امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظر شما چیه؟(مشورت درباره ادامه تحصیل)
[size=small]

سلام
تبریک می گم من در این وضعیت شما بودم سال 90 ارشد قبول شدم ولی به خاطر اینکه پاهام اسپاسم داشت و از نظر حرکتی مشکل داشتم و اینکه بهم می گفتند نرو خسته می شی برات بده منم نرفتم ولی با اینکه رزرو نکرده بودم سال 91 رفتم دنبالش و بعد از گذشتن از هفت خوان رستم تونستم ثبت نام کنم و الان 2 ترمش گذشت من که راضی ام آخه هم اینکه سرم گرم میشه و هم اینکه چون فکرم به درس مشغوله برا فکر کردن به ام اس وقت چندانی ندارم خوشبختانه از نظر جسمی و روحی هم عالیم.

(2012/04/17, 11:59 PM)شیرین نوشته است: سلام به دوستای عزیزمlove51
1سوال داشتم
خواهشا اگه امکانش هست تا میتونین راهنماییم کنین بتونم تصمیم درستی بگیرمlove51
من ارشد قبول شدم.به نطرتون بخونم یا نه؟
آخه من از دکتر صحراییان این سوال رو پرسیدم ایشون گفتن اگه بدون استرس بخونی ضرری برات نداره بخون
آخه جون من مگه میشه امتحان و درس خوندن بی استرس باشه؟
بچه هااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
میشه کمکم کنین 1تصمیم درست بگیرم؟
اگه بخونم امکان داره وضع بیماریم بدتر بشه؟sad2sad2sad2

[size=small]
 تشکر شده توسط : Nooranta , pariya1361
به نظر من باید بخونی ... من الان جایی کار می کنم که روزانه هزار تا دانشجوی ارشد و دکترا می بینم که با انواع درصد هوش و توانایی هستند(از 0-100wink2 ) اینو بدون من تو این مدت ندیدم هیچ کدومشون این مرحله رو نگذرونده باشن... تو هم به این فکر کن که این ایام هم می گذره و ایشالله با موفقیت تموم میشه واحساس رضایت بعدش به همه سختیهاش می ارزه .... استرس هم نداشته باش و به خودت اعتماد داشته باش .... نذار چیزای کوچک تو رو از اهداف بزرگت دور کنه!agreement2 موفق باشیicon_question
هزار مرتبه بیماری از سلامت به
تو گر کنی قدمی رنجه بر عیادت من...
 تشکر شده توسط : spring , pariya1361
من ترم 2 ارشد بودم که تازه فهمیدم ام اس دارم. اولین حمله هم وسط امتحانات ترم بود همون جوری امتحان دادم و بعد امتحان بستری شدم. بعدش ادامه دادم می تونم بگم که ام اس هیچ تاثیر خاصی روی روند تحصیلم نداشت و حتی از بچه های دیگه بهتر امتحان می دادم فعال تر بودم سر کار هم می رفتم زودتر از همشون دفاع کردم و مقاله هم دادم. روی بیماریم هم تاثیر منفی نداشت. من بعد از اون حمله دیگه نه حمله داشتم نه مشکل خاصی.حالا تصمیم با خودته . بهت تبریک می گم و دوست دارم که ادامه بدی. به نظر من نترس و سعی کن در مدت تحصیل شادی و ورزش و رژیم غذایی خوب رو فراموش نکنی. سعی کن استرس رو مهار کنی نه اینکه تحصیل رو بذاری کنار. البته یه کم استرس طبیعیه و مطمئن باش اون یه ذره استرس رو حتی اگه درس هم نخونی یه جور دیگه یه جای دیگه زندگی بهت وارد میکنه بلاخره چاشنی زندگیه دیگه چه میشه کرد .
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
 تشکر شده توسط : FBF , spring , naarin.p , pariya1361
من یه سال بعد از اینکه فهمیدم ام اس دارم درس خوندم و کنکور کارشناسی دادم....اگه میخواستم مثل شما فکر کنم باید بیخیال دانشگاه رفتن میشدم
استرس همیشه تو زندگی هست نمیشه که بگی درس نمیخونم تا استرس بهم وارد نشه!
"یک راند دیگر مبارزه کن"
وقتی پاهایت چنان خسته اند که بزور راه میروی...
 تشکر شده توسط : spring , A live , pariya1361
این تاپیک رو شیرین نوشته و بحث روی ادامه تحصیل اون بوده. که الان دانشگاهش رو رفته
بهتره اگ میخوایم بحثی بکنیم کلا درمورد ادامه تحصیل یه فرد ام اسی باشه
ام اس باعث نمیشه که شخص درسش رو ادامه نده. باید به شرایط خودش نگاه کنه
فلان آقای مبتلا به ام اس با ویلچر میرفت دانشگاه. که پدرش اونو میبرد و میاورد. خب اگ کسی نباشه که همچین کسی رو ببره دانشگاه باید دنبال یه راه حل باشه نهایتش هم که راهی نباشه باید باهاش کنار بیاد. بقول اون روانپزشک این خودکار رو تو نمیتونی بکنی توی دیوار و ممکنه کاری که تو میخوای انجام بدی مثل این کار باشه
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : FBF , pariya1361
متاسفانه خیلی ها امروزه لیسانس و فوق لیسانس و دکترا دارن و بدون دانستن اهمیت تحصیل و دانش فقط موفق به

کسب مدرک شدن و برخورد علمی و منطقی با مسائل ندارن.

آدم بدون مدرک میشناسم از هزارتا مدرک دار آگاهی بیشتر داره، و به رشد و تکامل عقلانی و قدرت تجزیه تحلیل و

تصمیم گیری بهتر، آشنایی داره

از خدا بخواهیم دانش سودمند به ما عطا کند و رسالت یادگیری و لذت فهمیدن در طول عمر نصیب تک تک دوستان بکند،

الهی آمین
 تشکر شده توسط : paeeze , naarin.p , pariya1361
(2013/08/13, 12:48 PM)afk نوشته است: اگر کسی دنبال علایقش باشه هر سختی رو پشت سر میگذاره ولی باید با برنامه ریزی ومدیریت زمان بهتر سختی ها رو مهار کرد تا به سلامتی لطمه نزنه . منم الآن سال دوم ارشدریاضی هستم وباوجود بیماری ام اس تا این جا پیش اومدم وخیلی مصمم تر ادامه میدم.

اكه با علاقه باشه آره
ولي تو ايران بيشتر ملت (دانشجو-استاد)به فكر مدرك و نمره هستند كه مشكل از سيستم آموزشيه
كه حرف از علاقه در بيشتر موارد شعار هست

ولي افرادي هستند واقعأ علاقه دارند و با هر مشكلي كه دارند به تحصيلشان با اين سيستم ادامه مي دهند
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : kiana , paeeze , naarin.p , pariya1361
شیرین جونم،من بشخصه با مدرک کاردانی رفتم سرکار و نیازی هم نبود که ادامه تحصیل بدم.اما علاقه شخصی بهم گفت ادامه بده.اون موقع دکترم بشدت با درس خوندن من مخالف بود.میگفت چه بخوای و چه نخوای چه بیخیال باشی و چه نباشی استرس سراغ تو میاد واین واسه تو خطرناکه.البته ناگفته نمونه که در بعضی وقتا استرس هم شیرینی خاص خودشو داره.اما حرف اصلی من بیشتر با دانشگاهی هست که پذیرفته شدی.من دانشگاهی قبول شدم که حتی اساتیدش وقتی میشنیدن دانشجوشون ام اس داره مثل یه آدم گناهکار و (دور از جون دوستان عزیزم )بدکاره برخورد میکردن و بشدت به منی که بیماربودم فشار روحی وارد میکردن بطوریکه هنوز که هنوزه بعد از گذشت 5 سال از فارغ التحصیلیم استرس اون دوران بامنه.ولی یکی از دوستانم جایی قبول شد که همه مسئولین دانشگاه با اون همکاری میکردن و اون اصلا استرس نداشت واین باعث شد که به دکتراهم فکرکنه.اما من بعد کارشناسی درس رو واسه همیشه گذاشتم کنار.بنظر من به دانشگاه و مسئولین ومردم شهری که قبول شدی بستگی داره که چقدر فرهنگشون در این زمینه پیشرفت کرده باشه
 تشکر شده توسط : pariya1361
شیرین عزیزم،ارشد مثل کارشناسی نیست .یعنی استرسای اونجا رو نداری! ارشد ترمی حداکثر 12 واحد داری که تفریحی میخونی..اتفاقا خیلی خوبه که سر خودتو با درس گرم کنی و زمانی واسه فکر کردن به ام اس نداشته باشی. من که خودم اینطوری بودم ترم پیش! تازه فهمیدم بدون استرس هم میشه درس خوند و نمرره خوب هم گرفت..امیدوارم موفق باشی love51
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
با سلام و آرزوی سلامتی برای همه دوستان
آیا امکان حذف مدارک پزشکی بیماری ام اس وجود دارد؟
بنده بنا به دلایلی قصد دارم مدارکم را پس بگیرم آیا مقدور هست؟

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان