امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقش خواب در بازتولید سلولهای میلین ساز و خوب شدن M.S
متاسفانه من چند شبه یه خواب راحت ندارم
ساعت خوابم به هم ریخته
خیلی اذیت میشم
 تشکر شده توسط : hyd69hyd , kohedard
اما من اصلا راحت نمیتونم بخوابم،این دوسال آخری رو که ام اس دارم این طوری شدم..
جالبه من همیشه برعکسم!!!
خیلی بده وقتی شب میرم تا بخوابم اما میبینم خوابم اصلا سنگین نمیشه!!
تازه وقتی صبح بیدار میشم خستگیم در نرفته هیچی بیشترم میشهangry2angry2
مطلب جالبی بود همدم جان،ممنونicon_question هرچند من تازه دیدمش..
...
 تشکر شده توسط : DavidBili , ندا1366 , kohedard
سلام .من بعداز متوجه شدن بیماریم دچار کم خوابی و بی کیفیتی در خواب شدم تا اینکه به طور اتفاقی فهمیدم بوی گل محمدی میتونه کمکم کنه و الان شبها به راحتی میخوابم
پیش از آن‌که با خبر شوی
لحظه‌ی عزیمت تو ناگزیر می‌ شود
ای دریغ و حسرت همیشگی
ناگهان
چقدر زود
دیر می‌شود!

تشکر شده توسط : مریم۷۲ , ندا1366 , kohedard
ممنون همدم جان خوشحالم کردی چون من تادلت بخواد میخوابم کافیه سرمو رو بالش بذارم زود خوابم میبرهlove51love51love51
غمگین مباشید چرا که خوشبختی میتواند از درون تلخترین روزهای زندگی شما زاده شود
 تشکر شده توسط : HannahZ , hyd69hyd , ندا1366 , kohedard
خیلی مطلب جالبی بود. منم بیشتر اوقات راحت خوابم میبره. حالا که این رو فهمیدم ساعات خوابم رو تنظیم میکنم و سعی میکنم بیشتر بخوابم.
 تشکر شده توسط : FBF , ندا1366 , kohedard
(2013/09/04, 10:08 PM)kiana نوشته است:
(2013/09/04, 06:45 PM)طلایی نوشته است:
جالبه ..!
شایدم همین که سینووکسم باعث خواب آلودگی میشه با این فرضیه در ارتباط باشه!

مگه سینووکس خواب آوره؟؟؟نشنیده بودم تا حالا
من کلا زیاد میخوابم ولی هیچوقت بعد از تزریق خوابم نمیاد!!!!!
شاید مسکنی که قبل تزریق میخورید خواب آوره

منم اکستاویا که مصرف میکنم بعدش خابم میگیره ! من قرص مسکن نمیخورم ، ولی برای منم خاب آوره!Huh
 تشکر شده توسط : kohedard , Alireza413
دردی که من یه عمره باهاش دست به گریبون که چه عرض کنم دست به یقه ام همین بی خوابی یا در واقع بدخوابیه. واقعا به اون آدمایی که تا سرشونو می ذارن خوابشون میبره حسودیم میشه من دو ساعت طول می کشه تازه اگه هیچ صدایی نباشه هیچ نوری نباشه و یه ساعت هم کتاب خونده باشم و روزش هم کلی خسته شده باشم.خیلی شانس بیارم خوابم ببره چپن باز مجبور میشم دست به دامن قرص خواب شم.این ذهن من ی ثانیه هم خاموش نمیشه عاجزم از دستش
مرگ و زندگی در قدرت زبان است.
 تشکر شده توسط : kohedard
(2014/07/13, 12:07 AM)لیلی آسمانه نوشته است: دردی که من یه عمره باهاش دست به گریبون که چه عرض کنم دست به یقه ام همین بی خوابی یا در واقع بدخوابیه. واقعا به اون آدمایی که تا سرشونو می ذارن خوابشون میبره حسودیم میشه من دو ساعت طول می کشه تازه اگه هیچ صدایی نباشه هیچ نوری نباشه و یه ساعت هم کتاب خونده باشم و روزش هم کلی خسته شده باشم.خیلی شانس بیارم خوابم ببره چپن باز مجبور میشم دست به دامن قرص خواب شم.این ذهن من ی ثانیه هم خاموش نمیشه عاجزم از دستش
لیلی جان قرص خواب برای سلامتی خوب نیست. تو میتونی به جاش از MELATONIN استفاده کنی. قرص زیر زبونیش از همه بهتره. دوز کمتر بگیری بهتره مثل 2.5 میلی گرم. البته شب اول نصفشو بذار زیر زبونت و سریع خوابت میگیره. اگه اثر کرد همون نصفه رو مصرف کن. ملاتونین یک هورمون هست که از طریق غده ای (Pineal gland) در مغز تشرح میشه. یکی از کارهای اصلیش تنظیم وقت خواب و بیداری در طول 24 ساعت از شبانه روز هست. وقتی این قرص رو زیر زبونت میذاری بهتره که تو تخت دراز بکشی و اطاق هم تاریک باشه. اینطوری بهتر اثر میکنه و خوابت میبره. جالبه که صببح که از خواب پا میشی نه کسل هستی و نه سردرد....
انگار نه انگار این قرص رو مصرف کردی. البته رو بعضیها هم شاید بی اثر باشه. مثلا مامان من سالهاست قرص خواب میخوره. وقتی یه شب بهش این قرص رو دادم تا صبح خوابش نبرده بود و دوباره هم نخواست امتحان کنه.
انگار بدنش به اون قرص عادت کرده بود.
حالا امتحانش ضرر نداره. من گاهی مخصوصا شبهای امتحان که استرس دارم مصرف میکنم عین خرص قطبی خوابم میبره. Blush
 تشکر شده توسط : mahdie , BABA , malike , kohedard
من کافیه اراده کنم تا بخوابم. فقط وقت نمی کنم به جز 6-7 ساعت شبانه و جمعه ها تا 2-3!
عالم را نشاید که سفاهت از عامی به حلم درگذراند که هر دو را ضرر دارد:
هیبت این کم شود و
جهل آن مستحکم.

گلستان سعدی-در آداب صحبت
البته چه جوری پاشدنشم مهمه
هر روزی که با عجله پا میشم روی راه رفتنم تاثیر منفی داره
یه پنج الی ده دقیقه ای باید بشینم بعد بیدار شدن تا سیستمم کاملا لود بشه Shyوگرنه رو تعادلم تاثیر داره
شاید امروز اون روزی باشه که در آینده منتظرشم..ما فقط شاید تجربش کرده باشیم که روزمره امروز شاید آرزوی فردامون بشه..305320_JC_thinking
 تشکر شده توسط : parastoo.shahali

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بازسازی میلین در بیماران مبتلا به مالتیپل اسکلروزیس رامنا 7 7,518 2014/09/13, 05:52 PM
آخرین ارسال: sia
  تغییرات وابسته به سن، امید ی برای توقف روند تخریب غلاف میلین در بی hamdam 1 6,122 2012/12/10, 02:08 PM
آخرین ارسال: sargol
  چگونگی تبدیل سلول فیبرهای عصبی خاص در مغز به پوشش محافظ میلین hamdam 0 6,588 2011/07/23, 08:00 PM
آخرین ارسال: hamdam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست