متاسفانه متن انگلیسی را وارد مترجم گوگل می کنید و بدون کنترل دقیق و ارائه یک ترجمه مناسب اینجا قرار میدهید. دوست من دستگاه هشیاری لازم را نداره که یه ترجمه درست و مناسب تحویلت دهد

احتمالا سواد پزشکی شما پائین است و متوجه نمی شوی بخشهای داستان و سرگرمی هم این سایت دارد اونها را بخوان عزیزم
 تشکر شده توسط : mahmah
نه عزیزم خودم فوق لیسانس میکروبیولوژی دارم و خوب میدونم چی می گم چرا حرف حق تلخه
 تشکر شده توسط : همسر یک مشکوک به ام اس
(2013/02/09, 03:52 PM)mahmah نوشته است: نه عزیزم خودم فوق لیسانس میکروبیولوژی دارم و خوب میدونم چی می گم چرا حرف حق تلخه

پس چرا ترجمه نمی کنی و اطلاعات صحیح را نمی گذاری
چون حرف زدن راحت تره ولی عمل سخته.
اینجا یک فروم هست که هر کس هر چی بلده میاره اینجا راست و دروغش را کسی تعیین نکرده اما همه یا خود ام اس دارند یا عزیزانشان پس دنبال دروغ نوشتن و یا اطلاعات غلط نیستند چرا که اول خودشون ضربه می خورند مهم اینه که سعیشان را می کنند. شما هم که ادعا دارید سعی کنید همه ممنون می شویم اما شعار چیزی را درست نمیکنه. من روزی حداقل 2 تا خبر را می گذارم بقیه دوستان هم می گذارند شاید بعضیشون هم اشتباه اما شما چی ؟
لابد فکر می کنید وقتتان ارزشمندتر از این است که برای دیگران هدر بدهید یا وقت ندارید و ما داریم؟
دنیا با حرف درست نمیشه دوست عزیز تلاش کن و اطلاعات صحیح را بگذار ما همه منتظریم همه و همه تشنه همین اطلاعات غلط هستیم شاید یکیش کمک کننده باشه. بسمه الله شروع کن
 تشکر شده توسط : mahmah , somaye_602000
من خودم بیمارم و حالم آنقدری خوب نیست که بتونم ترجمه کنم ولی اگه بخوام در با سایت های مترجم اینکار را بکنم میتونم اما اینکه درست نباشه درست نمی پندارم چون اگه بخوام بکنم باید درست انجام بدم
(2013/02/09, 05:25 PM)mahmah نوشته است: من خودم بیمارم و حالم آنقدری خوب نیست که بتونم ترجمه کنم ولی اگه بخوام در با سایت های مترجم اینکار را بکنم میتونم اما اینکه درست نباشه درست نمی پندارم چون اگه بخوام بکنم باید درست انجام بدم

دوست عزیز این دوستمون زحمت میکشه و تمام مقالات جدید را ترجمه اش را داخل سایت قرار میده حالا ترجمه سلیس باشه یا کلمه به کgمه یا توسط گوگل ترنسلیت فرقی نمیکنه همین که عنوان مقاله را میخونی و میفهمی که آکسون آسیب نمیبینه همین خیلی مهمه همین که جدیدترین یافته در این سایت قرار میگیره خیلی مهمه

پس بهتره قدردان باشیم و اینگونه برخورد نکنیم

تشکر شده توسط : sargol , ابراهیم
واقعادست آقاصالح وهمدم دردنکندخیلی زحمت میکشندهمیشه جدیدترین مطالب روترجمه میکنندمیگذارند.
وقتی ازترجمه خوب آقاصالح ایرادمیگیرن پس کسی مث من ترجمه شوتوی سایت نذاره بهتره والامن میخوام مطلببم بدرددوستان بخوردولی اگردوستان ازترجمه ام راضی نباشندپس نمیشه کاریش کاری کرد.
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : mysis

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروی خوراکی جدید ام اس Aubagio تائید شد همسر یک مشکوک به ام اس 15 12,240 2021/03/14, 05:27 PM
آخرین ارسال: Ervin
  یک نشانگر بالینی جدید برای تشخیص MS atkh 0 2,033 2017/12/12, 08:49 PM
آخرین ارسال: atkh
  كشف داروی جدید ام اس sami 1 3,821 2015/11/10, 09:51 AM
آخرین ارسال: niloofary
  سلول‌های پوستی خوک کلید جدید درمان بیماری‌های عصبی انسان niloofary 4 4,400 2015/05/11, 11:38 AM
آخرین ارسال: helli
  دستیابی به یک روش جدید برای درمان ام اس الیاس 4 5,664 2015/04/16, 10:42 AM
آخرین ارسال: sweetbasil
  28 میلیون دلار برای تحقیقی جدید مینا میلانی 0 2,608 2015/04/09, 10:07 PM
آخرین ارسال: مینا میلانی
  چند تحقیق جدید و نتایج معنی دار mohamad88 6 6,112 2015/04/07, 09:04 AM
آخرین ارسال: niloofary
  تحقیقات جدید : استفاده از سلول های کشت داده شده در بیماران ام اس sia 2 4,130 2014/10/22, 12:55 PM
آخرین ارسال: hadisss
  تایید داروی تزریقی جدید (plegridy ) توسط FDA sina gt 10 8,149 2014/08/21, 12:23 PM
آخرین ارسال: اميدوار
  تعیین دقیق روند MS با ابداع روش جدید MRI مغناطیسی mahdi7 2 3,508 2014/01/01, 01:53 AM
آخرین ارسال: maya.v

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست