امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا ام اس؟
راستش نمي دونستم دقيقا اين موضوع رو بايد كجا بذارم
ولي بچه ها يه نكته اي برام خيلي جالب بود درسته كه مي گن ام اس ممكنه نوعي بيماري
ويروسي باشه ولي چرا اين ويروس بايد به بدن بعضي از آدمها حمله كنه نه اين كه فكر كنين منظورم اينه كه چرا
ما وبقيه نه.
اشتباه نكنين من فقط دنبال اينم كه چرا سيستم ايمني ما در مقابل اين ويروس از پا دراومده
مي دونين اين دفعه كه رفتم دكتر يه تستي هم ازم گرفتن سوال هاي مختلفي در مورد شروع بيماري وعلايم
و اين جور چيزا پرسيدن بعد خانومي كه سوال ها رو مي پرسيد ازم خواست فكر كنم ببينم
آيا قبل از شروع بيماري شوكي استرسي چيزي به من وارد شده بود.
از اون روز اين موضوع خيلي فكر من رو به خودش مشغول كرده يعني ممكنه ام اس بر اثر يه شوك عصبي به وجود اومده باشه؟
ممكنه ويروسش تو بدن اكثر آدم ها باشه ولي تا آخر عمر غير فعال بمونه؟
دوستاي عزيزم شما چي فكر مي كنين؟
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
 تشکر شده توسط : MoNa rajabi , zohaa , برگ 7 , arezooo82
سارا جان تا وقتي علت اين موضوع مشخص نشه نميشه چيزي گفت !!
مثلا من خودم با يه استرس واقعا شديد ام اس دار شدم� Smile همين الانم اگه عصبي بشم پام سر ميشه تحت هر شرايط ديگه هيچيم نميشه
ولي قبل از اون استرسي كه داشتم و ام اسم تشخيص داده شد يكبار رفتم دكتر داخلي (5-6 ماه قبلش ) واسه اينكه چشمام تار بود دكتر احتمال داد كه ام اس باشه منم اصلا پي گيرش نشدم اون موقعم اصلا استرس اينچنيني نداشتم خيلي هم كم عصبي ميشدم
به خاطر همين هست كه ميگم نميشه گفت علت ام اس چيه !

اگه هم فرض رو بر عصبانيت و استرس بزاريم خيلي ها هستند كه 500 برابر ما استرس دارند و عصباني ميشوند ولي ام اس ندارند !!
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : glassheart , MoNa rajabi , arezooo82
اینا همش تقدیره...
اون بالا تصمیم میگیره ما کاره ای
نیستیم...

دیگه گلچین شدیم... Smile
T a n T a n
هر که در این بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش می دهد
 تشکر شده توسط : neda.t , MoNa rajabi , zohaa , maryy , arezooo82 , fariba 68 , famoon
سيستمه ايمنيه ما از پا درنيومده . سيستمه ايمنيه ما زيادي حساسيت به خرج داده انقدر كه افتاده به جونه نيروهايه خودي
راجع به ويروس هم خب خيلي بيماريها هستن كه اينجورين .
يه بار به پزشكم گفتم تويه يك سالگي هپانژيت گرفته ام . سريع گفت ممكنه همون مريضي عامله ام اس بوده باشه . چون يك از ويروسهايي كه راجع به ام اس بهش مشكوكن ويروسهايه خانواده ي هپان( يا هپرس يا همچين چيزي ) هستن .
استرس هم بايد بگم صد در صد باني و باعث ميدون دادن به اين بيماري و اكتيو شدنه سيستمه ايمني و خوددرگيره سيستمه دفاعي بوده .

آنارام باشید
 تشکر شده توسط : glassheart , MoNa rajabi , zohaa , arezooo82
تا اونجایی که من میدونم ام اس یک عامل خارجی یا یک ویروس نیست که از جایی به بدن وارد شده و یا فقط تعدادی از افراد ممکنه در معرض خطر ابتلا به این بیماری باشن. ام اس در بدن همه آدمها وجود داره و فقط در بدن بعضی ها این بیماری فعال میشه و در بدن خیلی ها هم فعال نمیشه و تا الان هیچ عامل100درصدی� برای فعال شدن این بیماری ذکر نشده ولی استرس بیشترین سهم رو در بین عوامل به خودش اختصاص داده. در مورد ام اس من با نظر سلمان موافقم ...اینا همش تقدیره و انسانها هم از تقدیر و سرنوشتشون خبر ندارن.من خیلی آدمها رو دیدم که تو زندگیشون فشارهای عصبی و استرس های خیلی زیادی داشتن و کارشون به بیمارستانهای روانی و قرص و دارو ...رسیده ولی هیچ کدوم اینها ام اس نگرفتن و یا خیلی از بیماریهای دیگه که گفته میشه عاملش از استرسه...در جواب اینها به تنها چیزی که میرسیم اینه که اینها همش تقدیره Wink
عاقبت خاک شود.حسن جمال من و تو. خوب و بد میگذرد.وای بحال من و تو.
 تشکر شده توسط : glassheart , MoNa rajabi , arezooo82
نقل قول: ام اس در بدن همه آدمها وجود داره و فقط در بدن بعضی ها این بیماری فعال میشه و در بدن خیلی ها هم فعال نمیشه
حمید لطفا اطلاعات خوبی که داری رو بگو مربوط به کجاست یا از چه منبعی کسب کردی ؟ چون من شنیدم که بعضیها پلاک دارن اما دلیل بر داشتن ام اس نیست� یا پلاکشون بعداز مدتی محو شده ( ترمیم ) اگه اطلاعاتی دارین بگین.البته دکتر هم گفت ترمیم میشه .
نظر سنجی هایی هم که در مورد گروه خون و... نگار گذاشت اگه همه جواب بدن خوبه .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : arezooo82
شماها چقدر زرنگین
میخواین مسئله ای رو که الان دانشمندا و دکترا تو دنیا روش بحث و تحقیق میکنن به این زودیا به نتیجه برسین؟؟؟
خوب اگه معلوم بود چرا ماها ام اس گرفتیم ؟؟؟ درمانش هم کشف میشد دیگه ....
فقط یادمه دکتر هاشمیلر تو تبریز بهم گفت بهت قول میدم اگه از منم ام آر آی بگیریم تو مغز منم پلاک دیده میشه..
که بعدش ماجرای من و هاشمیلر شروع شد که خیلی مفصله ...
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : soshyanc , MoNa rajabi , zohaa , fariba 68 , arezooo82
Smile (16)
سينا جونه من اين قصه رو هم بگو . حيف نباشه ما رو مستفيض نكني؟
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : MoNa rajabi , zohaa
(2009/11/01, 07:45 AM)salman121 نوشته است: اینا همش تقدیره...
اون بالا تصمیم میگیره ما کاره ای
نیستیم...

دیگه گلچین شدیم... Smile

اصلا حرفت رو قبول ندارم!angry3

گفتی گل گیلاس عمرش از همه کوتاه تر است و با بادی می ریزد.
اما من لحظه ای را به یاد دارم که گل زندگی ام پژمرد با یک حرف،
باد هم نمی وزید...
 تشکر شده توسط : mehdi.abdn , MoNa rajabi
به نظر دکترمن استرس فقط نقش کاتاليزور را داره
 تشکر شده توسط : warrior , neda.t , MoNa rajabi , zohaa

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست