• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شرح حال يك حمله كه منجر به بستري شدن شما وگرفتن پالس تراپي شده است
سلام دوستان
ميدونم كه اين شرح حال چيز خوشايندي نيست كه يادآوري بشه ولي بنظرم ميرسد كمك ميكند به عزيزان جديدي كه به اين عارضه درگير شدن و تشخيص برايشان دشوار است كه با هر علائمي بايستي مراجعه به دكتر ووو.........
 تشکر شده توسط : BoBo
دوست عزيز. اصولا نوع حملات و شدت اونها در بيماران ام اس متفاوت هست و براي همين اينكه مشكل پيش آمده اصولا يك حمله است يا يك نتيجه حمله گذشته و ... كار افراد عادي نيست. حتما بعد از پيش آمدن يك مشكل جديد كه در گذشته وجود نداشته و 24 ساعت از ايجادش گذشته و بهبود نيافته بايد به پزشك مراجعه بشه تا تشخيص كامل بده كه آيا نياز به بستري شدن هست يا نه. در اين موارد بهتر هست كه از شبيه سازي موارد مشابه استفاده نشه چون همونطوري كه گفتم بين دو ام اسي ممكنه تفاوتهاي زيادي باشه
هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
 تشکر شده توسط : عمومهربان , hamid , fireboud , somaye_602000 , kiana , TootFarangi , Hasty , Pooya.N , baran , فرناز , زهرا59 , N00shin , parastoo joon , niloufar , م.ه , zohaa , negar_negar92 , BoBo
عمو مهربان عزیز
من درحال حاضر در علائم حمله هستم و یک هفته است که اصلا خوب نشدم و بی حسی کامل بدنمه
دیشب به دکتر مراجعه کردم 3دوره کرتون نوشت در عرض3ساعتconfused
هرعلائم که به نظره من تو1روزتغییرنکنه باید بره دکتر- البته من معتقدم که درمریضی هایی مثل ما هرعلائمی باید به دکتر مراجعه نمایندicon_question
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : عمومهربان , Pooya.N , فرناز , زهرا59 , ثریا , fati68 , amirfarhag , zohaa , BoBo , هایدی
(2011/10/05, 01:53 PM)شهرزاد نوشته است: عمو مهربان عزیز
من درحال حاضر در علائم حمله هستم و یک هفته است که اصلا خوب نشدم و بی حسی کامل بدنمه
هرعلائم که به نظره من تو1روزتغییرنکنه باید بره دکتر- البته من معتقدم که درمریضی هایی مثل ما هرعلائمی باید به دکتر مراجعه نمایندicon_question
بنظر من این صحیح نیست
کورتون طول میکشه تا وارد بدن بشه و سطحش از سطح طبیعی کورتون بدن بگذره. به عنوان مثال دقت کنین به عوارضش. شما ممکنه تا ماهها بعد از مصرف چند گرم کورتون عوارضی مثل جوشهای کورتونی جدید داشته باشین. برای اینکه پالس تراپی اثر کنه باید منتظر موند. ممکنه شدت حمله هم تاثیر گذار نباشه. مثلا دو و نیم انگشت از دست چپ من با 5 گرم کورتون 3 هفته طول کشید از بی حسی دربیاد در حالی که بی حسی کل پایین تنم با 5 گرم کورتون ظرف 6 روز برطرف شد. کورتون گرفتن یعنی صبر ...

Open Your Heart, I'm Coming Home
 تشکر شده توسط : N00shin , عمومهربان , zenith , BoBo
شرح حال اینجانب:agreement2
یک هفته سرگیجه داشتم
فشارم پایین بود هی آب قندو اینا
ولی نگو مشکل این نبوده
بعد دو بینیم شروع شد
فکر کردم شاید تنبلی چشمی چیزی باشه
نگو مشکل اینم نبوده
بعد از یک هفته چشم چپم،چپ شد
(مردمک چشمم اومد سمت بینی!!!!!!!!)
رفتم چشم پزشک
گفت ته چشمت سالمه برو ام آر آی
آقا سرتو درد نیارم
بعد از ام آر آی و نوار چشمو کلی آزمایش
فهمیدن چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
MS
5 روز بیمارستان بودم و 10 تا تزریق داشتم
باور کن:
همیشه خدا جای شکرشو باقی میذاره.
 تشکر شده توسط : ثریا , parastoo joon , عمومهربان , fati68 , ساغر , Asemun , zenith , sanaz.m , BoBo
من نظر م هستش این تاپیک تمامش دلهره هستشconfused2وکنکاش کردن حمله بقیهconfused2اصلا همه مثل هم نیستند .من خودم یادمه فکر میکردم باحمله5ماه پیش بستری بشم ولی نشدمconfused2تروخدا نگید Blushفقط بدونید بهترین راهنما دکتر هستش.حالامثلامن بگم چطور شده بودم یکی دیگه میگه اااااااااااااااپس اینطوری بشم بستری نمیشم ورفتن به دکتر هم به تعویق بندازهBlush
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
 تشکر شده توسط : naz.gigili , ehsan 10054 , عمومهربان
شرح حال من:
اولش یه مدت پاهام گزگز می کرد. رفتم دکتر گفت کم خونی!
یه مدت گذشت دیدم دستهام هم سوزن - سوزن میشه .
به دکتره میگم اینجوریه و یه حس ورم مانند هم دور شکمم دارم.
گفت مربوط به قرص آهنه و تغذیه ای که می خوری!!!
یه مدت گذشت . دیدم که انگار کف پاهام تا ساق پام میسوزه و دیگه نمیتونم خودکار یا هر وسیله ای رو توی دستم بگیرم و پامم نمیتونم خوب تکون بدم.sad
رفتم یه دکتر دیگه . گفت برو پیش نورولوژ.
رفتم و بعدش ام آر آی و بعدشم 5 روز بستری و پالس تراپی.

امیدوارم برای کسی پیش نیاد که دوباره حمله بهش دست بدهSleepy

به امید بهبود کامل همه icon_question
خوشبختی بر سه ستون استوار است: فراموش کردن گذشته-غنیمت شمردن حال-امیدوار بودن به اینده
smiling
اللهم صل علی محمد و آل محمد
 تشکر شده توسط : parastoo joon , عمومهربان , mahsa
(2011/10/05, 01:53 PM)شهرزاد نوشته است: عمو مهربان عزیز

من خیلی اوقات دست و پاهام یا سرم دچار بی حسی میشه.دکترم هم هیچ کاری واسم نمیکنه.مدتیه دیگه خودم و خسته نمیکنم و چیزی بهش نمیگم.اصلا نمیدونم کرتون چیه!!!confused2confused2confused2confused2confused2
به نظر شما من چکار کنم؟
آیا کرتون کمکی به تسکین علائم میکنه؟من دکترم و عوض کنم؟
مائیم و نوای بی نوایی، بسم الله اگر حریف مایی؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
 تشکر شده توسط : عمومهربان
Lightbulb 
(2012/03/10, 06:32 PM)ثریا نوشته است: من خیلی اوقات دست و پاهام یا سرم دچار بی حسی میشه.دکترم هم هیچ کاری واسم نمیکنه.مدتیه دیگه خودم و خسته نمیکنم و چیزی بهش نمیگم.اصلا نمیدونم کرتون چیه!!!confused2confused2confused2confused2confused2
به نظر شما من چکار کنم؟

برای بی حسی - کورتون تجویز نمیشه. دکترم میگه اگه چندتا علامت با هم بشه اون موقع.
اصلا هم مصرف کورتون خوب نیست و عوارضش ممکنه تا مدتها آدم رو اذیت کنه.

اگه بی حسی دست و پاتون خدای نکرده منجر به حالتی بشه که نتونید کاراتونو خوب انجام بدین یا مشکل حرکتی پیش بیاد - می تونه نظر پزشکتونو به مصرف کورتون نزدیک کنه.
اما اگه استفاده نشه خیلی بهتره.
(این حرفها نتیجه سوالای زیاد من در این زمینه بود - امیدوارم مفید بوده باشه.)

به امید سلامت و بهبود کامل همه.icon_question
خوشبختی بر سه ستون استوار است: فراموش کردن گذشته-غنیمت شمردن حال-امیدوار بودن به اینده
smiling
اللهم صل علی محمد و آل محمد
 تشکر شده توسط : najva , عمومهربان , OMG!
(2012/03/10, 06:32 PM)ثریا نوشته است: من خیلی اوقات دست و پاهام یا سرم دچار بی حسی میشه.دکترم هم هیچ کاری واسم نمیکنه.مدتیه دیگه خودم و خسته نمیکنم و چیزی بهش نمیگم.اصلا نمیدونم کرتون چیه!!!confused2confused2confused2confused2confused2
به نظر شما من چکار کنم؟
سلام -به نظر من دکترتو عوض نکن گاهی اوقات زمان میبره که به خواهی بهتر بشی-من بعد از یک سال تازه میتونم درست قدم بردارم همیشه دکترم میگفت صبر داشته باش درست میشه
 تشکر شده توسط : Prime , عمومهربان , g.someira

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بستری شدن در بیمارستان(پالس) voodoo 61 58,492 2023/07/12, 05:36 PM
آخرین ارسال: mahdiye.
  پالس تراپی وعوارض کورتون TootFarangi 269 293,608 2022/08/27, 12:39 PM
آخرین ارسال: zahra.mash
  پالس كورتون و سرعت عمل مغز yaro 68 69,721 2019/12/04, 10:06 AM
آخرین ارسال: GASEM
  چگونه از پزشکتان در زمان نیاز به پالس و حمله ms وقت ملاقات گرفتین hessam 6 4,483 2018/06/17, 12:50 PM
آخرین ارسال: nahid
  پالس تراپی در منزل parastoo joon 44 41,406 2016/02/19, 01:14 PM
آخرین ارسال: atlasweb

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست