امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کارت هوشمند
(2015/08/28, 05:33 PM)1361hr87 نوشته است: اگه منظورتون همون کارت سبز رنگه من تا اون کارتو ندم بزنن به کارتخانشون دارو بهم نمیدن حتی اوایل که هنوز اماده نشده بود یه کاغذ دادن کد مخصوصی داشت بعد کد میزدن دارو رو میدادن ،دقیقا یک هفته طول کشی تا کارت با دفترچه بیماری خاصم درست شد ولی کارت بعد سه یا چهار ماه اماده شد

خیلی ممنون از راهنماییتون، چه دارویی میزنین؟! و اینکه چه مبلغی پرداخت میکنین؟!
ممنون میشم جواب بدید و از استرس بچه ها کم کنید.
منم تا این کارت هوشمندو ندم بهم دارو نمیدن.اوایل هم که کارت نیومده بود واسم یه کاغذی بهم دادند که هر بار باید یه کپی ازش میدادم به داروخونه.
من رسیژن میگیرم رایگان!
اکثر بیمه ها روالشون همینه با کارت هوشمند یا حواله دارو به بیمار میدن
اما بچه ها توجه کنید که کارت هوشمند یا حتی حواله دارو شامل همه نوع بیمه ها نمیشه
اگر شامل شه خودشون میگن
مثلا من خودم بیمه م نیرو مسلحه و توی دفترچه م کد بیماری خاص خورده فقط
برا دارو هم نسخه مو بعد از مهر و قیمت گذاریه داروخانه میبرم بیمه برا تایید و مجدد داروخانه و بدون هیچ کارت یا حواله ای دارو میگیرم confused2
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : nahid
من دفترچه خدمات درمانی دارم . همیشه با کارت هوشمند و حواله دارو میدادن ، این دفعه یه داروخانه دیگه رفتم گفت نمیخواد فقط با نسخه دارو داد !
تازه نسخه من 12 تا سینووکس بود یعنی سه بسته برای سه ماه ، قبلا هم 12 تا رو داروخانه قبلی تایید می کرد و حتا یه بار 16 تا هم گرفته بودم ! با دو نسخه 8 تایی ، ولی این داروخانه گفت بیمه 9 تا رو تایید کرده و 9 تا داد !

بعد از شش سال اولین بار بود که این چیزا رو می دیدم : هم بدون کارت هوشمند و حواله و هم 9 تا یعنی دو بسته و یه دونه آمپول !
پس چرا بیمه یه بار تایید میکنه یه بار نه ؟! confused2

حواله رو که نگرفت و چیزی توش ننوشت پس دیگه لازم نیست حواله برای یک سال دیگه بگیرم ؟ یا اینکه بیمه خودش برای یک سال فقط تایید میکنه ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : آنا
شهر ما که محاله از یه بسته دارو بیشتر بده دکتر همیشه 24 تایی مینویسه ولی اونا میگن کارتو که می زنیم نمیشه فقط یه بار بهم 24 تایی دادن اونم وفتی بود که داشت تاریخ اکتوریفشون می گذشت و هنوز نامه از وزارت نرسیده بود که داروهای تاریخ گذشته یه سال تمدید شدهicon_cry درکل فکر کنم همه چی دست خود داروخانه س و اونا واسه جلوگیری از بحث با بیمار میندازن گردن بیمه و کارت هوشمند و غیره و ذالکrolleyes
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
اون کارت سبز که من گرفتم هیچوقت استفاده نشده فقط همینطور توی کیف همراهم هست وگرنه کارایی دیگه ای برام نداره . چرا؟
ای گل ، تو ز جمعیت گلزار چه دیدی
جز سرزنش و بدسری خار ، چه دیدی
ای لعل دل افروز ، تو با اینهمه پرتو
جز مشتری سفله ، ببازار چه دیدی
رفتی به چمن ، لیک قفس گشت نصیبت
غیر از قفس ، ای مرغ گرفتار ، چه دیدی
 تشکر شده توسط : arezooo82
سلام ببخشید این ماجرای دفترچه بیمه درمان چی هست ؟ به همه بیماران میدن ؟ خدمات درمانی به من فقط کارت داد که اون رو هم میگن برای داروی اصلی که همون تزریقی هست ربطی به باقی دارو ها نداره . دفترچه ایکه میگید برای داروهای دیگه خوراکی هست یه نه ؟ اگر هست که برم دنبالش بگیرم این دفترچه رو ؟ چون من الان دیگه دفترچه بیمه ندارم. باید بیمه سلامت رفت؟
ای گل ، تو ز جمعیت گلزار چه دیدی
جز سرزنش و بدسری خار ، چه دیدی
ای لعل دل افروز ، تو با اینهمه پرتو
جز مشتری سفله ، ببازار چه دیدی
رفتی به چمن ، لیک قفس گشت نصیبت
غیر از قفس ، ای مرغ گرفتار ، چه دیدی
دفعه ی پیش که رفتم دارو بگیرم برخلاف همیشه کارت هوشمندم رو نگرفت و گفت دیگه با این کارتا دارو نمیدیم و گویا قراره عوض بشه شماره ی معاونت داروی استان رو هم زده بود و نوشته بود بیمارای ام اس قبل از هر اقدامی برای گرفتن کارت جدید با معاونت دارو تماس بگیرن ....confused2
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
دفترچه بیمه که برای همون بیمه اصلی هست یا دفترچه بیمه تامین اجتماعیه و یا خدمات درمانی که اسمش شده سلامت ایران.
دفترچه ما که خدمات درمانیه جلوی بیماری خاص نوشته : ب. خاص 5 و یا ام اس . این یعنی دفترچه بیمه خاص !
خاص شدنش برای گرفتن داروی خاص ام اس هست ولی برای داروهای دیگه مثل دفترچه های غیر خاص عمل میشه. مثلا داروهای ویتامینی بیمه نیست چه برای ما چه دیگران.
کسی که بیمه نیست میتونه از بیمه سلامت ایران دفترچه بگیره.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : آنا
والا من نمیدونم منظورتون از کارت هوشمند چیه و واسه گرفتنشم اقدام نکردم و نپرسیدم اخه اگه واقعا لازم بود حتما بهم میگفتن .دیروزم امپولای کوپامر20 به تعداد84تا و رایگانم رو گرفتم و فقط حواله و نسخه و تاییدیه بیمه نیاز بود .
من خدا را در نگاه آنانی دیدم که، خود نیاز محبت بودند، ولی بازهم محبت می کردند…
 تشکر شده توسط : helli

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال : نحوه گرفتن کارت ام اس و ... h.kakavand 76 71,332 2019/06/02, 08:28 AM
آخرین ارسال: parisaa
Question کارت درمانی آتیه سازان samiramiss 7 3,719 2018/02/27, 10:36 AM
آخرین ارسال: بهنام نیا
  تخفیف کارت مترو و بی آر تی با نامه بهزیستی شهرزاد 30 24,809 2014/06/19, 12:35 AM
آخرین ارسال: kohedard
  مراحل گرفتن كارت هوشمند (ويژه بيمه خدمات درماني) امير ريما 11 16,076 2013/07/29, 10:21 AM
آخرین ارسال: f.a

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان