•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پلاسمافرز
(2010/10/05, 02:32 PM)nanaz نوشته است: سلام اینقدر ترسیدم که نمی تونم بنویسم یه دکتر میگه انجام بده یکی میگه انجام نده به نظر تون چی کار کنم من در راه رفتن و تعادل مشکل اساسی دارم اصلا" اشتهابه خوردنم ندارم تازه بعدش باید natalizumab استفاده کنم چی کار کنم کمک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:38::38::38:angry3angry3

سلام من تازه انجمن شناختم شما پلاسما فرز و انجام دادید؟ الان خوبید؟منم حالت های شمارو دارم؟Undecided

سلام.امیدوارم خوب باشید.
ببینید اگه از لحاظ مالی زیاد مشکلی ندارید این کار رو انجام بدید. چون این کار ضرری واسه ما یا کلن بدن نداره هیچ,که میشه گفت مفیدهم هست. این رو دکتر محمدرضا لطفی (از بچه های خودمونه) میگن.ایشون دکتر اطفال هستن و میگن که این عمل رو حتی واسه نوزادها تجویز میکنن. میتونید مستقیم با خودشون صحبت کنید.شماره تماسشون 09155050829 .فقط امیدوارم بتونید به ترستون غلبه کنید و اون موقع تصمیم درست رو بگیرید.
با آرزوی سلامتی برای شما و همه ی دوستانHeart
(2010/10/07, 12:47 AM)احمدرضا نوشته است: سلام.امیدوارم خوب باشید.
ببینید اگه از لحاظ مالی زیاد مشکلی ندارید این کار رو انجام بدید. چون این کار ضرری واسه ما یا کلن بدن نداره هیچ,که میشه گفت مفیدهم هست. این رو دکتر محمدرضا لطفی (از بچه های خودمونه) میگن.ایشون دکتر اطفال هستن و میگن که این عمل رو حتی واسه نوزادها تجویز میکنن. میتونید مستقیم با خودشون صحبت کنید.شماره تماسشون 09155050829 .فقط امیدوارم بتونید به ترستون غلبه کنید و اون موقع تصمیم درست رو بگیرید.
با آرزوی سلامتی برای شما و همه ی دوستانHeart

ممنونم از این همه کمک وراهنمایی شما دوستان عزیزShy من دکترا 2دل کردن یکی میگه اره یکی میگه نهconfused2
(2010/10/06, 06:39 PM)Milo نوشته است: یک دلیل هزینش هست یکی دلیل هم به قول دوست دیگمون nanaz ترس از این کار هست . من که انجام دادم هیچ مشکلی هم برام بوجود نیومده . الان هم من مشکلی ندارم ، هم میرم کوه هم میرم میدو ام ، هم اتوبوس سوار میشم هم حمام داغ میرم هم همه چی می خورم ....

منظور من اینه به چه دلیل باید پلاسما فرز کنیم؟
منم بدون پلاسما فرز همه اون کارا رو انجام میدم.
 تشکر شده توسط : omidvar
(2010/10/07, 04:29 PM)mehdi3445 نوشته است: منظور من اینه به چه دلیل باید پلاسما فرز کنیم؟
منم بدون پلاسما فرز همه اون کارا رو انجام میدم.

کدوم کارا ؟ confused2

پلاسما فرز رو به کسی تجویز می کنن که نیاز داره ! با نظر پزشک و با تجویز پزشک و با دستوری که بهش داده میشه . هیچ کس از پیش خودش و سر خود این کارو نکرده Wink
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
(2010/10/07, 12:19 PM)nanaz نوشته است: ممنونم از این همه کمک وراهنمایی شما دوستان عزیزShy من دکترا 2دل کردن یکی میگه اره یکی میگه نهconfused2

امروز جلسه ی هفتم رو انجام دادم.شاید باورتون نشه یا فکر کنید اغراق میکنم ولی راه رفتنم بهتر شده طوریکه دوچرخه سوار میشم,تا قبل از این از اینکار نا امید شده بودم ولی باید صبر کنیم
 تشکر شده توسط : TootFarangi
(2010/10/07, 09:08 PM)احمدرضا نوشته است: امروز جلسه ی هفتم رو انجام دادم.شاید باورتون نشه یا فکر کنید اغراق میکنم ولی راه رفتنم بهتر شده طوریکه دوچرخه سوار میشم,تا قبل از این از اینکار نا امید شده بودم ولی باید صبر کنیم

من که به شما گفتم جواب میده ! icon_question خوشحالم که حالتون بهتره و رو به بهبودی icon_biggrin
(2010/10/05, 06:56 PM)nanaz نوشته است: سلام شما این کارو انجام دادید؟Huh

هنوز نه.فعلا وقتش رو ندارم.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
(2010/10/07, 09:14 PM)Milo نوشته است: من که به شما گفتم جواب میده ! icon_question خوشحالم که حالتون بهتره و رو به بهبودی icon_biggrin

مسئله اینجاست که میگیم لالائی بلدیم ولی خوابمون نمیبره(صبر نداریم) میدونید من به دلیل محدودیتهایی که برام پیش اومده بود دیگه کم کم داشتم ناشکری میکردم.امیدوارم بهم صبری خیلی بیشتر از این بدهHeart
 تشکر شده توسط : TootFarangi
(2010/10/07, 08:37 PM)Milo نوشته است: کدوم کارا ؟ confused2

پلاسما فرز رو به کسی تجویز می کنن که نیاز داره ! با نظر پزشک و با تجویز پزشک و با دستوری که بهش داده میشه . هیچ کس از پیش خودش و سر خود این کارو نکرده Wink

همون کوه نوردی و حموم و دویدن و ...
قبل ار این حمله آخریم 3 کیلومتر می دویدم الان می ترسم راستش اما 500 600 متر رو راحت میدوم
تازه پله ها رو هم 3 تا یکی می پرم بالا.icon_biggrin
(2010/10/08, 05:17 PM)mehdi3445 نوشته است: همون کوه نوردی و حموم و دویدن و ...
قبل ار این حمله آخریم 3 کیلومتر می دویدم الان می ترسم راستش اما 500 600 متر رو راحت میدوم
تازه پله ها رو هم 3 تا یکی می پرم بالا.icon_biggrin

خوب شما لابد نیازی به این کار نداشتین که براتون تجویز کنن دوست عزیز .
در ضمن اینکه پلاسمافرز رو به هر کسی نمی دن و معمولا دکتر ها هم تجویزش نمی کنن لااقل الان شاید 5 سال دیگه این کارو بکنن confused2
پلاسما فرز چیست و چه می کند ؟
در روش تعويض پلاسماي خون، پزشكان تا آنجا كه ممكن است پلاسماي خون بيمار را بيرون مي كشند (پلاسما به قسمت مايع خون به غير از گلبولهاي آن گفته مي شود) سپس بجاي آن پلاسمهاي مصنوعي را كه از پروتئين و نمك ساخته شده وارد رگهاي بيمار مي كنند. اين كار با استفاده از دستگاهي به نام ماشين پلاسما فرز (Plasma Pheresis) انجام مي شود. در هربار حدود نصف فنجان تا يك و نيم فنجان خون بيمار گرفته مي شود، پلاسماي آن از گلبولها جدا مي گردد، پلاسما دور ريخته مي شود، گلبولهاي جدا شده با پلاسماي مصنوعي مخلوط مي شود و از
طريق يك رگ ديگر بيمار، به او باز گردانده مي شود. اين كار به مدت چند ساعت و چند جلسه انجام مي شود تا خون بيمار از پلاسماي طبيعي خودش پاك گردد.
منطقي كه پشت اين روش نهفته است آن است كه از آنجايي كه پلاسماي خون حالوي آنتي باديها و ساير مواد شيميايي ايمني خون مي باشد كه به ميلين حمله مي كنند، تعويض آن با پلاسماي مصنوعي بايد از روند خود ايمني حمله به ميلين جلوگيري نمايد.
نتايج اوليه روش درماني كه در كلينيك مايو (Mayo) در آمريكا انجام شده است نشان مي دهد كه بيماران مبتلا به ام اس كه در عرض دو هفته هفت بار تعويض پلاسما شده اند بهبود قابل توجهي پيدا كرده اند، گرچه اين افراد به علت از دست دادن مقدار زيادي از گلبولهاي قرمزشان تا حدودي كم خون شده اند. پزشكان اميدوارند كه با اصلاح اين روش و رفع معايب آن، از اين مشكل كم خوني نيز رهايي يابند و اين روش را بتوان به خوبي براي بيماراني كه به ساير درمانهاي ام اس جواب نمي دهند، بكار برد.
منبع
 تشکر شده توسط : ostad2000 , mehdi.abdn , احمدرضا , SSA , MFhealth , nead

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9