امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا ام اس؟
(2010/12/17, 11:05 PM)maya نوشته است: به نظر دکترمن استرس فقط نقش کاتاليزور را داره
یعی چی نقش کاتالیزور داره؟
سلام مايا،
مايا كاتاليزور چيه؟ يه كم براي من توضيح مي دي لطفا"؟
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : spring
کاتالیزور ماده ای هست در علم شیمی که استفاده میکنند و اونو به یه مخلوط واکنشی اضافه میکنند برای انجام واکنش سریعتر! در اصل برای رسیدن به حالت تعادل!

حالا اینجا گفته که استرس نقش کاتالیزور داره یعنی استرس باعث میشه بیماری سریعتر اذیت کنه و حمله وجود داشته باشه!

گفتی گل گیلاس عمرش از همه کوتاه تر است و با بادی می ریزد.
اما من لحظه ای را به یاد دارم که گل زندگی ام پژمرد با یک حرف،
باد هم نمی وزید...
 تشکر شده توسط : earth , mehdi.abdn , spring , zohaa , arezooo82
بله:الیسا کجاست؟
بی خیال بابا این قدر به این چیزها فکر نکنین.بلا خره یک چیزی یک طوری می شه.بعد از استفاده ازsifrol که داروی پارکینسون هست و الان قطعش کردم به فرخی و خجستگی لرزشم هم زیاد شدم.در حالی که قبلا خیلی کم بود.حلا تصورش رو بکنید که کسی هم پارکینسون و هم ام اس داشته باشه! خیلی به حرف دکتر و فلان و اینها اهمیت ندین.اینها بیشترش جار و جنجال هست.یادتون باشه که این مریضی در هر کسی با دیگری متفاوت هست.یک سری علایم مشترک داره ولی بقیه اش فرق داره.بیشتر دکترها وقتی دوا میدن فکر میکنن که سی دی ویندوز هست که برا همه باید یه جوری باشه.تازه تو ایران که اینها مطالعه نمی نن .خودتون که میبینید.مطب.بیمارستان.
(2009/10/31, 11:36 PM)hamid نوشته است: سارا جان تا وقتي علت اين موضوع مشخص نشه نميشه چيزي گفت !!
مثلا من خودم با يه استرس واقعا شديد ام اس دار شدم� Smile همين الانم اگه عصبي بشم پام سر ميشه تحت هر شرايط ديگه هيچيم نميشه
ولي قبل از اون استرسي كه داشتم و ام اسم تشخيص داده شد يكبار رفتم دكتر داخلي (5-6 ماه قبلش ) واسه اينكه چشمام تار بود دكتر احتمال داد كه ام اس باشه منم اصلا پي گيرش نشدم اون موقعم اصلا استرس اينچنيني نداشتم خيلي هم كم عصبي ميشدم
به خاطر همين هست كه ميگم نميشه گفت علت ام اس چيه !

اگه هم فرض رو بر عصبانيت و استرس بزاريم خيلي ها هستند كه 500 برابر ما استرس دارند و عصباني ميشوند ولي ام اس ندارند !!

بله.اما به خاطر همین عصبانیت یا استرس یا سکته قلبی و مغزی می کنن یا مریضیهای دیگه می گیرن.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : spring
اگه شوک عصبی یا استرس عامل ام اس باشه هیچ وقت از اون کسی(یکی از دبیرای محترم)که عامل این شوک شد نمیگذرم angryدر ضمن من تو همایشی که در روز جهانی ام اس در اصفهان برگزار شد شنیدم که ام اس میتونه در اثر استرس شدید ایجاد بشه حتی ممکنه ی نفر تو سال کنکور واسش ام اس تشخیص داده بشه بدون آنکه از قبل مشکل یا حمله ای داشته باشه
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : spring , zenith
اینو موافقم من سالی که موندم پشت کنکور حمله ی اول ام اس رو داشتم
و ترم اول پزشکی سر امتحان خیلی بد بیوشیمیUndecided حمله ای که تشخیص ام اس دادن برام angry2angry2angry2

قضیهی من میشه خودم کردم که ......DodgyDodgy
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : glassheart
من که نه استرسی بودم ونه شوک بهم وارد شد نه هیچی داشتم زندگیمو میکردم سرخووووووووووووشconfusedconfusedconfused وسط ماه رمضون یه سمت صورتم بی خس شد آخر ماه رمضونم بهم گفتن تو یه بیمارmsمیباشیDodgyDodgyDodgyDodgyDodgy
فکر کنم msمنو اشتباه گرفته بودهicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry والاlaughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : zohaa , maryam 63 , برگ 7 , fariba 68
راجع به خودم می دونم که من ام اس روبه خاطر انتقام از یک نفر گرفتم و می دونستم که من بالاخره یه روز ام اس می گیرم کسی منو عامل بدبختیهاش تو زندگی می دونست و هر روز کوله بارم بیشتر از احاس گناه پر میشد برای همین تصمیم گرفتم این کوله رو بذارم رو دوش او
مرگ و زندگی در قدرت زبان است.
 تشکر شده توسط : MoNa rajabi
فقط به خاطر استرس ام اس گرفتم
بیا و همیشه کنارم بمان.کنارم که باشی
یعنی<رسما تعطیلی تمام دردها>
 تشکر شده توسط : MoNa rajabi
من نمیدونم چرا ام اس گرفتم confused2confused2
قبلا ناراحت بودم ولی
الان که دارووی خوراکی میخورم
خیلی خوش حالم agreement2agreement2 party0048.gifparty0048.gif
ولی من از استرس و شوک عصبی مبتلا به ام اس شدم
یعنی از زمانی که پسر عمم تصادف کرد و فوت کرد SadSadsadsad