امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ با دکترلطفی ، دکترصحراییان و دکترسیکارودی(نکات مطرح شده)
(2013/05/10, 11:21 AM)hessam نوشته است: مگه تو این کشور به کسی جواب شفاف هم می دن که از شما جواب شفاف می خواهندicon_cry
کسی که بخاطر یک بیماری که امروز و فرداش مشخص نیست بخواهد دونبال جواب بگرده همون بهتر که با اون ازدواج نکنید confused
از کجا معلوم همین فرد که یک بیمار ام اس را بخاطره بیماریش قبول یا رد می کنه فردا خودش یک اتفاق دیگه براش نیوفته
کی از فردای خودش خبر دارهangel
از کجا معلوم در آینده یک اتفاقاتی نیوفته و همه از خدا آرزوی داشتن ام اس را داشته باشند آخه یک امتیازه innocent0001.gif

فرمایش شما متین ولی 95 درصد اینطوری فکر نمیکنن-بدون تعارف-
Smile (16)

در مورد اینکه انجمن ام اس برای فرهنگ سازی چه بستری رو مهیا کرده هم بپرسیم بدک نیستsmiling

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : hessam , spring , nahid , نازی ی
من نمی تونم بیام میشه از دکتر بپرسید که آیا همه ی افراد با هر درجه از این بیماری باید حتما دارو مصرف کنن؟ لطفا اینو با توجه به اینکه داروهای فعلی درمان نیستند و فقط شدت و تعداد حملات رو کاهش می دهند و عوارض این داروها توضیح بدند.(و البته با توجه به اوضاع نابسامان بازار دارو و گرونی شsad2)
بعدم بدون تعارف بگید که بچه دار شدن برای یه بیمار مضره یا نه؟ آیا به علت قطع دارو بیماری تشدید نمیشه؟ سختی هاش شرایط رو بدتر نمی کنه.
ممنون میشم اینا رو بپرسید .Blush
 تشکر شده توسط : zenith , spring , nahid , نازی ی
دوستان لطف کنیددرخصوص مدت زمان تزریقات ونوع آمپول مصرفی سوال کنید؟یعنی فرق سینووکس وتزریقهای یک درمیان کدوم موثرتره؟
دوستان وقتی بیماری تشخیص داده شد مگر درمان متفاوت است؟فرق دکترلطفی بادیگران چیه؟چه روشهاوداروهایی بکاربرده؟
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : zenith , نازی ی
دوستانی که از اول نخوندن بدونن سئوالای پرسیده شده چی بوده :

پرسشها تاکنون:

تزریق تا کی ؟
تا کی امپول باید زد؟
آیا همه ی افراد با هر درجه از این بیماری باید حتما دارو مصرف کنن؟ لطفا اینو با توجه به اینکه داروهای فعلی درمان نیستند و فقط شدت و تعداد حملات رو کاهش می دهند و عوارض این داروها توضیح بدند.(و البته با توجه به اوضاع نابسامان بازار دارو و گرونیش)
دکتر من داروم رو قطع کرده و بعضی ها می گن نباید این کار رو می کرده تکلیف من چیه؟
تفاوت آمپول های هفته ای یک بار و چند بار چیه ؟ کدوم مژثرتره ؟

فینگولیمود
اگه بخواهیم فینگولیمود رو جایگزین تزریق کنیم می تونیم ؟ درمقایسه با آمپولها چطوره و چقدر جلوگیری میکنه از حمله ؟

ادعای درمان با داروی گیاهی
نظرتون درباره ادعای درمان علایم ام اس با مکمل گیاهی ام اس نوت توسط دکتر رضایی چیه ؟

وضعیت یارانه داروی بیماران خاص
(گفته میشد با تخصیص یارانه دارو به بیماران خاص ,بیمار بین داروی ایرانی و خارجی حق انتخاب داره)
با توجه به گرانی داروها آیا جایی برای دریافت داروها با تخفیف هست ؟ چه میتوان کرد ؟

کم کاری اداره بهزیستی در شهرستان ها
ظاهرا فقط تو تهران و جند شهر محدود ،بیماران ام اس جزء معلولین محسوب میشن و حداقل میتونم بگم تو استانی که زندگی میکنم از قبول همچین چیزی شونه خالی میکنن و بیمار رو به انجمن مربوطه ارجاع میدن.واقعا دلیل این کمکاری چیه؟ اگه مصوبه مجلسه پس باید همه ی شهرها اجرایی بشه نه فقط جاهایی که دلشون میخواد

بارداری و قطع دارو
اگر به قصد بارداری قرار باشه دارو قطع بشه و از طرفی 1 یا 2 سال تا بارداری طول بکشه ، امپول نزدن مشکلی پیش نمیاره ؟ 2سال هم هست هیچ علائمی ندارم دکترم میگه بیماریت خفیفه طوریت نمیشه اگه هم طوری شد پالس استفاده میشه.
بچه دار شدن برای یه بیمار مضره یا نه؟ آیا به علت قطع دارو بیماری تشدید نمیشه؟ سختی هاش شرایط رو بدتر نمی کنه؟

سیر بیماری
1-درسته که میگن سیر بیماری ما همون طوریه که تو 5 سال اول بوده؟
2- چند درصد ممکنه ام اس خفیف تبدیل به ام اس شدید بشه ؟
3- ام اس پیشرونده از همون اول اینطوریه یا نه اولش خوبه و بعد کم کم پیشرفت میکنه؟
4-بالاخره پلاک ها از بین میرن یا نه؟

داروی مورد مصرف با سم اسپارتیم چیست؟

آیا پزشکان مختلف با وجود تشخیص یکسان ، راههای درمان متفاوت دارند ؟

سمانه جون خانم دکتر ، شما که زحمت میکشی ببین کدوم سئوالا رو قبلا دکترا جواب دادن و کدوماشون اولویت بیشتری داره لطف کن زودتر بنویسشون.تا اگه وقت نشد مهماشو پرسیده باشی .icon_questionicon_question
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : minoshka , Maz , zenith , paeazan , MFhealth , spring , fireboud , ماه , naazanin , earth , Elinaz , edarzi , ورپریده , simin , OMG! , negar_ka84 , نازی ی
سوال : آیا تنها دیده شدن چند پلاک واضح در ام آر آی و یک علامت (نظیر بی حس شدن سمت راست سر) می تواند نشانی از ام اس باشد یا برای تشخیص قطعی ام اس باید موارد دیگری را هم بررسی نمود؟ به طور کلی آیا مشاهده پلاک در ام آر آی برای تشخیص ام اس کافی است؟
راستش می خوام جواب کامل تر از این باشه "رئیس انجمن متخصصان مغز و اعصاب ایران اظهار کرد: تشخیص ام اس تنها با ام آر آی انجام نمیگیرد بلکه مجموعه از بررسی ها مانند گرفتن شرح حال بیمار، آزمایش و همچنین ام آر ای در تشخیص آن موثر است."
من همیشه این متن رو می خونم و باعث میشه به تشخیص دکترم شک کنم البته 3 دکتر با هم تنها با دیدن علامت و ام آر آی رای به ام اس دادن در صورتی که همش می خونیم ام آر آی کافی نیست.
فکر می کنم تو این سایت خیلی از افراد شرایط اینچنینی دارند. تنها یک بار علامت ام اس در اونها ظاهر شده ام آر آی دادند پلاک مشاهده شده و بعد پالس کورتن و بعد هم داروهای اینترفرون و بعد از اون هم هیچ حمله ای نداشتند آیا ممکنه این افراد اصلا ام اس نداشته باشن؟
آیا وجود پلاک اصلا می تونه نشانه یه بیماری دیگه ای باشه؟
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
 تشکر شده توسط : spring , zenith , nahid , ورپریده , simin , نازی ی
دوستان تا امشب لطف کنید سوالهاتونو همه بپرسین
من شب همه رو طبقه بندی میکنم و براساس اهمیت اولویت بندی میکنم وانشالله فردا میپرسم
فقط امیدوارم فرصت بشه همه ی سوالهاتونو بپرسم و شرمندتون نشمicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : paeazan , naazanin , minoshka , nahid , spring , MFhealth , Elinaz , negar_ka84 , نازی ی
سلام سمانه جونمی می دونم سوال من خیلی شخصی است ولی اگه وقت شد لطفاحتما از دکتر بپرس ممنون می شم عزیزمashamed0006.gif
من یه پلاک تو سرم دارم اول که حمله داشتم نیمه فعال بودیعنی کامل رنگ نگرفت بدون کرتون حمله از بین رفت هیچ داروییی مصرف نکردم بجز ویتامین d3 ویتامین که توبدنم تامین شد 1ساله که اونم قطع کردم هر 6 ماه دکتر برام ام ار ای مینویسه و کلا پلاک خیلی کمرنگ شده
حالا سوال من اینه که بهترنیست دارو مصرف کنم مثلا اونکس رو شروع کنم دکترم حتی نمیگه اسم بیماری من ام اس هست یا نه فقط میگه باید صبر کنیم انشالله که چیزی نیست
فدات شم اگه بپرسی خیلی لطف بزرگی به من میکنیlove51 من واقعا شرایطش رو ندارم برای ویزیت حتی یک بار هم بیام تهران مرسی گلمrolleyes
خدایا یاریم کن تا آن چه را که دانسته یا نا دانسته می شکنم دل نباشد innocent0001.gif
 تشکر شده توسط : zenith , nahid , spring , shaytoon , نازی ی
دوستایی که سوالهاشون شخصی هستش ، من همه رو نوشتم
منتها اگه شرایط طوری نبود که فرصت برای سوالات شخصی باشه حتما حتما من وقتی رفتم مطب همه رو براتون از دکتر میپرسم
ممکنه یه کم طول بکشه اما قول میدم اگه فردا هم نشه بعدا جواب همه ی سوالهاتون رو از دکتر صحراییان بپرسم icon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
هر امری داشتید و من بتونم کمکی کنم درخدمتتونم دوستای خوبمlove28love28love28
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : فرناز , hessam , paeazan , nahid , spring , shaytoon , ورپریده , earth , negar_ka84 , نازی ی
مهمترین خبر کشف درمان قطعی ام اس در آینده نزدیک بودicon_question
 تشکر شده توسط : ghaside , Elinaz , shaytoon , paeazan , zenith , earth , OMG! , نازی ی , khatoon25
بچه ها من رسیدم ولی باور کنید نمی دونم چطوری بنویسم که همه متوجه بشند ولی سمانه ضبط کرده صبر کنید اون دریافتهاشو از این جلسه جمع بندی کنه و بیاد بگه بی شک مفید تر خواهد بود. فقط اینو بگم اگه از این به بعد از این برنامه ها گذاشته شد هرکس در توانش هست ردیف کنه بیاد باور کنید برای اونایی که اطلاعات موثقی راجع به این بیماری ندارند اینجا کامل و مطمئن بهشون گفته می شه. برای من که اینطوری بود شما رو نمی دونم. فقط بازم می گم من به صورت عامیانه آنچه که باید انجام بشه و نشه رو تو امضام گفتم که برید و پروفایلم رو بخونید. باور کنید نمی خوام احساس کنید که دارم برای خودم نوشابه باز می کنم ولی آنچه که هست من تو امضام با زبون خودم گفتم که اونا با اصطلاحات پزشکی و جایگاه یه پزشک درست و حسابی مطرح کردند. جالبه من اصلن حوصله خوندن متنهای طولانی رو ندارم ولی این اطلاعات رو از کجا می دونستم رو خدا می دونه confused2
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : ghaside , Elinaz , نازی ی

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کتاب «یک‌صد پرسش و پاسخ درباره ام‌اس» sina gt 0 2,027 2014/12/30, 03:58 PM
آخرین ارسال: sina gt
  بی‌پاسخ ماندن سؤال بیماران «ام‌اس» از وزارت بهداشت و بیمه/ هزینه sooorooosh 11 8,078 2014/05/30, 11:14 PM
آخرین ارسال: kohedard
  آآیا کسی نیست که به پرسش وزیر بهداشت پاسخ بگوید؟! paeazan 0 2,056 2012/11/22, 08:02 PM
آخرین ارسال: paeazan

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان