امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه پیدا کردن محل تزریق
Question 
سلام به همه دوستان.
من میخوام یه سوال بپرسم امیدوارم دوستانی که تجربه دارن به من جواب بدن.
بیماری من تازه تشخیص داده شده و درمانگاهی که تزریق رو انجام میده به محل سکونتم خیلی دوره (75 کیلو متر).مادرم هم دلش نمیاد به من سینووکس تزریق کنه.منم میخوام خودم یاد بگیرم و سوال اینجاست که چه جوری محل تزریق روی ماهیچه ران رو پیدا کنم که خودم تزریق کنم.(مادرم مخالف اینم هست که خودم تزریق یاد بگیرم).
خلاصه ممنون میشم بهم راهنمایی بدید.

موفق باشید و شاد و سلامت.icon_questionwink2
خوشبختی بر سه ستون استوار است: فراموش کردن گذشته-غنیمت شمردن حال-امیدوار بودن به اینده
smiling
اللهم صل علی محمد و آل محمد
 تشکر شده توسط : mari , mirzaee , مونا89 , elham 66
شاید این تاپیک کمکتون کنه دوسته من.icon_question
smile , be happy and enjoy life
 تشکر شده توسط : سـاناز , roshanak.z
عزیزجان اگرخودت یادبگیری که خیلی بهتره،راحت ترهستی
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : roshanak.z , Hasty , برگ 7
مینو جون میتونی به این آدرس هم بری http://mscenter.ir/showthread.php?tid=4727&page=5 من یه سری عکس برای محل تزریق گذاشتم با دیدن اونها می تونی محل تزریق رو بشناسی اگه " دستگاه اتو جت " که اون هم در همون صفحه هست داری که تزریقش راحت تره فقط دستگاه رو بدون فروکردن و فشار زیادی در محل قرار می دهی و دکمه رو می زنی اگر نداری باید محلی که میخوای تزریق کنی یه مقدار با یکی از دست هایت بلند کنی مثل اینکه داری بشگون می گیری یه کمی بالابیاوری با دست دیگر سرنگ رو مستقیم فروکن همانجا و دست قبل که ماهیچه رو گرفته بوده به آرومی رها کن و سپس عمل تزریق رو به آرومی انجام بده حداقل چند دقیقه باید تزریق طول بکشه و نباید سریع تزریق کنی مثلا میتونی تا 10 یا بیشتر به آرومی بشماری تا تزریقت تموم بشه به همین سادگی بعد از تزریق حتما کمپرس یخ روی اون با یه دستمال تمیز قرار بده یعنی میتونی یه دستمال کلنکس بذاری روی جایگاه تزریق شده و سپس محتویات پلاستیک یخ رو روی اون قرار دهی تا آلودگی اینجاد نیشه

الهی
نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم
نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی

در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی
پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی

کس به غیر از تو نخواهم ، چه بخواهی چه نخواهی
باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی
 تشکر شده توسط : MFhealth , parivash , keyvan42 , Hasty , تندیس , برگ 7 , elham 66
ممنونم دوستان.
مشکل اینه که مادرم کلا مخالف با تزریق توسط خودمه! منم سختمه برم 3 ساعت تو راه باشم برای درمانگاه تخصصی. بیمارستان محل زندگیم هم دردسرای خودشو داره . نسخه و علت استفاده و نق و نوقای دیگه. دکترم میگه که خودت یاد بگیر دیگه راحت. منم یه سری مطلب راجع به تزریق عضلانی خوندم اما با اون توضیحات (خیلی اصطلاحات تخصصی داشت) نتونستم محل دقیق و مناسب روی عضله چهار سر ران رو تشخیص بدم. گفتم از راهنمایی دوستان استفاده کنم.

روشنک جان! این دستگاه رو میشه از کجا خرید؟قیمتش در چه حدیه؟ ممنون ازت.
بیتا جان از شما هم ممنونم.
و شما پویش جان.مشکل اینه که خانواده مخالف هستن - بیشتر مامانم.
خوشبختی بر سه ستون استوار است: فراموش کردن گذشته-غنیمت شمردن حال-امیدوار بودن به اینده
smiling
 تشکر شده توسط : roshanak.z
روشنک جان ، این لینکی که گذاشتی که مربوط به یه چیز دیگه س که ، کدوم عکسا ؟
دستگاه اتو جت برای ما سینووکسی ها ( تزریق عضلانی ) هم هست ؟
من شنیده بودم دستگاه مال آمپولهای زیر پوستیه که !
پیداش کردم ، تو صفحه بعدی بود . ممنون. ولی فکر کنم برای عضلانی نباشه. اگه بود که همین الان می خریدم.Smile (16)
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : roshanak.z , S.A.R.A
(2011/11/10, 08:43 PM)nahid نوشته است: روشنک جان ، این لینکی که گذاشتی که مربوط به یه چیز دیگه س که ، کدوم عکسا ؟
دستگاه اتو جت برای ما سینووکسی ها ( تزریق عضلانی ) هم هست ؟
من شنیده بودم دستگاه مال آمپولهای زیر پوستیه که !
پیداش کردم ، تو صفحه بعدی بود . ممنون. ولی فکر کنم برای عضلانی نباشه. اگه بود که همین الان می خریدم.Smile (16)

درسته مربوط به داروی کوپاکسونه ولی من تمام اطلاعاتی که فکر میکردم لازم باشه اونجا گذاشتم بعلاوه یکی چندتا عکس که محل تزریق روی بدن و ... رو مشخص کرده . در مورد سینووکسی ها نمی دونم این دستگاه اتوجت قابل استفاده هست یا نه ولی یادمه توی یکی از تاپیک های همین سایت خوندم که دستگاه اتوجت استفاده میکردند . عزیزم یعنی چی برای عضلانی نباشه خانمم من الان دارم استفاده میکنم ولی نمی دونم توی ایران هست یا نه اگر هست مطمئن باشید که من دارم برای تزریق عضلانی استفاده میکنم agreement2
(2011/11/10, 06:00 PM)min00 نوشته است: ممنونم دوستان.
مشکل اینه که مادرم کلا مخالف با تزریق توسط خودمه! منم سختمه برم 3 ساعت تو راه باشم برای درمانگاه تخصصی. بیمارستان محل زندگیم هم دردسرای خودشو داره . نسخه و علت استفاده و نق و نوقای دیگه. دکترم میگه که خودت یاد بگیر دیگه راحت. منم یه سری مطلب راجع به تزریق عضلانی خوندم اما با اون توضیحات (خیلی اصطلاحات تخصصی داشت) نتونستم محل دقیق و مناسب روی عضله چهار سر ران رو تشخیص بدم. گفتم از راهنمایی دوستان استفاده کنم.

روشنک جان! این دستگاه رو میشه از کجا خرید؟قیمتش در چه حدیه؟ ممنون ازت.
بیتا جان از شما هم ممنونم.
و شما پویش جان.مشکل اینه که خانواده مخالف هستن - بیشتر مامانم.

عزیزم من نمی دونم توی ایران به چه صورتیه و از کجا تهیه میشه و یا چند است به من اینجا با کلی تجهیزات رایگان دادن میتونید از دکترتون یا داروخانه ایی که داروها رو می گیرید بپرسید حتما راهنماییتون می کنند . ولی بدونید تزریق نه مهارت خاصی میخواد نه ترس داره نه نگرانی و هیچ اطلاحات تخصصی ایی هم نداره عین مطالبی که نوشتم بخونید و اعتماد به نفس داشته باشید همین اگر هم خیلی نگرانید میتونید یکی دوبار پیش خود دکتر بروید و به خودتون در حضور ایشون تزریق کنید تا همه نگرانی هاتون برطرف بشه agreement2

الهی
نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم
نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی

در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی
پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی

کس به غیر از تو نخواهم ، چه بخواهی چه نخواهی
باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی
 تشکر شده توسط : nahid
ممنونم دوستان.

اما هنوز این سوال برام باقیه که بدون حضور در کلینیک صلاحه که خودم تزریق انجام بدم؟ یا نه؟

به نظرتون چند جلسه طول میکشه که آموزش ببینم؟

smiling
یه جلسه هم میشه ، من می ترسیدم بیشتر شد ! هنوزم با شجاعت آمپولو نمیزنم. دلم نمیاد .ولی بعضیا شجاعن و بدون اینکه دستشون بلرزه می زنن . به این فکر کن که دیگه راحت میشی از رفتن به درمانگاه .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : min00
دوستان عزیز
دستگاههای تزریق خریدنی نیستن و توسط خود انجمن ام اس شهرستان محل سکونت یا مرکز استان به بیماران تحویل داده میشه.مثل کیف حمل دارو.
تزریق شاید برای دفعات اولش ترسناک باشه ولی نباید بذارید این ترس بر شما غلبه کنه.حرف یک روز و دو روز که نیست.همسر من نه تنها از تزریق میترسید و بدش میومد بلکه حالش بد میشد!!!منظورم زمانی بود که من میخواستم آمپولمو بزنم.ولی چون نیازه تزریقها چرخشی انجام بشه،تمام تزریقهای پشت بدنم رو همسرم برام انجام میده.الان دیگه عادت کرده و نمیترسه.حتی پنی سیلین هم میزنه!agreement2
تو منو تنها نذار....ای خدا.....خدا.....
 تشکر شده توسط : nahid , Hasty , sange sabor , elham 66 , rahil.68

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اثربخشی وعوارض تزریق سینووکس Trust 438 290,147 2023/08/25, 07:45 PM
آخرین ارسال: saman.sy
  آیا تزریق سینووکس در شما هم باعث دندون درد میشه؟ naser_m 29 16,984 2023/01/02, 11:14 PM
آخرین ارسال: شیواذر
  تزریق آمپول آونکس yas 62 55,746 2018/05/01, 05:40 PM
آخرین ارسال: nahid
  وقفه و تاخیر در زمان تزریق paeeze 27 24,423 2018/01/26, 07:43 PM
آخرین ارسال: paeeze
  سرنگ آماده تزریق سینووکس mohamad88 45 17,553 2017/06/14, 05:10 PM
آخرین ارسال: yas8866
  فیلم آموزشی تزریق سینووکس و زندگی با ام اس saffari_mo 17 20,218 2017/04/19, 06:02 PM
آخرین ارسال: n70
  آدرس مراکز تزریق سینوکس و رسیژن neda.n 32 32,227 2016/10/09, 10:20 AM
آخرین ارسال: nahid
  فیلم آموزش تزریق آوونکس (دوبله شده توسط ام اس سنتر) برای اولین بار fireboud 42 86,555 2014/07/25, 11:55 AM
آخرین ارسال: glassheart
  کاهلی در تزریق :| samiramiss 12 8,234 2014/02/02, 09:41 AM
آخرین ارسال: hoda sa
  تزریق نا کامل forooghm 27 16,765 2012/12/17, 05:01 PM
آخرین ارسال: MFhealth

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست