امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند توصیه ساده در مورد بیماری ام اس

چند توصیه ساده در مورد بیماری ام اس

علت ام‌اس هنوز به‌درستی شناخته نشده است.

دکتر حمید حبوباتی، جراح و متخصص مغز و اعصاب، گفت: مولتیپل اسکلروزیس (Multiple Sclerosis) یا MS شایعترین بیماری ناتوان‌کنندۀ مغز و اعصاب پس از تروما و آسیبهای سیستم عصبی در سراسر جهان است که با تخریب پیشروندۀ غلاف میلین ِ نورونها در همه سطوح سیستم عصبی، نهایتاًموجب ضعف و ناتوانی می‌شود.

این جراح و متخصص مغز و اعصاب در مورد علتهای بروز بیماری ام‌اس تصریح کرد: علت ام‌اس هنوز به‌درستی شناخته نشده؛ ولی می‌تواند در پی یک حمله ویروسی یا باکتریایی یا یک واکنش سیستم ایمنی در بیمار دارای زمینه ژنتیکی مساعد رخ دهد. از سوی دیگر، کمبود ویتامین نیز ممکن است به بروز این بیماری کمک کند.

وی توصیه کرد: فرد مبتلا به ام‌اس باید از خوردن قهوه و مصرف تنباکو اجتناب کند؛ چرا که این محرکهای سیستم عصبی به‌طور کلی به بازگشت علائم بیماری کمک می‌کنند. عضوهیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه مبتلایان به ام‌اس باید در برابر عفونتها از خود محافظت کنند، توصیه کرد: شستن مکرر دستها در این مورد، اقدام موثری است.

باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : یه غریبه , Ali 324 , ghaside , ابراهیم , Narges , esmaeil , maede , yummy
واقعا من این مطلب رو حس کردم !!! قهوه برای ماها ضرر داره !! حداقل روی فیزیک بدنی من که این طوری بود !!!

دکتر بی سوادم گفت : قهوه برات مشکلی ایجاد نمی کنه !! مصرف کن !!angry2angry2angry2angry2angry2angry2

من هم الان چند وقت بود مداوم وقتی از سره کار می اومدم خونه مصرف میکردم !!! تازه دارم حس میکنم چقدر عوارضم بیشتر شده !!!!confused2confused2confusedconfused
قال الله تعالی :‍‍

من با هر بنده ام طوری رفتار می کنم که انگار همین یک بنده را دارم

اما بنده ی من طوری رفتار می کند که انگار همه خدایش هستند بجز من !!!!!!!!

تشکر شده توسط : paeazan , ghaside , hamdam , maede
بله منم چند روزی نسکافه مصرف کردم بعدش دیدم هم خستگیم بیشتر شده هم عدم تعادلم !! همه علامتهام کمی بیشتر شد =>گذاشتم کنار بهتر شدم خداروشکر
در چشمان کسی که پرواز را نمی فهمد , هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.
 تشکر شده توسط : hamdam
وای وای من که از 5 بعد از ظهر به بعد تا 1 کاپ قهوه می خورم شب تا صبح پیاده روی می کنم!!!!!!angry3angry3angry3angry3
آخه من دوستش دارم!!!!!!!!!!!!!!!!!sadsadsadsad
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!
به نظر میرسه آقای دکتر بنا بر یکسری ملاحظات اسمی از "چای" نبرده!

در واقع منظور ایشون به طور کلی "کافئین و نیکوتین" بوده.

من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : niloofary
هنوز خوب متوجه این جمله نشدم: شستن دست در مقابله با ام اس موثره !!!!!!
؟؟؟؟؟
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

(2013/02/26, 10:56 AM)ابراهیم نوشته است: هنوز خوب متوجه این جمله نشدم: شستن دست در مقابله با ام اس موثره !!!!!!
؟؟؟؟؟

ابراهیم جان باتوجه به فرضیه ی "نقش عوامل ویروسی یا باکتریایی در ام.اس" این توصیه را مطرح ساخته اند یعنی جهت محافظت در برابر عفونتها ...
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
همش الکیه . من الان 5 ساله هر روز قلیون میکشم!! هیچ اتفاقی هم رخ نداده!!!agreement2
خلیج پارس یعنی وطن****یعنی شناسنامه من
دوست عزیز در دراز مدت اثر منفی روی سیر بیماری داره...
 تشکر شده توسط : domeh

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه ویتامین D با بیماری مولتیپل اسکلروزیس ( MS ) مقابله می کند hamdam 44 40,944 2023/04/20, 11:29 AM
آخرین ارسال: Nazaritafti20
  تاثیراسترس بر پیشرفت بیماری ام اس Majid 62 39,919 2021/11/22, 06:16 PM
آخرین ارسال: M.karimlou1393
  احتمال ابتلا به پنج بیماری مزمن همراه با ام اس niloofary 2 5,359 2017/12/20, 02:34 AM
آخرین ارسال: yas8866
  مصرف کافئین در پیشگیری از بیماری ام اس موثر است nafass 21 13,414 2017/11/20, 01:37 PM
آخرین ارسال: Mehrdad 31
  خواص معجزه آساسی کندر در درمان بیماری ام اس shahrzad 76 74,898 2017/08/19, 09:16 PM
آخرین ارسال: Sarina_al
  با وجود شیوع بالا MS هنوز بیماری خاص نیست ! nahid 16 11,694 2017/05/08, 10:16 PM
آخرین ارسال: آدرینا
  تئوری جدید در مورد علت بیماری ام اس. warrior 1 4,033 2016/11/08, 12:26 PM
آخرین ارسال: niloofary
  فوايد قهوه در مبارزه با بیماری MS voodoo 30 22,058 2016/01/06, 10:11 AM
آخرین ارسال: 71shahab
  تشخیص پادتن‌ها چند سال پیش از بروز علائم بیماری ام‌اس niloofary 0 2,414 2015/10/17, 10:45 AM
آخرین ارسال: niloofary
  معجزه تخم‌مرغ گندیده در برابر بیماری ام‌اس niloofary 5 6,111 2015/08/22, 09:48 PM
آخرین ارسال: helli

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان