امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا برای من دارو تجویز نشده ؟
salam
rastesh man 6 mahe ke fahmidam MS daram vali hich darooi be man nadadan
hich goone hamlei ham nadashtam bad az tashkhis.
faghat gahgahi sargije daram va poshte gardanam dard daram
mikhastam bedoonam bayad chikar konam bayad doktoramo avaz konam ya ...
lotfan rahamaiim konid
mamnoon

دوست عزيز
در صورت امكان لطفا فارسي تايپ كنيد...با تشكر
khodaye mehrbaam

emrooz dobare az khab bidar shodam ...

nafas mikesham...

azizanam yek rooze digar dar kenaram hastand...

az to mamnoonam.
سلام دوست عزیز؛
فکر کنم که شما RIS دارید یعنی پلاک دارید اما علایم و حمله ندارید! توی این مواقع پزشکا دو تا نظر دارن یه سری دارو رو شروع میکنن، یه سری نه! اما از اونجایی که درمان های امروز ام اس برای کنترل پیشرفت بیماری هست درمان رو شروع میکنن! به نظرم با پزشکتون مشورت کنید و نگرانیتون رو بگید و در نهایت با پزشک های دیگه هم مشورت کنید در نهایت بهترین تصمیم رو پزشکتون با نظر شما میگیرهSmile
عذاب می کشم ولی عذاب من گناه نیست
وقتی شکنجه گر تویی،شکنجه اشتباه نیست
 تشکر شده توسط : paeazan , mozhdeh
دوست عزیز نمیشه با قطعیت گفت لازمه شروع کرد یا نه...
اما...باید دو باره ام ار ای بشید...بیمار cis (حالت شما رو میگن cis ) باید به فواصل 6 ماه ام ار ای بشه و وضعیت پلاکها بررسی بشه ...ام ار ای با تزریق هم باید بشه...اگر خدا نکرده تعداد پلاکها افزایش پیدا کرده باشه یا اینکه فعال باقی مونده باشن باید دارو شروع بشه...با توجه به تعداد و نوع ضایعاتتون نوع دارو انتخاب میشه...
پشت گوش نندازینش
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : ehsan 10054 , sara-m , paeazan , mozhdeh
من آخرش فرق cis و ris رو نفهمیدم! وقتی پلاک داری علایم نداری میشه ris و وقتی علایم داری و یا حمله ی اول هست تا حمله ی دوم رو میگن cis درسته؟confused2الان دوستمون که توی ام آر آیشون پلاک بود ولی حمله یا علامتی نداشته هم میشه cis؟
عذاب می کشم ولی عذاب من گناه نیست
وقتی شکنجه گر تویی،شکنجه اشتباه نیست
بچه ها یه سوال.وقتی تو ام ار ای با تزریق وقتی پلاک فعالی نداشته باشی و حمله هم نه باید دارو مصرف کرد؟
 تشکر شده توسط : نازلی
دوست عزیز فعال نبودن پلاک و نداشتن حمله معنیش اینه که دارو سدی شده در مقابل بیماری اگر دارو دریافت نکنیم ،اگر خدای نکرده حمله ای بشه هیچ چیز مانع نیست و ضربه ی سختی می خوریم angry2angry2دارو نباید قطع بشه
(2012/11/19, 07:12 PM)visko نوشته است: بچه ها یه سوال.وقتی تو ام ار ای با تزریق وقتی پلاک فعالی نداشته باشی و حمله هم نه باید دارو مصرف کرد؟
دوست عزیز وقتی که پلاک فعالی وجود نداشته باشه یعنی بیماری ام اس در مرحله خاموشی داره سیر میکنه.کلا قطع دارو یا استفاده دارو چیزی هست که بایستی طبق نظر دکتر باشه و گرنه قطع سر خود دارو میتونه اتفاقات غیر قابل جبرانی رو در پی داشته باشه.

ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
(2012/11/19, 04:15 PM)sooorooosh نوشته است: دوست عزیز نمیشه با قطعیت گفت لازمه شروع کرد یا نه...
اما...باید دو باره ام ار ای بشید...بیمار cis (حالت شما رو میگن cis ) باید به فواصل 6 ماه ام ار ای بشه و وضعیت پلاکها بررسی بشه ...ام ار ای با تزریق هم باید بشه...اگر خدا نکرده تعداد پلاکها افزایش پیدا کرده باشه یا اینکه فعال باقی مونده باشن باید دارو شروع بشه...با توجه به تعداد و نوع ضایعاتتون نوع دارو انتخاب میشه...
پشت گوش نندازینش
mercii dooste aziz az rahnamaiitoon
khodaye mehrbaam

emrooz dobare az khab bidar shodam ...

nafas mikesham...

azizanam yek rooze digar dar kenaram hastand...

az to mamnoonam.
 تشکر شده توسط : sooorooosh

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو sara 208 127,185 2023/09/24, 11:24 PM
آخرین ارسال: Mahshidi
  ام اس را برای طرف مقابل (برای ازدواج) چگونه مطرح کنم ؟ AIDA 151 93,741 2022/11/05, 09:37 PM
آخرین ارسال: powerful
  تعطیلی ادارات ونرسیدن دارو Mobarz 2 1,232 2020/07/27, 03:29 PM
آخرین ارسال: Mobarz
Exclamation خوشخیم یا بدخیم بودن -- مصرف دارو baback 42 65,941 2019/11/25, 03:34 PM
آخرین ارسال: glassheart
  استفاده از Tiwan برای سهولت در راه رفتن ستاره تهرانی 0 1,293 2019/09/23, 10:10 AM
آخرین ارسال: ستاره تهرانی
  راهنمایی برای انتخاب و یا تغییر داروی ام اس hadyeh 171 103,847 2019/07/01, 08:43 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  قطع کردن دارو golemaryam 149 76,005 2018/11/02, 10:33 AM
آخرین ارسال: S.hz
  ام اس را برای خانواده همسر آینده کی و چطور مطرح کنم؟! siamak.m.h 59 20,338 2018/08/31, 09:45 AM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  طول دوره استفاده از دارو min00 76 45,259 2018/03/05, 10:27 PM
آخرین ارسال: hadisss
  تهیه دارو در آمریکا آتوسا یزدانی 3 2,862 2017/06/20, 06:52 AM
آخرین ارسال: hamid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان