امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه کنم تا بیماریم به ام اس تبدیل نشه؟
سلام دوستان. من همونطور که قبلا هم گفتم از دی ماه سال نود دچار بی حسی سمت راست بدنم بخصوص دستم شدم که روز به روز بدتر میشد. بعد از ام آرای و چند آزمایش دیگه دکترم گفت دچار التهاب مغزی هستی و بهم ده تا آمپول که از طریق سرم تزریق میشد رو تجویز کرد(فکر کنم همون پالس تراپی!!!)و بعدشم یه دوره کلی قرص های ویتامین و پردنیزولون خوردم. بعدش بهم آمپول سینووکسو تجویز کرد که تقریبا ده هفتست که دارم میزنم. اما بهم واضح نمیگه چته. میگه آمپولا رو بزن تا دیگه هیچوقت اون اتفاق برات نیفته. یه دکتر دیگه هم بهم گفت مشکوک به ام اسی.
در هر حال من قبول نکردم که این بیماری رو دارم و میخوام اگر مشکوکم واقعا به ام اس تبدیل نشه اما چطوری؟ من خیلی مطلب خوندم از اینترنت و همین سایت. اما واقعا نمیدونم. دکترم هم فقط بهم گفت از لحاظ روحی آروم باش و یه سری قرص ضد اضطراب و ضد افسردگی بهم داده.
من در حال حاضر دارم رو پایان نامم کار میکنم اونم تو آزمایشگاه که یه محیط بسیار پر سرو صداست. کارم به شدت عقب افتاده و به همین دلیل حداقل باید روزی هشت ساعت کار کنم. اونم بیشترش سرپا.وقتی برا آشپزی ندارم و گاهی غذا درست میکنم. این که میگن تغذیه خیلی مهمه آیا باید دقیقا چه نکاتی رو تو غذاها رعایت کنم.فقط میدونم که باید گرمیجات بخورم. بخاطر درسم و آیندم دچار نگرانی هستم و این چیزیه که دست خودم نیست. وقتی برا ورزش ندارم. میدونم که این شاید یه موضوع تکراری باشه ولی خواهش میکنم توصیه هاتون رو بهم بگید تا در این شرایط چطور با این بیماری مقابله کنم تا به ام اس تبدیل نشه.
 تشکر شده توسط : naz.gigili , okhtapus
چه طوری وقتی هنوز مشکوکن سینووکسو براتون تجویز کردن؟
( پزشکا کاری رو با اگر و شاید انجام نمیدن! )
ام اس باشه یا نباشه، شما فقط باید کاری کنین که روحیتون خوب باشه.
ام اس اصلن چیز وحشتناکی نیست!
امیدوارم بفهمن مشکل اصلیتون چیه.تا از این نگرانی در بیاین.
در ضمن زیاد بهش فکر نکنین.
درست میشهicon_question
اگر بدانيد مردم چقــدر به ندرت فکـر مي کنند
هيچ گاه از اينکه درباره ي شما چه فکـر مي کنند
نگــران نمــي شويــد . . .
 تشکر شده توسط : okhtapus
اینکه شما ام اس داری یا نه نمی دونم چون پزشک نیستم. ولی اگر به شما گفتن که مشکوک به ام اسی، باید خیلی بیشتر مراقب خودت باشی.
همون طور که خودت خوندی تغدیه و استراحت و آرامش فاکتور های اصلی خاموش نگه داشتن این بیماری یا شاید هر بیماری دیگه است.
عزیزم زندگی چند بعد مختلف داره که انجام پایان نامه یک بخش کوچکی از اونه که در این مقطع زمانی برای تو خیلی پر رنگ جلوه میکنه و تو رو وادار میکنه که به ابعاد دیگه زندگیت بی توجهی کنی. من هم مثله خودت بودم و همیشه انجام این کارا خیلی برام مهم بود و از همه چیم برای کارم میزدم اما بعد از آشنا شدن با ام اس فهمیدم که اشتباه می کردم.
الان از حجم کارم کم کردم نه اینکه بیماریم من رو ناتوان کرده نه، خیلی هم حالم خوبه و اگه اراده کنم می تونم روزی 20 ساعت هم مثل قبل کار کنم ولی ترجیح می دم آهسته و پیوسته حرکت کنم. چون برای انجام همون پایان نامه نیازمند سلامتی کاملم برای لذت بردن از نتیجه کارام باید سالم باشم.
پس :
آروم باش
به اینکه ام اس داری یا نه فکر نکن
داروهات رو درست مصرف کن
هر علائمی رو سریع با پزشکت در میون بزار
حتما غذای تازه وسالم مصرف کن(به هیچ وجه غذای فست فود یا یک شب مونده نخور یه ساندویچ نون و پنیر سبزی یا یه معجون عسل به همه اینا ارجحیت داره)
بهتره به بحث غداها مراجعه کنی دوستان پیشنهاد های خوبی اونجا ارائه دادن.اگه وقت نداری خوردن گرمی جاتی مثل خرما و عسل و گردو بادام در حین کار در آزمایشگاه هم بهت انرژی میده و هم در بهبود بیماریت کمک میکنه نیازی به پخت و پز نداره وزمانی هم نمی بره.
حتما هر نیم ساعت یک بار سر کار به خودت استراحت بده
نگران تموم شدن کارت نباش، استرس نه تنها باعث پیشرفت بیماری میشه بلکه حتی مانع پیشرفت کار پایان نامت میشه.
تمام این استراحت ها و مراقبت ها آخرش شاید 1 یا 2 ماه کارت رو عقب بندازه. پس بدو بدو کردن ارزشش رو نداره
امیدوارم همیشه سلامت باشی.

با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
 تشکر شده توسط : najva , okhtapus
میدونی من چرا نمیدونم چی باید جواب سوال شماروبدم؟confused2چون در بعضی شرایط دکتر تشخصیص میده جواب مریض وواضح نده.وفقط بخاطر خودبیمارهستش.نه نادانی دکترangry2ایمان بدکترت بیارتا نتیجه بگیری.بعدهم بدون بیماری ام اس فقط ریشه عصبی داره مواظب اعصابت باشagreement2اگر قسمت شماهم ام اس بود غصه نخور icon_question
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
 تشکر شده توسط : naz.gigili , okhtapus
من می دونستم ام اس دارم دکتر اولیم یکمی ... عوضش کردم دومیه تو پروندم نوشت : ام ار ای به نفع ام اس laughing3 انگار فوتباله !
پایان نامه هم من فروردین پارسال تحویلش دادم خیلی هم عذابم داد استاد گاگولی بود خدا خیرش بده یا نده ؟ ولی عذابم داد اینقدر که حتی دیگه نمی خوام ریختش رو ببینم ، جالبه من رو پروژه خودم که کار می کردم هم زمان پروزه سه نفر دیگه دستم بود 2 تاشون تحقیقاتی بودن یکی شونم مثل خودم بود. اونا 20 شدن به من داد 16.5 confused
نتیجه گرفتم فشار نیارم به خودم فایده نداره ، فقط بایس با استادهای دانشگاه های ایران به صورت پاچه خواری برخورد کنید تا راحت نمره بدن ، چون اصلا سوادشون در حد شما نیست ، اطلاعات شون واسه 3 - 4 سال قبل شماست ... اینو جدی می گم چون واقعا هست !!!
یک استاد درجه یک دانشگاه درجه ایران به من گفت : توت جان واسه ایران زیاد خودت رو به زحمت ننداز ، اینجا هرچقدر هم استاد معلوماتش در حد عالی باشه ولی بازم فقط چون می خواد ارزش یابی خودش رو پایین نیاره مطمئن باش بهت نمره خوبی میده .
بیخیال باش ، همین الآن پایان نامه یک عدد خانم محترم دستمه که ایشون اصلا عین خیالش هم نیست ، من بیشتر از اون استرس دارم smiling باور کن همون خانم بیست میشه .
بیخیال باشی بهتره ، واسه غذا هم من که همه چی می خورم البته فست فود و اینا رو هر دو - سه ماهی یک بار چون زیاد علاقه مند نیستم.
موفق باشید
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : sohaa , okhtapus

آرامش خیال ، دوری از اضطراب ، دوری از افکار مزاحم ، امید و اعتماد به خود، ورزش و تغذیه مناسب

به دست آوردن آرامش اعصاب به هر صورت ،یا با دمکرده های گیاهی و یا دارو حتما لازمه.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : MFhealth , okhtapus
ممنونم از همه دوستانی که راهنماییم کردن. آخر این ماه کار آزمایشگاهی پایان نامم به امید خدا تموم میشه. بعدش میخوام فقط به خودم برسم و استرس اینو نداشته باشم که پایان نامم کی تموم میشه. شنا و یوگا وتغذیه صحیح در اولویت قرار میگیرن. مطمئنم که بیماریم به ام اس تبدیل نمیشه. دیگه خیلی از چیزایی که قبلا براشون ناراحت میشدم برام بی معنی هستن. برا چیزهایس بی اهمیت خودمو ناراحت نمیکنم.
 تشکر شده توسط : okhtapus
(2012/04/14, 02:12 PM)aybeniz نوشته است: سلام دوستان. من همونطور که قبلا هم گفتم از دی ماه سال نود دچار بی حسی سمت راست بدنم بخصوص دستم شدم که روز به روز بدتر میشد. بعد از ام آرای و چند آزمایش دیگه دکترم گفت دچار التهاب مغزی هستی و بهم ده تا آمپول که از طریق سرم تزریق میشد رو تجویز کرد(فکر کنم همون پالس تراپی!!!)و بعدشم یه دوره کلی قرص های ویتامین و پردنیزولون خوردم. بعدش بهم آمپول سینووکسو تجویز کرد که تقریبا ده هفتست که دارم میزنم. اما بهم واضح نمیگه چته. میگه آمپولا رو بزن تا دیگه هیچوقت اون اتفاق برات نیفته. یه دکتر دیگه هم بهم گفت مشکوک به ام اسی.
در هر حال من قبول نکردم که این بیماری رو دارم و میخوام اگر مشکوکم واقعا به ام اس تبدیل نشه اما چطوری؟ من خیلی مطلب خوندم از اینترنت و همین سایت. اما واقعا نمیدونم. دکترم هم فقط بهم گفت از لحاظ روحی آروم باش و یه سری قرص ضد اضطراب و ضد افسردگی بهم داده.
من در حال حاضر دارم رو پایان نامم کار میکنم اونم تو آزمایشگاه که یه محیط بسیار پر سرو صداست. کارم به شدت عقب افتاده و به همین دلیل حداقل باید روزی هشت ساعت کار کنم. اونم بیشترش سرپا.وقتی برا آشپزی ندارم و گاهی غذا درست میکنم. این که میگن تغذیه خیلی مهمه آیا باید دقیقا چه نکاتی رو تو غذاها رعایت کنم.فقط میدونم که باید گرمیجات بخورم. بخاطر درسم و آیندم دچار نگرانی هستم و این چیزیه که دست خودم نیست. وقتی برا ورزش ندارم. میدونم که این شاید یه موضوع تکراری باشه ولی خواهش میکنم توصیه هاتون رو بهم بگید تا در این شرایط چطور با این بیماری مقابله کنم تا به ام اس تبدیل نشه.

به نظرم با این توضیحاتی که دادی باید دکتر خوبی باشه میشه بهش اعتماد کرد.من فکر کنم باید کمی بیشتر به فکر خودت باشی .حالا اگه از دکترای دیگه یا بچه ها دیگه که تجربه بیشتری دارن مشاوره بگیری بد نیست . icon_question
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم , موجیم که آسودگی ما عدم ماست ....

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان