امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یافته های تازه دردنیای پزشکی
#1

.jpg   sigaar.jpg (اندازه: 3.62 KB / تعداد دفعات دریافت: 48)
ژاپن اولین سیگار بدون دود را عرضه کرد

با توجه به افزایش محدودیت‌ها در مورد مصرف سیگار در کشور ژاپن، بزرگ‌ترین کارخانه سازنده سیگار در این کشور اولین سیگار بدون دود جهان را عرضه کرد.

این شرکت ژاپنی که فروش این سیگارها را از این هفته آغاز کرده است امیدوار است محصول جدیدش مورد توجه افرادی قرار بگیرد که علاقه به کشیدن سیگار در مکان‌های عمومی دارند اما نمی‌خواهند دود سیگارشان دیگران را آزار دهد.

این محصول مانند سیگارهای معمولی است و فرد استفاده کننده با هر بار فرو بردن نفس،‌ مزه تنباکو را احساس می‌کند. اما این سیگار به هیچ وجه دودی را در محیط پخش نمی‌کند.

این شرکت اعلام کرد: در حال حاضر جمعیت زیادی در ژاپن سیگار مصرف می‌کنند و به دلیل وجود قوانین منع مصرف سیگار در اماکن عمومی تقاضا برای محصولات دخانی که با این قوانین نیز سازگار باشند افزایش یافته است.

نتایج یک تحقیق که توسط وزارت بهداشت، رفاه و سلامت این کشور انجام شده است نشان می‌دهد میزان مصرف سیگار به 36.8 درصد کاهش پیدا کرده است که از سال 1986 به پایین‌ترین حد خود رسیده است. میزان استفاده زنان از سیگار نیز به 9.1 درصد رسیده که در مقایسه با سال 2001 به زیر 10 درصد کاهش پیدا کرده است.

انتظار می‌رود این آمار باز هم پایین‌تر بیاید، چرا که مصرف سیگار در این کشور رفته رفته در حال تبدیل شدن به یک عادت ضد اجتماعی است. از ماه فوریه نیز تلاش‌ها برای شدت بخشیدن به ممنوعیت استعمال سیگار در مکان‌های عمومی این کشور افزایش پیدا کرده است. رستوران‌ها، ‌هتل‌ها، ایستگاه‌های قطار، بیمارستان‌ها، موزه‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای همه مشمول این قانون ممنوعیت هستند.

هیروشی کیمورا رئیس این شرکت در این باره گفت: من امیدوارم روزی قوانیتی تصویب شود که مکان‌های خاصی را برای افراد سیگار در نظر بگیرد تا افرادی که تمایل به کشیدن سیگار دارند بتوانند بدون مزاحمت برای دیگران به این هدف برسند.
دروغگو ها در زندگی موفق تر هستند!

تحقیقات جدید نشان می دهد كودكان هر چه زودتر بتوانند دروغهای قانع كننده بگویند احتمال موفقیت آنها در زندگی شهروندی در آینده بیشتر است.

به گزارش تابناک اجتماعی به نقل از دیلی تلگراف، محققان بر این باورند كه توانایی دروغ گفتن در سن دو سالگی نشانه ای از سرعت رشد و پیشرفت مغز است و به معنای این است كه آنها در آینده زندگی موفق تری را خواهند داشت.

آنها به این نتیجه رسیدند كه این دروغ هر چقدر قانع كننده تر باشد این كودكان در سالهای بعدی تیز هوش تر خواهند شد و توانایی فكر كردن آنها بهتر می شود.

دكتر كانگ لی مدیر انستیتو تحقیقات كودكان در دانشگاه تورنتو در این باره می گوید: والدین نباید نگران دروغ گفتن كودكان باشند. تقریبا تمام كودكان دروغ می گویند. آنهایی كه توانایی فكری بیشتری ارند بهتر دروغ می گویند و ممكن است در آینده بانكداران خوبی شوند.

دروغ گفتن شامل چندین مرحله همزمان در مغز مانند جمع بندی منابع اطلاعاتی و جدا كردن اطلاعاتی است كه به سود طرف است. این تواناییهای مرتبط با بخشهایی از مغز هستند كه عملكردهای اجرایی را كنترل می كنند و از تفكر و منطق بیشتری استفاده می كنند.

تحقیقات دكتر لی و تیمش روی 1200 كودك 2 تا 16 ساله انجام شده كه اكثریت آنها دروغ می گفتند اما تنها كودكان با هوشهای بالا بوده اند كه بهتر دروغ می گفته اند.

در سن 2 سالگی 20 درصد كودكان دروغ می گفتند، این میزان در 3 سالگی به 50 و در 4 سالگی به حدود 90 درصد می رسد. پرنیرنگ ترین سال زندگی بر اساس تحقیقات آنها 12 سالگی بوده كه تقریبا تمام كودكان در این سن دروغ می گویند. تمایل به دروغ گفتن از 16 سالگی به بعد با كاهش روبرو شده و به 70 درصد می رسد.

با رسیدن به مرحله جوانی افراد یاد می گیرند تا از ‹دروغهای سفید› استفاده كنند كه صدمه كمتری را به احساسات افراد می زند.

محققان اعلام كردند هیچ رابطه ای میان دروغ گفتن در كودكی و تمایل به فریب دادن دیگران و یا تقلب در امتحان و یا كلاهبرداری وجود نداشته و همچنین كنترل والدین یا آموزه های مذهبی هیچ تأثیری بر این روند در دوران كودكی ندارد.

دكتر لی می گوید اینكه متوجه بشوید كودك دروغ می گوید بد نیست اما باید از آن لحظه برای آموزش كودك استفاده كرد. وی گفت: شما نباید بر سر او داد زده و عصبانی شوید بلكه باید در مورد اهمیت صداقت و بار منفی دروغ گفتن صحبت كنید. بعد از 8 سالگی این شانسها بسیار نادر می شوند.

تیم تحقیقاتی كودكان را با هم در اتاقی كه دارای دوربین مخفی بود قرار داد و اسباب بازی را در پشت آنها قرار داد و هنگام خروج از اتاق به آنها گفته شد به اسباب بازی نگاه نكنند. در 9 مورد از 10 مورد دوربین مخفی نشان داد كه كودكان به آن نگاه كردند.

اما زمانی كه از آنها پرسیده شد نگاه كرده اند یا خير اغلب جواب منفی دادند.

برای بچه های بزرگتر تحت نظارت دوربین مخفی صفحه ای از سئوالات داده شد كه پاسخ آنها در پشت صفحه بود و از بچه ها خواسته شد تا پاسخها را نگاه نكنند. برخی سئوالات بسیار راحت بود مانند اینكه چه كسی در كاخ سفید زندگی می كند. اما بچه هایی كه پاسخها را نگاه كرده بودند مثلا در پاسخ به اینكه چه كسی تونس را كشف كرد نوشته بودند: پرسیدوس آكمن"، و زمانی كه از آنها پرسیده شد چطور این جواب را می دانستند آنها پاسخ دادند كه در كلاس تاریخ آن را یاد گرفته اند.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
#2
همون قلیون خوانساره دیگه که میکشی ولی دود نداره
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

 تشکر شده توسط : فرناز
#3
کشف ژنی که شما را انسانی خیّر می‌کند

گروهی از پژوهشگران آلمانی ژنی را کشف کردند که با نوع دوستی ارتباط دارد و می تواند موجب شود افراد برای مقاصد خیرخواهانه به دیگران پول اهدا کنند.
آیا شما از آن دسته آدمهایی هستید که 5 یورو پول در می آورند و بلافاصله آن را به کسی که نیاز دارد اهدا می کنند؟ به اعتقاد محققان دانشگاه بن این عملی نیست که همه توان انجام آن را داشته باشند بلکه وابسته به یک تغییر روی ژن COMT است. این ژن با تاثیر گذاشتن روی افراد آنها را آماده می کنند که با راحتی بیشتری به دیگران کمک نقدی کنند.
این محققان در این خصوص تاکید کردند ژنی که به تنهایی مسئول نوع دوستی یا وابستگی به سیگار یا چاقی مفرط باشد وجود ندارد بلکه ترکیبی میان میراث ژنتیکی و محیطی که انسان در آن زندگی میکند دینامیکهای یک رفتار جاری را تنظیم و کنترل میکنند.
در این راستا این تیم تحقیقاتی به سرپرستی مارتین روترارتباط میان دو گونه از ژن COMT و تمایل برای دادن یک هدیه متواضعانه را ردیابی کردند.
در این تحقیقات از 101 دانشجوی دانشگاه بن دعوت شد که در یک تست حافظه شرکت کنند. این دانشجویان باید یکسری پیام عددی را حفظ کرده و به خاطر می آوردند و بعد آنها را برای مصاحبه کنندگان تکرار می کردند. کسی که از این آزمایش موفق بیرون می آمد 5 یورو جایزه می گرفت.
دریافت کنندگان این جایزه فرصت داشتند که تمام این پول یا بخشی از آن را در جهت خیریه صرف کنند. انتخاب آنها مخفی بود اما محققان می توانستند شرکت کنندگان را به صورت نامحسوس کنترل کنند.
سپس با انجام یک تست DNA مرتبط کردن دو تغییر روی ژن COMT به نامهای COMT-Val و COMT-Met با انتخابهای افرادی که جایزه را دریافت کرده بودند امکانپذیر شد.
براساس گزارش نیوساینتیست، نتایج این تحقیقات نشان داد کسی که حامل تغییر COMT-Val بود آنزیمهایی را می ساخت که این آنزیمها بعضی از مواد مغز مثل دوپامین را چهار برابر بیشتر از کسی که دارای تغییر COMT-Met بود غیرفعال می کردند.
این دانشمندان کشف کردند که دارندگان گونه Val (حدود نیمی از جمعیت آزمایش شده) آنهایی بودند که رفتارهای نوع دوستی را دو برابر بیشتر از افراد دارای ژن COMT-Met نشان می دادند.
 تشکر شده توسط : Morteza
#4
از همان روزی که انسان زندگی خود را روی زمین آغاز کرد، همیشه یکی از رویاهایش زندگی جاوید و جوانی همیشگی بود. طی سالیان دراز، تلاش های زیادی هم از طرف بسیاری از محققین، پزشکان و دانشمندان در این زمینه انجام شد که هیچ یک نتایجی که آنها انتظار داشتند را در بر نداشت. نتیجه ی این تلاش ها چیزی نبود بجز داستان هایی مثل داستان فرانکشتاین (Frankenstein) که امروز به شکل های مختلفی در فیلم های تلویزیونی، کتاب ها و … روایت میشود و اغلب هم از آنها لذت میبریم. اما خوب با پیشرفت علم، این روزها همه میدانیم که تقریبا دیگر کار غیر ممکنی وجود ندارد، یعنی کافی است تلاش کنید تا به نتایج مورد نظر دست یابید. خبر جالبی که برایتان دارم این است که دانشمندان در دانشگاه هاروارد موفق شده اند برای اولین بار روند افزایش سن را در یک موش برعکس کنند. آنها پس از تزریق آنزیم Telomorase به یک موش پیر و ضعیف متوجه شدند که ارگان های بدنش بجای اینکه به پیر شدن خود ادامه دهند، شروع به بازسازی خود کرده و در نتیجه موجب جوانتر شدن موش مورد آزمایش شدند.
البته در این مورد دو مسئله وجود دارد، اول اینکه این دانشمندان موش مورد نظر را پیش از آزمایش دستکاری ژنتیکی کرده بودند تا از دچار کمبود آنزیم Telomorase شود و مسئله ی دوم که بسیار هم مهم است این است که افزایش میزان Telomorase در بدن انسان یکی از علائم سرطان محسوب میشود! بنابراین اگر دلتان میخواهد جوان شوید یا همینطوری که هستید بمانید باید خیلی صبور باشید تا بالاخره این آزمایش ها به نتایج قطعی برسند ولی دست کم حالا دیگر میتوانید امیدوار باشید که بالاخره سرچشمه ی جوانی را کشف کرده اند
 تشکر شده توسط : nazaninn , Morteza
#5
اين دانشمندا يه روزي شايد باعث بشن هرچي رشته بودي تو سرت رو پنبه كني بگي ااااااااااا سركار بودم يعني!!!!!!!!!!!!!
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
#6
ژن‌درماني موفقيت آميز و اميد درمان حافظه ضعيف


در مغز افراد مبتلا به آلزايمرپلاك هايي از توده هاي يك ماده پروئيني ايجاد مي شود

يك شيوه ژن درماني براي كاهش مشكلات مربوط به حافظه كه با بيماري آلزايمر ارتباط دارد، با موفقيت بر روي موش ها آزمايش شد.

دانشمندان امريكايي از اين روش براي افزايش ميزان مواد شميايي استفاده كرده اند كه به افزايش ارتباط بين سلول هاي مغزي منجر مي شود.

به گزارش نشريه نيچر، اين ارتباط در بيماران مبتلا به آلزايمر مختل مي شود.

The Alzheimer's Research Trust، سازمان خيريه اي كه به انجام تحقيقات در مورد آلزايمر كمك مي كند، اعلام كرده است كه اين مطالعه روشي براي جلوگيري از كاهش مخابره پيام الكتريكي بين سلول هاي عصبي مغز ارائه شده است.

افزايش جمعيت مسن در بسياري از كشورهاي جهان سبب رشد شيوع بيماري آلزايمر و ديگر انواع ديمنشيا يا زوال عقل، رو به رشد است.

محققان موسسه بيماري مغز و اعصاب گلدستون در سانفرانسيسكو مي گويند افزايش اين ماده شيمياي مغز، كه يك پروتئيني در غشاء سلول هاي عصبي به نام EphB2 است، مي تواند از وخامت اين بيماري بكاهد و حتي از بروز بدترين اثرات آن جلوگيري كند.

اين تحقيق نشان مي دهد كه اين ماده شيميايي نقش مهمي در حفظ حافظه دارد كه در بيماران مبتلا به آلزايمر از بين مي رود.

يكي از مهم ترين مشخصاتي كه در مغز بيماران مبتلا به آلزايمر ديده مي شود ساخت "پلاك" هايي از توده هاي يك ماده پروئيني سمي به نام اميلويد است. ادامه تجمع اين توده ها به مرگ سلول هاي مغز منجر مي شود.

به نظر مي رسد از ديگر مشخصات اميلويدها توانايي آنها براي وصل شدن به EphB2 ها است كه منجر به كاهش ميزان اين پروتئين در مغز مي شود. اين موضوع تا حدودي عوارض اين بيماري را بر روي حافظه توضيح مي دهد.

در جريان اين پژوهش ميزان EphB۲ در مغز موش ها تغيير داده شد؛ كاهش اين پروتئين در موش هاي سالم، عوارض از دست دادن حافظه، شبيه به آنچه در آلزايمر رخ مي دهد، را ايجاد كرد و افزايش اين پروتئين در موش هاي "مبتلا به آلزايمر" منجر به كاهش عوارض مربوط به كمبود حافظه شد.

دكتر لنارت موك، فردي كه اين مطالعات را رهبري كرده است، مي گويد تيم تحقيقاتي او از دست يابي به اين نتيجه "هيجان زده" شده است.

با اين حال محققان بريتانيايي مي گويند يافته اين تحقيق با اينكه جالب است اما پاسخي قطعي براي درمان بيماري آلزايمر نيست.
 تشکر شده توسط : nazaninn , Morteza , mehdi.abdn , earth
#7
دانشمندان ناسا موفق به كشف جانداري شده اند كه مي تواند در محيطي كه هيچ جاندار ديگري در آن شانس حيات ندارد، به زندگي ادامه دهد، كشفي كه مي تواند شانس تكامل حيات را در سياره هاي ديگر افزايش دهد.

به گزارش خبرگزاري مهر، اين موجودات كه دانشمندان از آن به عنوان حياتي عجيب ياد مي كنند قادرند در آرسنيك رشد كرده و حتي اين ماده را در دي ان اي خود تركيب كنند. اين در حالي است كه آرسنيك يكي از سمي ترين موادي است كه تا كنون شناخته شده است. اين ماده معمولا مسيرهاي متابوليكي را مختل كرده و امكان ادامه يافتن حيات طبيعي را غير ممكن مي كند.

اما اين ميكروبهاي عجيب كه در گل و لاي اعماق درياچه اي در كاليفرنيا كشف شده اند، نه تنها مي توانند در محيطهاي آرسنيكي به بقاي خود ادامه دهند بلكه اين ماده شيميايي را به بخشي از ساختار مولكولي خود تبديل مي كنند.

گفته مي شود اين كشف مي تواند بر وجود حياتهاي فرا زميني استدلال داشته باشد زيرا نشان مي دهد حيات بسيار سازگار پذيرتر از چيزي است كه در گذشته تصور مي رفت و حتي مي تواند در سخت ترين شرايط نجات پيدا كند.

دانشمندان دانشگاه آريزونا مي گويند در صورتي كه چيزي بر روي زمين مي تواند كاري به اين ميزان غير عادي و به دور از انتظار انجام دهد، اكنون زمان آن فرارسيده تا دريابيم حيات از چه توانايي هاي ديگري برخوردار بوده كه انسان از آن بي خبر مانده است.

زماني كه دانشمندان درباره حيات سخن مي رانند به استفاده از مفهوم "حيات به شكلي كه ما مي شناسيم" گرايش دارند زيرا حيات بر اساس ساختارهاي بيولوژيكي پايه گذاري شده كه تنها بر روي زمين وجود دارند. اما برخي ديگر از متخصصان باور دارند كه احتمال وجود حياتهاي ديگر، حيات غير عادي، نيز در ديگر نقاط جهان هستي وجود دارد.

با اين همه كشف جديد از فرضيه اي پشتيباني مي كند كه احتمال كشف سياره هاي همسايه زمين از جمله مريخ و ماه و ديگر اجرام كيهاني در سامانه خورشيدي را غير ممكن نمي داند.

تمامي گونه هاي شناخته شده حيات نيازمند 6 عنصر بنيادين هستند: كربن، هيدروژن، نيتروژن، اكسيژن، فسفر و سولفور كه بخشهاي اصلي و سازنده دي ان اي، پروتئين و چربي ها به شمار مي روند و بدون آنها حيات هرگز شكل نمي گرفت.

اما جانداراني كه به تازگي كشف شده اند از توانايي غيرعادي در جذب فسفر از ارسنيك برخوردارند. دانشمندان با استفاده از رديابهاي راديواكتيو ارسنيك را پس از اينكه به بخشي از ساختار حياتي سلولي جاندار از جمله غشاي سلول، پروتئين و دي ان اي تبديل مي شد تحت نظر گرفته و موفق به كشف اين رفتار شدند.

باكتري هاي جديد با نام Halomonadaceae در اعماق درياچه مونو در نزديكي كاليفرنيا كشف شده اند، درياچه اي كه به شدت شور و مملو از آرسنيك است. دانشمندان دريافتند در زماني كه پاي بقا در ميان باشد اين جاندار از توانايي دوگانه اي براي نجات خود برخوردار است.

بر اساس گزارش تلگراف، در واقع اين موجود در حالت معمولي زندگي عادي را در پيش گرفته و از فسفر موجود در مولكولهاي خود استفاده مي كند اما هر موقع كه نياز پيش بيايد مي تواند به مدل حيات غير عادي روي آورده و از آرسنيك براي ادامه حياتش استفاده كند.
 تشکر شده توسط : سحــــــــر
#8
توليد قرص «سر وقت بيدار كن» براي افراد خواب آلود


يك متخصص آمريكايي موفق به توليد قرص جديدي شده‌اند كه مي‌تواند براي افراد خواب آلود كه صبح‌ها به سختي از رختخواب بيرون مي‌آيند،‌ مفيد باشد.

به گزارش ايسنا، اين افراد اغلب با وجودي كه در طول شب خواب كافي و مناسب دارند، اما هنگام صبح به سختي از خواب بيدار مي‌شوند.

دكتر كتي بگان كه مادر سه فرزند است، اين قرص را توليد كرده و آن را توليد قرص «سر وقت بيدار كن» ناميده است.

اين قرص‌ها تماما حاوي مواد طبيعي است كه درون پوشش محافظي قرار دارند و به تدريج آزاد مي‌شوند.

قرص جديد طوري طراحي شده كه سطح انرژي را افزايش مي‌دهد و از مجموع ويتامين‌هاي B آمينواسيدها، عصاره دانه گوآرانا و جين سينگ سيبريايي تهيه شده است.

اين قرص اكنون در برخي از فروشگاه‌ها و از طريق آنلاين براي علاقمندان عرضه مي‌شود كه توليد كننده آن هم كمپاني «بگان» است.

به گزارش سايت اينترنتي ركورد، دكتر بگان، تصريح كرد: اگر اين قرص را در شب مصرف كنيد طي هفت تا هشت ساعت مواد آن به تدريج در بدن آزاد مي‌شود و در نتيجه با صداي زنگ ساعت مي‌توانيد راحت از خواب بيدار شويد.
چو بید بر سر ایمان خویش میلرزم ... که دل به دست کمان ابروئیست کافر کیش
 تشکر شده توسط : mehdi.abdn , nazaninn , Morteza
#9
دانشمندان با نصب چیپ در بدن جلوی ارسال درد به مغز را میگیرند


محققان سیدنی برای انجام آزمایش هایی در سال آینده آماده میشوند تا طی آن یک تراشه هوشمند را در نخاع انسان میکارند، به نحویکه بتوانند ارسال سیگنال های درد به مغز را اندازه گیری کرده و حتی آنرا متوقف کنند تا درد احساس نشود.

این فناوری که درد مزمن را هدف قرار داده است، توسط فناوری اطلاعات و ارتباطات ملی استرالیا(NICTA) در سیدنی و با همکاری کارشناسان مهندسی پزشکی ، الکترونیکی و مکانیکی ، و همچنین تکنولوژینساجی و برنامه های نرم افزاری طی دو سال گذشته توسعه یافته است.
[تصویر:  news2010-12-13-2154-pain.jpg]
در این سیستم ، یک تراشه هوشمند در یک دستگاه سازگار با موجود زنده قرار میگیرد که کمی کوچک تر از سر یک کبریت میباشد. یک جفت از این دستگاه ها به الیاف پلیمری و سیم های الکترونیکی به پهنای 1.22 میلیمتر دوخته میشود. سپس سیم ها به ستون فقرات (یا هر جای دیگر) داخل میشوند و به دستگاهی شامل باتری و پردازشگر کامپیوتر وصل میشوند. باتری را میتوان بی سیم شارژ کرد.
این مجموعه ، پس از آن میتواند از مشخصات سیگنال حامل در اعصاب که درد را به مغز میبرد اندازه گیری کرده و پالس الکتریکی 10 ولت برای جلوگیری از عبور سیگنال درد ایجاد نماید که به مغز کلک میزند تا سیگنال درد را نگیرد و بدین ترتیب فکر میکند که دردی وجود ندارد.
دستگاههایی که اینک استفاده میشود کمی بزرگ و به اندازه قوطی کبریت است اما دستگاههای کوچکتر که میتوانند نزدیکتر به نخاع وصل شوند و پایه های کوتاه تری هم دارند از دقت بالاتری برخوردارند.
این دستگاه می تواند برای درمان دردهای مزمن کمر و پشت ، درد پا و درد ناشی از آسیب عصبی مورد استفاده قرار گیرد، اما درضمن می تواند به افراد مبتلا به میگرن ، بیماری پارکینسون لرزش یا صرع نیز کمک شایانی بنماید
 تشکر شده توسط : mehdi.abdn , مـه ســـا , Morteza
#10
دانشمند مسلمان مصري دکتر عبد الباسط محمد توانست با ساختن قطره ي چشم براي درمان آب مرواريد با الهام گرفتن از سوره يوسف به دو مجوز اختراع بين المللي يکي از آمريکا و ديگري از اروپا دست يابد.

دانشمند مسلمان مصري دکتر عبد الباسط محمد سيد پژوهشگر مرکز ملي تحقيقات وابسته به وزارت پژوهش علمي و فناوري مصر يک روز صبح هنگامي که در حال تلاوت سوره ي يوسف عليه السلام بود آن قصه ي عجيب وي را به تأمل واداشت و شروع به تدبر در آيات قرآن کريم کرد که داستان توطئه ي برادران يوسف عليه السلام و سرنوشت پدر آن حضرت را بيان ميکرد و اينکه چگونه چشمان حضرت يعقوب کور شد و دچار آب مرواريد گرديد و سپس چگونه خداوند متعال به واسطه ي پيراهن يوسف (ع) آن حضرت را شفا داد .

دکتر عبدالباسط با خود مي انديشيد که پيراهن يوسف عليه السلام چه مي تواند داشته باشد که باعث شفاي چشمان پدرش شد ؟ وي ايمان داشت که داستان يوسف معجزه ايست که خداوند متعال به وسيله ي يکي از پيامبران خود آن را به اجرا گذاشته است. ولي دکتر معتقد بود که در کنار محتواي روحي داستان ، محتواي مادي ديگري نيز دارد که از طريق تحقيق و مطالعه مي توان به آن دست يافت تا دليلي باشد بر راستگويي قرآن کريم.

وي همچنان در حال تحقيق و جستجو بود تا اينکه با ياري خداوند به رابطه ي بين غم و غصه و دچار شدن به آب مرواريد پي برد. چرا که غم و غصه باعث افزايش هرمون ادرينالين مي شود که اين ماده، ماده اي ضد هرمون انسولين به شمار مي رود.

بنابراين اندوه و يا شادي شديد باعث افزايش مستمر هرمون ادرينالين مي شود که به نوبه ي خود باعث افزايش قندخون مي گردد که اين يکي از دلايل تار و کدر شدن ديد چشم مي باشد. و اين بر هم زمان بودن گريه و اندوه مي باشد که نخستين بارقه ي اميد در سوره ي يوسف براي وي زده مي شود آنجا که خداوند در مورد حضرت يعقوب عليه السلام مي فرمايد : ﴿ وتولى عنهم وقال يا أسفي على يوسف وابيضّت عيناه من الحزن فهو كظيم ﴾ (يوسف 84) حضرت يوسف عليه السلام با وحي پروردگار از برادرانش خواست که پيراهنش را براي پدرش ببرند ﴿ اذهبوا بقميصي هذا فألقوه على وجه أبي يأت بصيرا وأتوني بأهلكم أجمعين﴾ (يوسف 93)

خداوند متعال مي فرمايد : ﴿ ولما فصلت العير قال أبوهم إني لأجد ريح يوسف لولا أن تفندون، قالوا تالله إنك لفي ضلالك القديم، فلما أن جاء البشير ألقاه على وجهه فارتد بصيرا قال ألم أقل لكم إني أعلم من الله ما لا تعلمون﴾(يوسف 96)

آغاز پژوهش از اينجا بود که چه چيزي در حضرت يوسف عليه السلام بود که باعث شفا شده است ؟

بعد از فکر و تأمل دکتر عبد الباسط به جوابي جز عرق (بدن) نرسيد؛ بنابراين شروع به جستجو در مورد عناصر عرق کرد و لنزهاي خارج شده از چشم را در عرق فرو مي برد که باعث شفافيت تدريجي اين لنزهاي کدر شده مي گرديد.

و سؤال دوم اين بود که :

آيا تمام عناصر و اجزاي عرق فعال و تأثير گذار مي باشند؟

بدين وسيله و با يکي از اين عناصر در نهايت دکتر عبدالباسط توانست ترکيبي از "پولين جوالدين" بسازد و آن را روي 250 داوطلب آزمايش کندکه در بيش از 90% از موارد آب مرواريد و سفيدي چشم از بين رفت و اين افراد بينايي خود را باز يافتند. و از طريق آزمايش ثابت شد که استفاده از اين قطره 2 بار در روز به مدت 2 هفته باعث از بين رفتن آب مرواريد چشم و بهبود بينايي مي گردد.

دکتر عبد الباسط مي گويد که با شرکتي که قرار است اين دارو را توليد و توزيع کند شرط کرده است که هنگام ارائه ي آن به مردم به اين مسأله اشاره کند که آن يک داروي قرآني است تا مردم به راستگويي اين کتاب بزرگ و تأثير آن در خوشبختي دنيوي و أخروي مردم پي ببرند.

دکتر عبدالباسط اضافه مي کند که : با استفاده از تجربيات علمي خود عظمت و بزرگي قرآن را احساس مي کنم و آنگونه است که خداوند فرموده : ﴿ وننزل من القرآن ما هو شفاء ورحمة للمؤمنين )

منبع: سایت تبیان
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : ostad2000 , Matilat
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خبرهای پزشکی مربوط به سلول های بنیادی yaro 34 24,330 2017/04/04, 08:49 AM
آخرین ارسال: niloofary
  ۱۰تحول مهم پزشکی سال ۲۰۱۳ nahid 3 3,330 2013/12/16, 10:41 AM
آخرین ارسال: (reihane(raz
  فهرست خبرهای پزشکی روز nahid 0 2,036 2013/05/27, 10:59 AM
آخرین ارسال: nahid
  امیدهای تازه برای درمان سرطان paravar2008 7 8,244 2012/11/26, 12:37 PM
آخرین ارسال: paeazan
  ۱۰ تحول مهم دنیای پزشکی در سال 2011 به انتخاب تایم MAHDI 0 2,223 2011/12/17, 11:27 AM
آخرین ارسال: MAHDI
  عجیب ترین های دنیای پزشکی yaro 14 9,187 2011/06/07, 06:51 PM
آخرین ارسال: انیسکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان