امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ناتالیزوماب ( Tysabri )
#1
ناتالیزوماب (tysabri)
مقدمه
گلوبول های سفید خون در بیماران مبتلا به ام اس در سطح خود ماده ای به نام انتگرین (Integrin) ظاهر می کنند. این ماده که از جنس گلیکوپروتئینی بوده و آلفا 4 بتا1(1β 4α) خوانده می شود می تواند با پروتئینی در سطح سلول های عروق خونی به نام (1-VCAM) باند شده و با گسستن سد خونی منجر به مهاجرت این سلول ها به بافت مغزی و در نتیجه التهاب می گردد.
در واقع آقای کرمود (Kermod) در سال 1990 موفق شد با کمک MRIهای متعدد با ماده حاجب نقش شکسته شدن این سد را در ایجاد ضایعات جدید و فعال مغزی نشان دهد.
یافته های فوق توسط آقای انگل هارت در سال 1998 در شکل تجربی بیماری در حیوانات نیز تایید شد. آقای وان درلان (Van der Laan) در سال 2000 تاثیر درمانی مهارکننده های این باند شدن را در کنترل فعالیت بیماری نشان داد.
تحقیقات درمورد ناتالیزوماب
یافته های فوق محققان را بر آن داشت تا در سال 1999 یک مطالعه به شکل پیلوت جهت تاثیر دارو طراحی گردد. آقای Tubridy نقش این دارو را در کاهش ضایعات جدی MRI با دو تزریق به فاصله یک ماه نشان داد.
در سال 2003 آقای میلر فاز 2 این مطالعه را به شکل دوسوکور به مدت 6 ماه برروی 213 بیمار انجام داد.
بیماران در این مطالعه با دو دوز مختلف دارو (3و6 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن ماهانه) همراه با دارونما تحت بررسی قرار گرفتند. این مطالعه نشان از تاثیر هر دو دوز دارو در ضایعات فعال در MRI و نیز حملات بیماری طی دوره درمانی داشت. ولی با قظع دارو بررسی در 6ماهه دوم نشان از آن داشت که موارد درمانی با دارو و دارونما از نظر شدت بیماری مشابه بودند و اثرات مفید دارو ادامه نداشت.
در طی این مطالعه مشخص شد که دارو برای بیماران تحمل خوبی داشته و عوارض محدودی برای آن ها ایجاد کرده است. عمده ترین عارضه دارو طی 6 ماه درمان عوارض آلرژی و حساسیت بود و در مواردی نیز فارنژیت (گلودرد چرکی) ایجاد شد.
در سال 2004 آقای دالتون نشان داد بیمارانی که تحت درمان با این دارو بودند درصورتی که به حمله حاد بیماری مبتلا شوند این ضایعات کمتر به سمت ضایعات پایدار حرکت می کنند و ضایعات آتروفی در MRI کمتر دیده می شود.
در نهایت فاز ΙΙΙ مطالعه طراحی شد در این مرحله 942 بیمار درحالیکه در 6 ماه اخیر هیچ نوع دارویی نگرفته بودند طی 28 ماه هر 4 هفته تا 300 میلی گرم دارو به شکل وریدی و به شکل دوسوکور تحت درمان قرار گرفتند. در کنار این مظالعه ارزیابی توام مصرف آونکس با این دارو نیز انجام گرفت. نتایج حکابت ار آن داشت که حداقل در کوتاه مدت هیچ عارضه مهمی در مصرف توام این دو دارو وجود ندارد.
نتایج این فاز از مظالعات عاقبت پس از 13 ماه سازمان دارو و غذای آمریکا (FDA) را مجاب ساخت تا این دارو را برای بیماران ام اس از نوع (عودکننده و فروکش کننده) Remitting/Relapsing تایید کند. با این حال مصرف آن در جوانان زیر 18 سال ممنوع بودده و هنوز بررسی درمورد حاملگی انجام نشده است. عوارض مهم دارو طی دوره دومانی درد مفاصل، حساسیت و عفونت های گدرا بوده که شدت و وقوع آن ها اندک بود.
از نتایج مهم این مطالعه تاثیر قابل ملاحظه دارو در شدت بیماری در بیمارانی بود که علیرغم دریافت آونکس همچنان حملات ادامه داشت. در طی این بررسی مشخص شد که در 6درصد بیماران آنتی بادی علیه دارو تشکیل شده که منجر به کاهش اثرات درمانی می گردد.
عارضه مهم دارو
در سال 2005 دو عارضه کشنده در بیماران مورد بررسی و مطالعه منجر به توقف ادامه مطالعه گردید. بیماری PML(Progressive Multifocal Leukoencephalopathy) ناشی از ویروس JC به علت نامشخصی در دو بیمار تحت درمان توام با ناتالیزوماب و آونکس به مدت دو سال بوجود آمد. از آنجا که این دارو در درمان کرون(بیماری گوارشی) نیز موثر است یک مورد نیز از این عارضه در بیماران تحت درمان گزارش شده است.
درحال حاضر بیمارانی که تحت درمان قرار دارند بایستی از نظر احتمال ابتلا به این بیماری کشنده تحت بررسی دقیق قرار گیرند. گزارش دو مورد جدید PML طی هفته های اخیر نیز نگرانی های زیادی را جهت پزشکان و بیماران مصرف کننده این دارو ایجاد نموده است.
نوشته : دکتر کامران لعل بخش
اخطار
شرکت تولید کننده Tysabri به پزشکان اخطار داده اند که این دارو برای افرادی که یرقان یا دیگر مشکلات کبدی دارند تجویز نشود. زیرا مشکلات کبدی پس از تجویز این دارو در عرض 6 روز پس از استفتده ایجاد می شوند. گزارشات حاکی از آن است که دو بیمار ام اس که قبلا حال خوش خیم داشته اند به مدت کوتاهی پس از مصرف Tysabri دچار ملانوما( سرطان پوست) شده اند. پزشکان می گویند Tysabri نباید در افرادی که سابقه خانوادگی ملانوما یا خال های مشکوک دارند تجویز شود.
داروی برتر
رئیس شبکه بهداشت بلفاست گفته است Tysabri یک داروی بسیار موثر در درمان ام اس است به ویژه در افرادی که به دیگر درمان ها جواب نداده اند. البته مصرف این دارو به خاطر عارضه جانبی عفونت PML محدودیت هایی دارد بخصوص اگر با گروه دارویی خاصی همزمان تجویز شود. همچنین شواهد احتمالی درمورد ارتباط بین Tysabri و ملانوما را باید درنظر داشت.
فصلنامه انجمن ام اس اصفهان- شماره 21

دیگه ببخشید طولانی شدWink
 تشکر شده توسط : reza , hamid , yaro , anaram , sara , nazanin , Ermia , سمانه , arezoo_azizi , # پریسا # , غزل , رنگین کمان , somaye_602000 , kaveh_plus , SecondChance , omid , Sarina_al , ارزو ش
#2
باران جان خيلي خيلي خيلي ممنونم .
دنبال يه همچين چيزي ميگشتم . ممنون كه لطف كردي و تويه اين تاپيك اين پست رو گذاشتيHeartHeartHeartHeartHeartHeart
( با كلي بوس و لاو كه ايجا آيكنشون نيست Tongue)
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : baran
#3
Medical News Today: موسسه ملي سلامت و تعالي باليني (NICE)، استفاده از داروي تيسابري (Tysabri) را براي بيماران متبلا به انواع به شدت فعال و راجعه بيماري ام.‌اس توصيه کرده است. اين دارو که نام ژنريک آن ناتاليزومب (Natalizumab) است، اولين درماني است که استفاده از آن به وسيله NICE به بيماران مبتلا به ام.اس توصيه شده است. پروفسور حاوين جيووانوني، از بيمارستان سلطنتي لندن در اين مورد گفت:
«به نظر مي‌رسد داروي مزبور مي‌تواند سرعت پيشرفت بيماري ام.اس را کندتر نمايد و از شدت عواض بيماري در اين بيماران بکاهد». وي ادامه داد: «براساس مطالعات، اين دارو مي‌تواند دفعات عود بيماري را تا حدود 68 درصد در سال و نيز خطر نسبي پيشرفت ناتواني‌هاي جسماني را در بيمار تا حدود 54 درصد کاهش دهد». دکتر جيووانوني تاکيد کرد: « با اين حال و با وجود تمام مزايايي که در مصرف داروي مزبور ديديم بايد اذعان داشت که در مطالعات مشخص شده، مصرف تيسابري با افزايش اندک خطر ابتلا به لکوانسفالوپاتي پيشرونده مولتي‌فوکال در بيماران همراه است. اين وضعيت در اصل يک عفونت ويروسي فرصت‌طلب است که به طور معمول در بيماران، به مرگ يا ناتواني جسماني شديد منجر مي‌شود». داروي تيسابري هم اکنون در کشورهاي اتحاديه اروپا، آمريکا، کانادا، استراليا و اسرائيل مورد تاييد و مصرف است.
اينم عكس اين گل پسر

.jpg   tysabri_elan_dec162008.jpg (اندازه: 17.43 KB / تعداد دفعات دریافت: 17)


فایل‌(های) پیوست شده
.jpg   85497848646454554.jpg (اندازه: 2.37 KB / تعداد دفعات دریافت: 212)
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : Morteza , علیرضا 2
#4
تيسابري (Tysabri)
0 0

مطالعه نتایج حاصله از بیمارانی که به مدت یک سال داروی تیسابری مصرف کرده اند، نشان میدهد که بهبودی قابل ملاحظه ای در کیفیت زندگی شان حاصل شده است. در این نتایج، همچنین گزارشاتی مبنی بر کاهش خستگی و بهبود قوه شناخت و ادراک به چشم می خورد.
در روز جاری، شرکتهای بیوژن آیدک و اِلان، نتایج مربوط به مطالعه یکساله روی 324 بیمار مبتلا به ام اس را که تعداد 12 تزریق تیسابری ( TYSABRI ) انجام داده اند اعلام کرد. بر اساس اندازه گیری هایی که توسط ابزارهای دقیق انجام گرفته است، بهبود کیفیت زندگی، کاهش خستگی و بهبود کلی عملکرد اداراکی، در این بیماران دیده شده است.
هدف این مطالعه _ که ارتباط نزدیکی با مطالعات شرکت پژوهشی بهداشتی "هلث کور" دارد _ دستیابی به تجارب بیمارانی است که داروی تیسابری را خارج از محیط آزمایشگاهی و در زندگی روزمره خود مصرف کرده اند. نتایج این پژوهش، در شصت و دومین نشست سالیانه آکادمی مغز و اعصاب آمریکا که از تاریخ ده تا هفدهم آوریل 2010 در تورنتو تشکیل شده بود در سه پوستر ارائه شد. لازم به توضیح است که نشستهای سالیانه آکادمی مغز و اعصاب آمریکا، بزرگترین تجمع متخصصین اعصاب دنیا می باشد.

دکتر ویلیام استوارت، رئیس مرکز پزشکی ام اس آتلانتا گفت: چون ام اس بیماری تضعیف کننده ایست که شرایط جسمی، ادراکی، روحی و اجتماعی بیمار را تحت تاثیر قرار میدهد، بنابراین در تعیین کیفیت زندگی بیماران نقش مهمی ایفا میکند. این تحلیل که بر اساس نتایج حاصله از گزارشات بیماران تهیه شده است به دلیل اینکه می تواند به ما در یافتن مزایای درمان طولانی مدت با تیسابری در دنیای واقعی کمک کند، بسیار حیاتی و مهم است.

این مطالعه، در یک دوره یک ساله، گزارشات حاکی از بیماران را قبل از شروع درمان و همینطور بعد از سه ، شش یا دوازده بار تزریق تیسابری، در دنیای واقعی ارزیابی کرد. اکثر بیماران در این تحقیق زن بوده اند ( 8 . 77 درصد )؛ با میانگین سنی 7 . 46 سال و میانگین نه سال ابتلا به بیماری.

نتایج مطالعه در خصوص کیفیت زندگی بعد از یک سال درمان، بیماران، بهبودی قابل ملاحظه ای را گزارش داده اند:

در فرم مربوط به ارزیابی سلامت عمومی که شامل دوازده آیتم بود، امتیازات بالایی اخذ گردید و این یعنی کیفیت زندگی بیماران بهتر شده است. در فرم مربوط به ارزیابی علائم ام اس که شامل 29 آیتم بود، امتیازات پائینی اخذ شد و باز هم این یعنی کیفیت زندگیشان بهتر شده است.

هر دوی این ارزیابی ها، جنبه های فیزیکی و روانی کیفیت زندگی را به صورت خلاصه وار در دو ریز نمرهگزارش می دهند. در هر دوشان، تغییر میانگین نمرات، از شروع درمان تا دوازدهمین تزریق، ثبت شده است. البتهقبلا مولفه هایی همچون سطح بیماری در شروع درمان، و همینطور نشانه های درمانی لحاظ می شوند.

در خلاصه ریزنمرات ارائه شده، شاهد افزایش روند بهبودی در سلامتی فیزیکی بیماران بعد از شروع درمانهستیم و البته چنین بهبودی را در سلامتی روانی بیماران نیز مشاهده میکنیم.

نتایج این یافته، با نتایج آزمایشات بالینی قبلی یکسان بوده و حاکی از تاثیر تیسابری در بهبود کیفیت زندگی بیماران می باشد. طبق این نتایج، بیماران از سه ماه بعد از شروع درمان، شاهد بهبود کیفیت زندگی شان بوده اند و تا دوازه ماه بعد نیز این بهبود، روند افزایشی داشته است.

دو پوستر، یکی با عنوان "بهبود کیفیت بهداشتی زندگی در بیماران ام اسی که ناتالیزومب در آمریکا دریافت کرده اند" ؛ و دیگری با نام "تاثیر ناتالیزومب بر کیفیت زندگی بیماران بعد از یک سال درمان" در تاریخ سیزدهم آوریل از ساعت سه تا هفت و سی دقیقه به وقت آمریکا، در معرض دسترسی و مشاهده عموم قرار گرفت.

نتایج مطالعات مربوط به خستگی و قوه شناخت
گزارشی که بیماران از وضعیت خود، یکسال بعد از شروع درمان ارائه کرده اند به شرح ذیل می باشد:

بهبود در عملکرد ادارکی و شناختی
کاهش خستگی و تاثیرات آن در عملکرد روزانه

بر اساس مقیاسی که عملکرد شناختی بیماران را مورد بررسی قرار میدهد، از بیماران شش سوال پرسیده و امتیازات بالایی اخذ گردید. این امتیازات، نشان دهنده ی بهتر شدن مهارتهای استدلالی، حافظه، تمرکز، توانایی شروع همزمان به چند کار و همچنین توانایی نشان دادن عکس العمل مناسب بوده است. در مقیاسی هم که میزان خستگی و تاثیرات آنرا مورد بررسی قرار میدهد از بیماران پنج سوال پرسیده و امتیازات پائینی اخذ شد. این امتیازات نشان دهنده کاهش میزان خستگی و تاثیرات آن در عملکرد فیزیکی، شناختی و روانی بیماران میباشد.

پژوهشگران، تغییرات امتیازی در مقیاسها را بررسی کرده و به این نتیجه رسیدند که در مقیاس شناختی، بعد از تمام شدن دوازده تزریق، افزایش قابل توجهی در امتیازات مشاهده شده است که این نشان دهنده بهبود در عملکرد شناختی بیماران می باشد. در مقیاس خستگی هم امتیازات بعد از تزریق دوازدهم به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کرده اند که این هم نشان دهنده کاهش خستگی و تاثیرات آن در عملکرد روزانه می باشد.

در پانزدهم آوریل از ساعت سه تا هفت و سی ( به وقت آمریکا) ، پوستری با عنوان " کاهش خستگی و بهبود عملکرد شناختی بیماران بعد از مصرف ناتالیزومب"، در معرض مشاهده عموم قرار گرفت.

لازم به ذکر است که دکتر استوارت در سمت مشاور شرکت بیوژن آیدک به کار مشغول است.
درباره تیسابری

تیسابری در بیش از چهل و پنج کشور تائید شده است. در آمریکا برای نوع "عود کننده ام اس" و در اتحادیه اروپا هم برای نوع "عود کننده- بهبود یابنده"، مورد تائید قرار گرفته است.

اطلاعات حاصل از فاز سوم این مطالعه، اثربخشی قدرتمند تیسابری را تائید می کند. طبق این اطلاعات، که در مجله پزشکی نیوانگلند نیز منتشر شده است، در افرادی که به مدت دو سال تحت درمان با تیسابری بوده اند، در مقایسه با کسانی که دارو نما مصرف کرده اند میزان عودهای سالیانه تا 68 درصد، و ریسک نسبی افزایش تانوانی هم بین چهل و دو تا پنج و چهار درصد کاهش یافته است.

در تجزیه و تحلیلات اولیه فاز سوم همانطور که در مجله لانست هم چاپ شده است، نتایج ام آر آی و اندازه گیری های بالینی حاکی از این است که سی و هفت درصد از بیمارانی که تیسابری مصرف کرده اند از علائم ام اس دور بوده اند؛ این رقم در کسانی که تحت درمان با دارو نما بوده اند هفت درصد گزارش شده است.

تیسابری خطر ابتلاء مغز به «لوكو انسفالوپاتی چند كانونی پیش رونده» را که یک بیماری عفونی ویروسی است افزایش میدهد. البته ریسک ابتلا به این عفونت فرصت طلب، با افزایش مدت مصرف این دارو افزایش می یابد. سایر عوارض جانبی جدی که در مصرف کنندگان تیسابری دیده شده است عبارتند از واکنش های حساسیتی شدید ( مثل* آنافیلاکسی ) و همینطور ابتلا به عفونت های فرصت طلب و دیگر عفونتهای غیر معمول بوده است. آسیب های جدی کبدی هم در بعضی مواقع گزارش شده است. عوارض جانبی معمولی که توسط بیماران اعلام شده است عبارتند از: سردرد، خستگی، واکنش های انفوزیون، عفونت ادراری، درد مفاصل و اندام، و تحریکات پوستی.

تیسابری توسط شرکتهای بیوژن آیدک و اِلان به بازار عرضه شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تیسابری می توانید از وب سایتهای http://www.tysabri.com ، http://www.biogenidec.com ، http://www.elan.com بازدید کرده و یا با شماره تلفن 1-800-456-2255 تماس حاصل نمائید.

درباره شرکت بیوژن آیدک
شرکت بیوژن آیدک، استانداردهای جدیدی در زمینه مراقبت های درمانی برای نیازهای برآورده نشده پزشکی ارائه میکند. این شرکت که در سال 1978 میلادی تاسیس شده است، پیشرو در امر کشف، توسعه و تولید داروها و روشهای درمانی نو بوده است. بیماران سراسر دنیا از محصولات مفید و حیاتی شرکت بیوژن بهره می برند. این داروها برای بیماری هایی از قبیل: لنفوم، ام اس، و آرتریت روماتوئید ساخته می شود. برای اطلاع از دیگر محصولات این شرکت و مقالات ارائه شده اش و همینطور برای کسب اطلاعات تکمیلی لطفاً به وب سایتwww.biogenidec.com مراجعه نمائید.

درباره شرکت اِلان
شرکت اِلان یک شرکت بیوتکنولوژی مبتنی بر علوم اعصاب است که متعهد شده با نوآوری در علوم و مرتفع ساختن نیازهای برآورده نشده پزشکی در سراسر دنیا، زندگی بیماران و خانواده هایشان را بهبود بخشد .سهام این شرکت در بازار بورس نیویورک، لندن و دوبلین خرید و فروش میگردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این شرکت می توانید به وب سایت http://www.elan.com مراجعه نمائید.
پژوهشگران می گویند افراد مبتلا به MS که از داروی تیسابری (Tysabri) استفاده می کنند، ممکن است دچار عفونت های مغزی کشنده موسوم به PML شوند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، «تیسابری» (Tysabri) با نام ژنریک Natalizumab دارویی ساخت شرکت های «بیوژن ایدک»و «الان» به طور قابل توجهی از میزان پیشرفت بیماری در مبتلایان به اسکلروز متعدد (ام اس) عودکننده جلوگیری می کند.

محققان در این تحقیق مواردی جدید از بروز این عفونت ها در ۷۰ نفر را در ماه اکتبر یافتند که نسبت به ۶۸ مورد گزارش شده در ماه سپتامبر افزایش نشان می داد.

از بین این افراد ۱۴ نفر جان خود را از دست دادند و ۵۶ نفر با درجه های مختلفی از ناتوانی متوسط تا شدید زنده ماندند.

در این پژوهش مشخص شد: داروی دیگری که قبلا توسط نووارتیس ساخته شده بود، دارای اثرات جانبی نگران کننده بیشتری نسبت به تیسابری بوده و این موضوع پزشکان را به تجویز تیسابری سوق داده است.

محققان به ۷۱ هزار و ۴۰۰ بیمار تیسابری دادند و آزمایشی را برای شناسایی افراد در معرض خطر توسعه PML ترتیب دادند که در نتیجه آن مشخص شد، خطر طی درمان در اواسط کار افزایش پیدا می کند.

برای بیمارانی که بیش از ۲۴ مرتبه از دارو استفاده کردند، نرخ PML حدود ۱.۸۷ از هزار بیمار و نرخ PML برای بیمارانی که بین ۱۳ تا ۲۴ بار از دارو استفاده کردند، ۰.۳۸ از هزار بیمار به دست آمد.
[تصویر:  43679430772591471299.gif] تشکر شده توسط : شهرزاد , paeazan , hessam , omid , sara2
#5
داروی ام اس - مجله پزشکی مادر
راهنمای :TYSABRI®
راهنمای داده شده به همراه هر دوز را به دقت قبل از شروع TYSABRI® و قبل از هر تزریق بخوانید :
چون که ممکن است اطلاعات جدیدی در آن پیدا کنید .
با این اوصاف این راهنما هرگز قادر نیست که جای مشورت با پزشکان را بگیرد . سؤالات خود را از پزشکان یا پرستار بپرسید .

مهمترین اطلاعاتی که من باید از TYSABRI® بدانم چیست ؟
TYSABRI® ● خطر ابتلا به عارضه نادر مغزی ( PML ) را که معمولاً باعث مرگ یا ناتوانی عمده میشود را افزایش می دهد ، بروز PML معمولاً در افرادی با سیستم ایمنی ضعیف شده رخ می دهد .کسی نمی تواند پیش بینی کند که چه کسی در معرض PML قرار خواهد گرفت .
● هیچ راه معالجه، پیشگیری و درمانی برای PML شناخته نشده است .
● افزایش احتمال ابتلا به PML هنگامی رخ می دهد که همزمان مشغول درمان با داروهایی باشید که قدرت ایمنی بدن را ضعیف می کنند منجمله درمان های دیگر MS یا مرض کرون . در ضمن حتی اگر شما فقط از
TYSABRI®جهت درمان استفاده کنید هم شانس ابتلا به PML را دارید .

● با افزایش طول درمان شانس ابتلا به PML افزایش خواهد یافت هر چند که خود PML عارضه بسیار نادری است .

TYSABRI® چیست ؟
TYSABRI® یک داروی تائید شده برای :
1- بیماران بزرگسال مبتلا به نوع عود کننده :MS
-سرعت ناتوان شدن را که در اکثر بیماران دیده می شود ، کاهش می دهد .
-تعداد حملات ( عود ) را کاهش می دهد .
2- بیماران بزرگسال مبتلا به مرض کرون ( متوسط تا پیشرفته ) :
-برای کاهش علائم و نشانه های بیماری
-کسانی که از درمان های معمول جواب کافی نگرفته یا قادر به تحمل داروهای آن یا داروهای معروف به (بازدارنده TNF ) نیستند .

-بیماران مبتلا، نباید TYSABRI® را به همراه داروهایی که باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شوند، استفاده کنند . در این مورد با دکتر خود مشورت کنید .
TYSABRI® - برای بیماران زیر 18 سال تجویز نمی شود.
TYSABRI® - درمان (شفای) MS یا کرون نیست .
-داروی TYSABRI® بیش از 2 سال نیست که مورد مطالعه و تحقیق واقع شده. در ضمن اثرات آن بر روی بیماران MS مزمن ،مطالعه نشده . همچنین اثرات آن بر افراد بالای 65 سال ناشناخته است .

TYSABRI® فقط :
-بوسیله دکتری که در برنامه TOUCH® ثبت نام کرده تجویز می شود .
-بوسیله مراکزی که در برنامه TOUCH® ثبت نام کرده اند تزریق می شود -بوسیله بیماری که در برنامه TOUCH® ثبت نام کرده است استفاده می شود
گاهی سکوت برای بقا لازمه ؛نشکونش
 تشکر شده توسط : mehdernet2 , Sina , Pooya.N , paeazan , نازی ی , arezoo_azizi , sargol , nazaninamiri70 , Saina , DavidBili , شفا یافته , ghaside , farzaneh20 , mj.ny-luise
#6
اقا این ریسکی نیست که آدم pml بگیره..
اول برای کسایی خطرناکه که 2 سال به بالا تزریق دارن ...ثانیاً ig4 باید اکتیو بشه...
احتمالش 1/1000 هست ...
تو کسایی که کرون دارن زیاد دیده میشه...درمانه خوبیه کلاً قابل کنترل هست...و ام اس رو خوب خاموش میکنه...
فقط دکتر میگفت با قطع شدنش ام اس ریواند میکنه...خوب این خطرناکه...
من چند تا از مریضها رو میشناسم که دارو رو گرفتن بعد از دو سال که دارو قطع شده دوباره بیماری اکتیو شده...
البته دوستانی دارم که الان 3 سال و نیم هست دارو رو تزریق میکنن و pml نگرفتن
کلاً خیلی عارضه نادری هست...احتمالش خیلی کمه اتفاق بیفته
اگر طرف انقدر شانسش کمه که ام اس بگیره بعد هم انقدر شانس کمتره که با مصرف داروش pml بگیره بزار بگیره دیگه چکارش میشه کردconfused2
[تصویر:  43679430772591471299.gif] تشکر شده توسط : آیدا , paeazan , naazanin , ghaside , برگ 7
#7
سروش جان یه سوال داشتم حالا اومدیمو از این دارو استفاده کردیم و جوابشم روی ما + مثبت بود
اونوقت تا چند سال بایستی این دارو مصرف بشه؟سیکل مصرف نداره؟
از اونجایی که داروی جدیدیه هنوز از عوارضش آگاهی چندانی ندارن
ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : sooorooosh , ghaside
#8
(2012/12/09, 12:34 PM)naazanin نوشته است: سروش جان یه سوال داشتم حالا اومدیمو از این دارو استفاده کردیم و جوابشم روی ما + مثبت بود
اونوقت تا چند سال بایستی این دارو مصرف بشه؟سیکل مصرف نداره؟
از اونجایی که داروی جدیدیه هنوز از عوارضش آگاهی چندانی ندارن
والا چی بگم نازنین خانم...این ویروس ig4 تو بدن خیلی ها وجود داره ...
بازم فعال شدنش دلیلی بر اتفاق افتادن حتمی pml نیست...
بررسی شده کسانی که به pml دچار میشن این ویروس توشون فعال بوده ...ولی خیلی ها هم هستن که این ویروس تو بدنشون فعاله اما pml نمیگیرن...
بقول خودمون شرط لازم هست اما کافی نیستwink2
خود بیوژن اعلام کرده دو سال بیشتر تزریق نشه...ولی اکثریت دوستانم اینجا بیشتر از 2 سال دارو رو مصرف میکنن...
یه دوستم تو سوئد هست الان 3 ساله تای سبری میزنه...ویروس فعال شده...اما دارو رو قطع نکردن...یه چیزی به نام الترناتیو مصرف میکنه نمیدونم چیهconfused2
دکتراش بهش گفتن این رو مصرف کنه


[تصویر:  43679430772591471299.gif] تشکر شده توسط : ghaside , naazanin
#9
میشه جریان اون شخصی که سالها یک چشمش را با دستمال بسته بوده تا اگر اون یکی چشمش دچار نابینایی شد (قبل از اینکه بیماریهای مثل آب مروارید و آب سیاه درمانش پیدا بشه نابینایی در سن بالا امری عادی بوده) یک چشم سالم براش مونده باشه. وقتی که دید چشمش را از دست داد، با خوشحالی اون یکی چشمش را باز کرد تا ازش استفاده کنه که متوجه شد اونهم دید نداره! (با دانش فعلی میدونیم که اون چشم هم دچار تنبلی چشم شده بوده)

حالا شده جریان ام اس. شاید تا سالها ام اس باعث ناتوانی بیمار نشه و شاید هم هرگز..
اما دارویی مصرف کنه و PML بگیره و یا ناتوان بشه و یا بمیره!!

اگر این بها در ازای درمان قعطی بود به ریسک عوارض احتمالی می ارزید. مگه در مدت 2 یا 3 سال چه حمله ای قراره اتفاق بیفته که ریسک به این بزرگی را باید متقبل شد؟؟!!

پیشگیری از حملات بعدی را با کارهای بسیار ساده تری میشه انجام داد. تغذیه را اصلاح کنید. علت که از میان رفت درمان بسیار ساده خواهد شد.icon_biggrin

من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , برگ 7
#10
منم چند روز پیش که رفته بودم دارو تهیه کنم دوتا پسر جوون رو دیدم که برای گرفتن این دارو اومده بودن .اونطور ک معلوم بود از صحبتاشون راضی بودن .ولی عوارض بدی انگار داره !! ایشالله که دوستان بتونن ازش استفاده کنن منتها بدون عوارض
[/quote]

جهت اطلاع به نگار خانم بابته همین پرسیدم کی داروخانه شهید کاظمی بوده در اون تاریخ چون میخواستم توضیح بیشتر برامون بدن
در چشمان کسی که پرواز را نمی فهمد , هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.
  
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست