امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نیاز به یک ادم با تجربه در مورد ام اس
سلام..من یک سری علایم برام پیش امده که ذهنم سمت ام اس رفته .میخوام از دوستانی که در این زمینه تجربه دارند صحبت کنم...ممنون میشم
درصورتی که مطلب مورد نظر شما در سایت وجود نداره لطفا اون رو واضح بیان کنید
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : hadisss
با سلام
من 24 سال سن دارم و 1/5 سال پیش دچار پانیک شدم و تمام علایم پانیک رو تجربه کردم و خیلی هم عذاب کشیدم...بعد از مدتی استفاده از دارو و تغییر دادن شرایط زندگیم حالم خوب شد و حتی دارو هم نمیخوردم و ورزش میکردم و هیچ مشکلی نداشتم تا اینکه الان مدتی هست که خیلی بی حوصله میشم و بی انگیزه و مواقعی که از خونه بیرون میرم در راه رفتن مشکل راه رفتن دارم..یعنی گیج و منگ میشم و پاهام سنگین و دهانم خوشک میشه و اون لحظه فقط به این فکر میکنم که خودم رو برسونم خونه و دراز بکشم تا پاهام جون بگیرن...موقع راه رفتن صاق پاهام شل یکجورایی تنبل میشه و پش رانم منقبض میشه و کاملا سنگینی در دو پاهام احساس میکنم...بیشترین موردی که منو خیلی اذیت میکنه گیج و منگ دنم هست که باعث میشه تعتدل نداشته باشم و نتونم به اطرافم توجه کنم..گاهی هم تو این شرایط ادرار شدیدی میگیرم که وقتی به ادرار میکنم دهنم خوشک میشه و بی حال تر میشم...چشمهام هم شماره 3 آستیکمات هست و وقتی اون علایم واسم پیش میاد تو نگاه کردن به اطرافم اذیت میشم...مطالبی رو خوندم راجب به ام اس که علایمش به شرایط حالی من میخوره....من بخاطر این مورد برگشتم ایران که بدونم چرا اینجوری میشم....از خونه بیرون نمیرم چون زود خسته میشم و اون علایمی که گفتم واسم پیش میاد....لطفا از دوستان راهنمایی ام کنه و اگه میشه بتونم با یک شخص با تجربه صحبت کنم ...
 تشکر شده توسط : مریییم , maryam690 , omid882 , سمانه ٧
سلام آقا میلاد منم الان نزدیکه یکساله فهمیدم ام اس دارم ولی هیچکدوم ازین علایمی که شما گفتی رو ندارم خداروشکر تنها علایمم گزگز شدن دستم بود علایم واسه همه یکسان نیس ولی بهتره شما به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کنید ایشالله که ام اس نباشهShyShyRolleyesRolleyesRolleyes
گاهیــ خـــدا آنقـدر صدایتـ را دوستـ داردکــ ه

سکوتـــــــــــــ میکنـــد تا تــو بارهـــــا بگویــی

خــــــــــــــــ♥ـــدای منـــــــــــــــــــــــــــ
 تشکر شده توسط : مریییم , omid882
سلام آقامیلاد خوبید؟من 10ساله داره میره 11 سال ام اس دارم هیچ کدوم ازعلائمی که شمامیگیدومن نداشتم وندارم ولی حرف مریم جان وگوش کن یه ام آرآی ودکترمغزواعصاب انشاالله به امیدخدا ام اس نیست باورزش کردن حل بشهicon_questionicon_question
 تشکر شده توسط : مریییم , maryam690 , omid882
دوست عزیز ، شما سئوالتون رو چند بار درجاهای مختلف نوشتید ولی دیگه نیومدید سر بزنید !
ما تاپیک آیا من ام اس دارم رو داریم. پرسش هایی مثل پرسش شما در اونجا مطرح میشه و الان هم پرسش شما همون جاست .
آدم با تجربه اگه منظورتون دکتر متخصص مغز و اعصابه که نداریم
ولی ما جمعی از مبتلایان به ام اسیم .بین خودمون دانشجوی پزشکی هم داریم .کسانی هم علاقه مندن و تحقیق و ترجمه میکنن.ولی با وجود این برای مشکلتون بهترین کار و لازم ترین کار مراجعه به دکتر متخصص مغز و اعصابه که مشکلتون رو تشخیص میده و راه درمان رو میگه.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : مریییم , hadisss , maryam690 , paeazan , یه غریبه , omid882 , hamid_147
ولی یه سری از این علائم مثل سر گیجه تکرر ادرار سنگینی پا و خسته شدن میتونه از علائم ام اس یا هر بیماری دیگه ای باشه
با یه ام آر آی همه چی مشخص میشه
 تشکر شده توسط : مریم 63 , nahid , maryam690 , برگ 7 , omid882
آره این علائم از علائم ام اس هست ولی به خودتون تلقین نکنید حتما به پزشک مراجعه کنید ضرر نمیکنید
گاهیــ خـــدا آنقـدر صدایتـ را دوستـ داردکــ ه

سکوتـــــــــــــ میکنـــد تا تــو بارهـــــا بگویــی

خــــــــــــــــ♥ـــدای منـــــــــــــــــــــــــــ
 تشکر شده توسط : مریییم , omid882
خب همه ی باتجربه های اینجا معتقدند به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کنین. با یه چکاب کامل معلوم میشه مشکلتون چیه. بهتره هرچه سریع تر هم این کارو بکنین چون تردید و نگرانی میتونه هر مشکلی رو حادتر کنه و ممکنه زمان طلایی برای درمان رو از دست بدین خدای نکردهAngel
 تشکر شده توسط : maryam690 , nahid , برگ 7 , omid882
(2014/08/11, 08:58 PM)milad2 نوشته است: با سلام
من 24 سال سن دارم و 1/5 سال پیش دچار پانیک شدم و تمام علایم پانیک رو تجربه کردم و خیلی هم عذاب کشیدم...بعد از مدتی استفاده از دارو و تغییر دادن شرایط زندگیم حالم خوب شد و حتی دارو هم نمیخوردم و ورزش میکردم و هیچ مشکلی نداشتم تا اینکه الان مدتی هست که خیلی بی حوصله میشم و بی انگیزه و مواقعی که از خونه بیرون میرم در راه رفتن مشکل راه رفتن دارم..یعنی گیج و منگ میشم و پاهام سنگین و دهانم خوشک میشه و اون لحظه فقط به این فکر میکنم که خودم رو برسونم خونه و دراز بکشم تا پاهام جون بگیرن...موقع راه رفتن صاق پاهام شل یکجورایی تنبل میشه و پش رانم منقبض میشه و کاملا سنگینی در دو پاهام احساس میکنم...بیشترین موردی که منو خیلی اذیت میکنه گیج و منگ دنم هست که باعث میشه تعتدل نداشته باشم و نتونم به اطرافم توجه کنم..گاهی هم تو این شرایط ادرار شدیدی میگیرم که وقتی به ادرار میکنم دهنم خوشک میشه و بی حال تر میشم...چشمهام هم شماره 3 آستیکمات هست و وقتی اون علایم واسم پیش میاد تو نگاه کردن به اطرافم اذیت میشم...مطالبی رو خوندم راجب به ام اس که علایمش به شرایط حالی من میخوره....من بخاطر این مورد برگشتم ایران که بدونم چرا اینجوری میشم....از خونه بیرون نمیرم چون زود خسته میشم و اون علایمی که گفتم واسم پیش میاد....لطفا از دوستان راهنمایی ام کنه و اگه میشه بتونم با یک شخص با تجربه صحبت کنم ...
سلام میلاد جان
ایشالا که ام اس نداری وهرگز به خودت تلقین نکن که ام اس داری
علائمی که میگی ممکنه خیلی از بیماریها داشته داشته باشن
علائم اولیه تو ام اس دوبینی هست پس نگران نباش
ولی به پیشنهاد همه دوستان توجه کن وحتماٌ برو پیش دکتر تا معاینه کنه
حتماٌ برو میلاد جان
ممنونicon_question
 تشکر شده توسط : milad2

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اطلاعات در مورد کپسول سینوتک Maserati 0 4,157 2020/11/03, 10:18 PM
آخرین ارسال: Maserati
  سوال در مورد شرایط قبل از آزمایش و M.R.I hessam 0 1,313 2019/11/14, 07:45 PM
آخرین ارسال: hessam
  سئوال در مورد تست حافظه naazli 19 6,209 2017/06/17, 10:41 PM
آخرین ارسال: siamak.m.h
Sad راهنمایی در مورد عدم تاثیر پالس تراپی Hasty 44 28,307 2016/05/10, 02:15 AM
آخرین ارسال: leili-asmaneh
  سئوال در مورد آزمایش ostad2000 30 21,777 2016/04/22, 07:00 PM
آخرین ارسال: سها
  كسي كه تجربه در مورد ام اس داشته باشه Hooosein 1 2,586 2014/11/28, 10:56 PM
آخرین ارسال: nahid
  تجربه آفتاب گرفتن leili-asmaneh 7 4,911 2014/08/20, 03:12 PM
آخرین ارسال: leili-asmaneh
  سوال در مورد طب سنتی چینی برای درمان ALS javadit 1 2,847 2014/07/02, 01:51 PM
آخرین ارسال: nahid
  سوالی در مورد آب مقطر آمپول .... فرناز 6 10,991 2013/05/17, 08:28 PM
آخرین ارسال: ابراهیم
  سوال در مورد روند سیر بیماری ام اس در مردان sooorooosh 19 17,138 2012/06/17, 10:05 PM
آخرین ارسال: okhtapus

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان