امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هزینه های پزشکی خانم ام اسی برای تازه داماد
دوستان گلم سلام icon_questionicon_questionicon_question
برام این مطلب جای سئوال بوده همیشه که:
در مورد هزینه های پزشکی دختر خانم بیمار ام اس برای تازه داماد که خیلی هم ارزان نیست اصولآ بایستی چگونه برخورد بشه ؟
اصولآ درست است بابای عروس به صورت مستقیم هزینه های این بیماری را تقبل کنه ؟
یا اینکه نه بهتر که همه هزینه ها رو داماد تقبل کنه و حالا پدر عروس یجورایی دیگه که ارتباطی هم با این بیماری نداره کمک به تشکیل زندگیشون کنه ؟
یا اینکه دوستان پیشنهاد بهتری رو دارند؟
ممنونم
 تشکر شده توسط : 111reza , zohaa , sani.j
(2014/01/05, 11:13 AM)عمومهربان نوشته است: دوستان گلم سلام icon_questionicon_questionicon_question
برام این مطلب جای سئوال بوده همیشه که:
این هزینه های پزشکی دختر خانم بیمار ام اس برای تازه داماد که خیلی هم ارزان نیست اصولآ بایستی چگونه برخورد بشه ؟
اصولآ درست است بابای عروس به صورت مستقیم هزینه های این بیماری را تقبل کنه ؟
یا اینکه نه بهتر که همه هزینه ها رو داماد تقبل کنه و حالا پدر عروس یجورایی دیگه که ارتباطی هم با این بیماری نداره کمک به تشکیل زندگیشون کنه ؟
یا اینکه دوستان پیشنهاد بهتری رو دارند؟
ممنونم

سلام
به نظر من کاملا به توافق طرفین بستگی داره و این قضیه کاملا خانوادگیه. Smile
 تشکر شده توسط : fireboud , hamid , همسر یک قهرمان , arezoo_azizi , عمومهربان , shahrzad.s , zohaa , ahya
سلام عموي مهربان ، هزينه داروي منو پدرم ميده ، هرچند كه همسرم اولاش ميگفت خودم ميدم ، ولي مگه يه پسر بيست و چند ساله چقدر در أمد داره ، اونم با اين وضع اقتصادي كه بخواد ماهي ششصد تؤمن پول دارو بده ، از نظر من آگر پول دارو براي اون تازه داماد زياد باشه و پدر دختر توانايي ماليشا داشته باشه ، بهتره پدر هزينه دارو بده ، البته من قبل ازدواجم مريض بودم و عادت داشتم پول دارو و درمانمو بابام بده ، اينجوري كمترم استرس هزينه هارو دارم ، ولي آگر داماد وضع ماليش خوبه كه ، خوب بده ، مگه چي ميشه .
كلا از نظر من تو اين شرايط جامعه براي تشكيل يه زندگي همه بايد دست به دست هم بدن تا مشكلات به زندگي تازه عروس و داماد لطمه نزنه ، آگر نه زندگيشون از هم ميپاشه
یه غبار یخی یه ستاره سرد / یه شب از همه چی به خدا گله کرد/ یک دفعه به خودش همه چی رو سپرد /دیگه گریه نکرد فقط حوصله کرد
 تشکر شده توسط : kiana , همسر یک قهرمان , عمومهربان , zohaa
سلام
به نظر من اگر خود بیمار تواناییش رو داره باید دست رو زانوی خودش بزنه هزینه های درمانش رو تامین کنه، پدر بیمار اگر داره کمک کنه که خوب دستش درد نکنه اگرنه طلبکار که نیستیم، اون بنده خداها که بیماری رو به بچه شون تزریق نکردند که! اگر داره و نمیده که دیگه جای فکر کردن هم نداره، خودش بمانه و وجدانش angry2
مستقیم بده یا غیر مستقیم فرقی نداره، هرجور کرمش هست، دستش درد نکنه. ولی بیماری بهانه ای نشه واسه عروس یا داماد که چون پسرشون یا دخترشون بیماره بایدم کمک کنند به اصطلاح طلبکار نشن! اگر اینجوری باشه ازدواج نکنند سنگین تر هستند
آقای داماد یا عروس خانم فرقی نمیکنه هر دو تصمیم گرفتند مستقل زندگی کنند پس از اول پیش بینی هزینه ها رو کردند، با توکل به خدا و همت خودشون زندگی رو بسازن، اینجوری منت هیچ کس رو هم رو سرشون ندارند
عمو مهربان به نظر من مریضی دختر پسر نمیشناسه، جوابم هم برای هر دو مورد بود. الان سوال من از سوال شماست یعنی اگر داماد مریض باشه بازهم همین انتظار از پدر داماد میره که مستقیم یا غیر مستقیم کمک کنه یا نه؟
ما که هیچ وقت هیچ کمکی نداشتیم چه مادی چه معنوی، خودمون هم اینو پذیرفتیم، دیگه انتظاری نیست که سرکوب شه ...
ام اس تو زندگی ما باعث شد اطرافیان رو بهتر بشناسیم و رو تواناییهای خودمون بیشتر حساب کنیم
هرکه را دیدم از مجنون و عشقش قصه گفت
کاش میگفتند در این ره، چه بر لیلا گذشت sad2
 تشکر شده توسط : عمومهربان , اميدوار , naze , paeeze
به نظر من اصلا نباید برای دو طرف حتی خود دختر این شبهه بوجودبیاد که پرداخت هزینه حتما به عهده پدر دختراست..زیرا دختر وپسر با اطلاع از وجود بیماری اقدام به ازدواج کردند.
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : همسر یک قهرمان , عمومهربان , 111reza , paeeze , sani.j
به نظرمان چه ربطی داره ازدواج بابای دختره بده پسری که این دختر رو میخوادبابدباهمه چیش اوکی شه وگرنه پدردختره کمک مالی به پسره کنن البته اولش خب بایدبزرگتراحواسشون به کمک به اونا باشه..
وقتشه جونم قدم بزاری توخونم
قهوموباعشق بریزی توی فنجونم******
 تشکر شده توسط : همسر یک قهرمان , عمومهربان , 111reza , naze , sani.j
من که به نظرم خود اون دختر باید سعی کنه جایی کاری پیداکنه که بتونه هزینه هاش خودش بده اینطوری منطقی تره کاری که همیشه خودم کردمicon_biggrin
 تشکر شده توسط : همسر یک قهرمان , عمومهربان , 111reza , sani.j
اتفاقا موضوع خیلی جالب و خوبی رو مطرح کردین.شاید عمده ترین مشکل من واسه ازدواج این بود که هیچکس نمیتونست با هزینه های بیماریم خودشو هماهنگ کنه.من حدودا ماهی 7/5 میلیون هزینه دارومه.البته من بیمه ام بیشترشو میپردازه. اما اگه ازدواج کنم دیگه بیمه یک قرون هم نمیده و کسانی که میان خواستگاری بیمه های خوبی ندارن که هزینه رو بده.پس مجبورم فعلا بیخیال ازدواج بشم.confused2
از نظر من بهتره همون اول داماد و خانواده عروس به یه توافقی برسن.یعنی اینکه ببینن چه جور میشه هزینه ها رو پرداخت که به کسی فشار نیاد و از همه مهمتر عروس خانم استرس هزینه دارو رو نداشته باشه.
 تشکر شده توسط : عمومهربان , 111reza , اميدوار , sani.j
(2014/01/05, 04:57 PM)moon light نوشته است: اتفاقا موضوع خیلی جالب و خوبی رو مطرح کردین.شاید عمده ترین مشکل من واسه ازدواج این بود که هیچکس نمیتونست با هزینه های بیماریم خودشو هماهنگ کنه.من حدودا ماهی 7/5 میلیون هزینه دارومه.البته من بیمه ام بیشترشو میپردازه. اما اگه ازدواج کنم دیگه بیمه یک قرون هم نمیده و کسانی که میان خواستگاری بیمه های خوبی ندارن که هزینه رو بده.پس مجبورم فعلا بیخیال ازدواج بشم.confused2
از نظر من بهتره همون اول داماد و خانواده عروس به یه توافقی برسن.یعنی اینکه ببینن چه جور میشه هزینه ها رو پرداخت که به کسی فشار نیاد و از همه مهمتر عروس خانم استرس هزینه دارو رو نداشته باشه.
منم موافقم با این نظر موافقم باید توافقی باشه بین دو طرف که فردا مشکلی براشون پیش نیاد ... باید همه جوانب رو نگریست
 تشکر شده توسط : عمومهربان
ولی به نظر من این دیگه وظیفه پدر دختر نیست که خرج داروهاشو بده؛ البته اگه داماد واقعاً توان مالی داشت!
پدر اینقدر برای دخترش خرج کرده، دیگه الآن وظیفه شوهرشهSmile (16)
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : 111reza , عمومهربان , زیبا*

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ام اس را برای طرف مقابل (برای ازدواج) چگونه مطرح کنم ؟ AIDA 151 92,728 2022/11/05, 09:37 PM
آخرین ارسال: powerful
  استفاده از Tiwan برای سهولت در راه رفتن ستاره تهرانی 0 1,266 2019/09/23, 10:10 AM
آخرین ارسال: ستاره تهرانی
  راهنمایی برای انتخاب و یا تغییر داروی ام اس hadyeh 171 102,935 2019/07/01, 08:43 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  ام اس را برای خانواده همسر آینده کی و چطور مطرح کنم؟! siamak.m.h 59 19,798 2018/08/31, 09:45 AM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  شهربازی و بازی های هیجانی برای ام اس بده؟ نگین م 29 17,699 2017/05/24, 11:59 PM
آخرین ارسال: سها
  چه نوع ورزش برای ام اس مناسب است ؟ paeeze 45 25,454 2016/06/28, 10:57 AM
آخرین ارسال: niloofary
  کپسول Wellwoman برای بیمار ام اس ضرر داره؟ paeazan 5 33,363 2015/10/28, 08:05 AM
آخرین ارسال: glassheart
  آیا آزمایش ژنتیک برای تشخیص ام اس در جنین وجود دارد؟ zenith 7 8,606 2014/07/31, 12:18 AM
آخرین ارسال: kohedard
Brick سوالات تازه مبتلایان Rihanna90 32 17,762 2014/07/27, 11:13 PM
آخرین ارسال: tinookhe
  سوال در مورد طب سنتی چینی برای درمان ALS javadit 1 2,848 2014/07/02, 01:51 PM
آخرین ارسال: nahid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان