نظرسنجی: تغيير فصل در عود بيماري شما چه نقشي دارد ؟
در گرما بيشتر است
63.81%
67 63.81%
در سرما بيشتر است
11.43%
12 11.43%
بي تاثير است
24.76%
26 24.76%
در کل 105 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 2.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظر سنجي ... تغيير فصل در عود بیماری ام.اس ؟
من در فصل گرما گزگز دست و پام بیشتر میشه و البته کاهی به علت کثیفی هوای تهران سردرد می گیرم. اما می شه که در فصلهای خنک مثل پاییز و زمستان اصلا هیچ علامتی ندارم و هیچ گزگزی هم احساس نمی کنم . در کل هوای گرم را اصلا دوست ندارم.
بستگی به وظعیت جسمانی خود فرد داره
افراد چاق به گرما حساس ترند پس در فصل گرم احتمال حمل ام اس برای آنها زیاد تر و برعکس در افراد لاغر که به سرما حساس ترند البته در کشورهای مانند انگلیس که هوا در بیشتر روزها ابری و معدل به سمت خنکی است بیماران ام اس آمار قابل توجهی دارند
خیلی نمی خوام وارد عوامل مختلف در مورد تجربه خودم تو این پیچ بشم ولی در بروز حمل ام اس چند عامل بر اساس حساسیت خود فرد باید در کنار هم قرار گیرن تاحمله ام اس بروز کنه و شدت حمله هم بستگی به این عوامل داره
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
اين روزا كه هوا خيلي گرمه احساس مي كنم دست و پاهام اصلا قدرت ندارن همش دلم ميخواد يه جا دراز بكشم خستگي دركنم خدا كنه اين گرما زودتر تموم شه.
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
من كلا 3 تا حمله ناجور داشتم كه هر سه تا تو فصل گرم بودن............

بچه ها اين تابستون كه براي من خيلي بد بود چون چشمم تار شد به دكترمم كه ميگم ميگه ديگه بايد بهش عادت كني احتمالا هيشه همراهت باشه اصلا حس خوبي نيست sad2
صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند.
آرزو میکنم هر جا باشی بدور تابستون گرما خوش باشی love51 گرچه هم گرما هست و هم تابستان ولی روزی برسه که اینها در برابرت هیچ باشه و هیچ
این گرما آزار دهندست پس همه با هم دعا کنیم برای بهبودی همدیگه agreement2

بچه ها یه بار رفته بودم خونه داداشم اینا بابای عروسمون خیلی مغروره و غده توی تابستون کولرشون نمیکشد من اومدم کولر رو درست کنم یکم باد بیاد اومده بود نشسته بود روبروی کولر با پیجامه بهم گفت والله من ندیدم کسی از گرما مریض بشه من سردمه سر کولر رو بکن بالا اگه سرماخوردم چی ؟

گفتم ببخشید نشستید روبروی کولر با شلوار نازک بعدش میخواین سرما نخورین ولی نمیتونسم بگم بابا من ا م اس دارم ام اسم یعنی گرما چون میدونم هیچی نمیفهمه باهاش بحث نکردم ولی مامان بیچارم بخاطر من گفت اقای فلانی خب ما خانوادگی گرمایی هستیم شما برین اونور تا ما باد بخوریم نتونستم تحمل کنم دیگه به بابا گفتم بیا بریم ولی یه ساعت بعد رفتیم از این اتفاقات برای من خیلی افتاده confused2
 تشکر شده توسط : نیلوفر آبی , kaj
من نمیتونم دقیقا بگم اما اولین بار تو خرداد ماه بوده ، یعنی وقتی هوا نسبتا گرمه....
اما چون بعدش دیگه عود نکرده....نمیتونم دقیق نظر بدم فقط میتونم بگم دکترم خیلی منو از گرم شدنم و عرق کردنم ترسونده....خیلی میترسم که گرمم شه!! Confused
سلام حمید جان درسته که گرما همیشه تاثیر بدی در بیماری میگذاره اما من اینو از تجربه 20 ساله ام میگم من اگثر ا اواخر فروردین واوایل اردیبهشت تو بیمارستان بودم یهنی اینقدر حالم بد میشه.....بعد توی آذر ماه هم اکثرا بیمارستان بودم......شاید به جرات میگم 85% اوقات اینجوری بودهrolleyes

فایل‌(های) پیوست شده
.jpg   42229229226223635941.jpg (اندازه: 19.26 KB / تعداد دفعات دریافت: 4)
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
من هنوز پاییز و زمستون رو با ام اس نبودم، پس نمیتونم نظری داشته باشم.
فقط میتونم بگم که توی این تابستون خیلی مراقب بودم که بیش از حد گرمم نشه ولی این رو هم بگم که شبهای زیادی رو از سرما میلرزیدم که البته این اتفاق بعد از تزریق میافتاد.
رنگین کمان پاداش کسانی است که تا انتهای باران ایستاده اند.
من 2تا حمله داشتم که جفتش تو زمستون بوده ولی فکر نمیکنم ربطی به سرما داشته باشه
فکر میکنم عود بیماری بیش تر به خاطر شرایط بد روحی و روانی یا استرس باشه تا هوای گرم یا سرد
حداقل واسه من که این طور بودهwink2

تشکر شده توسط : Prime , kaj

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • 9
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بررسی تاثیر گیاه بر بهبود علائم بیماری ام اس arezooo82 12 8,272 2015/11/03, 10:46 AM
آخرین ارسال: niloofary

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان