•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26(current)
  • 27
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پالس تراپی وعوارض کورتون
در ضمن ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارین بهم بگین که اگر ضایعه دیده شده مربوط به بیماریهای دیگه التهابی هم باشه آیا این پالس تراپی اون نوع از ضایعه ها رو هم غیر فعال می‌کنه یا نه؟ منظورم اینه که آیا تزریق کورتون فقط روی پلاک های ام اس تاثیر داره یا پلاک های سایر انواع بیماریهای مشابه رو هم سرکوب میکنه؟  angel
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور , pariya1361
ولی الان دیدم دوستان نوشنن باید کورتون سر ساعت تزریق بشه ...من اینو نمی‌دونستم و تقریبا هر کورتون رو با یکی دو ساعت اختلاف زمانی تزریق کردم.....یعنی به خاطر همینه که هنوز این حالت پاندولی توی مغزم هست؟  sad sad
(2019/11/23, 09:00 PM)ارزو ش نوشته است: در ضمن ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارین بهم بگین که اگر ضایعه دیده شده مربوط به بیماریهای دیگه التهابی هم باشه آیا این پالس تراپی اون نوع از ضایعه ها رو هم غیر فعال می‌کنه یا نه؟ منظورم اینه که آیا تزریق کورتون فقط روی پلاک های ام اس تاثیر داره یا پلاک های سایر انواع بیماریهای مشابه رو هم سرکوب میکنه؟  angel

هر نوع التهابی با کورتون بهبود پیدا میکنه
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : ارزو ش , پریا حقیقت پور , pariya1361
(2019/11/23, 09:24 PM)ارزو ش نوشته است: ولی الان دیدم دوستان نوشنن باید کورتون سر ساعت تزریق بشه ...من اینو نمی‌دونستم و تقریبا هر کورتون رو با یکی دو ساعت اختلاف زمانی تزریق کردم.....یعنی به خاطر همینه که هنوز این حالت پاندولی توی مغزم هست؟  sad sad

نه لزومی نداره که سر ساعت تزریق بشه. فقط باید پشت سر هم باشه(سه تا پنج روز پشت سر هم)
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : ارزو ش , پریا حقیقت پور , pariya1361
(2019/11/24, 02:04 PM)الی کوچولو نوشته است:
(2019/11/23, 09:00 PM)ارزو ش نوشته است: در ضمن ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارین بهم بگین که اگر ضایعه دیده شده مربوط به بیماریهای دیگه التهابی هم باشه آیا این پالس تراپی اون نوع از ضایعه ها رو هم غیر فعال می‌کنه یا نه؟ منظورم اینه که آیا تزریق کورتون فقط روی پلاک های ام اس تاثیر داره یا پلاک های سایر انواع بیماریهای مشابه رو هم سرکوب میکنه؟  angel

هر نوع التهابی با کورتون بهبود پیدا میکنه

مرسی الهام جان
این سرکوبی سیستم ایمنی چقدر طول می‌کشه آخه دیدم تو پست های قبلی یکی از دوستان نوشته من هر سال میرم بدون اینکه حمله ای اتفاق بیفته پالس تراپی میکنم!!!! واقعا اثراتش یکسال در بدن میمونه؟ و آیا این روش با توجه به مضرات کورتون روش خوبیه؟ Sheklak.shabhayetanhayi-17
(2019/11/24, 02:44 PM)ارزو ش نوشته است: مرسی الهام جان
این سرکوبی سیستم ایمنی چقدر طول می‌کشه آخه دیدم تو پست های قبلی یکی از دوستان نوشته من هر سال میرم بدون اینکه حمله ای اتفاق بیفته پالس تراپی میکنم!!!! واقعا اثراتش یکسال در بدن میمونه؟ و آیا این روش با توجه به مضرات کورتون روش خوبیه؟ Sheklak.shabhayetanhayi-17
معمولا وقتی کورتون تزریق میشه تا سه هفته کورتون خوراکی مصرف میشه ولی لزوما اینطوری نیست 
از وقتی که شما کورتون تزریق میکنید برای بهبود فرصت هست تا حدودا سه هفته بعد از تزریق کورتون( البته این یه این معنی نیست که اگر بعد از سه هفته موند معنیش اینه که دیگه میمونه، ممکنه حتی تا چندماه بعدش هم طول بکشه)
اون کسایی که میبینید گفتن هر سال میزنن به داروهای کنترل کننده و یا سرکوب کننده سیستم ایمنی بدنشون جواب نداده و برای همین از کورتون استفاده میکنند. در حالت عادی کورتون تزریق نمیکنن
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : ارزو ش , Man_mijangam , پریا حقیقت پور , pariya1361
(2019/11/24, 04:06 PM)glassheart نوشته است:
(2019/11/24, 02:44 PM)ارزو ش نوشته است: مرسی الهام جان
معمولا وقتی کورتون تزریق میشه تا سه هفته کورتون خوراکی مصرف میشه ولی لزوما اینطوری نیست 
از وقتی که شما کورتون تزریق میکنید برای بهبود فرصت هست تا حدودا سه هفته بعد از تزریق کورتون( البته این یه این معنی نیست که اگر بعد از سه هفته موند معنیش اینه که دیگه میمونه، ممکنه حتی تا چندماه بعدش هم طول بکشه)
اون کسایی که میبینید گفتن هر سال میزنن به داروهای کنترل کننده و یا سرکوب کننده سیستم ایمنی بدنشون جواب نداده و برای همین از کورتون استفاده میکنند. در حالت عادی کورتون تزریق نمیکنن

ممنون از توضیحات...
راستش هنوز مشکل من تشخیصی براش گذاشته نشده...فقط ۵ روز پالس داد دکتر اول و بعدش برای ده روز یه روز درمیون پردنیزولون ۲۵ و تمام 
ولی هنوز توی سرم احساس تعادل ندارم در صورتیکه از بیرون به چشم نمیاد...اثرات این میزان کورتون به نظرتون چه مدت زمان در بدن میمونه؟
دوستان سلام.سوالی دارم.من ۵ روز پالس گرفتم که خیلی موثر بود در بهبود تعادلم.اما بعد از اتمام قرصهای پردنیزولون به تدریج دوباره تعادلم کم شده و دوباره پام سنگینه.الان از تموم شدن پردنیزولون ۱۷ روز میگذره.آیا این طبیعیه یا بهبودی حاصل از کورتن ماندگاره؟لطفا کمکم کنید
دوستان عزیزی که از کورتون و پالس تراپی و مصرف هر نوهش سوال پیش اومده براشون بعد از بارها خوندن این تاپیک وهمه ۲۶صفحه اش لازم دونستم به اون دسته دوستان تازه واردشده به پروسه درمان بگم که پالس تراپی یعنی همان دوره تزریق های داروی متیل پریدنیزولون درون سرم رو میگن.بسته به تشخیق پزشک از سه روز تا ۵روز بستری میتونه متغیر باشه.که همان کورتون مصرف کردنه چه قرص پریدنیزولون باشد چه ماده مصرف درسرم بنام متیل پردنیزولون همگی از خانواده کورتون بنام کورتیکواسترویید هستن.
داروهایی که آنها را به عنوان کورتون می‌شناسیم شامل پردنیزولون، بتامتازون، دگزامتازون، متیل پردنیزولون، ترپامسینولون، هیدروکورتیزون و کلوبتازول می‌شود.این داروها خاصیت مسکن و تضعیف سیستم ایمنی بدن را دارد و در درمان تعداد زیادی از بیماری‌ها کاربرد دارد. نام علمی این داروها کورتیکواسترویید است و به شکل قرص، آمپول، اسپری و پمادهای موضعی در بازار وجود دارد.

برای درمان برخی بیماری‌ها به عنوان مسکن فوری از انواع کورتون‌ استفاده می‌کنیم. مثلا در حساسیت‌ های شدید تزریق یک آمپول حاوی کورتون می‌تواند نجات‌بخش باشد یا در حملات شدید آسم، استفاده از کورتون خوراکی یا تزریقی باعث باز شدن راه‌های هوایی و بهبود می‌شود. در بسیاری از بیماری‌های پوستی حاد نیز پمادهای حاوی کورتون برای تسکین علامت به کار می‌روند.
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : pariya1361
دوستان سلام.سوالی دارم.من ۵ روز پالس گرفتم که خیلی موثر بود در بهبود تعادلم.اما بعد از اتمام قرصهای پردنیزولون به تدریج دوباره تعادلم کم شده و دوباره پام سنگینه.الان از تموم شدن پردنیزولون ۱۷ روز میگذره.آیا این طبیعیه یا بهبودی حاصل از کورتن ماندگاره؟لطفا کمکم کنید.دوستان لطفا اگه کسی اطلاعات دارد در اختیارم بگذارد.
 تشکر شده توسط : pariya1361

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26(current)
  • 27
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بستری شدن در بیمارستان(پالس) voodoo 61 58,754 2023/07/12, 05:36 PM
آخرین ارسال: mahdiye.
  پالس كورتون و سرعت عمل مغز yaro 68 70,013 2019/12/04, 10:06 AM
آخرین ارسال: GASEM
  چگونه از پزشکتان در زمان نیاز به پالس و حمله ms وقت ملاقات گرفتین hessam 6 4,527 2018/06/17, 12:50 PM
آخرین ارسال: nahid
  دلیل تزریق کورتون هنگام تغییر دارو haniehh 8 4,446 2018/05/15, 07:09 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  شرح حال يك حمله كه منجر به بستري شدن شما وگرفتن پالس تراپي شده است عمومهربان 64 45,882 2017/09/02, 08:36 PM
آخرین ارسال: i_sh
  پالس تراپی در منزل parastoo joon 44 41,614 2016/02/19, 01:14 PM
آخرین ارسال: atlasweb
  شناخت عوارض کورتون ونکات لازم در زمان مصرف hamid 11 16,438 2015/06/28, 07:04 PM
آخرین ارسال: glassheart

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان