•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 27
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پالس تراپی وعوارض کورتون
(2011/04/23, 09:58 PM)sama نوشته است: سلام من 3ماهه پیش بیمارستان شهدای تجریش پالس کورتون گرفتم چشمم تاره تار بود الان خوب شدم . چاره ای نیست
بستگی داره به اون پرستارت...
من خودم وقتی پالس کورتن را دریافت کردم باور کنید شخصیتم 180درجه تغیر کرده بودم الان که فکر میکنم میگم خدایا اون شخصیت من بود یا یکی دیگه شاید باورتان نشه خلاصه اینقدر از کورتون بدم badtasteمیاد که نگو

خب کورتون بنظر اینکه توی ظاهر آدم تغییراتی ایجاد میکنه البته اگه دوزش کم و چند روز باشه که مشکلی نیست بعدشم روی اعصاب آدم هم تاثیر میذاره عصبی میکنه خب دیگه هر دارویی عوارض داره اینم جای خود بهتر از آمپولاست که ایهمه درد دارن البته عوارضش agreement2 بیخیال دنیا دو روزه مجبوریم دیگه confused
سلام
من تازه واردم!
نظر خاصی در مورد استفاده از کورتون ندارید؟
ممکنه دکتر دیگه ای داروی دیگه ای تجویز کنه؟
راهی هست که کورتون مصرف نشه؟
badtaste
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
(2011/05/02, 11:59 PM)SSA نوشته است: سلام
من تازه واردم!
نظر خاصی در مورد استفاده از کورتون ندارید؟
ممکنه دکتر دیگه ای داروی دیگه ای تجویز کنه؟
راهی هست که کورتون مصرف نشه؟
badtaste

سلام
استفاده از کورتون بهبود علائم حمله رو سریعتر می کنه ، مطمئنا استفاده از کورتون عوارضی داره که فرد برای بهبود حالات ناشی از بیماری مجبور به استفاده از اون هست .
اگر فرد بتونه صبر کنه و مدت بیشتری با مشکلات ناشی از حمله سپری کنه می تونه از کورتون استفاده نکنه .
من قبل از عید دچار تاری دید شدم و با تجویز دکتر 9 تا کورتون زدم ، بعد از حدود یک ماه بهبود پیدا کردم . در صورتی که اگر از این دارو استفاده نمی کزدم مدت بیشتری طول می کشید تا خوب بشم .
خداوندا ، سرنوشت مرا خیر بنویس . تقدیری مبارک ، تا هر چه را تو دیر می خواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود می خواهی دیر نخواهم .
 تشکر شده توسط : SSA
salam bacheha man bade eyd tari did dashtam o dard poshte pelk bad raftam 3 rooz korton gereftam khyli sakht gozasht in 3 rooz 3 sal gozasht vali darde poshte pelkam khyli zod khob shod vali hanozam tar mibinam ba ink perednizolon ham khordam vali bazam tar mibinam
ghyr az asabi shodan ye seri bad bakhtihaye dgeam dare mese takarore edrar talkhi dahanbadtastebadtastebadtastebadtastebadtaste dar heyne tazrigh vase man bi haliam dare mese jasad mishamrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyes
kholase korton chize khobi nist poki ostokhan ham miare vali khobish ine k az dast hamle khalas mishiTongueTongueTongueTongueTongue
(2011/05/03, 12:40 AM)انیس نوشته است: salam bacheha man bade eyd tari did dashtam o dard poshte pelk bad raftam 3 rooz korton gereftam khyli sakht gozasht in 3 rooz 3 sal gozasht vali darde poshte pelkam khyli zod khob shod vali hanozam tar mibinam ba ink perednizolon ham khordam vali bazam tar mibinam
ghyr az asabi shodan ye seri bad bakhtihaye dgeam dare mese takarore edrar talkhi dahanbadtastebadtastebadtastebadtastebadtaste dar heyne tazrigh vase man bi haliam dare mese jasad mishamrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyes
kholase korton chize khobi nist poki ostokhan ham miare vali khobish ine k az dast hamle khalas mishiTongueTongueTongueTongueTongue

یعنی کورتون واسه جلوگیری از حمله است؟!! فکر نمی کنم اینطور باشه هااا!
سلام
ممنون از جواباتون.
تازه واردم،با ٢ هفته سابقه تشخيص ام اس.
ديروزآخرين سرم پالس رو دريافت كردم، از امروز قرصاى پردنيزولون روشروع كردم، كه البته يكى از دكترام مخالف قرص بود.
هر دو دكترم گفتن ٢ هفته ديگه برم پيششون،
امامن امشب دچار رعشه، عدم تعادل، سردرد، گلو درد، بي حسى دست و پا، و سوزش و بى اختيارى ادرار شدم، انگار تازه علائم ام اس در من بوجود مياد.
فشارم ١٣ روى ١٠ و نبضم ٥٠ تاست.
(٣٩ ساله ام و از ٣ ماه پيش گزگز پاداشتم كه هنوز فرقى نكرده)
مدام غمگينم.
آيا طبيعيه؟
تايك ماه ديگه ادامه داره؟
باز برم دكتر؟
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
(2011/05/09, 10:55 PM)SSA نوشته است: سلام
ممنون از جواباتون.
تازه واردم،با ٢ هفته سابقه تشخيص ام اس.
ديروزآخرين سرم پالس رو دريافت كردم، از امروز قرصاى پردنيزولون روشروع كردم، كه البته يكى از دكترام مخالف قرص بود.
هر دو دكترم گفتن ٢ هفته ديگه برم پيششون،
امامن امشب دچار رعشه، عدم تعادل، سردرد، گلو درد، بي حسى دست و پا، و سوزش و بى اختيارى ادرار شدم، انگار تازه علائم ام اس در من بوجود مياد.
فشارم ١٣ روى ١٠ و نبضم ٥٠ تاست.
(٣٩ ساله ام و از ٣ ماه پيش گزگز پاداشتم كه هنوز فرقى نكرده)
مدام غمگينم.
آيا طبيعيه؟
تايك ماه ديگه ادامه داره؟
باز برم دكتر؟

طبیعیه؟؟؟؟ منظورت از طبیعی چیه؟
شما برو دکترت (مریض MS اورژانسی محسوب میشه) بگو یه دفعه اینطوری شد. داریم بیمارانی که شروع علائمشون در ابتدا شدید و به مرور کم میشن.
اما هیچ روند طبیعی وجود نداره.
اینایی که گفتی بخشیش به نظر من مال ام اس ه بخشیش هم مال اینه که هنوز از نظر روحی شرایطت تثبیت نشده.
باید بیماری رو بپذیری! به خودت بیای بعد ببینیم کدوم علائم مال فشار روحیه کدوم مال ام اس. این مشکلات هم مقطعی هستند معمولا.
من دیدم بعضی وقت ها دکتر ها هم جو میدن که فلان شده و ال شده و چی شده. نه بابا خبری نیست بیشتر دست خودته که بیای خودت رو جمع کنی. غمگین شدن هم نداره شما داره مسیر زندگیت عوض میشه!
هر تغییری سختی داره!
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : بی تـــا , hanie
(2010/11/15, 01:53 AM)Amir نوشته است: یحتمل کورتونش چینی نبود؟! laughing3
من وقتی کورتون میزنم فقط جوش می زنم بعد از چند روز.

من پارسال که کورتون زدم خیلی وضعم خراب بود اما نه اشتهام زیاد شدنه گرمم میشدبیمارهای هم اتاقم تعجبشون بودخلاصه ازکورتون خاطره بدی دارم:38:
(2011/05/04, 08:19 PM)soha نوشته است: یعنی کورتون واسه جلوگیری از حمله است؟!! فکر نمی کنم اینطور باشه هااا!

واسه از بین بردن اون حالت هاست مثلا دو بینی یا تار بینی
وگرنه جنبه درمانی نداره

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 27
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بستری شدن در بیمارستان(پالس) voodoo 61 58,481 2023/07/12, 05:36 PM
آخرین ارسال: mahdiye.
  پالس كورتون و سرعت عمل مغز yaro 68 69,713 2019/12/04, 10:06 AM
آخرین ارسال: GASEM
  چگونه از پزشکتان در زمان نیاز به پالس و حمله ms وقت ملاقات گرفتین hessam 6 4,481 2018/06/17, 12:50 PM
آخرین ارسال: nahid
  دلیل تزریق کورتون هنگام تغییر دارو haniehh 8 4,399 2018/05/15, 07:09 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  شرح حال يك حمله كه منجر به بستري شدن شما وگرفتن پالس تراپي شده است عمومهربان 64 45,711 2017/09/02, 08:36 PM
آخرین ارسال: i_sh
  پالس تراپی در منزل parastoo joon 44 41,403 2016/02/19, 01:14 PM
آخرین ارسال: atlasweb
  شناخت عوارض کورتون ونکات لازم در زمان مصرف hamid 11 16,346 2015/06/28, 07:04 PM
آخرین ارسال: glassheart

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان