امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه نوع ورزش برای ام اس مناسب است ؟
(2014/06/08, 07:00 PM)tinookhe نوشته است: جریان چیه عزیزم?توضیح میدی?انجام بدم?

البته بمنم فلوکسیتین داده برا رفع افسردگیSad

بعضی وقتام اونقدمورمورمیشه که میخام ازحال برم ودوباره دستم ازکارمیفته ولرزش میادتوش حتما واسه کارکردن باش بایدتکیه گاه داشته باشهsad
منظورم جریان فیزیوتراپیه
برو فیزیوتراپی لازم باشه خودش برات میذاره

میگن هم خودِ ام اس و هم داروهای ام اس افسردگی میاره.وشنیدم که میگن بیمارای ام اس ضد افسردگی استفاده کنن
اما اینکه چطوری و چی باید استفاده کنی با دکترته

من از یه پزشک شنیدم که کسانی که لرزش دارن نباید فلوکستین استفاده کنن.از دکترت بپرس یا نظر یه دکتر دیگه رو هم بپرس

لرزش دستت رو حتما به دکترت بگو تا بهت دارو بده و پیش یه فیزیوتراپ هم برو
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : tinookhe
Rainbow 
من دارم روزی 20 تا 30 دقیقه ورزش می کنم البته بیشتر به شکل نرمشه و بدون استفاده از وسایل ورزش و تا حالا که تأثیرش خوب بوده
وقتی از وسایل ورزشی استفاده می کنم دست و پام شروع می کنه به گزگز شدن برای همین از این وسایل استفاده نمی کنم!!!!
تمام چراغ های خانه روشن است
و من صدای خنده ات را
بلندتر از همیشه نقاشی می کنم
لطفی کن، به کسی چیزی نگو
بگذار همسایه ها خیال کنند تو آمده ای....
 تشکر شده توسط : paeazan
varzesh inja ham migan ke kheili moasere va be darman e afsordegi, taghviate system imeni e badan, taghviate roohie va maboreze ba stress, ghavi shodane mahiche haye badan komake bozorgie. taze neurologist e man inja goft ke Pishrafte Bimari ro ham kahesh mide.
 تشکر شده توسط : paeazan , رامنا
منم هر روز حداقل یک ساعت پیاده روی دارم اگه موقعیتش پیش بیاد والیبال و بسکتبال بازی میکنم agreement2agreement2
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : paeazan
ورزشي موثر براي مبتلايان به ام اس
در اين مطلب به ورزش هايي اشاره مي شود که براي مبتلايان به ام اس بسيار مفيد بوده و قابليت مغز را بر مي گرداند.
به گزارش اتاق خبر،انجام ورزش‌هايي همچون بدن‌سازي و ايروبيک سبب حفظ بهتر قابليت‌هاي مغز و اعصاب در بيماران مبتلا به ام‌اس مي‌شود.
قسمت‌هاي آسيب‌ديده مغز بيماران مبتلا به ام‌اس در افرادي که ورزش مي‌کنند کندتر تخريب مي‌شود.
به نظر مي‌رسد که ورزش‌هايي همچون بدن‌سازي و ايروبيک روي بخش‌هايي از مغز که در برابر ام‌اس آسيب‌پذيرترند نقش محافظتي داشته و سبب مي‌شود قشر خاکستري مغز در حجم گسترده‌تري حفظ شود.
*چند نکته مهم ورزش مي‌تواند به تخفيف علائم msکمک کند.اما بسيار مهم است كه براي موفق شدن، احتياط‌هاي لازم را در يك برنامه‌ي ورزشي در نظر بگيريد.
نكته‌ي مهم ديگر اين است كه بيش از حد به ورزش نپردازيد. انجام فعاليتهاي ورزشي در بيماران مبتلا به MS بايد با احتياط انجام گيرد و حركات كششي موجب آسيب نشود. اگر در ورزش افراط كنيد ممكن است موجب كشيدگي عضلات و آسيب به سيستم عضلاني شويد. افزايش درد در عضلات منجر به خستگي بيش از حد و وارد شدن استرس به بدن و ذهن مي‌شود. قبل از آغاز برنامه‌ي ورزشي با پزشك خود مشورت كنيد.
پزشك شما ممكن است چه توصيه‌هايي براي شما داشته ‌باشد؟
* در باره‌ي نوع ورزشي كه مناسب شماست و انواعي از ورزش كه بايد از آن اجتناب كنيد.
* درمورد شدت فعاليتي كه بايد داشته باشيد.
* درباره‌ي دوره و مدت زماني كه بايد ورزش كنيد و در مورد محدوديتهاي فيزيكي شما.
مراجعه به ساير متخصصان مانند فيزيوتراپيست مي‌تواند به شما كمك كند. فيزيوتراپيست مي‌تواند با توجه به نياز شما نوع ورزشي كه مناسب شما باشد را طراحي كند. در اين صورت ورزشي كه متناسب با علائم باليني، شكل بدن، نيروي بدني و سلامت كلي شماست انجام مي‌شود.
چگونه مي‌توانيد با ايمني ورزش كنيد؟
* هميشه قبل از شروع ورزش با نرمش مناسب بدن را گرم كنيد و پس از ورزش نيز با نرمش آرام بدن را سرد كنيد.
* به آرامي‌پيش برويد. مثلا اگر قرار است كه 30 دقيقه ورزش كنيد، با جلسات 10 دقيقه‌اي شروع كنيد و به تدريج آن را افزايش دهيد.
* در يك محيط امن ورزش كنيد. از ورزش در سطوح لغزنده اجتناب كنيد، در نور كم ورزش نكنيد، قاليچه‌ها را كنار بگذاريد و هر چيزي كه ممكن است خطري در حين ورزش براي شما ايجاد كند را دور كنيد.
* اگر در تعادل مشكل داريد، هنگام ورزش به يك نرده يا تكيه‌گاه تكيه كنيد.
* هر زماني كه احساس كرديد حالتان خوب نيست و يا ممكن است آسيب بببينيد ورزش را متوقف كنيد.
* فعاليتي را انتخاب كنيد كه براي شما جالب باشد و از انجام آن لذت ببريد. ورزشهاي ايروبيك آبي، شنا، تاي چي و يوگا ورزشهايي هستند كه براي بيماران مبتلا به MS مناسب هستند.
اگر دماي بدن شما بيش از حد افزايش يابد چه اتفاقي خواهد افتاد؟
برخي از افراد مبتلا به MS به گرما حساس هستند. به اين معنا كه در مواقعي كه بدن گرم مي‌شود و دماي آن افزايش مي‌يابد علائم بيماري دوباره پديدار شده و يا بدتر مي‌شوند. در هنگام ورزش دماي بدن افزايش مي‌يابد.
چگونه مي‌توان از افزايش بيش از حد دماي بدن جلوگيري كرد؟
* در ساعات گرم روز ، ورزش نكنيد و از ورزش در ساعات 10 صبح تا 3 بعد از ظهر خودداري كنيد. اگر بيرون از منزل ورزش مي‌كنيد، سعي كنيد صبحها و يا عصرها ورزش كنيد.
* مقدار زيادي مايعات خنك بنوشيد.
* مراقب حالتهاي بدن خود باشيد. اگر دچار علائمي‌شديد كه قبل از ورزش آنها را نداشتيد، آرامتر ورزش كنيد و يا ورزش را متوقف كنيد تا بدنتان خنك شود.
* شنا، ورزشهاي آبي و نرمشهاي آبي ايروبيك بدن شما را حين ورزش خنك نگه مي‌دارند. قبل از ايكه وارد آب شويد در باره‌ي دماي آب استخر از مسئول استخر سؤال كنيد. همچنين مطمئن شويد كه سطوح لغزنده در اتاق كمدها و در اطراف استخر وجود نداشته باشد.

http://www.otaghnews.com/news/345183/%D9...8%A7%D8%B3?
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395
 تشکر شده توسط : zohrevand , آنا , samiramiss
ورزش تای چی ممکن است به تعادل و قدرت مبتلایان به ام اس کمک کند
درمورد نقش ورزش تای چی در بیماری ام اس در گذشته مطالعاتی انجام شده بود که اغلب حاکی از اثرات مثبت آن در این بیماری بودند. اخیرا اثر این ورزش در گروه کوچکی از مبتلایان (25نفر) 75-18 ساله مورد بررسی قرار گرفت. روش انجام این تحقیق بدینگونه بود که افراد مبتلا به ام اس نوع عود کننده و پیشرونده هفته ای دوبار، هربار به مدت یکساعت و برای شش هفته تمرینات تای چی را انجام دادند. قبل و بعد از تمرینات، همگی از نظر تعادل، خستگی و قدرت عضلانی بررسی می شدند و نتایج مقایسه می شد. اگرچه در پایان فقط 15 نفر مطالعه را کامل کردند، اما در همین افراد نتایج امیدوارکننده بود بطوریکه بهبودی قابل توجه در آنها مشاهده شد (تست های مورد استفاده در این تحقیق ، "Timed Up and Go test " و"Berg Balance Scale" برای تعادل و "Five-Times-Sit to Stand" برای قدرت عضلانی و تست "Fatigue Severity Scale" برای خستگی بود.)
محققین این تحقیق اظهار کرده اند که برخی افراد در ابتدا روی صندلی قادر به انجام تمرینات بودند ولی در انتها این ورزش ها را در حالت ایستاده انجام دادند.
یادمان باشد که به هر شکلی و با هر نامی که امکان دارد باید همواره فعالیت فیزیکی داشته باشیم خواه به شکل aerobic ، خواه یوگا ، خواه تای چی ...

http://iranms.ir/index.php/node/view?id=984
1395-04-08 09:45

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ام اس را برای طرف مقابل (برای ازدواج) چگونه مطرح کنم ؟ AIDA 151 93,682 2022/11/05, 09:37 PM
آخرین ارسال: powerful
  استفاده از Tiwan برای سهولت در راه رفتن ستاره تهرانی 0 1,290 2019/09/23, 10:10 AM
آخرین ارسال: ستاره تهرانی
  راهنمایی برای انتخاب و یا تغییر داروی ام اس hadyeh 171 103,805 2019/07/01, 08:43 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  ام اس را برای خانواده همسر آینده کی و چطور مطرح کنم؟! siamak.m.h 59 20,126 2018/08/31, 09:45 AM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  شهربازی و بازی های هیجانی برای ام اس بده؟ نگین م 29 17,773 2017/05/24, 11:59 PM
آخرین ارسال: سها
  کپسول Wellwoman برای بیمار ام اس ضرر داره؟ paeazan 5 33,427 2015/10/28, 08:05 AM
آخرین ارسال: glassheart
  آیا آزمایش ژنتیک برای تشخیص ام اس در جنین وجود دارد؟ zenith 7 8,676 2014/07/31, 12:18 AM
آخرین ارسال: kohedard
  سوال در مورد طب سنتی چینی برای درمان ALS javadit 1 2,869 2014/07/02, 01:51 PM
آخرین ارسال: nahid
  نظر پزشک شما برای قطع تزریق در صورتی که چند سال حمله نداشته باشید afsaneh 47 32,885 2014/04/04, 09:29 AM
آخرین ارسال: موناامیدوار
  هزینه های پزشکی خانم ام اسی برای تازه داماد عمومهربان 19 11,250 2014/01/11, 01:53 AM
آخرین ارسال: simiin

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست