یک فنجان چای


امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ناتالیزوماب ( Tysabri )
#11
(2012/12/28, 08:28 PM)moon light نوشته است: من با هزار بدبختی و بعد از 5ماه انتظار و دادن 5میلیون پول به هلال احمر موفق شدم یه دونه آمپولشو بگیرم.هورااااااااااااااااااااااا!به افتخار دولت خدمتگزار کف مرتب!!!!!!!!!!!!happy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif

مهتاب جون ایشالله که نتیجه بگیری از این درمان
برات آرزوی بهبودی روزافزون دارمagreement2
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

#12
(2012/12/28, 08:28 PM)moon light نوشته است: من با هزار بدبختی و بعد از 5ماه انتظار و دادن 5میلیون پول به هلال احمر موفق شدم یه دونه آمپولشو بگیرم.هورااااااااااااااااااااااا!به افتخار دولت خدمتگزار کف مرتب!!!!!!!!!!!!happy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif
سلام مهتاب جون
از تایسابری که گرفتی راضی هستی؟؟؟؟؟
گاهی سکوت برای بقا لازمه ؛نشکونش
#13

« تقاضای شرکت بیوژن، شرکت تولید کننده داروی تای سابری .... »
چهارشنبه 4 بهمن 1391

داروی تای سابری درمان بسیار موثری است برای بیماری ام اس که بر اساس اطلاعات موجود ، پیشرفت ناتوانی حاصل از بیماری را به میزان 54- 40% و عود حملات بیماری را به میزان 68% کاهش میدهد.

درحال حاضر این دارو در ایالت متحده امریکا، باتوجه به خطر ابتلاء به یک عفونت فرصت طلب ویروسی JC (پی ام ال pml)، فقط در فرم های عود کننده بیماری ام اس که به داروهای دیگر پاسخ نمیدهند و یا داروهای دیگر تحمل نمیشوند ، استفاده میشود ( مشروط بر آنکه خطر عفونت pml پائین باشد) در اروپا نیز این دارو برای ام اس های خیلی شدید که به داروهای انترفران پاسخ نداده اند و یا سیر خیلی سریع و شدیدی دارند استفاده میشود.

شرکت بیوژن، شرکت تولید کننده داروی تای سابری اعلام کرده است که از سازمان غذا و داروی امریکا ( FDA و اروپا EMA ) تقاضا کرده است که اجازه مصرف این دارو را به عنوان داروی خط اول در بیماری ام اس صادر نماید.
در صورت اخذ مجوز،داروی تای سابری می تواند با رعایت شرائط لازم ، در افراد خاصی بدون اینکه منتظر امتحان داروهای دیگر شد، استفاده شود.

منبع انجمن ام اس ایران
ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : paeazan , نازی ی , hessam , movahedi , parisa2011 , شفا یافته , sooorooosh , samaneh , علیرضا 2
#14
سیگاری هائی که داروی ناتالی زوماب استفاده میکنند اگر نمیدانند بدانندکه ...
ناتالی زوماب ( تای سبری ) جزو دسته داروئی آنتی بادی های منوکلونال است که مانع مهاجرت سلولهای لنفاوی از داخل عروق به نسوج اطراف می شود و درنتیجه این اثر،قادر است واکنش های التهابی را در آن محل ، کاهش دهد و دقیقاً به همین دلیل جزو داروهای موفق کنترول بیماری ام اس محسوب می شود . اما متأسفانه یکی از مشکلاتی که در جریان درمان با این دارو ممکن است پیش آید این است که در بدن آنتی بادی علیه آن ساخته شود. وجود این آنتی بادی علاوه بر اینکه سبب میشود در تزریق های بعدی واکنش های ناخواسته با احتمال بیشتری روی دهد، در صورت ابقاء در بدن ، می تواند سبب بی اثرشدن دارو نیز بشود .
در این رابطه اخیراً مطالعه ای انجام شده که نقش سیگار را در ایجاد آنتی بادی ضد داروی ناتالی زوماب بررسی کرده است . نتایج این مطالعه که بر روی 1338 فرد سیگاری مبتلا به ام اس انجام گرفته این بوده که احتمال ایجاد آنتی بادی ضد داروی ناتالی زوماب در افراد سیگاری بیشتر از سایر افراد بوده و هرچه تعداد سیگار مصرفی روزانه و مدت سیگار طولانی تر باشد، این احتمال نیز افزایش می یابد.
چهارشنبه 18 دى 1392 9:6
http://www.iranms.ir
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : zohaa , omid_nejad , SSA , helli , niloofary , علیرضا 2
#15
آگاهانه بجنگید.

داروی تزریقی تایسبری یا Natalizumab

اگر تصمیم دکتر برای شما استفاده از داروی تایسبری (TYSABTI) است. بهتر است در رابطه با آن بیشتر بدانید. همانطور که در مورد مزایای تایسبری شنیده اید. همچنین باید در مورد ریسک استفاده از آن هم بدانید.

[تصویر:  Tysabri_25.png]
اهمیت داروی تایسبری


نحوه مصرف چگونه است؟
این دارو در مطب دکتر (در ایران کلینیک های تخصصی معرفی شده) هر ماه یک مرتبه تزریق می شود.

بدن هر شخص ممکن است پاسخ متفاوتی به تایسبری بدهد. برای برخی عوارض خفیفی ایجاد کند و برخی را دچار عوارض جدی تری. اینکه با دکتر خودتان در مورد عوارض جانبی این دارو صحبت کنید خیلی اهمیت دارد.

نکته ای که مهم است در رابطه با مصرف داروی با ارزش TYSABRIبدانید. آن هم ماجرای ارتباط این دارو و مشکلی به نام PML است.
تا به امروز (اردیبهشت ۹۶) سابقه ی ۶ ساله از اطلاعات مفیدی در مورد تایسبری وجود دارد که به شما و دکترتان کمک میکند تا در مورد احتمال وقوع progressive multifocal leukoencephalopathy یا به اختصار PML در زمان مصرف تایسبری بهتر تصمیم بگیرید.

حال ببینیم PML چیست؟
PML یک عفونت مغزی نادر است. که عموما منجر به مرگ یا ناتوانی جدی می شود و تا به حال درمان یا پیشگری برای آن پیدا نشده است.

PML و ویروس JC
ریسک درگیر شدن با PML به چند موضوع ارتباط دارد. اما قبل از هر چیزی بهتر است بدانید اولا یک ویروس به نام John Cunningham یا به اختصار JC که ویروس شایع و بدون ضرر است و معمولا ۵۰ تا ۶۰ درصد آدم های عادی این ویروس را دارند. اما برای کسانی که میخواهند تایسبری مصرف کنند یا دچار ضعف سیستم ایمنی هستند می تواند باعث PML شود.
یک آزمایش خون وجود دارد که میتوان از طریق آن وجود یا عدم وجود ویروس JC را تشخیص داد. (در ایران هم خیلی جاها هست.) دکتر شما ممکنه با توجه به جواب مثبت یا منفی شما تصمیم بگیرد شما داروی تایسبری را بگیرید یا خیر. در هر صورت ممکن است با نظر دکتر شما به صورت دوره ای مجبور باشید این وجود یا عدم وجود این ویروس را با آزمایش خون تست کنید. توجه به این نکته ضروری است.

ریسک اینکه PML به سراغ مان بیاید چه مقدار است؟
No one can predict who will get PML, but we can estimate the risk based on 3 known factors:
کسی نمی تواند وقوع PML را پیشبینی کند. اما تخمین این موضوع به سه عامل بستگی دارد:
۱. مثبت بودن تست آنتی بادی ویروس JC
۲. استفاده قبلی از دارو های تضعیف کننده ی سیستم ایمنی بدن.
۳. استفاده از تایسبری خصوصا بیش از ۲ سال

مشخصا ریسک درگیر شدن با PML وقتی شما هز سه فاکتور فوق را داشته باشید بالا می رود. و همچنین ممکن است فاکتور های دیگری نیز وجود داشته باشد که هنوز نمی دانیم.

زمانی که شما تایسبری را شروع می کنید و همینطور ۶ ماه بعد از آنکه تایسبری را قطع می کنید درصورتی ک شما مشکلات بالینی خاصی از قبیل (تمرکز فکری یا دید یا تعادل یا قدرت و ضعف عضلات در یک سمت بدن) رو برای چند روز داشتید. باید حتما با دکتر خود مشورت کنید.

عوارض دارو
عوارض مهم و بیشتر رایج
1 . بدن شما ممکن است ماده ای تولید کند که به دارو متصل شود و آن را کمتر موثر کند یا عوارض جانبی
2 . سرفه
3 . عدم وجود بلع
4 . سرگیجه
5 . ضربان قلب سریع
6 . پف کردگی یا تورم پلک و اطراف چشم ، صورت، لب و یا زبان
7 . تنگی نفس
8 . بثورات پوستی ، کهیر، یا خارش
9 . خارش در قفسه سینه
10 . خستگی یا ضعف غیر معمول

برای اطلاعات بیشتر از در مورد این دارو بخوانید:
اینجا
تاییده ی وزارت غذا و دارو آمریکا FDA
و اینجا

منابع:
سایت رسمی TYSABRI
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : سها , silent , SSA , glassheart , alireza1111 , hadisss , علیرضا 2
#16
سلام

بر همه دوستان من چند روز پیش ام آر آی داشتم   angel
ولی نوع ام آر آی که دکتر برای من نوشته بود متفاوت از ام آر آی های قبل بود   icon_cry
نوع ام آر آی : DWI بود
سوال داشتم ام آر آی نوع DWI چی هستم و چی را بررسی می کنند؟ می توانه در مورد برسی تاثیر دارو تایسبری باشه ؟ 305320_JC_thinking
آیا کسی تجربش را داشته ؟
اگه تجربش را داشتید لطفا بگویید
Blush
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
#17
(2018/11/09, 09:43 AM)hessam نوشته است: سلام

بر همه دوستان من چند روز پیش ام آر آی داشتم   angel
ولی نوع ام آر آی که دکتر برای من نوشته بود متفاوت از ام آر آی های قبل بود   icon_cry
نوع ام آر آی : DWI بود
سوال داشتم ام آر آی نوع DWI چی هستم و چی را بررسی می کنند؟ می توانه در مورد برسی تاثیر دارو تایسبری باشه ؟ 305320_JC_thinking
آیا کسی تجربش را داشته ؟
اگه تجربش را داشتید لطفا بگویید
Blush
اینکه میشه diffusion weight imaging و بر اساس توزیع آب به بافته. بافتی که تعداد سلول های بیشتری داشته باشه یا متورم باشه توزیع آب متفاوتی از بقیه بافت ها داره...ولی علت اینکه چرا پزشکتون این مدل ام آر آی رو براتون نوشته رو باید از خودش بپرسین فکر کنم
یه جا تسلیم عشق بودن، همه دیوونگیت میشه
کسی که فکر نمی کردی، تموم زندگیت میشه
  
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست