•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 27
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پالس تراپی وعوارض کورتون
به نظرم این قدر فاز بدبختی برای کورتون ندیم بهتره بالاخره ما حداقل کم کم 2-3 بار پالس گرفتیم پس باید باهاش کنار بیایم دیگه هر چه قدر بدتر بهش نگاه کنیم بدتره! الان من حس می کنم همه ی علایمی که بچه ها گفتن یهو اومد سراغم!!!RolleyesSmile (52) کورتون گرفتن بهتر از اینه که کل بدنت بی حس شه بعد هی وایسی و خدا خدا کنی که تا فردا صبح خوب می شی!!
عذاب می کشم ولی عذاب من گناه نیست
وقتی شکنجه گر تویی،شکنجه اشتباه نیست
 تشکر شده توسط : warrior , زهرا59
من خاطره بدی از کورتون دارم سال 75 که بیماریم تشخیص داده شد 6 روز در بیمارستان تهران بستری شدم و کورتون تراپی شروع شد بعد از آن هر روز قرص متیل پردنیزولون بمدت 2 ماه خوردم بعد با یه زمین خوردن معمولی توی خونه استخوان ساق پام شکست و از دو محل هم ترک برداشت طوریکه با آمبولانس منو به بیمارستان بردن اونجا باور نمی کزدند که زمین خوردم میگفتند این شکستگی مال تصادف شدیده بعد فهمیدن دچار پوکی استخوان شدم بعد اتاق عمل و گچ گیری و در گچ ماندن پا بمدت 3 ماه، بعد کوتاهی پا ، بعد 6 ماه فیزیوتراپی مداوم و عمل روی تادون آشیل پا بعد باز هم فیزیوتراپی و برداشتن عصا و .........................ببخشین که سرتونو درد آوردم angry3
 تشکر شده توسط : ثریا , رزمینا
منم دو بار تا حالا کورتون گرفتم اما بیمارستان نخوابیدم نه خودم ونه همسرم و نه دخترم دوس نداریم این کارو فقط پرستار میگیرم سرم ها رو برام سر ساعت تزریق میکنهagreement2
 تشکر شده توسط : ثریا
(2011/05/09, 10:55 PM)SSA نوشته است: سلام
ممنون از جواباتون.
تازه واردم،با ٢ هفته سابقه تشخيص ام اس.
ديروزآخرين سرم پالس رو دريافت كردم، از امروز قرصاى پردنيزولون روشروع كردم، كه البته يكى از دكترام مخالف قرص بود.
هر دو دكترم گفتن ٢ هفته ديگه برم پيششون،
امامن امشب دچار رعشه، عدم تعادل، سردرد، گلو درد، بي حسى دست و پا، و سوزش و بى اختيارى ادرار شدم، انگار تازه علائم ام اس در من بوجود مياد.
فشارم ١٣ روى ١٠ و نبضم ٥٠ تاست.
(٣٩ ساله ام و از ٣ ماه پيش گزگز پاداشتم كه هنوز فرقى نكرده)
مدام غمگينم.
آيا طبيعيه؟
تايك ماه ديگه ادامه داره؟
باز برم دكتر؟
سلام:همه ما این حال و تجربه کردیم و این سوالها رو داشتیم و باهاش اعصاب خودمونو مشغول کردیم.پس این حالت و این سوالها طبیعیه.سعی کن آروم باشی،باور کن همه چیز بحال نرمال برمیگرده.عسل،مغز بادام،گوشت بوقلمون،روغن زیتون،میوه و سبزیجات،ورزش مخصوصا یوگا و تغییر نگرش به زندگی و آروم و خونسرد بودن شاید حتی بیشتر از دارو بدرد ما بخوره.دکترم میگفت اگر استرس از اینور خیابون میره تو حتما از اونور خیابون برو پس مهمترین نکته پرهیز از استرس هست وغذاهای با طبع سرد کمتر بخور یا با یه چیزی گرمش کن،مثلا برنج اگر بازیره پخته بشه سردیش کم میشه،ماهی با گردو،سعی کن چایت با دارچین باشه،زنجبیل استفاده کن و از رفتن پیش پزشک و مصرف دقیق و بموقع داروها استقبال کن و خیلی خیلی امیدوار باش همین چند سال پیش هیچکدوم از این داروها نبودند و نمیشد کمک زیادی به ما کرد پس حتما چند وقت دیگه اوضاع خیلی بهتر از این میشه انشاء الله بزودی با خبرهای خوب هممون سریع بسمت بهبودی و درمان میریم.حتما امیدوار باشید و دعا کنید.SmileWinkShyRolleyeshappy0065.gif
 تشکر شده توسط : زهرا59 , نازلی , parisa2087 , ساغر , SSA , baran1390 , min00 , Mahboobe67 , samiramiss
من دو سری دکتر قبلیم پالس کورتون بهم داد.و جزءبدترین دوران بیماریم محسوب میشه .تو بیمارستان موندن از یک طرف بدمزگی غذاها و تلخ شدن دهنم از طرف دیگه عذاب اور شده بود.تنها مزیتی که داشت این بود که بعد از دو هفته که رفتم دانشگاه همه میگفتن وای ساغر چقدر خوشکل شدیagreement2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : Hasty , ثریا , حدیث ادریسی , Maryam95
دوستای عزیز! از همتون بخاطر نوشتن تجربیاتتون ممنونم.
اما من دوباره بعد از 6 ماه باید پالس بگیرم!!
و اصلا یادم نیست باید چی بخورم و چی نخورم!
وقتی دکتر گفت مثل بار قبل نمک و ... نخور تعجب کردم!
اما هر چی فکر کردم یادم نیومد چی نباید بخورم.

البته توی راهنمایی دوستان جسته و گریخته گفته شده اما من نمیدونم سدیم و پتاسیم توی چی هستن!

برنج؟
سیب زمینی؟
گوشت؟
مرغ؟
ماهی؟
نان؟
میوه؟
نوشابه؟
ماست؟
آب میوه؟
آبلیمو یا آبغوره؟
کلوچه؟
کیک؟
لواشک؟
سرخ کردنی؟
و....
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
من نمیدونستم کورتون اینقدر عوارض داره واااااااااااااااااااااااای آدم میترسه پس چرا دکترا اصلا براشون مهم نیست تا طرف یکم بگه آخ براش کورتون تجویز میکنن
آره خوب دکترا که دلشون برای ما نسوخته
undecided2undecided2undecided2undecided2undecided2undecided2undecided2
پس بخاطره همینه هر کاری کردم دکترم بهم کرتون نداد
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
دوستان چیزی که اصلا بهش اشاره نکردین یبوست بعد از کورتون تراپی هست که فکر میکنم همتون باهاش درگیر باشین لطفا یکی راهنمایی کنه غیر از چیزهای ملین مثل گلابی و سوپ و قرص گیاهی و.... دیگه چی میشه استفاده کرد چون به من که هیچ کدوم از اینا جواب نمیده و شاید تا 4 الی 5 روز درگیر این مسئله مهم باشم و روح و روانم بهم میریزه
زندگی را فقط با فصل های دشوارش نبین ؛
در راه های سخت پایداری کن: لحظه های بهتر بالاخره از راه می رسند. agreement2

تشکر شده توسط : rad007
ازعوارضش تلخی دهان ،ضعف عمومی بدن درکل مانندموجودی که در حال پوست اندازی است احساس می کنی لایه لایه چیزی از بدنت جدا میشه و...
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : min00 , ساغر , حدیث ادریسی

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 27
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بستری شدن در بیمارستان(پالس) voodoo 61 58,486 2023/07/12, 05:36 PM
آخرین ارسال: mahdiye.
  پالس كورتون و سرعت عمل مغز yaro 68 69,716 2019/12/04, 10:06 AM
آخرین ارسال: GASEM
  چگونه از پزشکتان در زمان نیاز به پالس و حمله ms وقت ملاقات گرفتین hessam 6 4,481 2018/06/17, 12:50 PM
آخرین ارسال: nahid
  دلیل تزریق کورتون هنگام تغییر دارو haniehh 8 4,399 2018/05/15, 07:09 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  شرح حال يك حمله كه منجر به بستري شدن شما وگرفتن پالس تراپي شده است عمومهربان 64 45,713 2017/09/02, 08:36 PM
آخرین ارسال: i_sh
  پالس تراپی در منزل parastoo joon 44 41,404 2016/02/19, 01:14 PM
آخرین ارسال: atlasweb
  شناخت عوارض کورتون ونکات لازم در زمان مصرف hamid 11 16,353 2015/06/28, 07:04 PM
آخرین ارسال: glassheart

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست