امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا ما ایرانی ها نمی‌خندیم؟
یعنی الان داری میخندی دیگه ؟
چو بید بر سر ایمان خویش میلرزم ... که دل به دست کمان ابروئیست کافر کیش
خنده تلخش از گریه غم انگیز تر است ایا؟
راس میگید. منم الان که فکرش و میکنم
از ته دل نمی خندم حتی اگر موضوع خیلی جالب باشه
به نظرم وقتی امثال مهران مدیری زیر زمینی بشن یا پولی بشن
باید خنده روی لب ها دیده نشه
 تشکر شده توسط : ثریا , نازی ی

خنده بر هر درد بي درمان دواست

اين روزها با وجود مشكلات فراوان ، خنديدن كمي سخت است ولي باز هم سعي كنيد كه بخنديد.چون در روز 30 دقيقه خنديدن احتمال حمله قلبي را كاهش مي دهد.

وقتي بت مشكلات زندگي يا ناراحتي هاي فيزيكي روبه رو مي شويد،به جاي اين كه زانوي غم بغل كنيد خنديدن را امتحان كنيد .پزشكان معتقدند با خنديدن از پيشرفت خيلي از بيماري هاي لاعلاج جلوگيري مي شود و حتي از نظر رواني نيز آسايش فراواني مهيا مي شود .

بر روي سايت اينترنتي راديو بي بي سي مقاله اي از دكتر ترشامك ناير وجود دارد به اين مضمون كه : تحقيقات زيادي براي پيدا كردن ارتباط بين خنديدن و سلامتي انجام شده كه از اين تحقيقات نتايج مثبتي به دست آمده است .براي مثال : در كساني كه دچار حمله قلبي شده اند، در روز حداقل 30 دقيقه خنده و كلا با خوشرويي رفتار كردن ، احتمال حمله قلبي دوم را تا حد قابل توجهي كاهش مي دهد و اينان احتياج دوباره به معالجات طبي نخواهند داشت . همچنين كساني كه فشار خون دارند نيز با وجود روحيه خوش و خنديدن مي توانند فشار خون خود را در حد مطلوب نگه دارند.

فشارهاي عصبي كه به سبب بالا رفتن بعضي مواد شيميايي در خون ايجاد مي شود ، با قهقهه زدن به مقدار خيلي زيادي كم مي شود و خنديدن باعث تحمل بيشتر دردهاي فيزيكي در انسان مي گردد.

در قسمت ديگري از اين نوشته به تحقيقاتي در مورد بيماري هاي لاعلاج اشاره شده است .به گفته دكتر ترشامك ناير بيماري هيا لاعلاجي كه در دنياي طب ،درماني براي آنها وجود ندارد،ارتباط مستقيمي با وضعيت رواني بيمار دارد و خنديدن باعث تقويت روحيه بيماران مي شود و در نتيجه احتمال بهبود بيمار را تا حد بسيار زيادي بالا مي برد.

كساني كه زندگي خوبي دارند و همواره قهقهه مي زنند راحت تر با فشارهاي عصبي مجادله مي كنند و حتي در مواردي كه كارهاي غير معمولي كه باعث تمسخر اطرافيان مي شود ، انجام مي دهند، باز عاقلانه تر رفتار مي كنند.
 تشکر شده توسط : سحــــــــر
ما ایرانیا دور خودمون حصار کشیدیم...................
از ms که بگذریم ملت اینقد مشکل دارن ....آب و برق و یارانه .......گرونی ....بی پولی................بیکاری
دیگه خنده معنی واقعی نداره سرسریه از ته دل نیست

ولی من میخندمicon_biggrin

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : ثریا
ما ايرانيها ازچند صد سال پيش مورد هجوم اقوام و قبايل متجاوزي مثل اعراب و مغولها بوديم و هميشه در حال عزاداري .اينه كه غم در وجود ما بصورت يك حس دائمي در اومده.
:38::38::38:
ولي ميشه چند تا باشگاه خنده راه انداخت تا هم خودمون شاد باشيم و هم آيندگان اين حس شادي براشون دائمي باشه.SmileSmileSmile
بادباچراغ خاموش کاری ندارد،اگردرسختی هستی بدان که روشنی...
 تشکر شده توسط : ثریا , najva
چون هیچی خنده دار نیست
عشــق
همین خنده های ساده ی توست
وقتی با تمام غصه هایت میخندی
تا از تمام غصه هایم
رها شوم...

میدونی چیه . به این دلیل نمی خندیم چون دیگه هیچ کس ایرانی نیست . چنان بلائی این اعراب عزیز به سر مردم این سرزمین درآوردن که ییهو نسل عوض شد .
شما فکر می کنین مردم ایران اینقدر سبزه و چشم مشکی و مو سیاه بودن یا بیخودی اینجوری شدن
یه نگاهی به آلمانیها بندازین خودتون متوجه می شین چی شد که اینجوری شد angry
چو بید بر سر ایمان خویش میلرزم ... که دل به دست کمان ابروئیست کافر کیش
 تشکر شده توسط : ثریا , najva
نه بابا شیرازیا سبزه و چشم و ابرو مشکی بودن و هستن .مگه نه نازنین ؟
(حالا باید صبر کنین نازنین شنبه بیاد جواب بده ، تازه اگه تعطیل نشه !:35:smiling)
تازه ما عرب ایرانیم داشتیم و داریم تو خوزستان .ایران که وسعتش بیشتر بوده قدیما ، پس ما از نژاد آذری و کرد و بلوچ و افغان و عرب و ... قاطی داشتیم از اولش !
حالا با تمام این حرفا چرا نمیخندیم ؟ به نژادمون ربط داره ؟ نه ! دل خوش سیری چند ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
ما کی عرب ایرانی داشتیم ؟ angry

این بنده خداها به دلیل نزدیکی جغرافیائی و شدت تاثیری که اعراب به لحاظ نزدیکی جغرافیائی داشتن تدریجا تغییر زبان داده و عرب زبان شدند .
لابد می خوای بگی مردم مصر هم از اول عرب بودن که الان دارن عربی حرف می زدند .

ولی راست می گی . دل خوش سیری چند ؟

به قول میرزاده عشقی که می گه :
من که خندم ، نه بر اوضاع کنون می خندم

من برین گنبد بی سقف و ستون می خندم

تو به فرمانده اوضاع کنون می خندی

من به فرماندهی کن فیکون می خندم

همه کس بر بشر بوقلمونی خندد

من به حزب فلک بوقلمون می خندم

خلق خندند به هر آبله رخساری و من

به رخ این فلک آبله گون می خندم

هر کس ایدون ، به جنون من مجنون خندد

من بر آنکس که بخندد به جنون می خندم